Творець Майкл Курран розповідає історію доступу до NV – як підхід із відкритим кодом до програмного забезпечення для читання екрана робить Інтернет доступним для всіх

TL; ДОКТОР: Починаючи з 2007 року, NV Access надає можливість сліпим і з вадами зору в більш ніж 120 країнах отримувати доступ до інформації в Інтернеті через свій безкоштовний зчитувач екрану NVDA. Нещодавно ми визнали пристрасть австралійської організації зробити Інтернет доступним для всіх за допомогою відкритого джерела, невізуальної технології та вручили NV Access нагородою нашої розробники Choice ™. Некомерційна організація прагне йти в ногу зі швидкими технологічними змінами, і її інструмент на базі Windows тепер підтримується сумісністю між браузерами, консультаційними послугами та надійною підтримкою клієнтів. І, співпрацюючи з великими компаніями програмного забезпечення, NV Access продовжує свою місію щодо впровадження підходів для підвищення інклюзивності в Інтернеті по всьому світу..


Коли Майклу Куррану було всього 15 років, його порушення зору прогресувало до повної сліпоти. Все-таки Майкл вважав себе щасливим. Завдяки благодійному фінансуванню йому було надано комп’ютер, оснащений програмним забезпеченням для доступу, що коштувало непомірно для багатьох інших.

“Це відкрило мені світ з точки зору можливості самостійного доступу до Інтернету та інших програм”, – сказав він.

Хоча комерційне програмне забезпечення мало глибокий вплив на його життя, він поставив під сумнів його ціну, яка включала часті та дорогі оновлення.

“Це додаткове програмне забезпечення, яке дозволило мені як сліпій користуватися комп’ютером, у багатьох випадках було дорожче операційної системи – і, справді, іноді дорожче, ніж сам комп’ютер”, – сказав він.

Майкл виховував інтерес до програмування та розробки та добре знав рухи з відкритим кодом у цій галузі. Так, у квітні 2006 року він розпочав роботу над створенням невізуального доступу до робочого столу (NVDA) – відкритої програми зчитування екрана, яка врешті-решт замінить комерційне програмне забезпечення, яке він використовував.

Майкл Курран та Джеймс Техе, а також логотип NV Access

Майкл Курран і Джеймс Техе засновували NV Access з місією зробити Інтернет доступним для людей з вадами зору.

Майкл заручився допомогою друга і колеги Джеймса Теха, сліпого чоловіка, який нещодавно закінчив ступінь Інтернет-технологій, і в 2007 році вони заснували NV Access, некомерційну організацію, яка б підтримувала розвиток NVDA за рахунок фінансування та грантів.

“Це, безумовно, створило набагато більше можливостей для сліпих людей по всьому світу, які тепер мають можливість отримати доступ до Інтернету не більше, ніж їх видимі однолітки”, – сказав Майкл.

На сьогоднішній день безкоштовний інструмент на основі ОС Windows, що надає тисячам людей із вадами зору у понад 120 країнах, дозволяє самостійно отримувати доступ до Інтернету. Ця прихильність до того, щоб зробити Інтернет доступним для всіх, принесла некомерційному безлічі відмінностей, включаючи нещодавні HostingAdvice Вибір розробників ™ Choice ™. Тепер, сумісність із декількома браузерами, консалтингові послуги та надійна підтримка клієнтів, організація продовжує прагнути до розблокування можливостей для людей із вадами зору..

Інструмент, заснований на Windows, що забезпечує незалежність тисячам користувачів

NVDA працює над 32- та 64-розрядними версіями Microsoft Windows XP або новіших версій, підтримуючи використання веб-браузерів, електронної пошти, чату та продуктів Microsoft Office, таких як Word та Excel. Програмне забезпечення для зчитування екрана можна встановити безпосередньо на комп’ютер (вимагає приблизно 50 Мб дискового простору) або запустити його з USB-накопичувача, що дозволяє користувачам отримувати доступ до програмного забезпечення незалежно від того, де вони перебувають – вдома, на роботі чи в школі.

Програма включає вбудований синтезатор мови, доступний 43 мовами. Коли користувач наводить курсор миші на текст, NVDA читає його та повідомляє елементи форматування, такі як назва шрифту, розмір та стиль. Програмне забезпечення пропонує безперешкодну інтеграцію з підтримкою оновлених дисплеїв шрифтів Брайля та інтерфейсів доступності, таких як командні підказки Java Access Bridge та Windows.

Природа програмного забезпечення з відкритим кодом означає, що код доступний будь-кому, що дозволяє спільноті розробників сприяти його розвитку в глобальному масштабі. Але Майкл сказав нам, що отримати доступ до програмного забезпечення, яке раніше було дорогим і комерційним, було нелегко.

“Створення зчитувача екрану дуже езотеричне”, – сказав він. “Ви не можете вступити до університету і навчитися, а то й навіть отримати книгу”.

За словами Майкла, існує обмежена кількість продуктів для читання на екрані, і більшість будуються комерційними комерційними підприємствами.

“Що б вони не створили, ми не могли використовувати їх, оскільки ми не могли бачити їх код, тому нам довелося майже все вигадувати”, – сказав він. “Це дійсно залежало від спроб та помилок”.

Сумісність із багатьма браузерами зараз, включаючи Microsoft Edge

Для підтримки різних браузерів, NV Access повинен був використовувати сумісність з різними API. Майкл використав Internet Explorer та Firefox як приклад.

“Код надзвичайно інший”, – сказав він. “Звичайно, ми змогли багато чого абстрагувати після того, як ми навчилися роками і почали визначати закономірності”.

NVDA сумісний з Internet Explorer, Firefox, Chrome і – останнім часом – Microsoft Edge, що представляє численні проблеми.

“Нам довелося зіткнутися з багатьма великими змінами в просторі доступності для підтримки Microsoft Edge, і це тому, що вони дуже багато зосередилися на безпеці”, – сказав Майкл. “Багато з того, що ми використовували в інших браузерах, майже неможливо в Edge.”

Майкл сказав, що реакція була головною проблемою. Коли некомерційна організація вперше почала підтримувати веб-переглядач, програмне забезпечення може прочитати рядок вголос до 1,4 секунди.

“Як далекоглядний, уявіть, як рухаєте мишкою і чекаєте 1,4 секунди, щоб вказівник стрибнув”, – сказав Майкл. “Це просто неприпустимо, і з цим ми мали справу спочатку”.

Майкл працював рука об руку з інженерами Microsoft, поки не було досягнуто компромісу.

“Ми внесли зміни в NVDA, вони внесли зміни в Edge”, – сказав він. “Ми разом змогли скоротити цей час на деяких машинах приблизно в шість разів, тому найгірший сценарій зараз становить 200 мілісекунд від натискання клавіші до розмови рядка”.

І Майкл сказав нам, що на цьому він не зупиняється. Він зазначив, що хотів би, щоб чуйність знизилася приблизно до 70 мілісекунд, але цей стрибок становить ще одне величезне завдання. Сьогодні швидко розвивається технологічне середовище тримає некомерційну організацію. За словами Майкла, команда NV Access ніколи не стоїть на місці, оскільки її мета продовжує розширюватися.

Команда NV Access постійно веде переговори з робочими групами та тісно співпрацює з гігантами веб-технологій, включаючи Microsoft, Google, Mozilla та Yahoo.

“Я думаю, що ми виросли з компанії, яка просто намагалася зробити безкоштовний зчитувач екрана, щоб сліпі люди могли отримати доступ до Інтернету, щоб бути важливою частиною насправді пошуку рішень та створення деяких цих нових технологій правильним способом” – сказав Майкл.

Навчання, консультаційні послуги та надійна підтримка клієнтів

NV Access надає ряд консультаційних послуг з навчання та доступності, а також пропозицій щодо підтримки клієнтів на індивідуальному та організаційному рівні. Клієнти можуть отримати доступ до посібника користувача у будь-який час, і вони часто відповідають на запитання один одного у списках електронної пошти, керованих користувачем.

Канал спільноти NVDA пропонує платформу, на якій користувачі можуть підключатись та обговорювати всі проблеми, пов’язані із програмним забезпеченням. Тут вони діляться порадами, найкращими практиками та особистими історіями про те, як вони використовують екран для читання екрана.

Нові та досвідчені користувачі можуть придбати програму Basic Training for NVDA eBook для огляду конфігурацій, написання та редагування, управління файлами та веб-перегляду, серед багатьох інших завдань. Платна підтримка телефону NVDA пропонує додаткову допомогу через телефон та віддалене з’єднання з комп’ютерами користувачів. Організації, які планують впровадити програмне забезпечення для використання персоналом або клієнтами, мають доступ до подібних варіантів навчання та підтримки.

NV Access також пропонує консультації щодо доступності для розробників, які працюють над програмами Windows, які хочуть забезпечити, що їх програмне забезпечення буде корисним для сліпих та людей із вадами зору. У випадках, коли конкретні програми не можуть бути покращені для підвищення доступності, NVDA Access працюватиме над тим, щоб внести зміни в сам зчитувач екрану.

Справа про доступність Інтернету та правильну семантичну структуру

Майкл сказав нам, що пріоритетність доступу до Інтернету є логічним кроком як з гуманітарної, так і з точки зору бізнесу.

“Є багато переваг у наявності доступного веб-сайту – насамперед з особистих та соціальних причин”, – сказав він. “Це може вплинути на вашу бабусю чи вашого брата чи сестру”.

За словами Майкла, майже 20% американців мають певну форму інвалідності, і він вважає зробити доступність веб-сайтів логічним пріоритетом для власників онлайн-бізнесу. З точки зору Майкла, виключення доступу до цих ринків просто не має сенсу для бізнесу.

З точки зору розробника, Майкл наголосив на важливості подолання доступу до Інтернету з самого початку процесу розробки.

“Недоцільно ігнорувати доступність, а потім, в самому кінці, намагатися її посилити”, – сказав він. “Це просто збирається витрачати багато часу. Думати про це набагато ефективніше спочатку “.

HTML-семантика, хоча життєво важлива для доступності для людей із вадами зору, може також допомогти розробникам у створенні програмного забезпечення для тих, хто не має порушень. Для Майкла тепер майбутнє, і технологія для створення більш інклюзивного простору для всіх вже є.

“Напевно, настане момент, коли ми будемо читати веб-сайти у своїй машині, рухаючись лише за допомогою мовлення та виводу. Це одна з мрій – ви будете їздити навколо та читати новини, не відводячи очей від дороги “, – сказав він. “Це передбачає доступність, оскільки так званий браузер в машині повинен розуміти семантику сторінки, щоб зрозуміти, що ви просите і що найбільш підходяще”.

В майбутньому Майкл сподівається розширити використання NVDA у навчанні, зокрема для просування STEM-освіти для людей із вадами зору. Його мета – надання доступу до загального контенту в Інтернеті була досягнута, і тепер він вважає науковців наступним кроком.

“У цьому просторі відбувається якась справді хороша робота з точки зору доступу до діаграм або графіків за допомогою звуку”, – сказав він. “Сподіваємось, в майбутньому я зможу працювати над цим більше, і ми зможемо досягти великих успіхів у науковій галузі”.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector