Tasarım Sürecini Notizm ile Kolaylaştırın: Reklam Öğelerinin İçeriği Paylaşma, İnceleme ve Onaylama Biçimini Dönüştüren Gerçek Zamanlı Bir İşbirliği Uygulaması

TP; DR: Notism, yaratıcı ekiplerin görsel projelerde işbirliğini kolaylaştırmasına yardımcı olan bir geri bildirim, prototip oluşturma ve iş akışı platformudur. Hepsi bir arada proje yönetim paketi, kullanıcıların etkili gerçek zamanlı sürüm oluşturma için maliyetli ve sinir bozucu ileri geri ticaret yapmalarına olanak tanır. Proje yönetim araçları ve uygulamalarıyla entegrasyon sunmaya odaklanan Notism, müşterilerin tasarım iş akışlarını iyileştirmelerine yardımcı olma konusundaki kararlılığını artırıyor.


Basılı medyanın ölümünden önce dergi editörü ve proje yöneticisi olarak çalıştım. İşimin en zorlu kısımlarından biri, prova süreci boyunca birden fazla paydaş arasındaki iletişimin koordine edilmesini gerektirdi.

Sıklıkla bir kişiden yazılıma, başka birinden işaretlenmiş bir PDF’ye ve üçte birinden gelen bir e-postaya okunaksız bir şekilde karalanmış geri bildirim alırım. Genellikle, bir kişiden gelen talimatlar bir başkasının talimatlarıyla çelişir ve sıkı bir süre içinde karışıklığı çözmek için uzun bir telefon görüşmesi planlamamız gerekir..

Notizm logosu

Notizm, işbirliğinin stresini ortadan kaldırır.

Geriye dönüp baktığımda, Notism gibi sağlam bir işbirliği aracı bana ciddi baş ağrılarından kurtarabilirdi. Platform, birden fazla kullanıcının tasarım ve video projelerini net ve etkili bir şekilde paylaşabileceği, gözden geçirebileceği ve imzalayabileceği ortak bir zemin sunuyor.

Zengin özelliklere sahip araç, masaüstü ve mobil web tasarımından video projelerine kadar çeşitli görsel içerik türleri üzerinde işbirliğini kolaylaştırmak için kullanılabilir.

Notism CEO’su Jan Riecke, “En iyi prototipleme, işbirliği ve proje yönetimi araçlarını hepsi bir arada görsel proje yönetim paketinde birleştirdik” dedi. “Platform, başkalarıyla yaratıcı içerik üzerinde çalışmak için ihtiyacınız olan her şeyi içeriyor.”

Notism ile ekipler doğrudan dijital içerik hakkında geri bildirim yapabilir, tüm ortak çalışanların eylemlerini görüntüleyebilir ve üyelerle gerçek zamanlı olarak işbirliği yapmak için platformun etkinlik akışından yararlanabilir. Bu şeffaflık, iletişimi anında geliştirir ve ekip verimliliğini artırır, böylece görsel içerikten çıkış yapmayı çok daha kolay hale getirir.

Şimdi, platformu mevcut proje yönetim araçlarıyla entegre etmeye odaklanan Notism, müşterilerin tasarım iş akışlarını daha da geliştirmesine yardımcı olmak için hazırlanıyor.

Görsel Proje Yönetimi için Hepsi Birarada Paketi

Notism, 2012 yılında Jan ve müşterileri ile web sitelerini, oyunları ve diğer dijital ürünleri gözden geçirmek için bir çözüme ihtiyaç duyan bir grup serbest çalışan tarafından geliştirilen bir şirket içi araç olarak başladı. İlk günlerinde, uygulama görüntüleri yüklemek ve onlara yorum yapmak için basit bir araçtır. Yine de, hızlı bir şekilde müşterilerin dikkatini çekti.

2015 yılında Notism, birden fazla geliştirme ajansının taleplerine yanıt olarak video desteği ekledi. Jan, “Bu özellik, herhangi bir masaüstü bilgisayardan, mobil cihazdan veya tabletten gerçek zamanlı video çekimlerini gözden geçirmenizi sağlar” dedi. “Videoları yükleyebilir, doğrudan videoya çizim yapabilir ve notlar ekleyebilir ve video zaman çizelgesindeki geri bildirim çerçeveleri arasında geçiş yapabilirsiniz.”

Simgeler

Platform, grafik tasarım ve video projelerinde ekip çalışmasını kolaylaştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar.

Video içeriğine odaklanan Avusturya merkezli bir yaratıcı stüdyo olan EAT MY DEAR, son derece yaratıcı ve özenli yapımlarında işbirliği yapmak için Notism’i kullanıyor. Kuruluşun Kurucusu ve Direktörü Patrick Sturm, platformun yetenekleri hakkında parlak geri bildirimler aldı.

“Notism ile süreçlerimizi hemen akıcı hale getirebildik,” dedi Notism sitesindeki bir incelemede. “Hareket çalışmalarını gözden geçirmek ve imzalamak söz konusu olduğunda inanılmaz derecede güçlü bir araçtır.”

Notism ayrıca HSN, MoMA ve Virgin Mobile dahil olmak üzere birçok tanınmış kuruluşa hizmet vermektedir. Ürün yıllar içinde geliştikçe, Jan, tipik reklam veya tasarım ajansının çok ötesinde arka plana sahip çok sayıda müşteri çekmeye başladığını söyledi. Aslında, Notism’in çeşitli alanlarda çalışan müşteriler için zaman kazanmaya yardımcı olabileceğini söyledi..

“Reklam veya tasarım ajansları için yapıldı, ancak diğer birçok işletme de kullanıyor” dedi. “Gayrimenkul sektöründe karmaşık bina planlarını gözden geçirmek için aracı kullanan müşterilerimiz ve uçak konsollarının planları ile çalışan mühendislerimiz var. Başlangıçta radarımızda olmayan birçok kullanım durumu var. ”

Pahalı ve Sinir bozucu İleri-Geri Sürecinin Ortadan Kaldırılması

Yine de Jan, birçok reklam ve tasarım ajansının umutsuzca şirketin yardımına ihtiyacı olduğunu söyledi. “Ziyaret ettiğim ajansların çoğu hala işbirliği için PDF dosyalarına güveniyor” dedi. “Çalışma sadece iki kişi arasındaysa, belki bir PDF yeterlidir, ancak bir düzine kişi olduğunda neredeyse her zaman bir sorun vardır.”

Notism, ofiste birden çok PDF aracılığıyla yüzen geri bildirimleri birleştirmeye çalışmak yerine kullanıcıların oturum açmasına ve tüm iletişimi tek bir yerde görüntülemesine olanak tanır. Jan bunu görseller için bulut tabanlı bir işbirliği araçları seti olan Slack ile eşitliyor.

Herkes, tüm tarayıcılar ve işletim sistemleriyle uyumlu olan platformu kullanabilir. Kullanıcıların prototip oluşturmalarına, doğrudan yaratıcı çalışmalara yorum yapmalarına ve çizim yapmalarına, kullanılabilirlik testlerini yapmalarına ve projenin gelişimini yönetmelerine izin vererek Notism, ekiplerin gerçek zamanlı olarak birlikte çalışması için basit ve etkili bir yol sunar.

İletişim seçenekleri görünüşte sınırsızdır: Düzenin geniş alanlarını belirtmek için vurgulayıcıları kullanabilirsiniz; farklı renkler, çizgi türleri ve genişliklere sahip bir kalem, dikdörtgen ve daire dahil olmak üzere çeşitli çizim araçlarını kullanın; ve geri bildirim notlarını anlamlı oldukları yere yerleştirin.

Ekran görüntüsü

Notizm, üretkenliği arttırırken proje yönetiminin stresini ortadan kaldırır.

Deepend Tasarım Direktörü Notism müşterisi Noel Smetanig, “Notism konsept tasarımlarını sadece müşterilerimizle değil dahili olarak da kolayca paylaşmamızı sağlıyor,” dedi. “Dağınık e-postalardan veya el yazısı notlardan kaçınarak müşteri geri bildirimlerini tek bir yerden takip edebiliriz. Ekibin ne üzerinde çalıştığını ve bir projenin hangi aşamada olduğunu görmek iş akışımızı kolaylaştırır. ”

Şirket ayrıca geliştiricilere Notism tarafından desteklenen sağlam ve benzersiz ürünler oluşturmalarını sağlayan bir uygulama programlama arabirimine (API) erişim sağlıyor. “API’mız, geliştiricilerin Notism’in özelliklerini uygulamanıza veya hizmetlerinize dahil etmesine izin veriyor, bu da kendimizi rakiplerimizden farklılaştırmamızın bir yolu” dedi Jan.

Zor bir pazar olduğunu söyledi, ancak müşteriler ürünü denedikten sonra Jan, tipik olarak derhal doğal değerini gördüklerini söyledi. Bu amaçla şirket, ücretsiz deneme başladıktan sonra 15 gün içinde ücretli bir hesaba yükseltilebilen yeni müşteriler için ücretsiz deneme sunuyor.

Önyüklenmiş bir şirket olarak Notism’in şu anda yatırımcısı yok, ancak daha fazla gelişimi kolaylaştırmak için aktif olarak fon arıyor.

Gelecekte Proje Yönetim Araçları ile Entegrasyonlara Odaklanma

Notizmin gelecek için büyük planları var. Şirket şu anda Basecamp ve Slack gibi popüler proje yönetimi ve ekip iletişim çözümleriyle kesintisiz entegrasyonlar sağlamak için çalışıyor.

Jan, “Kullanıcıların başka bir platformdan Notism’e tamamen geçmesi zor” dedi. “Daha fazla iş değeri sunabilmemiz için bu entegrasyonları oluşturmaya başlıyoruz.”

Şirket ayrıca, serbest çalışanlardan büyük şirketlere kadar 1 milyondan fazla tasarımcı tarafından kullanılan bir işbirliği aracı olan Sketch’e destek sunmayı umuyor. Jan, “Sonuç olarak, Sketch’te tasarladığınız ve çalışmanızı Notism’e yüklediğiniz bir eklenti eklemek istiyoruz,” dedi Jan.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector