Storm Internet Kurucusu Salim Benadel Serbest Yazılım Geliştirme Sevgisinin Modern Windows Tabanlı Bulut’a İlham Verdiğini Tartışıyor

TL; DR: On yıldan fazla bir süredir, Storm Internet, küçük işletmelerin çevrimiçi varlıklarını ve karlılıklarını artırmak için ihtiyaç duydukları araçları sunmaktadır. İngiltere merkezli ev sahibi, işlerini güçlendirmek için yüksek performanslı, ultra güvenilir barındırma sağlarken, müşterilerle ilişkiler kurmayı amaçlamaktadır. Kısa bir süre önce Storm İnternet Kurucusu Salim Benadel ile oturduk ve tutku projesinin yıllar boyunca yeni teknolojiler ve piyasa talepleriyle birlikte nasıl geliştiğini konuştuk. Sektör değişmekle birlikte Salim, Storm Internet’in müşterilerinin çevrimiçi özelliklerini koruma misyonunun.


Bir perakende satış ortağıysanız, büyük olasılıkla şirketin mağazanıza bir Mystery Shoppers temsilcisini ne zaman göndereceğini merak etmişsinizdir. 1991 yılından bu yana perakende danışmanlık sektöründe faaliyet gösteren şirket, yüzlerce çekirdek alışveriş yapan ve 250.000’den fazla gönüllü çalıştırıyor.

Devasa katılımcı veritabanıyla Mystery Shoppers, müşterilere işlemleri nasıl iyileştirecekleri ve en güçlü varlıklarını nasıl belirleyecekleri konusunda veri odaklı tavsiye ve metrikler sunabilir. Şirketin veri tabanı ölçeklenirken, Mystery Shoppers ekibi topladığı çok miktarda bilgiyi depolamak için daha güvenilir ve güvenli bir araca ihtiyaç duyacağını biliyordu. Ve şirket bunu Storm Internet ile buldu.

Storm Internet’in paylaşılan barındırma paketini kullanarak, Mystery Shoppers, müşterilerini toplu e-posta özellikleriyle daha iyi yönetebildi. Bununla birlikte, danışmanlık firması büyümeye devam ettikçe ve rulolarına yüz binlerce ek müşteri ekledikçe, Mystery Shoppers’ın paylaşılan barındırma ortamından daha fazla bant genişliği ve esnekliğe ihtiyacı vardı. Neyse ki, Storm Internet’in personeli özel bir sunucu çözümüne geçişi sorunsuz hale getirdi.

Salim Benadel'in headshot ve Fırtına İnternet logosu

Storm Internet’in Salim Benadel bize şirketin 10 yıldan fazla bir süredir nasıl güvenilir hosting sağladığını anlattı.

Bugün, Storm Internet sayesinde Mystery Shoppers, çevrimiçi iletişimi ve web özelliklerini, en iyi performansı,% 100’e yakın çalışma süresine ve gerektiğinde kolayca ölçeklendirme olanağı sunan sağlam özel sunucu barındırma yoluyla güçlendirir.

Bu hızlı, kolay taşıma ve ölçeklenebilirlik etkileyici olsa da, Mystery Shoppers’ın hikayesi benzersiz değil. Dünyanın dört bir yanından gelen Storm Internet müşterileri, ödüllü servisi ve son teknoloji altyapısı nedeniyle İngiltere merkezli ev sahibine yöneliyor. Ve on yıldan uzun bir süre önce kurulduğundan bu yana, Storm Internet bütçeleri ihtiyaçlarla dengeleyen bir yaklaşımla işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır..

Storm Internet’in Kurucusu Salim Benadel “Storm Internet’e 2004’te başladım” dedi. “O zamanlar, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ev sahibi olmadığını hissettim ve hizmet her zaman istediğim gibi değildi. Bunu değiştirmek için yola çıktım. ”

Geliştirilmiş Web Çözümleri Sunmak İçin Doğmuş Bir Tutku Projesi

Storm Internet’i başlatmadan önce Salim, serbest bir ASP.NET geliştiricisi ve web tasarımcısı olarak çalıştı. Büyük bir müşteri tabanı elde ettikten sonra, yakında barındırma ile ilgilenmeye karar verdi..

Bu, Salim’in hizmetlerini sadece mevcut müşterilere genişletmekle kalmayacak, aynı zamanda web geliştirme ve tasarımını daha fazla kullanmak için tutkusunu katarken yenilerini edinmesine yardımcı olacaktır..

Salim, “BT’de son 20 yıldır çalışıyordum ve o zaman biraz tasarım çalışması yapıyordum” dedi Salim. “Oradan da barındırma ihtiyacı olan insanlarla tanıştım, bu yüzden müşterilerim açısından barındırma hizmetine girdim.”

İnternet Endüstrisi Ödülleri'nde onur kabul eden Storm Internet ekibinin fotoğrafı

Storm Internet ekibi, 2017 İnternet Endüstrisi Ödülleri’nde birden fazla kategoride en iyi dereceleri kabul etmekten mutluluk duyuyordu.

Neyse ki, Salim’in mevcut müşteri tabanı, müşterilerinin çoğunluğunun webmaster olduğunu düşünerek barındırma için mükemmel bir niş kitleydi. Salim, barındırma endüstrisinin ona işini ölçeklendirmek için birinci sınıf bir fırsat sunduğunu söyledi, ancak yine de son derece rekabetçi alanda paketten çıkması gerekiyordu.

Salim, “Paylaşılan bir sunucu olarak başladık, ancak bizi farklılaştıran şeylerden biri, Windows tabanlı bir çok barındırma yaptığımızdı,” dedi Salim..

Bugüne kadar, barındırma paketlerinin çoğunu Linux tabanlı sunucular destekliyor ve Windows barındırma zor geliyor. Sonuç olarak, Storm Internet, Windows işletim sistemini tercih eden müşterilere hitap ederek önemli bir pazar payı elde edebiliyor.

Windows Hosting ile Yaygın Ağrı Noktalarını Ele Alma

Uzun yıllar boyunca Linux, barındırma için tercih edilen bir platform olmuştur – açık kaynak yapısı, ucuz ve verimli çalışmaya olanak tanır. Bununla birlikte, Linux, özellikle ev bilgisayarlarında bu kadar yaygın olarak kullanılan Windows veya Mac işletim sistemlerine daha alışık olabilecek VPS kullanıcıları için oldukça dik bir öğrenme eğrisi gerektirir..

Tersine, Windows tabanlı bir sunucu çalıştırmanın rahatlığı çok daha yüksek bir maliyetle gelir.

Salim, “İlk başladığımızda, odak noktamız Windows tabanlı en iyi paylaşılan ana bilgisayar olmak ve en iyi paketleri gerçekten iyi bir fiyata sunmaktı” dedi. “O zamanlar insanlar ASP.NET’i özel sunucu veritabanlarında çalıştırmak istiyorlardı.”

Salim’in ASP.NET’teki geçmişi, açık kaynaklı web çerçevesi Windows barındırmada yaygın olarak kullanıldığı için kullanışlı oldu. Bu 2000’lerin başında nadir bir emtia idi ve Salim’e göre, özellikle İngiltere’de.

“O zamanlar bir sürü Linux barındırma vardı ve çok azı klasik ASP’niz için Windows platformları sunarken ASP.Net daha popüler hale geliyordu” dedi. “İngiltere’de Windows barındırma yapan çok daha az barındırma şirketi vardı ve bunu yapan birkaç ABD şirketi vardı.”

Sunucu tarafı kodlama dili olarak ASP barındırma, Storm Internet müşterileri için iyi bir satış noktası olduğu kanıtlanan oldukça dinamik ve etkileşimli web sayfalarının kolayca oluşturulması için idealdir..

Pazarın Paylaşılan Ortamlardan Buluta Kaymasıyla Gelişme

Başlangıçta paylaşılan barındırma odaklanmış olsa da, Storm Internet rekabetçi kalmak için hizmetlerini genişletti. Son zamanlarda, Storm Internet konsantrasyonunu buluta kaydırdı.

Salim, “Şu an olduğumuz şey, başladığımız zamanki durumumuzdan oldukça farklı” dedi. “Paylaşımlı barındırma ile bulduğum şey, oldukça hızlı bir şekilde doymuş olmasıydı. Windows tabanlı barındırma ihtiyacı olan kişileri hedef alsak da, gittikçe daha fazla kişi sitelerini Microsoft Azure’a taşıyor – neredeyse Microsoft’un kendisi ana rakibimiz haline gelmiş gibi görünüyor. ”

İlk olarak 2010 yılında başlatılan Azure, bilgi işlem, analiz, ağ iletişimi ve depolama için kullanılan bulut tabanlı bir hizmet koleksiyonudur.

Azure ve AWS gibi barındırma devlerinin rekabetinden kaynaklanan Storm Internet’in odak kayması, tıpkı kurulduğu gibi hem bir gereklilik hem de yenilik tutkusundan kaynaklanıyor..

Salim, “Şimdi hosting sektöründe hayatta kalmak zor, bu yüzden sunduğunuz ürünlere daha fazla değer vermelisiniz,” dedi Salim. “Hala biraz paylaşılan barındırma yapıyoruz, ancak web sitemizi kontrol ederseniz, özel bulutlar hakkında daha fazla konuştuğumuzu göreceksiniz.”

Storm Internet’in şu anki odak noktası, müşterilerine özel ve teknoloji meraklısı ekibinin uzmanlığıyla birlikte son derece esnek bir özel bulut platformu sunmaktır..

Bulut tabanlı çözümler sunan çok sayıda ana bilgisayardan kendini daha da farklılaştırmak için Storm Internet, müşterileriyle kişisel iş ilişkilerini sürdürmeye ve başarıya ulaşmalarına yardımcı olmaya çalışır. Bu ortaklık, hem müşteri hem de ev sahibi için daha yüksek kazançlara yol açtığı için karşılıklı yarar sağlar. Yeni başlayan KOBİ’ler büyüdükçe, daha yüksek karlar elde ederler, böylece gerektiğinde daha büyük paketlere geçebilirler.

“Elbette, herhangi bir ana bilgisayarla bir bulut sunucusu alabilirsiniz, ancak farklı yaptığımız yönetim yönünden gelir,” dedi Salim. “Müşteriler için yaptığımız şey onlara para, zaman, güçlük ve stres kazandırmak. Esasen gönül rahatlığı sunuyoruz. ”

Modern Tehdit Ortamında Müşterilere Huzuru Sunmak

Salim, bu huzurun müşteri şirketlerine sunulmasının, yönetilen barındırma işleminin en önemli yönü olduğunu söyledi. Tipik Storm Internet müşterisini, yalnızca sitelerinin tutarlı çalışma süresine sahip olmasını ve tehditlere karşı güvende olmasını isteyen biri olarak tanımlar..

Salim, “BT o kadar gelişmiş ki, herkesin bir takım ekibe veya teknoloji meraklı bir sunucuya ihtiyacı var, ancak mutlaka kendi özel BT departmanlarını oluşturmaktan endişe etmek istemiyorlar” dedi. “Çoğu bize ortaya çıkan problemlerle ilgilenmemizi söylüyor çünkü baş ağrılarını istemiyorlar.”

Teknik yönleri Storm Internet’e bırakarak, KOBİ’ler müşteri ile ilgili konulara daha fazla odaklanabilirler. Salim, Storm Internet’in üç temel hedefle görevlendirildiğini söyledi – sitelerin saldırıya uğramasını durdurmak, çevrimiçi tutmak ve yedeklemeleri yönetmek. Bunu akılda tutarak Storm internet, en son tehditleri izlemek ve azaltmak için CloudFlare gibi güvenlik sağlayıcılarıyla ortaklık kurdu.

Salim, “Her şey orijinal görevimize bağlı” dedi. “Sonuçta, müşterilerimize işlerine odaklanabilmeleri için gönül rahatlığı sunmak istiyoruz.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector