Amazoni veebiteenuste ülevaade

Amazoni veebiteenused (AWS) on Amazoni hallatavate sidus- ja arvutiteenuste oluline infrastruktuur.


AWS sisaldab kõrgtehnoloogilisi teenuseid alates hostimisest ja andmebaasidest kuni analüüsi, robootika ja satelliidini. Mis puutub veebimajutusse, siis Amazon väidab osutavat ettevõtetele ja ettevõtetele väga mastaapset, kiiret ja usaldusväärset teenust.

Me kõik teame, et Amazon on paljudes asjades hea. Nii on ka teie majutamine teile ja kas see on hea?

Selles AWS-i ülevaates saame teada, kas Amazon suudab pakkuda usaldusväärset hostimisteenust.

Mis on AWS?

AWS on Amazoni käitamine hostimislahendus ettevõtetele, kes vajavad kõrge mastaapsuse võimalusi ja töökindlust. Amazoni hostimine pakub ettevõttele mitmeid lahendusi – VPS-serverid veebisaidi lihtsaks majutamiseks, staatiline veebisaidi hostimine ja ettevõtte pühendatud pilvemajutus.

AWS ülevaade - amazoni veebiteenused kõik tooted

Ja selle suure infrastruktuuri tõttu sisaldab AWS-i teenuseid kasutavate ettevõtete loend selliseid suuremaid ettevõtteid nagu Netflix, Expedia ja Adobe.

Kuid kas Amazon on hostimine kõigile?

AWS väidab, et see pakub veebimajutuslahendusi äri-, mittetulundus- ja valitsusvälistele organisatsioonidele.

Kuid vaatame selle hostimisteenuseid:

Amazon Lightsail: lihtne veebimajutus – Amazon Lightsail on valmistatud ühest serverist, mis käitab kas sisuhaldussüsteemi (mõelge näiteks WordPressile, Joomlale või e-kaubandusele nagu Magento) või arenduspaketti, nagu Lamp või Python-Django.

Amazon-hostimine-ülevaade-AWS-lihtne-hostimine

See teenus on parim madala või keskmise liiklusega veebisaitide jaoks. See on odavam lahendus ajaveebidele, väikeettevõtetele, turundussaitidele jne.

Amazon S3: staatiline veebimajutus – Amazon S3 on loodud HTML-, JavaScripti, piltide, video või muude sarnaste failide edastamiseks. Kuid serveripoolseid rakenduskoode, näiteks PHP või ASP.NET, ei saa see edastada.

Amazoni hostimine-ülevaade-AWS-staatiline

Need veebisaidid on väga madalad ja neid saab muuta ettevõtte tasemel liikluse haldamiseks, ilma et oleks vaja serveri administreerimise nõudeid. AWS lubab pakkuda vastupidavust 99,999999999%. Amazon soovitab seda teenust siiski isiklikele ja turundussaitidele, mida haldavad vaid mõned inimesed.

Amazon EC2: ettevõtte veebimajutus – Amazon EC2 saab hakkama kõige suurema liiklusega ja rakendusterohketel veebisaitidel. Sellised ettevõtted nagu Lamborghini ja Coursera kasutavad seda teenust, et teha oma veebisaidid kõigile alati kättesaadavaks.

Amazoni hostimine-ülevaade-AWS-EC2

Amazon EC2 ühendab mitu serverit vähemalt kahes andmekeskuses kogu maailmas. See võimaldab suurt mastaapsust ja saadavust.

Muidugi on usaldusväärne teenus oma hinnaga. Ehkki Amazonil on teenuseid, mis tunduvad olevat ideaalsed blogijate, vabakutseliste ja väikeettevõtete jaoks, võib hinnakujundus olla lõks. Nüüd uurime siis Amazon Lightsaili hinnakujundust.

AWS-i hinnakujundus

AWS-i hinnakujundus lihtsa veebisaidi majutamise eest algab Linuxis / Unixi serverites 3,50 dollarist kuus. Plaane on 7 ja serveri ressursside suurendamiseks võite täiendada kuni 160 dollarini kuus.

AWS-ülevaade-AWS -hinnad

Windowsi lihtsate veebisaitide majutamise plaanide hind algab 8 dollarist kuus. 7 plaani abil saate uuendada 240 dollarini kuus, mis annab teile võimalikult palju ressursse.

AWS-ülevaade-AWS -hinnad

Kõigi plaanide abil saate hõlpsalt käivitada virtuaalserveri ning hulga eelinstalleeritud rakendusi ja arenduspakette. Kõik serverid sisaldavad staatilist IP-aadressi, halduskonsooli, DNS-i haldamist, automatiseeritud varukoopiaid ja võimsat API-d.

Seega pole segadust, millist plaani pakutavate funktsioonide põhjal valida. Peamine erinevus on serveriressursid.

Allolevas tabelis saate võrrelda saadud ressursse iga kavaga:

KettaruumMäluAndmete ülekanneHDD / SSDProtsessorKlienditugiAutomatiseeritud varukoopiad
1. tase20 GB / 30 GB512 MB1 TB / kuuSSD1 südamikLive chat, e-post ja telefonKaasas
2. tase40 GB1 GB2 TB / MoSSD1 südamikLive chat, e-post ja telefonKaasas
3. tase60 GB2 GB3 TB / MoSSD1 südamikLive chat, e-post ja telefonKaasas
4. tase80 GB4GB4 TB / MoSSD2 tuumLive chat, e-post ja telefonKaasas
5. tase160 GB8 GB5 TB / MoSSD2 tuumLive chat, e-post ja telefonKaasas
6. tase320 GB16 GB6 TB / MoSSD4 tuumLive chat, e-post ja telefonKaasas
7. tase640 GB32 GB7 TB / MoSSD8 tuumLive chat, e-post ja telefonKaasas

1. tase on hea põhiliste üksikute veebisaitide jaoks, mille liiklus ei suurene. 7. tase on piisavalt hea, et tulla toime isegi tõsiselt suurte projektidega. Nii et vali kumb sa oled – või plaani vahel!

AWS-i hinnakujundus on ka sirgjooneline. Seal on ei mingeid pikendamisi ega ulatuslikke arveldusperioode. Maksate selle eest, mida kasutate, iga kuu.

Siit saate teada, kui palju maksaks veebisaidi majutamine Windowsi ja Linuxi serverites:

Linux / UnixWindows
1. tase3,50 dollarit 8,00 dollarit
2. tase5,00 dollarit12,00 dollarit
3. tase10,00 dollarit20,00 dollarit
4. tase20,00 dollarit40,00 dollarit
5. tase40,00 dollarit70,00 dollarit
6. tase80,00 dollarit120,00 dollarit
7. tase160,00 dollarit240,00 dollarit

Kahjuks, Amazoni hostimine ei paku teile domeeninime ja peate selle eraldi ostma. See on hinnale veel üks lisa: alates 1 dollarist kuni tuhandete dollariteni, kui vajate loodud domeeni.

Kuid kokkuvõttes näevad plaanid taskukohased. Eriti Linux. 3,50 dollari eest kuus saaksite hostida isegi paar lihtsat WordPressi veebisaiti. Kuigi me ei saa teile tagada suurepärast kiirust – ressursid näevad piisavad.

AWS-i jõudlus

Jätkates Amazoni veebiteenuste ülevaadet, tahame teada saada hosti jõudlust’serverid.

Selle jaoks lõime AWS-iga lihtsa WordPressi veebisaidi ja käivitasime mõned testimis- ja jälgimisriistad.

Tulemused näitavad päris häid tulemusi. Mitmes asukohas ei astu AWS-serverid üle 400 ms reageerimise ajamärgi. Kuna tööstuse jõudlus on keskmiselt 553ms, on see suurepärane tulemus. Ja kui majutate USA-s või Euroopas, on reageerimise aeg nii väike kui 100 ms.

Kontrollimaks, kuidas serverid mõnele liiklusele reageerivad, viisime 50 virtuaalse kasutajaga läbi uue testi. Ka tulemused olid päris suurepärased. Reaktsiooniaeg kipub natuke üles ja alla hüppama, kuid hoiab siiski keskmiselt umbes 80ms.

AWS-ülevaade-AWS-jõudlus

Kokkuvõttes on AWS-i jõudlus suurepärane – see kuulub keskmisest kõrgemate pakkujate loendisse. Ja hinna jaoks on see üsna hea väärtus.

Amazoni veebiteenuste plussid

Amazon näitab tõesti häid tulemusi, nii et võtame kokku positiivsed asjad, mida me selle testimisel nägime.

Hea tugi – kõikidele veebimajutuslahendustele on AWS-i ööpäevaringne tugi. Ja võite ainult arvata, et Amazonis töötab palju inimesi selle nimel, et tagada teie probleemide kohene lahendamine. Pakkuja pakub teile 24 tunni jooksul terve nädala jooksul reaalajas vestluse, e-posti ja telefonitoe.

Suurepärane serverikiirus – AWS’serveri kiirus on erakordselt kiire. Isegi madalaima Amazoni serveri liikluse korral on jõudlus suurepärane, ehkki mõned tõusud ja mõõnad on näha.

Töökindlus – AWS on usaldusväärne hostingu pakkuja. See on paljude tohutute projektide pakkuja ning tuntud on Amazoni eksperdid, kes pakuvad saitidele optimaalse jõudluse ja kiiruse jaoks tipptasemel tuge..

Serveri valiku võimalus – Saate valida mitte ainult serverite hulgast, mis on optimeeritud erinevatel eesmärkidel Linuxi, Unixi ja Windowsi jaoks, vaid ka saadavalolevate asukohtade arv maailmas on suur.

Amazoni veebiteenuste miinused

See Amazoni veebiteenuste ülevaade näitab ka pakkuja puudusi. Nii et valides AWS, pidage meeles neid asju:

Mitmesugused teenused – AWS pakub kümneid ja kümneid teenuseid. Õige leidmine võib muutuda suureks väljakutseks, eriti kogenematute kasutajate jaoks. Ja see muudab Amazoni hostimise kõigile sobivaks.

Kasutajasõbralikkus – AWS-iga vastutate oma serveri eest. See on optimeeritud vastavalt plaanile, kuid ülejäänud on teie enda otsustada. Ilma installitud cPanelita võivad algajad kasutajad eksida.

Piiratud teenused – igakuine andmeedastus ja kettaruum on piiratud. Kontrollige kindlasti, kas teie projektidele on piirangud sobivad.

Amazoni veebiteenuste ülevaade – järeldus

Amazon Web Services vaatab kingad üle, et see pakub praktiliselt kõiki turul pakutavaid teenuseid. Kuid tõde on see, et teenused pole mõeldud kõigile.

Ehkki etendus, kavad ja hinnakujundus näevad iga projekti jaoks suurepärased, algajatele on AWS-teenuste kasutamine keeruline.

Kuid ettevõtted, kus töötab palju eksperte, saavad ja saavad kasu taskukohastest ja selgetest hindadest ning suurepärastest tulemustest.

AWS-i hostimine on suurepärane võimalus ettevõtte jaoks, ja kuigi see suudab ka veebimajutust teha väga hästi, pole see kõigile ideaalne variant.

Plussid

 • Suurepärane serverikiirus
 • Ülemaailmne infrastruktuur
 • Skaalabiilsuse valikud

Miinused

 • Puuduvad kasutajasõbralikud funktsioonid
 • Sobib ainult ettevõtetele
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map