101etki Alanı İncelemesi

101domain şirketi 2007 yılında tescil edildi. O zamandan beri düşük fiyatlar ve harika destek ile en iyi alan adı kayıt deneyimini sunmayı taahhüt ediyor.

Bu süre zarfında on binlerce müşteriye alan adı çözümleri sunmuştur. Ve şimdi çok daha geniş bir barındırma hizmeti sunuyor.

Bu 101 alan adı incelemesinde, Biz’bilmeniz gereken tüm bilgileri size vereceğim.

101domain nedir?

101domain öncelikle bir alan adı kayıt sağlayıcısıdır, ayrıca barındırma ve diğer hizmetlerde dabbles. Paketler kişisel ve iş amaçlı mükemmel seçenekler içerir. O içerir paylaşılan barındırma, alan adı kaydı, SSL sertifikaları, ve bir web sitesi oluşturucu.

VPS gibi hizmetlerden yoksun olmalarına rağmen, kolay ve uygun fiyatlı hizmetlerle gurur duyuyor. Şirket adından da anlaşılacağı gibi 101 alan adının ana hizmeti alan adı kaydıdır.

Ancak bu 101 alan adı incelemesinde, paylaşılan barındırma üzerinde yoğunlaşacağız. Zaman ve para değerinde mi?

101 alan adı Fiyatlandırması

Seçim için üç web hosting planları vardır ve fiyatlandırma $ 7.99 / ay’dan başlıyor. Bu plan 1 web sitesi, 50 GB depolama alanı, sınırsız bant genişliği ve 5 alt alan içerir. Depolama alanını 100 GB’a çıkarmak için Aylık 14,99 $ maliyeti iş planı.

En pahalı plan size aylık 24,99 $ mal olacak. Sınırsız web sitesi depolama alanı, ücretsiz özel IP, ücretsiz SSL sertifikaları ve sınırsız bant genişliği içerir.

Aylık ödemeyi veya üç yıllık bir dönem için de ödeme yapmayı seçebilirsiniz. – daha uzun abonelik süresi ile fiyat düşüyor. Ancak aylık ödeme yapmak istiyorsanız büyük fiyatlarla cezalandırılmayacaksınız.

Bizi hayal kırıklığına uğratan şey, daha ucuz bir plan yok 101 alan adının her tür kullanıcı için uygun fiyatlı olmasını sağlamak. En iyi web hosting sağlayıcıları ucuz fırsatlar bol teklif.

ne yazık ki, 101domain destekli web sitesi transferi sunmuyor – bu işlev yalnızca alan adı transferi için kullanılabilir. Ayrıca, web sitesi oluşturucu dahil değildir – sağlayıcı bunun yerine ücretli seçeneği sunar.

fiyatlandırma ayda 4.99 $ ‘dan başlıyor, ancak 10 ürüne kadar hosting ve e-ticaret yeteneği içerir. Ve ayrıca 30 günlük ücretsiz deneme kurucuyu test etmen için.

101Domain herhangi bir para iade garantisi sunmaz barındırma hizmetleri için. Alan adı satın almak veya yenilemek için birkaç ek süre tanınırken, herhangi bir barındırma planı için geçerli değildir.

Herhangi bir para iade garantisi olmadan ve daha yüksek bir fiyat aralığı ile, tam olarak ne yaptıklarını bilmek ve bunun için para kazanmak.

Fiyatı haklı çıkarmak için yeterli özelliklere ve donanıma sahip olursunuz, yine de, buradaki planlar daha pahalı tarafta.

101domain Özellikleri

101domain ile web siteniz oldukça büyük bir güvenlik paketi alır. O içerir ücretsiz SSL sertifikaları, Güvenlik duvarları, kötü amaçlı yazılım koruması, ve web sitenizi güvende tutacak diğer güvenlik özellikleri.

Aynı zamanda aktivitenin sunucunuzdaki diğer web sitelerinden web sitenizin çalışma süresini veya hızını etkileyebilir.

101domain size ücretsiz bir alan adı veriyor en az bir yıl boyunca hosting satın aldığınızda.

Size ücretsiz alan adı gizliliği koruması sağlar. Yani e-posta ve ad gibi kişisel bilgileriniz herkesten gizlenecek.

Kontrol paneli için, sadece Plesk alıyorsun. Başka seçenek yok.

Plesk en iyisi olmayabilir kontrol paneli sizin için, ya da cPanel ile daha fazla deneyim yaşayabilirsiniz. Yani, biz burada hosting satın alırken akılda tutulması öneririz.

Ücretsiz alan adı, gizlilik ve güvenlik, 101 alan planlarını gerçekten öne çıkarıyor.

101etki Alanı Performansı

101 alan yükleme sürelerini ve optimizasyonunu test etmek, bu sağlayıcının geçilebilir hıza sahip olduğunu gösterdi. Web sitemiz 2.5 saniyede tamamen yüklendi, bir web sitesi için bu boyut harika. PageSpeed ​​(% 85) ve Yslow’da (% 85) hem B’leri aldık.

Alır bir ortalamanın üstü işaretlemek ve sunucularda HDD kullandığını bilmek, bu daha da etkileyici.

Sunucu çalışma süresi hakkında konuşurken, 101 alan adında bir % 99,9 kesintisiz çalışma garantisi. Ve eğer çalışma süresi vaat edilenden daha azsa, sağlayıcı tazminatla destekliyor, aylık giderlerinizin% 10’unu iade edecektir. Web sitemizi bir ay boyunca test ettik ve boyunca% 100 çalışma süresi vardı.

Raporumuzun gösterdiği ortalama yanıt süresi 299 ms idi, performanstaki maksimum artış 256 ms’dir. Sonuçta, yanıt süremiz ortalamanın altında ve oldukça kararlıydı.

Olası kesinti süresini hesaplamak istiyorsanız, aşağıdaki hesap makinemizi kullanın.

Beklenen Çalışma Süresi

Barındırma hizmetiniz aşağıdakiler için kullanılabilir:

Günlük

1 ay 26s

Haftalık

10 milyon 4s

Aylık

43 milyon 33

yıllık

8s 45m 57s

Sonra, Bitcatcha’yı tüm dünyadaki yanıt süremizi görmek için kullandık. 101 alan adı performansta genel bir A notu aldı, ve çoğu konum 20 ila 60 ms içinde yanıt verdi. Lider 17 ms zamanıyla Kanada oldu.

Sadece bir konum vardı. tepki süresi 100ms işaretinin üzerine atladı 129ms ile Sao Paulo’ydu.

101domain, tüm testlerimizde hızlı ve güvenilir sunucu performansı gösterdi.

101domain Desteği

101domain tam 7/24 müşteri desteği sunmuyor, ancak belirttiği gibi ekipleri mümkün olan en iyi desteği vermek için çok çalışıyor. Yardıma telefon, canlı sohbet, e-posta veya bilet sistemi ile ulaşabilirsiniz. Hatta bulabilirsiniz 101 alan adı blogunda faydalı bilgiler.

Kullanmak için iki destek telefon numarası alırsınız, Biri ücretsiz ABD numarası, diğeri ise uluslararası müşteri içindir. Telefon desteği Pazartesi’den Cuma’ya kadar çalışmasına rağmen, hafta sonları yardım beklemeyin.

Canlı sohbet seçeneklerini test ettik ve hemen destek temsilcisine bağlandı. Birkaç dakika içinde sorularımızı yanıtladı ve kibar ve yardımcı oldu.

En çok neyi sevdik?, bize verilen basit cevaplar. Bir blog yayınına veya kendi başımıza bulmamız gereken diğer bilgilere kapsamlı bir bağlantı yoktu.

101 alanın belirttiği gibi, Bilgi tabanının% 99’u sorularınızın% 99’unu cevaplayabilir. Yardım makaleleri, faturalandırma, alan adı yönetimi, barındırma ve e-posta hizmetleri gibi kategorilere ayrılır. Bu makaleler oldukça derin ve kullanışlı ekran görüntüleri ile dolu.

Eğer öyleysen biraz okuma ve öğrenme yapmaktan korkmamak kendiniz, kesinlikle sorunlarınızın cevaplarını burada bulacaksınız.

Buradaki destek hızlı ve gerçekten yararlı, tek dezavantajı 7/24 çalışmaması.

101 alan adı Artıları

Sunucu hızı ve rahat abonelik koşulları – aradığınız özellikler bu olabilir. 101 alan adının avantajları şunlardır:

 • Ortalamanın üstünde performans – mükemmel olmasa bile, bu hız takdir edilmeye değer bir şeydir.
 • Güvenilir destek – 7/24 müşteri desteği sunmasa da, 101domain’deki ekip size yeterli yardımı sağlıyor.
 • Ücretsiz SSL sertifikası ve alan adı – yıllık planlarla hem ücretsiz SSL hem de ücretsiz alan adı alırsınız.

101etki Alanı Eksileri

Bu sağlayıcının dikkate alması gereken bazı dezavantajları var. Yüksek fiyatlar ve zayıf müşteri desteği gibi şeyler burada bir anlaşma olabilir. İşte 101 alan adı eksileri:

 • Daha yüksek fiyatlar – Bize sorarsanız farklı planların fiyatları biraz fazla.
 • Ücretli web sitesi oluşturucu – diğer sağlayıcılardan ücretsiz olarak alabileceğiniz zaman web sitesi oluşturucusu için ödeme yapmanız gerekir.

101 Etki Alanı İncelemesi – Karar

tüm, 101domain mükemmel performans ve özellikler sunar, ama bazı şeyler eksik. Sepetinize yedeklemeler ve bir web sitesi oluşturucu gibi temel özellikleri ve zaten pahalı fiyat daha da artacak.

101domain harika bir alan adı kayıt şirketi iken, barındırma hizmetleri söz konusu olduğunda hala iyileştirilecek alan var.

101alan adı harika:

Ücretsiz alan adı güvenliği ve sınırsız bant genişliği ile iyi bir paylaşılan barındırma istiyorsanız.

101domain’i kendiniz kullandıysanız, aşağıdaki yorum bölümünde kendi 101domain yorumlarınızı bırakmaktan çekinmeyin.

Artıları

 • Ücretsiz SSL sertifikası
 • Plesk kontrol paneli
 • Ücretsiz alan adı
 • Ortalamanın üstünde performans

Eksileri

 • Ücretli web sitesi oluşturucu
 • Pahalı planlar
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me