SolidFire: # 1 All-Flash Depolama Çözümü. Dönem!

TP; DR: SolidFire, dünyada garantili G / Ç Hizmet Kalitesi (QoS) ve Saniyede G / Ç İşlemleri (IOPS) sunabilen tek flaşlı depolama sağlayıcısıdır. Şaşırtıcı teknoloji ve özellikleri ile, hızla birçok hosting şirketinin depolama ihtiyaçları için fiili seçim haline gelirler.


Binlerce sunucuyu aynı anda izlemekle görevlendirilmiş bir sistem yöneticisiyseniz, muhtemelen uzun süredir çalışan birkaç depolama görevi hakkında bir ağın hizmet kalitesinde mutlak karmaşaya neden olan birçok korku hikayeniz vardır..

Solidfire logosu

SolidFire, birçok kişiye dünya standartlarında depolama çözümleri sunar.

SolidFire ve yeni nesil veri merkezleri için inanılmaz genişleme depolama çözümlerini duyduğumuzda daha fazlasını öğrenmek zorundaydık. SoldFire’ın Global Service Provider Programları / Fueled by SolidFire Manager tarafından bizi şirkete ve etkileyici teknolojisine dolduran Stuart Oliver ile harika bir röportaj yaptık.

Tamamen Flash Tabanlı Yeni bir Depolama Çözümü Gereksinimi

Herhangi bir web barındırıcısı veya sunucular aracılığıyla hizmet vermeye çalışan herkes için en büyük acılardan biri depolamadır. Tipik olarak, depolama G / Ç en yaygın darboğazdır ve birkaç dakika içinde dizlerine mükemmel performans gösteren bir ağı kolayca getirebilir.

SolidFire, Ocak 2010’da Kurucu ve CEO Dave Wright 2007’de Jungle Disk adlı bir şirket kurduktan sonra başladı. Wright, 2008 yılında Rackspace’e bu yedekleme çözümünü satmaya devam etti. on binlerce kullanıcı, Wright SolidFire’ı başlatmak için Rackspace’den ayrıldı.

SolidFire kurucusu Dave Wright depolama QoS kontrol listesi

SolidFire’ın kurucusu ve CEO’su Dave Wright, depolama Hizmet Kalitesini (QoS) garanti etmek için bir kontrol listesi geliştirdi.

Büyük bir web barındırıcısının tüm depolama ihtiyaçlarını bulmaktan sorumlu olan Wright, birden çok platformda tüm depolama çözümü zorluklarını çözmek için gerekenler için bir kontrol listesi geliştirdi. Wright’ın karşılaştığı sorun, kelimenin tam anlamıyla dünyadaki her donanım satıcısını araması ve tüm sorunları çözebilecek bir çözüm bulamamasıydı..

SolidFire başlangıçta bulut ve yönetilen barındırma gibi depolama kaynaklarının paylaşıldığı çok kiracılı bir ortamda birçok depolama sorununu çözmek için tasarlanmıştır.

SolidFire QOS öncesi geleneksel IO performansı

Çok kiracılı bir ortamda geleneksel G / Ç performansının darboğazları olabilir, ancak SolidFire, performansı kademelendirerek bunu hafifletmeye yardımcı olur.

Stuart Oliver ve FuelFire Ortak Programı

SolidFire Global servis sağlayıcı programları / SolidFire yöneticisi Stuart Oliver tarafından desteklenmektedir

SolidFire Global Servis Sağlayıcı Programları / SolidFire Yöneticisi Stuart Oliver tarafından desteklenmektedir

Stuart Oliver şu anda SolidFire ile yaklaşık iki buçuk yıldır çalışıyor ve bu ekibe katılmadan önce Hosting.com’da neredeyse dört yıldır ürün yönetimi ve ürün pazarlamasından sorumluydu. O zaman, tüm bulutlarının oluşturulmasına yardımcı oldu ve bugün sunduklarının temeli olan barındırma tekliflerini yönetti..

Oliver SolidFire’a katıldığında, aslen Kıdemli Ürün Pazarlama Müdürü olarak işe alındı, görevlerinden biri SolidFire tarafından Yakıt dolduruldu programını oluşturmaktı..

FuelFire logosu

Fueled by SoldFire programı

Oliver, “İlk köklerimizin hizmet sağlayıcılara yönelik olduğunu göz önünde bulundurarak hizmet sağlayıcı merkezli bir programa sahip olmak istediğimizi biliyorduk, bu yüzden bu programı tanıttık” dedi Oliver.

“Kelimenin tam anlamıyla sıfırdan başladık ve programı bugünkü haline getirdik,” diye ekledi..

Fueled by SolidFire programı birden fazla aşamaya ayrılmıştır ve Oliver, programın iki ana unsurunu bizimle tartıştı.

SolidFire Pazara Gitme Programı ile Satış Öncesi veya Yakıtlı

Oliver, dünya çapında dolaşıp servis sağlayıcılarla konuşuyor ve SolidFire’ın teknolojisini iş modelleriyle nasıl pazarlayacağına dair sorularının yanıtlanmasına yardımcı oluyor. ”Piyasada, özellikle SolidFire’in mimarisinde flaşın nasıl üretileceği konusunda birçok soru var. Mimarimiz hizmet sağlayıcılar için tasarım açısından benzersizdir, bu nedenle birçok ürün yöneticisinin onu pazara nasıl götürdükleri, nasıl ürünleştirecekleri, nasıl fiyatlandırmaları, pazarda nasıl konumlandırmaları ve nasıl almaları gerektiği hakkında soruları vardır. paketlemek için, ”dedi Oliver. “Bu yüzden ürün yönetimi ve pazarlama geçmişimi alıyorum ve hizmet sağlayıcılarını geliştirmelerine yardımcı olmak için hizmet sağlayıcılara gerçekten güvenilir bir kaynak gibi davranıyorum.”

SolidFire'ın Fueled by SolidFire programının avantajları

Fueled by SolidFire programı ile, kendi başınıza çözmeniz için size sadece bir depolama çözümü verilmez..

Oliver, Fueled by SolidFire programının bir parçası olan bir web sunucusu olan ServInt ile çalıştığından bahsetti. ServInt’i satın almadan önce, Oliver tüm gününü onlarla birlikte hangi fiyatlandırma modelinin kendileri için en iyi çalışacağını anlamaya çalışmakla geçirdi – sadece SoldFire’ın hizmetini ne kadar satın alacaklarını değil, aynı zamanda piyasaya sürdükleri ve onların web sitesi.

SolidFire, yeni bir teknoloji satın almak ve ardından bu teknolojiyi etkili bir şekilde nasıl kullanacağını ve karlı bir iş modeline nasıl dahil edeceğini bulmak yerine, müşterilerinin bunu planlamasına yardımcı oluyor.

Dünyanın Her Yerinden Sürekli Tavsiye ve Rehberlik

Oliver dünya çapında seyahat eder ve SolidFire her türlü hizmet sağlayıcısıyla ilgilenir, bu nedenle SolidFire, mevcut iş trendlerini SolidFire müşterilerine daha iyi konumlandırma ve hizmet tekliflerini planlamalarına yardımcı olmak için aktarabilir. Yine, sadece yeni bir teknoloji satın almıyor ve daha sonra nasıl en iyi şekilde kullanılacağını ve pazarlanacağını anlamak için kendi başımıza kalmıyorsunuz. SolidFire, depolama çözümü sistemlerinden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak için müşterileriyle birlikte çalışır.

FuelFire genel bakış tablosu

Fueled by SolidFire programı, müşterilere bir SolidFire depolama çözümü getirmenin her yönüyle yardımcı olur.

SolidFire, planlama ve uygulamadan pazarlama ve satışa kadar her şeye yardımcı olan tam bir depolama çözümü sağlayarak depolama satıcıları arasında gerçekten öne çıkıyor.

Oliver bir Ürün Yönetimi Başkanı’ndan alıntı yaptı: “Depolama altyapımız için SolidFire’ı seçmemizin nedeni budur. Konuştuğumuz eski depolama şirketleri ile, bu tür bir tartışma yapmak DNA’larında değil. Bu yüzden SolidFire’ı seviyoruz. Depolama alanının pazara sunulma şeklini değiştiriyorsunuz. ”

SolidFire, Eski Depolama Çözümlerine Göre Büyük Avantajlar Sunuyor

Gerçek depolama çevikliği için SolidFire beş element

SolidFire, depolama çözümlerini yalnızca özellik yerine performans için eksiksiz bir mimari olarak oluşturdu.

Geleneksel eski depolama sistemleriyle, genellikle yıllar önce ihtiyaç duyacağınızı düşündüğünüz şeyleri planlar ve satın alırsınız ve daha sonra bunları önümüzdeki üç veya dört yıl boyunca yazarsınız. Bunun nedeni, donanımınızın bu zaman dilimi içinde amortismana tabi olacağını bildiğiniz için, bunun için plan yapmanız gerekir.

Bu eski modelle, hızlı bir şekilde problemlerle karşılaşabilirsiniz. Örneğin, önümüzdeki birkaç yıl için ihtiyaçlarınızı karşılayacağını düşünen bir dizi depolama alanı satın alırsanız, ancak altı ay sonra büyük performans ve hizmet kalitesi sorunlarının olduğunu fark ederseniz, başka bir depolama dizisi satın almak zorunda kalırsınız. hangisini bütçe etmedin.

“SolidFire ile kümelenmiş, ölçeklendirilmiş bir mimariyiz, yani bunun anlamı çok küçük başlayıp ardından birer birer düğüm eklemeye başlayabilmenizdir. Minimum ayak izimiz 4U’dur ve daha sonra 1U düğümleri eklemeye başlayabiliriz. Genişleyen bir mimari olduğundan, her düğüm eklediğinizde performans veya IOPS eklersiniz ve ayrıca kapasite eklersiniz ”dedi..

Performans kaybı olmadan SolidFire öngörülebilir skalası

SolidFire ile ek düğümler ekledikçe öngörülebilir performans ve kapasite elde edersiniz.

Bu tür depolama esnekliği, servis sağlayıcıların depolama maliyetlerini, maksimum performans elde ederken o sırada ihtiyaç duydukları kadar düşük tutmasını sağlar. Depolama talepleri büyüdükçe, genellikle daha fazla müşteri ve gelir getirerek, sağlayıcılar bu talepleri karşılamak için altyapılarını hızla ölçeklendirebilir, gelirlerini ve kârlarını daha iyi düzenleyebilir.

SolidFire, servis sağlayıcıların, desteğe baktığında hala orada olmayabilecek servis kalitesindeki geçici düşüşlerden gelen bir dizi destek talebiyle dolu olmamasına yardımcı olabilir..

“Bir müşteri sizi arar ve“ uygulamam veya sanal makinem gerçekten yavaş çalışıyor ”diyorsa, anında 400 IOPS ile 10.000 IOPS arasında geçiş yapabilirsiniz. Uygulamanın hala bir sorunu varsa, müşteriyi telefonda tutabilir ve hala sorun olup olmadığını sorabilirsiniz. Öyleyse, performanslarını 10 kattan fazla artırdığınız için depolama dizisi olmadığını onlara bildirin. Başvuruları ile ilgili bir sorun olabilir, ”dedi Oliver.

SolidFire teknolojisinin kendisinin getirdiği tüm avantajların yanı sıra, eski disklerin aksine tamamen flash tabanlı bir sabit sürücü çözümü kullanarak, çoğu durumda elektrik ve soğutma ile ilgili maliyetlerin olmaması nedeniyle beş ila 10 kat daha az maliyet vardır. hareketli parçalar.

SolidFire çevresel ve maliyet avantajları

SolidFire, performansı arttırırken çevre ve paradan tasarruf etmenizi sağlar!

SolidFire Teknolojisi Zamanla Gelişmeye Devam Ediyor

Depolama çözümleri hakkında düşünürken birçok şirket için bir endişe, geleceğe yönelik olup olmadıklarıdır. Daha iyi bir şey ortaya çıktığında altyapınızın büyük bölümlerini değiştirmek zorunda kalırsanız en son teknoloji ne işe yarar??

“Gerçekten yüksek seviyedeki sistemlerimiz arasındaki tek fark sürücü türüdür, bu nedenle 240GB sürücüler ile daha küçük bir modelimiz var ve en büyük modelimiz 960GB sürücüler var. Farklı olan tek şey sürücüler olduğundan, bu düğümleri karıştırmamıza ve eşleştirmemize izin verir. Küçük düğmelerden oluşan 4 düğümlü kümenizle başlayabilirsiniz ve müşterileri dağıtmaya ve sunmaya başladığınızda performanstan daha fazla kapasite sattığımızı fark edersiniz. Düğmeleri daha büyük sürücülerle satın almak mantıklıdır çünkü gigabayt başına daha etkili bir maliyettir, ”dedi Oliver.

SolidFire karışım kapasitesi performansı ve protokolleri

SolidFire, performansı ve kapasiteyi artırmak için eski ve yeni donanımı kolayca karıştırmanıza olanak tanır.

SolidFire, tüm depolama dizisini bazı sanallaştırma yazılımlarının CPU veya RAM’i sanallaştırdığı gibi sanallaştırır, bu nedenle depolama dizinize bir düğüm eklediğinizde performansı ve kapasitesi tüm depolama havuzuna eklenir.

Daha sonra sağlayıcı, ağlarına kendi performanslarına ve kapasitelerine ihtiyaçlarına göre nasıl atamak istediklerini belirleyebilir.

SolidFire performans sanallaştırma

Depolama kapasitenizi sanallaştırdığınızda şaşırtıcı şeyler olabilir!

SolidFire’ın depolama çözümünün gelişmesini sağlayan tipik olarak iki yıllık ürün yazılımı güncellemesi vardır.

Örnek olarak, SolidFire başlangıçta çoğaltma sunmadı, ancak en son ürün yazılımı sürümünde, tüm SolidFire müşterileri artık ücretsiz olarak dahil edilen tüm dizileri arasında çoğaltma yapılandırma yeteneğine sahipler.

Bu genişletmeyle, daha küçük 240 GB’lık sürücülerden oluşan bir düğümle başlayabilirsiniz ve daha büyük kapasiteli sürücüler kullanılabilir hale geldikçe, daha küçük sürücülerdeki verileri veri kaybı olmadan daha büyük sürücülere çoğaltabilirsiniz.

SoldFire Depolama Alanını Ağınıza Kolayca Ekleme

SolidFire’ın depolama çözümünün bir diğer büyük avantajı, bir Fiber Kanal üzerinden veya 10 Gb Ethernet bağlantısıyla bir ağa bağlanabilmesidir..

Bu günlerde kullandığınız daha fazla veri merkezi gördüğünüz 10Gb Ethernet bağlantıları sayesinde, depolama dizilerinizi depolama sağladıkları sunucu kümesinin hemen yanında olmakla sınırlı değilsiniz. Bu, dağıtımlarınızı çok düzenli ve yönetilmesi kolay tutarak altyapı planlama ve bakımı için büyük bir bonus olabilir..

SolidFire iSCSI ve Fiber Kanal bağlantıları

Performans ve yönetim için mükemmel bağlantı seçenekleriyle SoldFire’ı ağınıza kolayca ekleyin.

SolidFire, 2015 ve Ötesinde Yeniliklere Devam Etmeyi Planlıyor

SolidFire’in 2015 ve sonrası için planlarına gelince, SolidFire’in Kurumsal İletişim Direktörü Lara Vacante, SolidFire’nin planladığı şeyle ilgili bazı heyecan verici ayrıntılarla tartışmamıza katıldı..

SolidFire, Element OS yazılımının yaklaşık altı aylık sürüm döngülerine devam etme taahhüdüne bağlı kalacaktır.

Element İşletim Sisteminin yedinci nesli Nitrogen, kiracıların veya uygulamaların performans kaybı olmadan bölümlere ayrılmasına olanak tanıyan çok kiracılı ağ oluşturmaya olanak tanıyan iki yeni, önemli özellik tanıttı. Diğeri tutarlılık grubu anlık görüntüleri olup, tek bir uygulama veya ilgili uygulamalar için kullanılan bir dizi birimde güvenli, tutarlı anlık görüntüler sağlar.

SolidFire Element OS güncelleme VLAN etiketleme ve tutarlılık grupları

En yeni SolidFire Element OS7 güncellemesi, Azot, eklenen VLAN etiketleme ve Tutarlılık Grupları,

SolidFire, müşterilerine hizmetlerini tanıtmak için gereken verileri sağlamaya yardımcı olacak daha fazla vaka çalışması ve rapor üzerinde çalışacaktır. Wright ayrıca SolidFire müşterilerinin mevcut depolama eğilimlerini ve gelecekteki depolama ihtiyaçlarının giderek artan taleple nasıl görüneceğini anlamalarına yardımcı olmakla daha fazla ilgilenecek..

SolidFire ayrıca başlangıçta beklemedikleri bazı yeni sektörlere de taşınıyor. Bu yeni sektörlerin bir örneği yeni bir müşteriden geldi: Sağlık sektörü için Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) ve Hizmet Olarak Platform (PaaS) seçenekleri sunan ezVerify.

Dünyanın depolama ihtiyaçları birçok endüstride katlanarak artıyor ve SolidFire bu ön planda olmayı planlıyor – bu artan talepler için mümkün olan en iyi çözümü sunuyor.

Son düşünceler

SolidFire’ın muhteşem flash depolama çözümü teknolojisinin yanı sıra genel şirket kültürü, sürekli inovasyon ve depolama ile neyin mümkün olduğuna dair zarfı itme ile ilgili gibi görünüyor.

Depolama mimariniz hakkında endişelenmenize gerek olmadığında ve bunun yerine inanılmaz ürünler ve hizmetler oluşturmaya odaklanabileceğiniz zaman olasılıklar sınırsızdır. Dolayısıyla, dünyadaki mümkün olan en iyi depolama performansını sağlamak istiyorsanız, SolidFire’dan başka bir yere bakmayın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector