VAIO’nun TruePerformance Teknolojisi, BT Uzmanlarına ve İşletmelerine Gelişmiş Konfor ve Verimlilik Sağlayan Üst Düzey Bilgisayarları Güçlendiriyor

TP; DR: Dünyanın en etkili teknoloji devlerinden biri olan Sony’nin (2014’e kadar) bir yan kuruluşu olan VAIO Corporation, modern dizüstü bilgisayarlardan akıllı telefonlara ve diğer ileri teknoloji cihazlara kadar yıllar boyunca sayısız bilgi işlem yeniliklerinden sorumludur. Bugün VAIO, şirketin yeni VAIO S dizüstü bilgisayarına güç veren TruePerformance teknolojisi ile teknoloji topluluğunda dalgalanıyor. TruePerformance, aşırı ısınma tehdidi olmadan bilgi işlem gücü sınırlamalarını etkili bir şekilde artırmak için geliştirilmiştir. Sonuç, yoğun CPU gücüne dayanan BT uzmanlarının ve işletmelerin zorlu iş yüklerini kaldırabilen gelişmiş bir makinedir.


Pazartesi sabahı, bilgisayar başında bir fincan kahve ve bir CD çalar ile oturuyorsunuz. Pearl Jam veya Nirvana dinleyip dinlemediğinizi tartışırken, aniden yeni bilgisayarınızın CD okuyabildiğini hatırlarsınız. Sıkıştığınız ve çevirmeli modeminizin sabit bir bağlantı kurmasını bekledikçe, takvime göz atmanız gerekir. Yıl 1998 ve geçen ay VAIO PCG-505’i eBay’den satın aldığınız için minnettarsınız..

VAIO’nun en eski dizüstü bilgisayarlarından biri olan PCG-505 serisi, taşınabilirlik ve güç kombinasyonu açısından ikonikti. PCG-505 3,1 pound ağırlığında bir Pentium MMX CPU, 2,1 GB sabit disk, 10,4 inç SVGA ekran ve 32 MB RAM ile birlikte geliyor. 505 serisi, VAIO’nun erken başarısında önemli bir faktördü ve benzer tasarım öğeleri, halefi Sony VAIO X serisine dahil edildi. 1,8 poundun biraz altında olan VAIO X serisi, 2009 yılında dünyanın en hafif dizüstü bilgisayarı olarak adlandırıldı.

Bugün VAIO, daha iyi tasarım ilkeleriyle Intel CPU’ların tüm potansiyelini ortaya çıkaran VAIO S, TruePerformance adlı en yeni dizüstü bilgisayar serisinin geliştirilmesiyle en son teknolojiye sahip olma geçmişini sürdürüyor.

En yeni nesil Intel Core i7’ler gibi yüksek performanslı CPU’lar muazzam miktarda ısı üretir ve özel soğutucular ve geniş havalandırma gerektirir, bu da aşırı ısınmayı ultra ince dizüstü bilgisayarlardaki en kötü sorunlardan biri haline getirir. Diğer bileşenlerin ısı hasarını önlemek için, aşırı çalışma CPU’ları kilitlenir ve bu da performansta ciddi düşüşe neden olur. Aşırı durumlarda, bu sistem neredeyse kullanılamaz hale gelebilir veya hatta güç kaynağının aniden kapanması için tetiklenebilir.

VAIO geliştirme ekibinin bir üyesi, “VAIO TruePerformance’ın gelişimini tetikleyen şey, sekiz çekirdekli dört çekirdekli Intel işlemcilerin ortaya çıkmasıydı” dedi. “Zorluk, yüksek performans seviyelerini korumak için ısı yayılımını ve güç tüketimini optimize etmekti.”

Daha yüksek performans sınırları elde etmek için, VAIO S serisi, daha güçlü PSU’lar, daha iyi havalandırma ve tamamen yeniden tasarlanmış ve yeniden programlanmış bir soğutma fanı kombinasyonu ile ağır gücü ele alacak şekilde tasarlanmıştır. VAIO S dizüstü bilgisayarlar, bir tür dinamik hız aşırtma biçimi olan Intel Turbo Boost Technology 2.0 ile donatılmış CPU’lar tarafından desteklenmektedir. TruePerformance ile VAIO S serisi, Intel’in yerleşik yeniliklerinden tam olarak yararlanarak ödün vermeden daha yüksek performans seviyeleri elde edebilir.

Müşteri Geri Bildirimi ile Desteklenen Sürdürülebilir Performans

Bugün VAIO, 2014 yılında Sony’den ayrılan kendi markasıdır. Ancak VAIO, üst düzey taşınabilirlik çözümlerinde küresel lider olarak yerini korumaktadır. VAIO S serisi tarafından kanıtlandığı gibi, PC sahipliğinin acılarıyla uğraşmak şirketin tasarım sürecinde büyük bir ilham kaynağı oldu..

VAIO’nun geliştiricisi, “Şirket felsefemiz,“ konforun verimliliği artırmasıdır ”dedi. “Çalışma sürenizi daha keyifli hale getirmek ve verimliliği en üst düzeye çıkarmak için sürdürülebilir performansı yüksek tutmaya devam ediyoruz. Tasarım ve ticarileştirme sürecimiz, müşteri geri bildirimlerini dinlemenin doğrudan bir yansımasıdır. ”

Kullanıcılar, dizüstü bilgisayarların esnekliğini ve rahatlığını takdir ederken, aynı zamanda sorunsuz çalışma ve akıllı mühendislik ile estetik çekiciliğe sahip bir tasarıma özlem duyuyorlar..

Norm üzerinde büyük bir gelişme olduğu düşünülen VAIO S serisi, aktif bir yaşam tarzına sahip olanlara yöneliktir. 2,34 pound ve sadece 0,52 inç kalınlığında olan VAIO S’nin taşıması kolaydır ve çoğu dizüstü bilgisayar boyutundaki taşıma çantasına sığar. VAIO S’yi her zaman her yere götürebilme esnekliği, bu performans santralini hem iş hem de oyun için yeterince çok yönlü hale getirir. Bu nedenle, VAIO TruePerformance’ın ana hedef grupları arasında oyuncular, BT uzmanları, iş adamları ve yüksek güçlü bir bilgi işlem çözümüne ihtiyaç duyan diğerleri yer alıyor..

VAIO’nun geliştiricisi, “Bunlar PC’yi yaşam tarzlarının bir parçası olarak gören ve yeni deneyimler bulmanın bir yolu” dedi. “TruePerformance’ın en büyük avantajı, daha duyarlı bir sistem kullanmaktan kaynaklanan memnuniyettir.”

Daha yüksek verimlilik, daha yüksek üretkenlik ve daha az hayal kırıklığı anlamına gelir – yoğun oyun sırasında veya birden fazla e-tablo ve tarayıcı sekmesinde hokkabazlık yaparken artık gecikme olmaz.

Gelişmiş Sistemlerde Intel’in Turbo Boost Teknolojisini Geliştirmek

TruePerformance, mevcut teknolojiyi kullanarak ve geliştirerek kullanıcıların daha fazlasını elde etmelerini sağlar. Dünyanın en büyük bilgisayar ve bileşen üreticilerinden biri olan Intel, CPU’larını VAIO da dahil olmak üzere birçok satıcı tarafından benimsendiğini gördü. Özellikle Core-i5 ve Core-i7 gibi dört çekirdekli işlemciler, ileri teknoloji bilgisayarların çoğuna girdi. Mevcut nesil Intel CPU’lar, kıyaslama testlerinde sürekli olarak en yüksek puanı alır ve saf güç açısından rekabetinin en iyisini yener.

Intel CPU’ların değerine ek olarak, overclock için daha güvenli ve daha tutarlı bir alternatif sağlayan dahili Turbo Boost Teknolojisi. Ağır yük altındayken, CPU’nun frekansı 100 MHz’den 133 MHz’e ayarlanan artışlarla artacaktır. Bu dikkate değer bir performans artışı sağlarken, Turbo Boost termal ve elektriksel kısıtlamalarla sınırlıdır.

VAIO’nun geliştiricisi, “Intel Turbo Boost Technology 2.0, güç tüketiminin ve sıcaklığın karşılandığı ortamlarda performansı artırır” dedi. “Maksimum performansın korunabileceği süre sınırlıdır ve VAIO TruePerformance, bu düşüş genellikle gerçekleşse bile yüksek seviyede tutar.”

Soğutma ve güç kaynağı sistemlerinde önemli iyileştirmelerle VAIO, gücüne veya “gerçek performansına” tam olarak dokunarak zaten mükemmel bir yenilik geliştirir.

Oyun ve Verimlilik için İşlevleri Optimize Etme

Intel’in Turbo Boost Teknolojisini geliştirmenin yanı sıra VAIO S, diğer yüksek kaliteli özellikler ve şık tasarım ilkeleriyle çığır açıyor. VAIO S sadece çarpıcı CPU özelliklerine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda güvenlik, dayanıklılık ve ergonomi konularında iyileştirmeler sunar.

Parmak izi tarayıcı, müşterinin dosyalarını ve diğer verilerini güvende tutarken anında oturum açmasını sağlar. Kasa, etkileyici yapısal bütünlük kazandıran magnezyum alaşımından kalıplanmıştır. Konfor ve rahatlık için VAIO S, diğerlerinin yanı sıra USB ve HDMI için çoklu bağlantı noktalarının yanı sıra açılı ve sessiz bir klavyeye sahiptir.

VAIO’nun geliştiricisi, “Keyif ve konfor iş verimliliğini artırıyor” dedi. “Çalışmanız daha sorunsuz ilerliyor çünkü çok çalışmıyorsunuz gibi geliyor.”

VAIO S, çalışma ve oyun tarzımızda devrim yaratmak için yalnızca en son çabadır. Daima mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini yaratmaya odaklanan VAIO, yaratıcı ve deneysel ürünler sunma konusunda zengin bir geçmişe sahiptir.

VAIO, Sony yıllarında dünyanın Blu-ray uyumluluğu özellikli ilk dizüstü bilgisayarı olan VGN-AR70B gibi ürünler geliştirdi. Bölünmeden bu yana VAIO, Z Canvas ve Phone Biz gibi benzersiz yenilikler geliştirdi. 2015 yılında piyasaya sürülen Z Canvas, dijital sanatçıları düşünerek 2’si 1 arada bir bilgisayar olarak satıldı. Core-i7 işlemci ve Intel Iris Pro Graphics ile üretilen Z Canvas, yüksek çözünürlüklü çoklu dokunmatik ekran ve dijital kalem yeteneklerine sahip. Orijinal Phone Biz 2016 yılında Windows 10 telefonu olarak piyasaya sürüldü ve sonunda Android destekli VAIO Phone A ile değiştirildi..

Müşteri türü veya eldeki görev ne olursa olsun, VAIO sürekli olarak daha yalın, ortalama bir bilgi işlem makinesi sağladı.

Amaç: Daha İyi Bir İş Arkadaşı Aracı Oluşturmak

Yenilikçi ve ilk insan üreticisi olan VAIO, müşteri geri bildirimlerinden ve en yeni yüksek teknoloji trendlerinden ilham alıyor. Sadece VAIO S için yapılan çok sayıda parlayan incelemenin kanıtladığı gibi, VAIO sadece kâr amaçlı değil, aynı zamanda alıcının verimliliğine ve zevkine yatırım olarak ürünler yaratıyor.

VAIO’nun geliştiricisi, “Müşterilerimizin potansiyel iş ihtiyaçlarına daha fazla odaklanmak istiyoruz” dedi. “VAIO ürünleri, iş arkadaşı olarak işlev gören konforlu ve güçlü bir araç sunmaya devam edecek.”

VAIO S serisi 2018’deki gösterinin yıldızı olsa da, TruePerformance için sadece bir başlangıç. Günümüz donanımının tüm özelliklerinin kilidini açma potansiyeline sahip olan TruePerformance, VAIO’yu rekabette bir adım öne geçiriyor.

VAIO’nun PC Tasarım Proje Lideri Eguchi Shuji bir röportajda, “Gelecekte VAIO ürünlerinin ayırt edici özelliklerinden biri olacağını umuyoruz.” Dedi. “TruePerformance’ın kendisi, tüm sistemin evrimi için genel bir terimdir. Artık TruePerformance’ı yeni ve farklı şekillerde uygulayabiliriz. ”

VAIO, Sony’nin taşınabilir bilgisayar pazarındaki başarısının çoğunu artıran her zaman son derece yenilikçi bir iş olmuştur. 1996 yılından bu yana, VAIO, düşünceli mühendislik ve işçiliği yansıtan ürünler sunarak birçok mutlu müşteri yarattı – sadece iyi çalışan değil, aynı zamanda yaratıcılığı kıvranan ve başarıya ilham veren ürünler.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector