Telegram’ın Güvenli, Bulut Tabanlı Mesajlaşma Uygulaması Yerel ve Uzak Geliştirici Ekiplerinin Bağlanmasına ve İşbirliği Yapmasına Nasıl Yardımcı Olabilir?

TP; DR: Şirketlerin uzak çalışanları işe alma eğilimi haline geldi ve özellikle BT ve geliştirici ekipleri söz konusu olduğunda bu doğrudur. Telegram, bu ekiplerin konuşmasını ve ortak çalışmasını sağlamak için bir çözüm sunuyor. Ücretsiz, bulut tabanlı mesajlaşma platformu çoğu cihazla senkronize edilir, medya boyutunu kısıtlamaz ve en önemlisi güvenlidir. Aslında, Telegram’ın Kurucusu, platformun güvenliğinden o kadar emindir ki, şifrelemeyi kırabilecek herkese 200.000 dolarlık bir ödül sunmaktadır. Grup oluşturma ve yönetme yeteneği ve geliştiricilerin deneyimi özelleştirmesine olanak tanıyan açık bir API ile platform, ekipler arasında açık iletişim çizgileri sürdürmek isteyen şirketler için değerli bir araçtır.


İnsan Kaynakları Yönetimi Derneği, 100.000’den fazla çalışanı ile yıllık 62.4 milyon $ ‘lık şirketlere ve ortalama 100 çalışanı olan şirketlere yılda yaklaşık 420.000 $’ lık zayıf iletişim maliyetleri bildirmiştir. Bir işletmenin büyüklüğü ne olursa olsun, bu meblağlar yığın değişikliği değildir.

İletişimde arızalar şirket çapında olabilir; ancak, alt çizgilerin teknolojiye çok fazla bağlı olduğu modern çağda, BT ekipleri arasındaki diyalogdaki kopukluklar bir işletme için zararlı olabilir. Şirketler gittikçe daha çok uzak ve açık deniz geliştiricileri ve destek personeli istihdam ettikçe, bu iletişim gecikmelerinin gerçekleşme olasılığı sadece.

Telegram logosu ve mobil platformun ekran görüntüsü

Telegram’ın mesajlaşma platformu, uzak çalışanlar arasında sorunsuz etkileşim ve işbirliğine olanak tanır.

Geliştirme ekiplerinin gerçek zamanlı olarak iletişim kurmalarını, koordine etmelerini ve işbirliği yapmalarını sağlayan bulut tabanlı bir mesajlaşma uygulaması olan Telegram’a girin. Platform, kullanıcıların binlerce mil uzaklıktaki insanlarla bağlantı kurmasına, 5.000 üyeye kadar ortak gruplar oluşturmasına ve birden çok cihazda görüşmeleri senkronize etmesine olanak tanır.

Bunun da ötesinde, Telegram dünyadaki en katı güvenlik protokollerinden bazılarına sahiptir. Bu, geliştiricilerin hassas iletişimlerinin asla meraklı gözlere maruz kalmayacağından emin olabileceği anlamına gelir. Telegram’ın açık API’si, kullanıcıların platformda uygulamalar oluşturarak deneyimi özelleştirmelerine olanak tanır. Telegram ücretsiz, kullanımı kolay ve ekipleri iletişim halinde tutmak için güvenilir bir sistem.

Kusursuz Eşitleme ile Ücretsiz, Bulut Tabanlı Messenger Kullanıcıların Konuşmasını Sağlar

Bulut tabanlı platform, kullanıcılara kesintisiz senkronizasyon gücü sağlar, böylece iletileri bir cihazdan diğerine aktarmak zorunda kalmazlar. Tüm mesaj geçmişi Bulutta depolanır. Kullanıcılar desteklenen herhangi bir cihazda oturum açar ve tüm ilgili mesajlara, sohbetlere ve dosyalara anında erişir.

Telegram şu anda iPhone / iPad, Android, Windows Phone, Windows PC, OSX ve Linux gibi çeşitli platformlarda çalışıyor. Telegram’ın bulut desteği ve önbellek yönetimi seçenekleriyle, uygulama bir akıllı telefonda tam anlamıyla sıfır yer kaplayabilir. Platforma özgü bir kurulumdan kaçınmak isteyen kullanıcılar için Telegram, uygulamanın web tabanlı bir sürümünü sunar.

Telegram ücretsizdir, ancak bu, platformun reklamlar ve can sıkıcı pop-up’larla yüklendiği anlamına gelmez. Olumlu bir kullanıcı deneyimi yaratmaya kendini adamış olan Telegram, reklamları atlıyor ve şu anda para kazanıyor. Platform, uygulamayı kardeşi ve iş ortağı Nikolai’nin yardımıyla kâr odaklı hedefler olmadan başlatan Pavel Durov tarafından tamamen finanse ediliyor.

Telegram, kullanıcıların sınırsız sayıda dosyayı paylaşmasına olanak tanır – videolar, fotoğraflar, ses klipleri, metin dosyaları, e-tablolar, ZIP dosyaları ve geliştiricilerin işbirliği yapmak için kullandığı diğer dosya formatları.

Telegram'ın farklı platformlarla uyumluluğunun ekran görüntüsü

Telegram, her tür platform için yerel bir uygulama sunar, bu da kullanıcıların cihazları senkronize etmesini kolaylaştırır.

Diğer kullanıcılarla bağlantı kurmak, uygulama da varsa, kişi listenizdeki herhangi bir kişiyle diyalog başlatmak kadar kolaydır. İletişim bilgilerine sahip olmayan kullanıcılara kendilerini görünür kılmak isteyenler sadece bir kullanıcı adı oluşturabilirler. Ardından, diğer Telegram kullanıcıları adı geçen kullanıcı adını arayabilir ve bir konuşma başlatabilir.

Telegram, kullanıcıların uygulamadaki varlıklarını tanıtmasını da kolaylaştırır. Kullanıcı adına sahip her bireyin e-posta imzalarının bir parçası olarak içerebilecekleri Telgraf’a özgü bir URL’si de vardır. URL, bir telgraf.me önekinden sonra eğik çizgi ve kullanıcı adından oluşur.

Diyalog ve Yaratıcılığa İlham Vermek için 5K Üyeye Kadar Gruplar Oluşturun

Bire bir iletişimi desteklemenin ötesinde, Telegram grup tartışmalarını kolaylaştırır. Desteklenen üç farklı forum türü vardır: Kanallar, Gruplar ve Üst Gruplar.

Kanallar yayın duyuruları içindir. Sınırsız sayıda üyeye izin verilir.

Gruplar küçük takımlar için idealdir. Varsayılan olarak, her biri yeni kişi ekleyebilen ve grup fotoğrafını düzenleyebilen 200 üyeye izin verir.

Süper gruplar isimlerine kadar yaşıyor ve 5.000 üyeyi destekliyor. Bu kadar büyük bir üyelikle, kritik bir bilgiyi zamanında iletmek, bir mesaj denizinde kaybolmadan zor görünebilir. Bununla birlikte, yöneticilere, sabitlenmiş mesajların kullanılmasıyla diğer grup üyelerini önemli konular hakkında bilgilendirme yetkisi verilir. Bunlar ekranın üst kısmında sabit kalır, böylece her üye onları görür.

Üst grup yöneticileri ayrıca, hattın dışına çıkması veya forumu spam göndermeye başlaması durumunda belirli bir kullanıcının tüm iletilerini silmek için kullanılabilecek denetleme araçlarına erişebilir..

Güvenliğe Güvenen: Şifrelemeyi Kesen Herkes İçin 200.000 Dolar Ödül

Uygulama güvenliği söz konusu olduğunda, Telegram’ın finansal destekçisi parasını tam anlamıyla ağzının olduğu yere koydu.

Pavel Durov halka meydan okudu. Birisi Telegram’ın şifreli protokolünü kırmayı başarırsa, 200.000 ABD Doları kazanır..

İşte meydan okuma özellikleri:

Her gün Paul (+79112317383), Nick’e (+79218944725) gizli bir e-posta adresi içeren bir mesaj gönderecek. Telegram kriptosunun gerçekten deşifre edildiğini kanıtlamak ve ödülünüzü almak için Paul’ün mesajından gizli e-posta adresine bir e-posta gönderin.

E-postanız şunları içermelidir:

  • Gizli e-postayı içeren iletinin tüm metni
  • BTC’de 200.000 ABD Doları almak için Bitcoin adresiniz
  • Saldırının ayrıntılı açıklaması

Durov’un güveni garanti edilmez. Telegram’ın mesaj güvenliği, 256 bitlik asimetrik AES şifreleme, 2048 bit RSA şifreleme ve iyi önlem almak için atılan Diffie-Hellman güvenli anahtar değişimine dayanır..

"Telegram çatlamak istiyorum" başlığı ile silindir şapkalı bir adam çizgi film

Telegram’ın Kurucusu Pavel Durov, platformun şifreli protokolünü kırabilecek herkese 200.000 dolar sunuyor.

Buna ek olarak, kullanıcılar grup sohbetinde var olan sunucu-istemci katmanının üstüne bir istemci-istemci şifreleme katmanı ekleyen özel sohbeti kullanmayı tercih edebilir.

Sonuç olarak: Telegram ile gönderilen ve alınan mesajlar çok güvenli.

Open API, Geliştiricilerin Platform için Araçları Özelleştirmesine İzin Verir

Telegram kullanan şirketler, iletişim bozulmalarını ve kaçınılmaz olarak takip eden gelir kaybını önleyebilir. Bununla birlikte, modern geliştirme ekipleri söz konusu olduğunda, sadece kısa mesajlar, emojiler ve dosyalarla iletişim kurmak genellikle yeterli değildir. Bazen özelleştirilmiş iletişim.

Bu nedenle Telegram, iki API’sini Telegram’ı ihtiyaçlarına göre uyarlayabilen geliştiriciler için kullanılabilir hale getiriyor.

Bot API, Telegram ekosisteminde otomatik işlevsellik sağlar. Özelleştirilmiş haber başlıkları sunabilir, diğer hizmetlerle sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir ve hatta oyun oynayabilir.

Telegram API’si, geliştiricilerin özel Telegram istemcileri oluşturmasına olanak tanır. Geliştiriciler, elbette, oluşturmaya başlamak için kendi Uygulama Kimliğini almak zorunda kalacaklar ve kullanıcı yetkilendirme sürecini tanımak ve Telegram’ın güvenlik yönergelerini takip etmek zorunda kalacaklar.

Telegram’ın bir API sunduğu gerçeği, şirketin Telegram’ın olumlu bir kullanıcı deneyimine olan bağlılığından bahseterek, genişletilebilirliğin önemini anladığını gösteriyor..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector