Weebly: Sunucular, Kuruluşlar ve İşletmeler Müşterilere Kendi Tekliflerini Geliştirmek için Popüler Platformdan Nasıl Yararlanabilir?

TP; DR: Tanınmış web oluşturucu hizmeti olan Weebly, son kullanıcıların bir web varlığı oluşturması, pazarlaması ve büyütmesi için küresel çözümler sunar. Sektördeki itibarları onlardan önce – ve onların etkisi web barındırma ve işletmelerin teklifleri etkilemek için genişledi. Weebly for Hosts ile, barındırma şirketleri ve alan adı kayıt şirketleri kendi markalarının bir parçası olarak bu popüler site oluşturucu hizmetinden yararlanma fırsatından yararlanabilir. Bu arada, büyük ölçekli kuruluşlar, Weebly for Enterprise aracılığıyla merkezi bir arayüzde birden çok web mülkünü yönetme yetkisine sahiptir.


Profesyonel görünümlü ve dinamik işleyen bir web sitesi oluşturmak, teknik altyapıya sahip olanlar için ayrılmış bir özgürlüktür, değil mi? Biri olmayanlar onlar için vizyonlarını oluşturmak için web profesyonellerine ödeme yapmaya istekli olmak zorunda. Tarihsel olarak, belki evet, ama bu eski model aşınıyor – özellikle Weebly gibi santral oyuncuları sayesinde.

Kullanımı kolay, sürükle ve bırak, hepsi bir arada web sitesi oluşturucu ve web barındırma platformu olan Weebly, pazara kapsamlı bir teklif getiriyor. Weebly’nin tarayıcı tabanlı çevrimiçi platformu, ortalama bir son kullanıcıya fikirlerini kolayca çevrimiçi hale getirme olanağı sunduğu için bilinse de, şirket, barındırma ve işletme düzeylerinde de insanları etkiliyor.

Weebly for Hosts ve Weebly for Enterprise platformlarıyla, web oluşturma lideri, hizmet sağlayıcılara, paket tekliflerini ve işletmelerini birden çok web sitesini kolayca yönetmeleri için genişletmeleri için güç verir. Weebly’in CEO’su ve Kurucu Ortağı David Rusenko ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Nick Dellis, giderek büyüyen niş listesi için ortaya çıkan etkiyi tartışıyorlar.

Ana Makineler için: Platformunuzun Bir Parçası Olarak Doğrudan Müşterilere Weebly Sunun

Weebly for Hosts, web hosting şirketlerinin ve her büyüklükteki alan adı kayıt kuruluşunun Weebly’nin kendi temel paketlerini ek gelir için yeniden satmasını veya Weebly’nin popüler web sitesi oluşturucusunu doğrudan kendi müşterilerine sunmasını sağlar.

Ürünün Mart 2015’teki lansmanı David, “Weebly platformunu barındırma şirketlerine açmaktan ve kolay web sitesi oluşturmayı milyonlarca daha geniş bir kitleye erişilebilir hale getirmekten gerçekten heyecan duyuyoruz” dedi..

Bu paketin yayınlanmasından önce şirket, David’in “kuruluşların Weebly’yi özelleştirmesine ve çalışanlarını ve müşterilerini ölçeklendirmek için CMS’den yararlanmasına izin vermesini” sağlayan işletmeler için bir platform başlatmıştı. Weebly for Hosts sürümü, web sunucularına ve alan adı kayıt şirketlerine kapsamlı bir site oluşturucu çözümü sunar, böylece müşterilere “kendi şartlarıyla” hizmet verebilirler.

Weebly web builder ekran görüntüsü

Weebly for Hosts, barındırma şirketlerinin popüler site oluşturucuyu müşterilerine kendi hizmetlerinin bir parçası olarak sunmalarını sağlar.

Tam denetimle, bir web barındırma müşterilerinin web sitelerini Weebly’nin barındırma platformuna tamamen boşaltmayı seçebilir veya müşterinin canlı sitesini yayınlamadan ve kendi sunucularında barındırmadan önce Weebly’nin site oluşturucusunu kullanabilir.

Bu platformdan yararlanmak, barındırma şirketlerinin hizmet tekliflerini genişletmeleri ve müşterileri elde tutmaları için kolay ve etkili bir yoldur ve onlara web sitesi oluşturma için kurulmuş ve popüler bir platformla web siteleri oluşturma olanağı verir..

Barındırma müşterileri için, anahtar teslimi çözüm, minimum uygulama ve yönetim gerektirir ve kullanıcıların ağrısız yönetimi, izinler ve diğerleri için bir gösterge paneli ile birlikte gelir. Kullanıcılar ayrıca, ana bilgisayarları sık karşılaşılan web oluşturucu sorularıyla ilgili destek taleplerinin yükünden kurtulan Weebly’nin müşteri destek tekliflerinden de yararlanır.

Kuruluşlar için: Weebly for Enterprise ile Birden Çok Projeyi Yönetin

Zamanla, Weebly’ye üyelik veya organizasyon tabanlı web sitelerini ve farklı boyutlardaki kişisel projelere yönelik siteleri yönetmek için güvenen artan sayıda kullanıcı, Weebly’yi kuruluşlarında ölçekli olarak kullanmaya ilgi duymaya başladı..

Weebly for Enterprise, birden fazla web sitesini yönetmesi gereken kuruluşlar için özellikler ve yeni bir kontrol düzeyi getiriyor.

Nick, Weebly for Enterprise ürününü yakaladı: “Bu endüstrilerin her birine giriyoruz ve onlar için mükemmel olan bazı özel işlevler geliştireceğiz.”

Temel Weebly deneyimine ve kullanımı kolay araçlara ek olarak, kurumsal platform kuruluşlar için yeni bir işlev katmanı sunar. Tek oturum açma, siteleri sağlama yeteneği ve Weebly’yi altyapınızla entegre etmek için API erişimi gibi özellikler, birden çok siteyi yönetmeyi, bir site oluşturmak kadar basit bir işlem haline getirir.

Kurumsal Müşteri Türleri için Weebly

Geniş çaplı kuruluş Weebly for Enterprise platformundan yararlanıyor.

Kendi temalarınızı, uygulamalarınızı ve eklentilerinizi ekleyebilir ve kullanıcılara uygun gördüğünüz düzeylere erişim sağlayan kendi özel paketlerinizi oluşturabilirsiniz. Örnek olarak 10 yeni öğretim üyesi ekleyen bir üniversitenin BT yöneticisi olabilir; bu yeni kullanıcıları ekleyebilir ve üniversite içindeki hangi sitelerin düzenleyebilecekleri veya düzenleyemeyecekleri için izinler ayarlayabilir.

İşlemlerle erişim düzeyini de sınırlandırabilirsiniz, böylece bir kullanıcıya sayfalarının HTML ve CSS’sini düzenlemek için tam izin verebilir ve daha acemi kullanıcıların yalnızca sürükle ve bırak oluşturucu aracılığıyla içerik eklemesini kısıtlayabilirsiniz.

Çok sayıda web sitesi inşa eden gerçekten büyük şirketler, geçmişte Weebly gibi hizmetlerden gelen yeniliklerin hızına ayak uyduramayan dahili CMS veya oluşturucu sistemlerine güveniyordu..

“Önemsiz olmalı. Sadece giriş yapabilmeli, bir düğmeyi tıklamalı, birisine erişim vermeli ve kendi web sitelerini yönetmelerine izin vermelisin ”dedi. “İyi düşünülmüş, basit, kullanımı kolay bir tüketici çözümüne sahip olmak işletmeler tarafından da talep ediliyor.”

Site Sahipleri İçin: Sürükle ve Bırak Tasarım Kullanıcıları

Weebly’in merkezinde inanılmaz, kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucu var. Doğrudan web tarayıcınızda çalışan basit bir sürükle ve bırak arayüzü kullanarak, herhangi bir kullanıcı bir tema seçebilir ve günler veya haftalar yerine dakikalar veya saatler içinde çevrimiçi olarak tamamen işlevsel bir web sitesine sahip olabilir.

“Tüketiciler daha kolay, düşünceli, güzel çözümler talep ediyorlar,” dedi Nick Weebly gibi bir ürüne duyulan ihtiyaç hakkında.

Metin Öğesi Ekleme Weebly Sürükle ve Bırak Editörü

Weebly ile, metin kutusu gibi öğeleri eklemek için site tasarımınıza sürükleyebilirsiniz..

Başlıklar, metin, resimler veya videolar gibi yeni öğeleri sezgisel olarak sitenizin ön ucuna sürükleyebilirsiniz. Ardından, istediğiniz gibi özelleştirmek için herhangi bir özelliği tıklayın.

Weebly Sürükle ve Bırak Editörü Düzenlemek için Metin Kutusuna Tıklayın

Daha fazla düzenlemek için sitenize yerleştirdiğiniz öğeleri tıklamanız yeterlidir.

İçeriğinizi olduğu gibi korurken web sitenize tamamen yeni bir görünüm vermek için istediğiniz zaman temaları değiştirmek kolaydır.

Weebly Sürükle ve Bırak Editörü Tema Değiştir

İçeriğinizi korurken sitenizin genel görünümünü değiştirmek için istediğiniz zaman temaları değiştirin.

Tek bir kod satırına dokunmadan baştan sona tam özellikli bir web sitesi tasarlayabilirsiniz, ancak daha ileri düzey kullanıcılar için doğrudan dalmak ve sitenizin HTML düzenini ve CSS stilini manuel olarak düzenlemeye başlamak aynı derecede sezgiseldir..

Weebly kod düzenleyicisinin ekran görüntüsü

Kodlama becerileriniz varsa, yine de sitenizin HTML ve CSS’sine atlayıp düzenleyebilirsiniz.

Weebly ayrıca bir çevrimiçi mağaza işletmeyi ve ürünleri satmayı kolaylaştırır – karmaşık yapılandırmalar olmadan ve Stripe, Square, Authorize.net ve PayPal ödeme yöntemleri desteğiyle.

Kapsamlı Özellikler Basit Bir Web Sitesi Oluşturucusunun Beklentilerini Aşar

Weebly ile birlikte bir özellik dizisi de dahil edilmiştir, bu da platformu herhangi bir beceri seviyesindeki kullanıcıların hemen atlaması ve oluşturmaya başlaması için idealdir.

 • Güçlü Site Oluşturucu
 • 100+ Profesyonel Tema
 • Güçlü Bulut Barındırma Dahil
 • Hızlı & Yardımcı Destek
 • Entegre Alan Adı Kaydı
 • Kolay Bloglama
 • Güzel Fotoğraf Galerileri & Slayt
 • Video & Ses Oynatıcılar
 • Kolay Form Oluşturucu
 • ImagePerfect Görüntü Düzenleyici
 • Ayrıntılı Trafik İstatistikleri
 • Ücretsiz Alan Adı Barındırma
 • Zorla Reklam Yok
 • Arama Motoru Optimize Edildi
 • e-Ticaret Özellikleri
 • Otomatik Mobil Site Oluşturma
 • Parola Korumalı Sayfalar
 • Tam HTML / CSS Kontrolü

Nelerin mevcut olduğunu tam olarak öğrenmek için Weebly’ın tüm özelliklerini kontrol ettiğinizden emin olun..

Weebly ile ortak olun, Markanızı Profesyonel Olarak Tanıtın

Son kullanıcıdan kuruluşa Weebly, basit, güzel web sitesi oluşturma sanatını evangelize ediyor.

Yakında site sahibi olarak, kullanmak tamamen ücretsiz olduğu için başka bir nedenden dolayı Weebly’nin tekliflerini kontrol etmek akıllıca olacaktır; ancak kaydolduktan sonraki beş dakika içinde, askıda kalmanız gerekir ve gurur duyacağınız sonuç tasarımları ile uygun fiyat ve kullanıcı dostu olduklarını fark edersiniz..

Her ölçekte kuruluş ve kuruluş için Weebly for Enterprise ile sitelerinizi oluşturun, yönetin ve büyütün. İlk kez kullananlar tarafından sevilen platformun bütünlüğünü elinde tutan çevrimiçi varlığınızı kontrol etmenin kolay ve merkezi bir yoludur.

Son olarak, bir web barındırıcısı veya alan adı kayıt kuruluşu iseniz, Weebly for Hosts hizmeti mevcut hizmetlerinize inanılmaz bir değer katar. Weebly’yi doğrudan müşterilere sunarak mevcut paketlerinize ek nakit değeri satmak veya değer aşılamak istiyorsanız, Weebly ile ortaklık yapmak markanızı geliştirir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector