Трансформація галузі телекомунікацій: як ONF рухає еволюцію мережевої інфраструктури та бізнес-моделей оператора.

TL; ДОКТОР: Фонд «Відкрита мережа» (ONF), спільна спільнота спільнот, працює над тим, щоб зробити революційну індустрію носіїв за допомогою програмно встановлених мереж (SDN), віртуалізації мережевих функцій (NFV) та хмарних технологій. Фундація служить парасолькою для декількох проектів, що використовують дезагрегацію, економіку «білого поля», програмне забезпечення з відкритим кодом та програмно-визначені рішення для трансформації. Забігаючи наперед, ONF планує впровадити нові захоплюючі можливості, які стали можливими завдяки ініціативам SDN нового покоління, продовжуючи свою прихильність до прискорення впровадження цієї технології..


Програмне забезпечення з відкритим кодом перемогло над власними рішеннями у багатьох сферах обчислень – від систем управління контентом та інструментів програмування до операційних систем та баз даних.

Ця технологія має великі обіцянки і для мережевих, і для телекомунікаційних просторів. Але тривалий час стандарти, протоколи та пов’язані з ними технології, необхідні для сприяння життєздатності екосистеми для мереж з відкритим кодом, просто не існували.

Фонд «Відкриті мережі» (ONF), консорціум під керівництвом операторів, спочатку заснований у 2011 році як носій стандарту для програмно визначених мереж (SDN), працює над тим, щоб змінити це, виконуючи функції парасолькової організації для декількох проектів, орієнтованих на руйнівну трансформацію.

Логотип ONF

ONF під керівництвом оператора перетворює мережі в спритні платформи для надання послуг.

Ці зусилля надають можливості тим, хто будує мережі, щоб зменшити операційні та капітальні витрати, прискорити інновації та створити більш широке, здорове та більш конкурентоспроможне середовище.

“Місія ONF полягає в перетворенні телекомунікаційної галузі, що є досить сміливим для невеликої організації”, – сказав Тімон Слоун, віце-президент з маркетингу та екосистеми в ONF. “Ми почали з дуже практичного підходу, але ми також взяли на озброєння цілу екосистему спільноти, тому що це потрібно для сприяння розвитку галузі”.

Сьогодні під керівництвом міжнародної команди партнерів-операторів, зокрема AT&T, China Unicom, Comcast, Deutsche Telekom, Google, NTT Group та Turk Telekom, консорціум, що базується в Каліфорнії, будує відкритий інноваційний трубопровід, розроблений для вигоди в цілому для галузі..

Наразі спільнота використовує дезагрегацію, економіку «білого поля», програмне забезпечення з відкритим кодом та визначені програмним забезпеченням рішення для трансформації. Плануючи впроваджувати нові захоплюючі можливості, які стали можливими завдяки ініціативам SDN нового покоління, ONF продовжує свою прихильність відігравати важливу роль у наступній хвилі мережевих технологій.

Консорціум під керівництвом оператора, який використовує SDN, NFV та хмарні технології

ONF справив значний і зростаючий вплив на мережевий простір. Спочатку було сформовано для проведення досліджень у Стенфордському університеті та UC Berkeley, що дозволило мережевим управлінням бути програмованими безпосередньо на ринок.

У 2012 році ONF створив перший стандарт SDN, відомий як OpenFlow. Протокол зв’язку забезпечує доступ до елементів мережевої площини, які використовуються для визначення шляху пакетів через комутатори.

Приблизно в той же час винахідники та керівники SDN зі Стенфорда та Берклі створили некомерційну організацію, відому як ON.Lab. Організація створила спільноти з відкритим кодом, призначені для розробки інструментів та платформ, необхідних для реалізації всього потенціалу SDN, віртуалізації мережевих функцій (NFV) та хмарних технологій.

Команда ОНФ

ONF – це спільнота інших операторів, постачальників та системних інтеграторів, що швидко розширюється.

“З часом обидві організації почали об’єднуватися, поки в жовтні 2016 року вони не оголосили, що стануть єдиною організацією під назвою ONF”, – сказав Тімон. “Це було основою руху SDN, який з часом надзвичайно розширився”.

У 2018 році ONF опублікував стратегічний план переходу до останньої фази трансформації галузі у тісній співпраці з партнерами по ланцюгах поставок – включаючи постачальників кремнію, виробників оригінальних виробників, постачальників віртуалізованих функцій мережі (VNF), системних інтеграторів, постачальників програмного забезпечення платформи та білого поля (не фірмові) постачальників серверів.

Ці партнери тепер мають можливість співпрацювати з Технічною лідерською командою ONF (TLT), брати участь у проектних командах і забезпечити місце в авангарді рішень, які оператори планують розгорнути..

Екосистема компаній, що співпрацюють для впровадження інноваційних рішень

Тімон сказав нам, що партнери-оператори ONF розробляють довідкові конструкції (RD), які по суті є кресленнями компонентів, необхідних для створення розгорнутої платформи, яка відповідає потребам кожного оператора..

Наприклад, Trellis RD – це тканина комутації з відкритим кодом, заснована на SDN, яка підтримує крайові хмари та програми NVF, а також розподілені мережі доступу та краю. Ця технологія використовує контролер ONOS ONF, комутатори білої коробки та протокол OpenFlow, щоб створити економічну, стійку та масштабовану мережеву тканину.

У вересні ONF оголосив, що Comcast успішно розгорнув Trellis на декількох ринках як центральну і істотну частину розробки архітектури розподіленого доступу (DAA)..

“Це була багаторічна мандрівка – від розробки та проведення широких польових випробувань і, нарешті, до випуску продукції, і ми вражені результатами та перевагами, які відкритий код та Trellis надають нам під час оновлення нашої мережі доступу, “Елад Нафши, старший віце-президент, мережі доступу нового покоління Comcast, заявив у прес-релізі того часу.

Тімон заявив, що подія знаменує важливу віху для ONF та загалом для галузі, оскільки вона дала можливість оператору розгорнутись у масштабах. Процес також встановив формулу для оператора, ONF та групи комерційних структур для спільної побудови та підтримки розгортання.

“Ми працювали з Comcast та галуззю, щоб допомогти сформувати екосистему близько восьми компаній, які працюють разом, щоб зробити це рішення з відкритим кодом розгортання”, – сказав він. “Це захоплююча нова модель, в якій декілька сторін отримують користь від спільної мети.”

Інновації завдяки унікальній динаміці з відкритим кодом з відкритим кодом

Рада операторів від Deutsche Telekom Technik, AT&T, China Unicom, Comcast, Edgecore Networks, NTT Communications, Університет Стенфорда, Google, і Turk Telekom є відповідальним за провідну програму ONF.

“Вони дійсно керують напрямком, який працює, тому що в кінцевому підсумку вони знають, чого хочуть, а потім зобов’язуються споживати кінцевий продукт, замість того, щоб багато компаній розробляли речі в загальному просторі, але лише невеликий набір переможців – це веде до марного часу та Витрати, – сказав Тімон.

Куратована модель з відкритим кодом ONF дає змогу операторам об’єднатись із спільною кінцевою метою, створити загальні компоненти та платформи, залучити партнерів-постачальників і, зрештою, отримати широкий інтерес для громад.

“З цією моделлю ми маємо енергію, ресурси та оператора, щоб створити бачення та рухатися до неї, а не підхід на Дикому Заході, де він широко відкритий, і той, хто найбільше інвестує, може орієнтуватися, куди йде”, – сказав Тімон. “Ми це бачили в іншому місці, і це може сповільнити розвиток з відкритим кодом, коли у тих, хто не має мотивації, сприяти трансформації”.

Структура лідерства організації також забезпечує унікальний шлях для компаній усіх розмірів, щоб тісніше співпрацювати з операторами, ніж будь-коли раніше. Це надає постачальникам можливість співпрацювати з топ-менеджерами кілька разів на рік, що, за словами Тімона, є основним фактором роботи компанії. “Це рівень співпраці з операторами – нашими кінцевими клієнтами – який по суті недоступний в іншому місці”, – сказав він.

Вгору далі: нові можливості завдяки ініціативам SDN нового покоління

Завжди орієнтований на інновації, ONF крокує у майбутнє разом із ініціативою, заснованою на мові програмування P4, в майбутньому. У вересні консорціум оголосив про вихід проекту Stratum, який стане основою для SDN Next-Gen за ліцензією Apache 2.0 з відкритим кодом..

Stratum, відкрита джерела, незалежна від кремнію операційна система комутаторів для SDN, звільняє користувачів від блокування постачальника, знайденого в площинах даних, що мають власні інтерфейси кремнію та API з програмним забезпеченням із закритим кодом..

“Ми відкриваємо цю надзвичайну можливість розробникам додатків, і ми вважаємо, що в наступні роки ми побачимо зміни, яких ми ще не передбачали”, – сказав Тімон. “Стратус – це перший крок у цій трансформаційній подорожі”.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector