B12 İncelemesi

Hayır, burada besinler hakkında konuşmak için burada değiliz! B12 sadece bir vitaminin adı değil, aynı zamanda bir benzersiz, yapay zeka (AI) destekli web sitesi oluşturucu ve barındırma hizmeti.


Ama bu hizmet yarışmaya hazır web sitesi inşaat endüstrisi devleri ile?

Ve 60 saniyede işlevsel bir web sitesi oluşturmanıza gerçekten izin veriyor mu, iddia ettiği gibi?

Bunların güzel olduğunu söyleyebilirim ağır iddialar, ve robotları hareket halinde görme sözü her zaman heyecan vericidir. Aşağıdaki videomuzda tüm web sitesi oluşturma deneyimini belgeledik:

B12 web sitesi oluşturucu incelememizde öğrenin.

B12.io Web Sitesi Oluşturucu nedir?

B12 bir web sitesi kurucusudur. AI’yi profesyonel görünümlü web siteleri oluşturmak için kullanır. Ayrıca, oluşturulan barındırma planları ile oluşturulan sitenizi doğrudan barındırmanıza da olanak tanır.

AI hakkında çok konuşurken, özel bir tasarımcılardan, SEO’dan ve diğer uzmanlardan oluşan ekip. Şirket, her web sitesi oluşturma ihtiyacı için bir durak olmaya çalışıyor. Ama başarılı olur mu?

Gel 60 saniyede yapay zeka yapımı bir web sitesi oluşturma yolculuğuyla.

B12 Web Sitesi Oluşturma Süreci

B12’ye kaydolmak kolaydır. Bu, kullandığımız en kullanıcı dostu web sitesi oluşturucularından biridir. Tüm kullanıcılar için ücretsiz bir plan mevcuttur, ama sen’B12.io alan adı kullanmanız gerekecek.

Bu yüzden sadece ‘Başlayın’ı tıklıyorum site oluşturma sihirbazını açmak ve web sitesi oluşturma sürecimi devam ettirmek için.

B12 İnceleme - Web Sitesi Oluşturucu

Benden aşağıdaki gibi bilgiler istedi:

 • Benim e-posta adresim
 • Eski bir web sitesi adresi
 • İş adı
 • İş adresi
 • İş kategorisi
 • Sosyal medya profilleri
 • Marka kişiliği etiketleri
 • Web sitesi yapısı

B12 İnceleme - Web Sitesi Oluşturucu - İş Etiketleri

Bundan sonra bir site teması seçtim ve yazı tipleri ve renk paletleri ile özelleştirdi. Temam zaten ilgili resimler ve metinlerle doluydu, bu yüzden Web sitesinin kullanıcıya nasıl görüneceğini hemen görebildim.

B12 İnceleme - Web Sitesi Oluşturucu - Renkler ve Yazı Tipleri

Burada dikkat edilmesi gereken şey, sadece 6 tema arasından seçim yapabileceğiniz, çoğunlukla küçük değişikliklere çok benziyor. Ve rakiplerin sunduğu kadar şık görünmüyorlar.

Ama hey, bunun sadece bir başlangıç ​​olduğunu düşündüm ve AI daha heyecan verici bir şey yaratacak birkaç tıklamayla.

İnsan Destekli Yapay Zeka Tasarımı

B12 ile, sitenizi düzenlemeye başlamadan önce birçok tasarım işi sizin için yapılır. AI asistanına ihtiyaç duyduğu bilgileri verdikten sonra, kullanmanız için site içeriğini otomatik olarak içe aktarır.

Benim durumumda, AI, B12 web sitem için uygun bilgileri bulmak için iyi bir iş çıkardı. Öyleydi LinkedIn profilini ve ihtiyaç duyduğum iletişim bilgilerini internetteki diğer yerlerden alabilir.

B12 İnceleme - Web Sitesi Oluşturucu - Editör

AI, web sitemin farklı bölümleri için metin ve resimler oluşturdu. Ve değildi’t standart "Lorem Ipsum" her yerde gördüğün, metin ve resimler web sitemin amacı ile ilgiliydi.

Saatler süren çalışma saatlerinde tasarruf etmenizi sağlar çünkü yalnızca sizin için önceden oluşturulmuş içeriği düzenlemeniz gerekir.

İlk başta yapay zeka sonuçlarından gerçekten memnun kaldım. Ama farklı bir amaçla başka bir web sitesi oluşturmaya çalıştığımda, problemler ormandan çıktı.

O Kadar Akıllı Değil Yapay Zeka

Kurulum sırasında yaptığınız seçimler ne olursa olsun, seçim yapabileceğiniz 6 tema. Ve web sitemizi bir kilise web sayfası olarak seçerken, daha önce olduğu gibi aynı blok görünümlü temaya sahibiz.

B12 İnceleme - Web Sitesi Oluşturucu - Temalar

AI size bir web sitesi oluşturmuyor, yalnızca önceden tanımlanmış resimleri ve metni temanın önceden tanımlanmış konumlarına yerleştirir. Çoğunlukla aynı web sitesini, biraz farklı metin ve resimlerle alacaksınız.

AI temel olarak çıplak kemik tema yükleyicisi ve sıralayıcısı olarak çalışır. Metni ve diğer öğeleri daha önce seçtiğiniz şeylere göre çok temel temalara göre sıralama.

B12 İnceleme - Web Sitesi Oluşturucu - Kötü Tasarım

Ve biz temel, temaların çoğu 5 yıl önce geliştirilmiş gibi görünüyordu.

Makinenin Arkasındaki İnsan

Fikir muhtemelen AI web sitesi oluşturucuyu başlangıç ​​işini yapmaktı, o zaman kullanıcı ihtiyaç duyduklarını ve istediklerini seçecekti. Sonunda, kullanıcı tasarımcıyla iletişime geçecektir web sitesini oluşturmayı bitirmek.

Web sitem aslında bir tasarım ekibi tarafından oluşturulmuşsa, etkilediğimiz AI web sitesi oluşturucusu nerede?

B12 İnceleme - Web Sitesi Oluşturucu - Başlatıcı

Ama üstteki kiraz, büyük bir sorun olmasa bile, bunun iyi bir iş akışı olacağıydı.. Bir tasarımcı ile görüşemedim. İlk görüşmem yaklaşık beş dakika sürdü ve sonra B12 telefonu kapattı.

Kaç kez geri aramaya çalışsam da, işe yaramazdı. Hatta daha sonra ikinci bir görüşme ayarlamaya çalıştım, ancak randevu iyi bir sebep olmadan iptal edildi.

Onlarla iletişime geçmek için birkaç gün geçiriyorum, temelde B12.io bize söz verdiğini almaya çalışırken zamanımı boşa. Gösterilecek web sitem yoktu ve en sonunda, kendimiz bir şeyler yaparak daha fazlasını yapabilirdik veya yalnızca yerel bir geliştirici kiralamak.

Sezgisel Bir Arayüz

Bunu geride bırakalım çünkü bu B12 sonunda web sitemi bitirmek için benimle iletişime geçtikten sonra. AI web sitesi oluşturucu içeriğinizi çevrimiçi bulmayı tamamladıktan sonra siteyi kendiniz değiştirebilirsiniz.

Düzenleyicinin kendisi Sürükle ve Bırak olmasa da, web sitenizin farklı bölümlerini seçerken ve düzenlerken sezgiseldir. Yapabilirsin kenar çubuğundaki içeriğinizi seçin ve düzenleyin soldaki, veya doğrudan düzenlemek istediğiniz öğeyi tıklayın.

B12 İnceleme - Web Sitesi Oluşturucu - İletişim Sayfası

WYSIWYG prensibine dayanmaktadır, yani son web sitenizin nasıl görüneceğini her zaman tam olarak görürsünüz. Ve hatta web sitenizin bir tablette veya mobil cihazda nasıl görüneceğini görüntüleme.

Yani hayır, genel olarak, AI web sitenizi oluşturmaz ve 60 saniye içinde bir web siteniz olmaz. Daha çok AI bir taslak oluşturuyor ve belki de tasarımcı ekibi birkaç hafta sonra bitiriyor. Olabilir.

B12 Fiyatlandırması

B12 beş farklı plan sunuyor, aylık $ 224 ile aylık arası. Her ücretli plan şunları içerir sınırsız depolama alanı ve bant genişliği ve özel bir alan adını bağlamanıza olanak tanır.

Ancak ücretsiz plan, geçerli bir seçim planı yerine bir test seçeneğidir.. Ücretsiz plan ile sadece bir web sitesi taslağı alırsınız,. Bu nedenle, web sitesini başlatmak veya hatta önizlemek için ekose bir plana abone olmanız gerekir.

B12 İnceleme - Fiyatlandırma

Herhangi bir planı daha ucuza almak istiyorsanız, en az bir yıl boyunca bir plana katılmayı seçmelisin. Projenizin geleceği konusunda ciddiyseniz, bu mükemmel bir anlaşma. Aylık faturalandırıldığında fiyat 25 $ / ay artabilir.

Tüm ücretli planların İhtiyaçlarınıza göre bir kerelik kurulum ücreti gerektirir.

Bu B12.io incelemesinde, bu planların birbirine nasıl yığıldığına bakalım:

BedavaTemelÖdülSEOSEO Pro
FiyatBedava$ 26$ 53$ 89$ 224
Disk alanıSınırlıSınırsızSınırsızSınırsızSınırsız
Bant genişliğiSınırlıSınırsızSınırsızSınırsızSınırsız
Alan adıAlt Domaingörenekgörenekgörenekgörenek
DestekYokCanlı Sohbet, E-postaCanlı sohbet,
E-posta,
ve Telefon
Canlı sohbet,
E-posta,
ve Telefon
Canlı sohbet,
E-posta,
ve Telefon
SSL Dahil?EvetEvetEvetEvetEvet
Üçüncü Taraf UygulamalarıHayırHayırEvetEvetEvet

26 $ / ay Basic paketi en iyi değeri sunar sınırsız bant genişliği ve depolama alanı içerdiğinden. Yine de telefon desteği ile gelmiyor ayıp.

Fiyatı değerlendirirken B12 değerini ve elde ettiğiniz değeri karşılaştırmak önemlidir. Bu planları Hostinger veya Squarespace gibi paylaşılan barındırma sağlayıcılarına göre incelemek, bu planların pahalı görünmesini sağlayacaktır..

B12 Gözden Geçirme - Zamanlama

Dikkate alın bir tasarımcı, SEO uzmanı ve yazar işe alıyorsunuz web sitenizde ve içeriğinizde çalışmak. Fiyat noktası gerçekten uygun görünmeye başlar. Tabii ki, bazen B12 sizinle çalışmayı reddeder.

B12, çok değerli ve özellikli planlar sunar, ancak ücretsiz bir plan ve kısıtlama olmaması tavsiye etmeyi zorlaştırır.

B12 Özellikleri

Fakat sadece bir web sitesi oluşturmak ve barındırmak işimizin sonu değildir, iyi, çoğu zaman. Bazen pazarlama veya işletmenizin diğer yönleriyle ilgili yardıma ihtiyacınız olabilir. Bu sebepten dolayı, B12, web sitenizi izlemenize ve geliştirmenize yardımcı olacak ekstra özelliklere sahiptir.

Gibi özellikler iletişim yöneticisi, öneriler ve rezervasyon web sitenize ekstra işlevler verir. Kullanıcılarınızla daha iyi iletişim kurmanıza ve her şeyin tek bir yerde olmasını sağlar.

En iyi şey? Bu özellikler ücretsiz ve sitenizi yavaşlatmadan kolayca entegre olur.

B12 İnceleme - Özellikler

B12 temel olarak web sitenize yardımcı olmak için uzmanlarla dolu bir ekibe sahiptir.. Size yardımcı olacak bir tasarımcıya, SEO uzmanına veya metin yazarına ihtiyacınız varsa, her şeyi tek bir yerde bulabilirsiniz. Bir freelancer aramanıza ve ne yaptığınızı tekrar açıklamanıza gerek yoktur, böylece size zaman kazandırır.

E-posta pazarlaması gibi alabileceğiniz ücretli eklentiler var. Aylık 45 $ maliyeti (en az bir yıl için ödeme yaparsanız, aylık ödeme yapmak isterseniz 50 $ olacaktır).

B12 İnceleme - Eklentiler

Bir pazarlama aracı olarak, daha pahalı tarafta, ama yardım, şablonlar ve yapay zeka tarafından oluşturulan en önemli e-postaları alacaksınız. Web sitenizin stiline bile uyacaklar.

Var burada birçok harika özellik, temelde küçük bir yaratıcı ajanstan ihtiyacınız olan her şey. Bunlardan bazıları ücretsiz ve bazıları ücretli, bu yüzden akıllıca seçin.

B12 Performansı

B12 % 99,9 kesintisiz çalışma garantisi sunar ve hızlı yükleme hızları. Ve bunlar sadece boş vaatler değil, web sitemiz% 100 arttı.

Ortalama tepki süresi sadece 456 ms idi, ve biraz performans artışı olsa da, genel olarak istikrarlı bir performans yaşadım. Ve maksimum tepki süresi 969ms civarındaydı.

Web sitesini GTmetrix hız testinden geçirirken harika sonuçlar elde ettim. Web sitem hem PageSpeed ​​skorunda hem de Y yavaş skorunda A aldı. Bu, B12.io içeriğinin ve barındırma hizmetinin web sitelerim için neredeyse mükemmel bir şekilde optimize edildiği anlamına geliyor.

B12 İncelemesi - Gtmetrix

Ve sayfa içeriğini 3.5 saniyede tamamen yükledi. Bu yükleme süresi etkileyici, özellikle de web sitemin resimlerle, makalelerle ve videolarla dolu olduğu düşünüldüğünde.

B12 ağırlıklı olarak web sitesi oluşturma üzerine yoğunlaşırken, performans ve kararlılık geride bırakılmaz. Bekleyebilirsin mükemmel optimizasyon ve gerçekten yeterli tepki süreleri buraya.

B12 Desteği

Ücretsiz plan, ne yazık ki, temelde müşteri desteğini içermiyor. Ancak tamamen karanlıkta kalmazsınız, satış ekibinden bilgi almak için canlı sohbeti kullanabilirsiniz. Fakat tüm ücretli paketler canlı sohbet, e-posta ve telefon yardımı içerir.

B12 İncelemesi - Destek Yok

Ücretsiz bir plan için hiçbir destek harika bir özellik gibi görünmüyor. Fakat profesyonel tasarımcılardan web sitenizle ilgili hala yardım alabilirsiniz. Telefon desteği kadar hızlı olmayacak, ancak hey, B12’nin ekibi hala ücretsiz yardımcı oluyor.

Desteksiz olsa bile, B12 yolculuğunuzda size yardımcı olmaya çalışıyor. Buna göz atabilirsiniz kaynak merkezi web sitesi tasarımı ve benzeri konular hakkında daha fazla bilgi edinin.

B12 İnceleme - Yardım Merkezi

Teklife en sık sorulan soruları içeren iyi bir boyut yardım merkezi ekleyin ve, ücretsiz planla bile, kendine çok şey kazandın.

Ücretsiz planla B12 desteğinden çok fazla yardım beklemeyin, ancak her ücretli seçenekle yeterli yardım alırsınız sorunsuz bir web sitesi oluşturma.

B12 Gözden Geçirme – Son Düşünceler

Harika fiyatlar ve özellikler sunarken, bu sağlayıcının AI kısmı, reklamını yaptıkları şekilde çalışmaz. Ve web sitenizi canlı hale getirmek için bir telefon görüşmesi planlamanız gerekiyor..

Öte yandan, cheaps için profesyonel bir tasarımcıdan yardım almak harika, ama sadece onu alabilirsen.

Her şeyi bir araya getirmek – B12, harika planları olan, ancak AI tasarımında gerçekten eksik olan iyi bir barındırma sağlayıcısıdır.

Ne düşünüyorsun? Aşağıda kendi B12 yorumlarınızı gönderin!

Artıları

 • Ücretsiz plan
 • Sınırsız depolama alanı
 • Harika performans

Eksileri

 • Ücretsiz plan için destek yok
 • AI reklamı yapılan gibi çalışmıyor
 • Bir tasarımcı çağırmalısınız
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector