Web Sitenizi ve Uygulamalarınızı Koruyun – Beyond Security ™ Otomatik Motor ve Test Kütüphanesi ile Ücretsiz Güvenlik Açığı Taramaları

TP; DR: En yeni güvenlik tehditlerini paylaşmak için merkezi bir web sitesi ile deneyimini ve güvenilirliğini belirledikten sonra Beyond Security, ağlarda, uygulamalarda, yazılımlarda ve web sitelerindeki güvenlik zayıflıklarını tanımlayan yaklaşık mükemmel bir araç harcadı. Şirketin otomatik tarama motoru ve test kitaplığı, hem çaylak sitesi sahiplerinin hem de Fortune 500 şirketlerinin kodlarında ve altyapılarında güvenlik açıkları bulmalarına yardımcı olur. Beyond Security, uzmanlığını ücretsiz olarak haftalık veya aylık güvenlik taramaları ve raporları sunarak web sitesi sahiplerine verir..


Düşündüğünüze rağmen, web sitesi güvenlik tehditleri büyük ölçüde aynı kaldı – ve beklediğinizden daha azı var.

Uygulamalarda ve işletim sistemlerinde haftalık olarak yeni güvenlik açıkları bulunabilse de, Güvenlik Baş İşletme Müdürü ve Pazarlama Müdürü Brian Pearce, web sitelerinin yalnızca 20 ila 30 standart güvenlik açığına eğilimli olduğunu söyledi.

“Bir web sitesinin temel kodu çok fazla değişmiyor ve diller gibi şeyler oldukça iyi kilitleniyor” dedi. “Sorunlar yeni ya da farklı değil.”

Ancak bu zayıflıklar, web sitesi sahiplerini veya ziyaretçilerini kötü niyetli saldırılara maruz bırakabilir. Beyond Security, müşterilerin web sitelerini, uygulamalarını, web sunucularını veya ağlarını açıkta kalan zayıflıklar için taramaları için araçlar sunar ve ScanMyServer aracılığıyla ilk web sitenizde ücretsiz yinelenen taramalar vererek araçları genişletir.

Genellikle, çözülmesi gereken nispeten az sorun vardır. Brian’a göre, çoğu müşterinin birkaç hafta içinde düzeltmesi gereken birkaç önemli sorunu ve daha uzun bir süre içinde ele alınabilecek birkaç daha ılımlı endişesi olabilir..

Brian, “Bir web sitesini test etmek istediklerinde mutlaka açılması büyük bir görev değil,” dedi. “Bu, çalışma programınıza sığabileceğiniz bir şey. Bu çoğunlukla insanların ilk bakışa bakmasını, kapıyı açmasını, bir bakmasını ve içinde ne olduğunu görmesini sağlamakla ilgilidir. ”

Ücretsiz Güvenlik Taramaları Herkes İçin Daha Güvenli Bir İnternet Tanıtımı

İlk kez site sahiplerine ve teknik uzmanlığa sahip olmayan küçük işletmelere hitap eden Beyond Security, kurumsal düzeyde tarama motorunu ve test kütüphanesini ScanMyServer aracılığıyla site sahiplerine ücretsiz olarak sunuyor.

ScanMyServer ekran görüntüsü

Beyond Security, web siteleri için ücretsiz güvenlik açığı taramaları sunmak ve internet güvenliğini artırmak için ScanMyServer’ı başlattı.

Brian, “Sadece orada oturmak için çok büyük bir tarama kapasitesine sahip olan bu sistemimiz var, bu yüzden insanları neden web sitelerini ücretsiz olarak tarayarak tanımadığımızı düşündük” dedi Brian. “Bu promosyon amaçlı bir işlem, ancak İnternet’teki genel gürültü seviyesini azaltmak için değerli olduğunu düşündüğümüz bir şey. Birkaç sorun bile tespit edilip çözülürse, herkes için daha güvenli bir sistem. ”

ScanMyServer, siteleri siteler arası komut dosyası oluşturma, SQL yerleştirme, kod yerleştirme veya uzaktan dosya ekleme gibi zayıf yönler açısından test eder ve web sitesini haftalık veya aylık olarak yeniden tarar.

Brian, “Fikir mümkün olduğunca çok insana bu tür işleri yapmak için gerekli araçları vermektir” dedi. “Bu sadece internetin kendi küçük yolumuzda genel bir gelişmesidir. Burada dünyayı değiştirmiyoruz, ancak paylaşabileceğimiz bir şey. ”

Güvenliğin Ötesinde, Güvenlik Açıklarını Ele Almanıza Nasıl Yardımcı Olur?

Yeni site sahiplerine ek olarak, Beyond Security’nin müşterileri Fortune 500 şirketlerine kadar ölçeklendiriliyor. Örneğin, büyük bir Avrupa bankası her ay 4.000 harici web sitesini ve IP adresini incelemek için Beyond Security’nin AVDS ağını ve uygulama tarama platformunu kullanıyor.

1. Test Kütüphanesi ve Motor Taramaları Web Sitesi Kodu ve Altyapısı

Brian’ın görüşlerine göre, Security’nin araçları, çok çeşitli şirketleri ve endüstrileri kapsayabilir, çünkü ağlar ve uygulamalar genellikle aynı tür işletim sistemlerine ve altyapıya dayanır.

“Büyük ve küçük ağlar aynı işlevselliği çok kullanıyor” dedi. “Bir ağ için belirli, beklenen olağan parçalar veya bileşenler kümesi var. Ağda ve uygulamalarda bulduğunuz çeşitli ekipman veya işletim sistemlerini kapsayan bir kütüphane oluşturduktan sonra, şirketin veya sektörün büyüklüğü çok önemli değil. ”

1999’da Beyond Security’nin başlattığı tarama motoru ve test kütüphanesi, ağın veya uygulamanın güvenliğini eşler ve zayıflıkları ortaya çıkarmak için tasarlanmış dahili ve harici saldırıları simüle eder.

2. Endüstri Lideri Doğruluk Yanlış Pozitifleri Azalttı

Brian’a göre, güvenlik açığı raporlarındaki doğruluk son derece önemlidir – özellikle de PCI, HIPAA ve FERPA dahil olmak üzere güvenlik düzenlemelerine uymalarına ve korumalarına yardımcı olmak için Beyond Security’yi arayan müşteriler için.

Brian, “Yaptığımız şey bir güvenlik açığı hakkında bildirimde bulunduğumuzdan emin olmak, gerçekten, gerçekten olduğundan eminiz” dedi. “Araçlarımızı kullanan kişi orada olduğundan emin olabilir ve onlara kaçamağı vermiyoruz.”

Çoğu güvenlik açığı değerlendirme aracı, sürüm numaraları gibi tanımlayıcı bilgileri kontrol eder ve bilinen zayıflıkların var olduğunu varsayar. Bununla birlikte, Güvenliğin ötesinde, bir kullanıcının özelleştirilmiş çözümlerini hesaba katmak için bir cihazın veya uygulamanın davranışını test eder. Web uygulaması tarayıcısıyla aynı tarama motorunu ve test kitaplığını kullanan AVDS,% 0,1’lik yanlış pozitif bir oran bildiriyor.

Brian, “Yanlış pozitif sorun sektörde önemli bir konudur” dedi. “Müşteriye araca olan güvenini korumak istiyorsunuz ve çalışma saatlerinin çoğunun var olmayan şeyleri kovalayarak geçirmelerini istemediğiniz için.”

3. Ayrıntılı Raporlar Site Sahiplerinin Kendi Onarımlarını Yapmalarına Yardımcı Olur

Tarama tamamlandıktan sonra Beyond Security hizmeti, her güvenlik açığının önem derecesini ve potansiyel etkisini ve ayrıca sorunun nasıl çözüleceğine ilişkin genel adımları açıklayan bir rapor oluşturur. Mevcut olduğunda, rapor üçüncü taraf referans materyallerine veya yamalara da bağlanır.

Beyond Security raporlama araçlarının ekran görüntüleri

Güvenlik ötesinde güvenlik açığı raporları bir web sitesinin veya ağın zayıflıklarını öncelikli olarak düzenler.

Brian, “Kendi web sitesini inşa eden bir kişi, verdiğimiz talimatlara göre kendi onarımlarını yapmak için yeterli bilgi ve bilgiye sahip olacak” dedi. “Bir kişinin çözemediği bir sorunla karşılaştığı çok az durumumuz olduğunu görüyoruz.”

Çok Yakında: Güvenlik Açığı Testinin Ötesine Geçmek ve Onarımlara Geçmek

Brian’a göre, Beyond Security sadece bir test ve tarama aracı olmaktan daha fazlası için çalışıyor. Önümüzdeki aylarda hizmetler sorunları belirleyecek ve daha sonra bunları düzeltmeye devam edecek.

Beyond Security’nin kapsayabileceği birçok rutin düzeltme, yapılandırma ayarlamalarını veya eksik bir düzeltme ekinin yüklenmesini içerebilir. Bununla birlikte, web sitesi ve ağ yöneticilerinin, servislerin çalışma şeklini yanlışlıkla değiştirmesini önlemek için Beyond Security’nin hangi işlemleri yapmasına izin verecekleri konusunda tam kontrol sahibi olacağını belirtti..

“Sadece sorunları bulma ve müşterilere bunları nasıl çözecekleri konusunda talimatlar verme yönünde değil, aynı zamanda bir sonraki adımı atmalarına yardımcı olma yönünde ilerliyoruz” dedi..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector