Bluehost İncelemesi

Bu Bluehost incelemesinde, belki de sektördeki en popüler barındırma sağlayıcısının hizmetlerini test ettim.


Hız, güvenlik ve uygun fiyat vaat eden Bluehost, geniş bir hizmet listesine sahiptir. O içerir WordPress optimizasyonlu paylaşılan, Cloud, VPS ve özel sunucu barındırma paketleri.

Hiç uygun fiyatlı bir ev sahibi arıyorsanız, Bluehost kesinlikle arama sonuçlarınızda ortaya çıktı. En büyük hosting şirketi Endurance International Group tarafından desteklenen Bluehost, WordPress bloglarını, iş sitelerini ve e-ticaret mağazalarını barındırmak için popüler bir seçenektir.

Sonuçta, bu gerçek bir one-stop-shop. Kullanıcılar sadece barındırma değil, güvenlik, pazarlama ve web tasarım hizmetleri.

Yani buna değer mi? Tedarikçiyi popülerliğinin kaliteye uygun olup olmadığını görmek için satın aldım ve test ettim. Ve şu anda görebildiğim kadarıyla, eksilerden daha fazla artı var.

Başlamadan önce Emit, Youtube videosunda Bluehost ile barındırmanın en önemli yönlerini paylaştı:

Bluehost Artıları

Bluehost’un bir sürü artısı var. Fiyatlandırması çok uygun, kullanıcı gösterge paneli sezgisel, performans – olağanüstü ve ekstra özellikler – kullanışlı. Profesyonel müşteri desteğinden bile bahsetmiyorum.

Bu özellikleri daha ayrıntılı olarak inceleyelim.

1. Bluehost Fiyatlandırması Uygun

Bluehost var $ 2.95 / ay başlayan 4 uygun fiyatlı paylaşılan barındırma planları. Artı planı ve Seçim Artı, ilk dönem için aynı ücrete tabidir – aylık 5,45 ABD doları. 13,95 $ / ay için bazı ekstra özelliklerle Pro planına kadar yükseltebilirsiniz.

Bluehost-review-Bluehost fiyatlandırma

Tüm planlar arasında SSL sertifikaları, ölçülmemiş bant genişliği ve bir alan adı için kayıt yer alır. Farklılıklar diğer özelliklerde gelir.

 • Temel plan 50 GB depolama alanına sahip 1 web sitesi barındırmanıza olanak tanır.
 • Hem Plus hem de Choice Plus planları sınırsız web sitesine, depolama alanına ve e-posta hesabına izin ver. Bununla birlikte, Choice Plus ile alan adı gizlilik hizmeti ve otomatik yedeklemeler için CodeGuard temelini alırsınız.
 • Uzman planı size sınırsız web sitesi, depolama alanı ve e-posta sunar. Bluehost ayrıca daha iyi performans için düşük yoğunluklu sunucularda barındırıldığını iddia ediyor. Ayrıca özel bir IP’nin yanı sıra alan adı gizliliği ve CodeGuard Temel hizmetlerine de sahip olacaksınız..

Sonuçta, Bluehost fiyat için oldukça fazla şey sunuyor. Tüm planları burada karşılaştırabilirsiniz:

TemelArtıSeçim Artıprofesyonel
Disk alanı 50GBSınırsızSınırsızSınırsız
Bant genişliği sınırıUnmeteredUnmeteredUnmeteredUnmetered
Barındırılan web siteleri1SınırsızSınırsızSınırsız
SSLEvetEvetEvetEvet
E-posta hesapları5SınırsızSınırsızSınırsız
Müşteri desteği7/24 sohbet, e-posta, telefon7/24 sohbet, e-posta, telefon7/24 sohbet, e-posta, telefon7/24 sohbet, e-posta, telefon
Ücretsiz Otomatik YedeklemelerFazladan ücretFazladan ücretEvetEvet

Bluehost, en ucuz Temel planında bile oldukça fazla içerir. Bir web sitesi için 50 GB disk alanı fazlasıyla yeterli. Aslında, bir blog başlatıyorsanız, 2GB’ın üzerinde disk alanının üzerine basmayacaksınız.

Ayrıca, alan adı, SSL ve e-posta hesapları ücretsiz olarak dahil edilir – profesyonel bir web sitesi için ihtiyacınız olan 3 ana şey.

Ama bir şey var. Alacaksın en uzun fatura süresini seçerek en iyi fiyat. 3 yıllık plan en ucuz, 2 yıllık plan ayda 1 $ ekstra ekliyor ve yıllık plan 2 $ daha pahalı.

Bu yüzden birkaç ay boyunca bir siteye ihtiyacınız varsa, Bluehost çok iyi bir seçenektir.

Bluehost çok bir dizi araç ve özellik içeren uygun fiyatlı fiyatlandırma ve ölçeklenebilir planlar. Bu, WordPress için optimizasyonları, alan adları gibi temel bilgileri ve güvenlik hizmetlerini içerir.

2. Kullanım Kolaylığı

Bluehost var en iyi tasarlanmış gösterge tablolarından biri tüm endüstride. Bir WordPress sitesi oluşturuyorsanız, daha da iyi.

Bluehost hesabına giriş yaptığınızda ilk görüş interaktif WordPress sitesi başlatmak için adım adım kılavuz. Önceden yüklenmiş olarak gelir – tek yapmanız gereken kişisel bilgileri doldurmak, siteyi tasarlamak ve içerik yayınlamaktır.

Bluehost İncelemesi: Bluehost Kontrol Paneli ve Etkileşimli WordPress Eğitimi

Öğretici temel tasarım ve makale yazma ipuçları ile sınırlı değildir. Bir e-posta hesabı oluşturma ve SEO araçlarını kullanma talimatları da vardır..

Ancak özellikle WordPress ile ilgilenmiyorsanız, Bluehost’un cPanel sürümü.

Bluehost İncelemesi: Bluehost cPanel

CPanel’den, kullanıcılar çok daha fazla esnekliğe sahiptir – dosya yöneticisi ve veritabanı yönetimine farklı CMS seçimi. Aynı zamanda, yeni başlayanların kullanımı sezgisel ve kolaydır. Bluehost Softaculous uygular – Joomla veya Drupal gibi yüzlerce uygulama için tek tıklamayla script yükleyici.

Bu nedenle Bluehost öncelikle bir WordPress ana makinesi olsa da, tüm kullanıcıların ihtiyaçları için seçenekler sunar.

WordPress özelleştirme seçenekleriyle bunalmış olabilecek yeni başlayanlar için bir pazar yeri var. Orada, premium web sitesi oluşturucuları ücretsiz olarak kullanılabilir.

Bluehost İncelemesi: Bluehost Marketplace

Weebly’nin premium özellikleri tamamen ücretsizdir ve Constant Contact işletme web sitesi oluşturucusu 3 ay boyunca ücretsizdir.

Barındırma hizmetlerini kullanmak kadarıyla, Bluehost’tan çok daha basit bir şey bulamazsınız.

Bluehost bir sezgisel gösterge tablosu ile çeşitli deneyimlere sahip kullanıcılar için birçok seçenek. Öncelikle WordPress’e odaklanan sağlayıcı, hem daha gelişmiş seçeneklere hem de başlangıç ​​dostu web sitesi oluşturucularına da sahip.

3. Mükemmel Sunucu Hızı

Bluehost sunucu hızları etkileyici. Ve sadece Utah, ABD’de olmasına rağmen, farklı konumlardan test yaparken mükemmel sonuçlar.

Doğru sonuçlar elde etmek için, trafik yoğun olduğunda performans değişikliklerini görmek için sanal ziyaretçileri taklit eden gelişmiş bir hız testi aracı kullandım.

Bu Bluehost incelemesi için test ettiğim ilk yer Columbus, ABD ve Yanıt süreleri mükemmeldi, 50 sanal ziyaretçiyle bile 125 ms civarında kaldı.

Bluehost incelemesi: Bluehost hız testi ABD

Sonuç harika – arama motorunun hızlı görmesi için önerilen 200 ms’lik Googles’a uyar.

Ancak, Avrupa’dan yapılan testlerin sonucu beklenmedikti. Aslında ABD konumundan daha iyi performans gösterdi. Frankfurt’tan testler yaptım ortalama tepki süresi 88 ms.

Bluehost incelemesi: Bluehost hız testi Avrupa

Bu, Bluehost hizmetlerinin ve özellikle İçerik Dağıtım Ağı’nın (CDN) ne kadar iyi çalıştığını gösterir. Bu, hedef kitleniz tüm dünyaya yayılmış olsa bile, web sitesinin hepsi için eşit derecede hızlı yükleneceği anlamına gelir.

Bluehost tepki süresi birden çok yerde etkileyicidir Dünya çapında. Ortalama tepki süresi neredeyse 100 ms’ye ulaşıyor ve Bluehost’u şimdiye kadar test ettiğim en hızlı sağlayıcılardan biri yapıyor.

4. Cloudflare Entegrasyonu

Bluehost birden fazla sunucu konumu seçeneği sunamaz, ancak Cloudflare hizmetlerini ücretsiz olarak ekleyerek eksikliği telafi eder.

Bu ne işe yarıyor?

O statik web sitesi içeriğinizi önbelleğe alır küresel sunucu ağında.

Ve dünyanın başka bir yerinde bir ziyaretçi sayfanızı ziyaret ettiğinde, içerik daha yakın bir sunucudan yüklenir. Bu şekilde sayfa hızındaki artışı görebilirsiniz.

Dahası, CDN sizi kesintilerden korur.

Bir şey olursa, web siteniz başka bir sunucudan yüklenir.

Bluehost için Cloudflare CDN içerir web sitesi yükleme hızını artırın veri merkezinden uzak yerlerde. CDN ayrıca kesintileri önlemeye yardımcı olur birden fazla sunucu (bir değil) site içeriği sunabildiğinden.

5. Güvenlik ve Yedeklemeler

Bluehost, alt düzey planlarına premium güvenlik özellikleri içermez, ancak bu, güvenliğin zayıf bir şekilde ele alındığı anlamına gelmez..

Bluehost her web sitesine SSL sertifikası yükler. Ayrıca, web sitelerinin kazara kapsamlı kaynakları kullanmasını önler.

Ve burada bitmiyor.

Google Postini, spam’ı filtrelemek için kullanılır. Güvenlik açıklarından korumak için SiteLock gibi yıllık 23.88 $ / ay veya günlük yedeklemeler alarak 2.99 $ / ay için CodeGuard gibi ek hizmetler de satın alabilirsiniz..

Bluehost ayrıca günlük, haftalık ve aylık yedeklemeler gerçekleştirir. Ancak, garanti edilmez ve sağlayıcı hasarlı yedeklemelerin sorumluluğunu almaz. Bu nedenle kullanıcıların ücretli hizmetleri kullanmaları veya kendileri yedekleme yapmaları önerilir.

Bluehost-review-güvenlik-özellikleri

Web sitesi güvenliğinin yanı sıra Bluehost, hesap gizliliği konusunda da çok ciddi.

Kullanıcılar Bluehost kullanarak hesaplarını giriş yapan başka bir kişiden koruyabilir iki faktörlü kimlik doğrulama. Ekstra bir katman, zor şifrelerle birleşince hesapları kesinlikle saldırıya karşı koruyacak.

Bluehost ayrıca kullanır 6 basamaklı bir jetonla hesap doğrulaması. Müşteri desteği ile her türlü iletişimi başlatmak veya daha yüksek düzeyde hesap yetkisi gerektiren eylemler gerçekleştirmek için belirteci kullanmanız gerekir. E-postaya gönderilir ve ayrıca web sitesi sahiplerinin kullanabileceği özel bir bağlantı kullanılarak oluşturulabilir.

Bluehost güvenliğe önem veriyor – SSL sertifikaları, hesap güvenliği ve üst düzey hesap gizliliği dahildir. Ayrıca, web sitesi güvenliğini daha da ileriye taşımak için premium hizmetlerin kullanılmasını teşvik eder.

6. Profesyonel 7/24 Müşteri Desteği

Bluehost var 7/24 canlı sohbet, telefon ve e-posta bileti desteği ve bu konuda ciddi.

Çoğu zaman, bir dakikadan az bir ajanın sohbete katılması için.

Bluehost müşteri desteği

Yazılım genellikle sadece bir ajanın hemen katılması için yaklaşık 5 dakika beklemeniz gerektiğini söylüyor.

Temsilciler profesyonel ve yardımsever de. Bütün cevapları hemen aldılar.

Satış ekibi de beni etkiledi. Hizmet satın almadan önce destekle iletişime geçmenin en sinir bozucu kısmı olan bir plan satın almam için beni rahatsız etmiyorlardı.

Bilet desteğinden bahsetmek, bahsetmeye değer bir hikaye.

Tarih öncesi hatırlayalım.

2017 yılında, Bluehost’a ilk kaydolduğumuzda, onları ortalama olarak aldı Bir destek biletini yanıtlamak için 2 gün.

bluehost inceleme bilet örneği

Yanıt süreleri böyle kalsaydı, müşteri desteğini profesyonel olarak göremezsiniz..

Kontrol etmeye devam ettik ve Kasım 2018’e kadar sorun çözüldü. Şu anda, Bluehost rutin olarak talebi bir saatten daha kısa sürede cevaplıyor.

Bu bir gelişme bile değil. Bu bir Külkedisi hikayesi.

Bluehost var 7/24 mevcut tüm olası destek seçenekleri ve şu anda yanıt süreleri inanılmaz. Birkaç yıl önce destek daha yavaş olmasına rağmen, sağlayıcı çok gelişti.

7. Weebly Web Sitesi Oluşturucu

Bluehost’un sunduğu en iyi ekstra özelliklerden biri, premium bir Weebly web sitesi oluşturucusudur. Sitenizi herhangi bir kodlama bilgisi olmadan oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Bedava.

Weebly, bir dizi kullanıcı dostu özelliğe sahiptir – sürükle ve bırak editörü, yüzlerce profesyonel tema, paralaks kaydırıcı gibi tasarım öğeleri ve daha fazlası.

Online mağazalar için de harika. Son zamanlarda Weebly e-ticaret özelliklerine odaklanmaya başladı ve şimdi tam teşekküllü bir mağaza inşa etmek için yeterli işlev.

Bluehost-review-weebly-e-ticaret

Bu da Bluehost’u yeni bir başlangıç ​​seçeneği haline getiriyor. Bir site tasarlamak zor bir angaryadan ziyade bir oyun gibi olur.

Web sitesi oluşturucu pazarındaki en büyük isimlerden biri ile birlikte profesyonel ve hızlı hosting elde edersiniz.

WordPress’te etkileşime girmeyen kullanıcılar için katil özelliklerden biri, premium bir Weebly web sitesi oluşturucusudur. Ücretsiz olarak dahildir ve Web geliştirme bilgisi olmayan yeni başlayanlar için tasarlanmıştır.

Bluehost Eksileri

Mükemmel bir barındırma sağlayıcısı yok. Bluehost’un da bazı dezavantajları var – şüpheli çalışma süresi, agresif fiyatlandırma stratejisi ve paylaşılan barındırma için kısa vadeli planların olmaması.

Aşağıdaki ayrıntıları kontrol edin.

1. Hiçbir Çalışma Süresi Garantisi

Bluehost’un büyük kesinti süreleri olması durumunda kullanıcıları korumasız bırakan bir kesintisiz çalışma garantisi yoktur. Ancak, büyük sunucu performansının geçmişini bilmek, bu olmamalı. Sağ?

Görünüşe göre, çok fazla değil. Geçen ay boyunca, Bluehost birkaç duruş zamanı vardı. Tam olarak – 8, sonuçta Toplamda 9 dakikalık kesinti ve% 99,98 çalışma süresi.

Bluehost İncelemesi: Bluehost kesinti günlüğü

Bu kötü bir sonuç değil. Aslında, diğer sağlayıcılar sunucularını zamanın% 99,9’unda tutmak için uğraşırlar. Ancak, kesintisiz çalışma garantisi olmadan, kullanıcılar daha ciddi kesintiler varsa şikayet edemezler.

Yeni başlayanlar büyük olasılıkla bu aksama sürelerini fark etmeyeceklerdir. Ancak daha büyük web siteleri sürekli olarak% 100 çalışma süresine doğru çabalamaktadır ve mevcut olmayan bir çalışma süresi garantisi konusunda güvensiz hissedebilir.

Bluehost gerçekten iyi bir performans sergiliyor, ancak düzenli mikro duruş süreleri. Harika olmayan ve yüksek trafikli büyük siteler için bazı sorunlara neden olabilecek kesintisiz çalışma garantisi olmadan.

2. Agresif Yükselmeler ve Yenilemeler

Her şeyden önce, sadece en uzun dönem planını seçerek reklamı yapılan fiyatlandırmayı alırsınız. Ve ilk dönemden sonra, fiyatlar standart oranlarına yükselecek.

Örneğin, ilk fatura dönemi için aylık 2,95 ABD doları tutarındaki Temel plan, aylık 7,99 ABD doları tutarında artacaktır..

Ama hepsi bu değil.

Yükselmeye de dikkat edin. Bu Bluehost incelemesi için bir plan satın almak için alışveriş sepetine gittim, fiyatta büyük bir artış fark ettim. Sebep? Oldukça az ücretli hizmet otomatik olarak işaretlendi ve alışveriş sepetine koy.

Ekstra ödeme yapmak istemiyorsanız – tüm koşulları okuyun ve kutuların işaretlerini kaldırın.

Biraz nakit kaybedebileceğiniz bir şey daha var.

Diğer ev sahiplerinin ücretsiz olarak sunmayı başardıkları şey, Bluehost’ta nakit para kazanıyor. Bluehost’ta web sitesi taşıma hizmetinin maliyeti 149,99 $..

Bluehost-review-Bluehost-web-göç

Çok fazla, diğerlerinin ücretsiz yapması düşünüldüğünde.

Neyse ki, Bluehost en azından kesinti olmadan bunu garanti eder. Ancak siteyi kendiniz taşımak o kadar da zor değil.

Ya da yepyeni bir web sitesi başlatmak için servise bile ihtiyacınız olmayabilir..

Bluehost’un en büyük con fiyatı stratejisidir. Fiyatlandırma, ilk fatura döneminden sonra ve sağlayıcı check-out sırasında gerçekten ekstra premium özellikler sunuyor.

3. Aydan Aya Plan Yok

Bluehost geleneksel aydan aya planlar sunmaz paylaşılan barındırma hizmetleri için. Ve bu oldukça rahatsız edici.

Senin için ne ifade ediyor?

Büyük olasılıkla en az bir yıl boyunca Bluehost ile uğraşmanız gerekecek.

Reklamı yapılan fiyatı istiyorsanız daha da uzun.

Bluehost-review-Bluehost plan-dönemleri

Bu tür bir fiyatlandırma sunan Bluehost, hizmetin kalitesi beklediğiniz gibi olmasa bile, uzun süre onlara bağlı kalmanızı sağlar.

Ayrıca, tüm tutarı hemen ödeyin. Dolayısıyla, uygun fiyatlandırmada bile, bu bütçenize önemli ölçüde zarar verebilir.

Neyse ki, Bluehost’un 30 günlük para iade garantisi var. Büyük olasılıkla, Bluehost’un performansının ve kalitesinin projeniz için yeterli olup olmadığını fark edebileceksiniz..

Bluehost kısa süreli hosting için bir seçenek değildir. en kısa faturalandırma süresi 12 aydır – peşin ödeme. Aylık fiyatlandırma uygun olsa da, tüm yılı önceden ödemek başlangıç ​​bütçelerinin bir yükü olabilir.

Bluehost İncelemesi – Kararımız

Bu Bluehost incelemesinde düşündüğümüz gibi, yeni başlayanlar için en iyi seçeneklerden biri. Bluehost teklifleri hızlı ve güvenli barındırma kolayca yönetilebilen hizmetin yanı sıra uygun fiyatlandırma. Weebly web sitesi oluşturucusunu içeren premium hizmetlerin listesi de etkileyici.

Ama bu herkes için en iyi seçim mi?

Bluehost, daha büyük projelere ev sahipliği yapan daha deneyimli kullanıcılar için dezavantaj olabilecek bazı dezavantajlara sahiptir. Kesintisiz çalışma garantisi ve hoş bir uygunsuz fiyatlandırma stratejisi.

Ama her şeyi bir araya getiren Bluehost sektörün en iyi ev sahiplerinden biri ve kesinlikle denemeye değer. Özellikle yeni başlayanlar ve WordPress kullanıcıları için!

Artıları

 • Mükemmel sunucu hızı
 • WordPress için optimize edilmiş barındırma
 • Ek güvenlik özellikleri
 • Premium Weebly web sitesi oluşturucu

Eksileri

 • Çalışma süresi garantisi yok
 • İlk sözleşme sonrasında yenileme fiyatları artıyor
 • En kısa plan 12 aydır
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector