ScaleGrid, Dünya Çapındaki Geliştiricilere ve İşletmelere Kurumsal Sınıfta Hizmet Olarak Veritabanı Barındırma ve Yönetim Çözümleri Sunuyor

TP; DR: Hizmet Olarak Veritabanı (DaaS) alanında lider olan ScaleGrid, geliştiriciler, yeni başlayanlar ve işletmeler için tamamen yönetilen bir çözüm sunar. Çok dilli platform, MongoDB, Redis, MySQL ve PostgreSQL dahil olmak üzere açık kaynaklı veritabanlarını hem özel hem de genel bulutlarda desteklerken, zaman alıcı görevleri ölçeklendirir. ScaleGrid’in en yeni yenilikler ve ürün güncellemeleri için sürekli bir boru hattı, işletmelerin teknik işlemler yerine temel ürünlerine odaklanmaya devam etmelerini sağlar.


Veritabanları, modern kuruluşların can damarıdır ve müşteri bilgilerini depolamalarını, bordroları yönetmelerini, envanteri takip etmelerini, verileri analiz etmelerini ve gelecekteki eğilimleri tahmin etmelerini sağlar..

Bu bilgileri kaybederseniz, eski şirketinizin boş bir kabuğuna bırakılırsınız.

ScaleGrid’in Kurucusu Dharshan Rangegowda, “Veritabanları herhangi bir teknoloji yığınının en değerli kısmıdır, çünkü kuruluşun verilerinin depolandığı yer budur. “Teknoloji yığınının sürüm, yükseltme ve izleme gibi diğer bölümlerine verdiğiniz veritabanlarına da aynı dikkati gösterdiğinizden emin olmalısınız.”

ScaleGrid logosu

ScaleGrid, tamamen yönetilen Hizmet Olarak Veritabanı çözümleri sunar.

Ancak veritabanı yönetimi kolay bir iş değildir. ScaleGrid’in 2019 Veritabanı Eğilimleri, araştırmacı geliştiriciler, mühendisler, yazılım mimarları ve BT liderlerini en çok zaman alan veritabanı yönetimi görevlerini anlamak için raporladı. Sağlıklı üretim dağıtımlarının sürdürülmesine ilişkin çok sayıda görevden, katılımcıların çoğu (% 12.3) izlemenin en fazla zaman aldığını, ardından yedeklemeler, disk alanını yönetme, ölçeklendirme ve tablolara katılma (her biri% 11,6) dedi..

ScaleGrid bu noktada yardımcı olabilir. Dharshan, “Genel amaç, müşterilerin bir üretim veritabanı çalıştırmanın operasyonel görevlerini yerine getirerek müşterilerin normal görevlerine odaklanabileceği çok dilli bir Hizmet olarak Veritabanı (DaaS) çözümü sunmaktır.” Dedi..

Tam olarak yönetilen hizmet, zaman alan görevleri ölçeklendirir. Diğer şirket içi çözümlere ek olarak AWS, Azure, DigitalOcean ve VMware dahil olmak üzere genel ve özel bulutlarda MongoDB, Redis, MySQL ve PostgreSQL’i destekler. En yeni yenilikler ve güncellemelerle dolu ScaleGrid, işletmelerin zamandan tasarruf etmesini, performansı iyileştirmesini ve en değerli varlıklarını yönetme maliyetlerini azaltmayı sağlamak için çalışıyor.

En İyi Açık Kaynak Veritabanları için Yönetilen Hizmetler

Dharshan, hızla gelişen teknoloji endüstrisindeki tek sabitin değişim olduğunu söyledi ve şirketin 2012’deki kuruluşundan bu yana ScaleGrid için farklı değildi. “Ya yazılım yığınınız ya da bulut bilişim platformunuz değişecek ve veritabanları sürekli olarak gelişiyor iyi, ”dedi. “Bu sürekli bir süreç.”

ScaleGrid sık sık endüstri liderlerini, veritabanı ve altyapı trendleri hakkında fikir sahibi olmaları için sorgulamaktadır. Örneğin, şirketin 2019 Açık Kaynak Veritabanı Raporu, yapılandırılmış verileri işlerken yaygın olarak kullanılan ilişkisel veritabanlarının (SQL) en popüler olduğunu belirtti. İlişkisel olmayan veritabanları (NoSQL) daha az kullanılır, ancak yapılandırılmamış verileri dinamik bir şema kullanarak depolarken ve alırken değerlidir.

Veritabanı popülaritesi açısından, rapor için ankete katılanların% 38,9’u en sık MySQL kullandıklarını, ardından MongoDB (% 24,6), PostgreSQL (% 17,4) ve Redis (% 8,4) kullandıklarını belirtti..

Bir dizüstü bilgisayarda gösterildiği gibi ScaleGrid

ScaleGrid platformu, genel ve özel bulutlarda MongoDB, Redis, MySQL ve PostgreSQL’i destekler.

Son yıllarda, şirket aynı zamanda çok dilli kalıcılığa doğru artan bir eğilim gözlemledi: tek bir yazılım uygulamasında farklı ihtiyaçları karşılamak için birden fazla veritabanı kullanma uygulaması. ScaleGrid’in Açık Kaynak Veritabanı Raporu, kuruluşların uygulamaları için genellikle 3.1 veritabanı türünden yararlandığını ortaya koydu.

Dharshan, birçok şirketin belge depolama ve finansal veriler gibi belirli çözümler için ayrı veritabanlarına sahip olduğunu söyledi. ScaleGrid hepsini yönetmeyi kolaylaştırır.

“ScaleGrid’in en sevdiğim yanı, tüm veritabanlarınızı tek bir yerden yönetebileceğimiz çok dilli bir çözüm sunmamızdır” dedi. “Veritabanlarını tüm kuruluşta eşit olarak yönetmek için tek bir cam bölme sağlıyoruz.”

Şirket İçi ve Genel Bulut için Ölçeklenebilir Destek

Bugün, eski bilgisayar sorunlarını çözmek için bulut bilişim gibi yeni teknolojiler kullanmak amacıyla her zamankinden daha fazla işletme dijital dönüşüm yolculuklarına başlıyor. Ancak bu projeler bir gecede tamamlanamaz.

Dharshan, “Bulut geçişi daha büyük işletmeler için kolay değil – teknoloji farklı, iş akışı farklı ve ayaklarını ıslatmak için bir fırsata ihtiyaçları var” dedi. “Hem şirket içi hem de herkese açık bulut’u destekleyebilen tek sağlayıcılardan biriyiz.”

Dijital dönüşüm süreci bir öğrenme eğrisi içerdiğinden, ScaleGrid, buluttan önemli ölçüde yararlanmak isteyen herhangi bir büyük işletme için beş ila altı yıllık bir geçiş önermektedir.

Dharshan, “Çok fazla fayda değil, aynı zamanda çok sayıda tuzak var” dedi. “Teknoloji yığınınızın kritik olmayan bir bölümü ile başlamak genellikle iyi bir fikirdir ve daha sonra emin olduğunuzda daha fazla buluta geçmeye başlayın.”

ScaleGrid'in altyapı ile ilgili bulguları

ScaleGrid tarafından yürütülen bir 2019 anketine katılanların yaklaşık% 50’si şirket içi veritabanları dağıttı.

ScaleGrid’in 2019 Veritabanı Eğilimleri raporuna göre, açık kaynak veritabanı dağıtımlarının çoğunluğu (% 49,5) hala şirket içinde yürütülüyor, bunu genel bulut (% 36,7) ve karma bulut (% 13,8) takip ediyor.

ScaleGrid ayrıca, veritabanı yöneticileri arasında hızla popülerlik kazanan açık kaynaklı bir ilişkisel veritabanı olan PostgreSQL’e özgü eğilimleri de inceledi. 2019 PostgreSQL Trendler Raporunda belirtildiği gibi, PostgreSQL kullanıcılarının% 59,6’sı genel bulut (% 34,8) ve hibrit bulut (% 5,6) çözümlerinin aksine şirket içi kümeleri barındırıyor.

Yeni, Tamamen Yönetilen PostgreSQL Hosting Çözümleri

ScaleGrid kısa süre önce AWS ve Azure’da açık kaynaklı PostgreSQL barındırma desteğini açıkladı. PostgreSQL, hem bulut hem de şirket içi dağıtımlarda hızla popülerlik kazandığından, bu teklif özellikle eski dağıtımlarını modernleştirmek isteyen kuruluşlar için yararlı olacaktır. Buna ek olarak, birçok şirket, dramatik maliyet tasarrufu için ticari veritabanlarından açık kaynak koduna geçiyor.

17 Temmuz 2019 tarihli basın açıklamasında Dharshan, “PostgreSQL’e olan talep geçtiğimiz yıl boyunca hızla arttı,” dedi. “Kuruluşlar, yüksek hizmet maliyetlerinden kurtulmak için Oracle’a uygun bir alternatif arıyorlar ve PostgreSQL, yalnızca maliyetle değil aynı zamanda yetenek ve performansla da faturaya uyuyor.”

ScaleGrid ile BT uzmanları yedeklemeleri, yükseltmeleri, ölçeklendirmeyi, şifrelemeyi, çoğaltmayı, işletim sistemini yamalamayı ve uyarıları otomatikleştirebilir; diğer acil durum görevlerine dikkat çekerken insan hatalarını önleyebilirler. Buna ek olarak şirket, PostgreSQL kullanıcılarının SSH ve süper kullanıcı erişimi ile dağıtımları üzerinde tam kontrol sahibi olmalarını sağlayarak yönetilen bir veritabanı hizmetini benimsemeyi kolaylaştırıyor.

ScaleGrid’in 2018 PostgreSQL trendleri raporuna göre, PostgreSQL kullanıcılarının çoğu (% 31) PostgreSQL yönetiminin en çok zaman alan yönünün sorguları içerdiğini söylüyor. Bu amaçla, ScaleGrid PostgreSQL Yavaş Sorgu Analizörü olarak bilinen ve kullanıcıların yavaş sorguları hızlı bir şekilde tanımlamasına ve buna göre harekete geçmesine olanak tanıyan bir araç sunmaktadır..

Sürekli Güncellemeler ve Hızlı Üretim Döngüsü

İç geliştirme söz konusu olduğunda, Dharshan, ScaleGrid’in müşteri geri bildirimlerine büyük ölçüde eğildiğini söyledi..

“Yerde çok fazla botumuz var ve sürekli müşterilere ulaşıyoruz,” dedi Dharshan. “Ayrıca yeni özellikler isteyen birçok bilet alıyoruz. Daha fazlasını istediklerinde, işimiz onlara vermek. ”

Örneğin, Ocak ayında ScaleGrid, yerel bir parçalama uygulaması olan Redis Cluster’a tam olarak yönetilen barındırma planlarında destek verdiğini açıkladı. Redis Kümesi ile kullanıcılar, harici araçlara ve yardımcı programlara güvenmek zorunda kalmadan birden çok Redis düğümünde yatay bölümlemeyi otomatik olarak kullanabilir.

Bu yaz, şirket AWS bulutunu desteklemek için tam olarak yönetilen MySQL Hosting hizmetlerini genişleteceğini açıkladı. Kendi Bulutunuzu Getirin planı sayesinde kullanıcılar, kişisel AWS hesapları aracılığıyla MongoDB, Redis ve MySQL kümelerini bile barındırabilir.

Küçük güncellemeler düzenli olarak yayınlanmaktadır. “Bizim için her şey nakliye kodu ile ilgili, bu yüzden haftada bir kez serbest bırakmaya çalışıyoruz,” dedi Dharshan.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector