Dot5Hosting İncelemesi

Dot5Hosting, Linux tabanlı paylaşılan barındırma ve üst sınıf teknik desteğe sahip olduğunu iddia eden küçük bir barındırma şirketidir. Ayrıca, uygun fiyatlı hizmetler sunmayı amaçlayan Dot5Hosting, genellikle çevrimiçi varlıklarını oluşturması gereken yeni başlayanların bir seçimidir.


Ancak bu küçük şirketin güçlü bir desteği var.

Son on yılda bir noktada Endurance International Group (EIG) tarafından desteklendi. HostGator ve Bluehost gibi en büyük hosting sağlayıcılarından bazılarına sahip olan aynı EIG.

Ancak EIG’nin saygın ana bilgisayarları tükettiği bilinmektedir. Peki Dot5Hosting için nasıl gidiyor?

Bu Dot5Hosting incelemesinde, ana makinenin size zaman ve paraya değip değmeyeceğini göreceğiz veya EIG bunu birçok ana bilgisayarın alacakaranlığına götürdü.

Daha fazla uzatmadan başlayalım!

Dot5Hosting Fiyatlandırması

Dot5Hosting yalnızca bir paylaşılan barındırma planı $ 5.95 / ay giriş fiyatı ile. Fiyat için size sınırsız disk depolama alanı, alan adı ve barındırabileceğiniz sınırsız web siteleri sağlanacaktır.

dot5hosting inceleme fiyatı

Ne yazık ki, reklamı yapılan fiyatı almak için 2 yıllık bir plan seçmeniz gerekir. Ayrıca 1 yıllık plan da seçebilirsiniz, ancak biraz daha pahalıdır – 6,95 $ / aylık maliyet.

Tüm fiyatın peşin ödenmesi gerektiğini unutmayın.

Dot5Hosting inceleme web hosting planları

Başka bir yakalama, daha önce uygun fiyatlı fiyatlandırma ilk ilk dönemden sonra gök yüksekliğinde vuruyor. Yenilemeden sonra, 2 veya 1 yıllık planı seçmenize bağlı olarak 11.95 $ veya 12.95 $ / ay ödemek zorunda kalacaksınız..

Peki Dot5Hosting plana tam olarak ne içeriyor? Belki de buna değecek.

Paylaşılan barındırma planıyla sınırsız disk alanı, etki alanları ve ölçeklenebilir bant genişliği elde edersiniz. Ayrıca 15 adede kadar ürün için ücretsiz alan adı, vDeck kontrol paneli, FTP erişimi, SSL sertifikası ve ShopSite e-Ticaret platformu verilecektir.

Bu tamamen dolu bir hosting planı. Veya öyle görünüyor.

Alışveriş sepetine ulaştığınızda. Fiyatlandırma yine sıçradı – birkaç eklenti önceden seçildi.

Dot5Hosting-review-Dot5Hosting-upsells

Görünüşe göre, Web sitesi güvenliği ve otomatik yedeklemeler dahil değildir in plan. Her biri için aylık ekstra bir dolardan fazla ödeme yapmanız gerekir.

Bu tür yükselme girişimleri genellikle birçok ev sahibi tarafından uygulanır, bu yüzden dikkatli olun. Web siteniz için tamamen gereksiz bir şey için ödeme yapabilirsiniz. En azından otomatik yedeklemeler için ödeme yapmanızı önemle tavsiye ediyoruz..

Aşağıdaki tabloda, Dot5Hosting planına neyin dahil edildiğini ve neyin ekstra olduğunu net bir şekilde görebilirsiniz:

starter
Disk alanıSınırsız
Bant genişliğiÖlçeklenebilir
Alanlara izin verilirSınırsız
SSLDahil
Anti-DDoS korumasıÜcretli
Kötü amaçlı yazılımdan korumaÜcretli
E-posta hesaplarıSınırsız
FTP hesaplarıSınırsız
Web Sitesi OluşturucuDahil
Web sitesi şablonlarıEvet
Yardımlı web sitesi transferiÜcretli
cPanelSadece vDeck
Otomatik yükleyiciDahil (Mojo Marketplace)
Otomatik yükleyici komut dosyaları70+
Para iade garantisi30 gün
Müşteri desteğiTelefon, Canlı Sohbet
Sunucu konumu seçimiHayır
Otomatik yedeklemelerÜcretli (aylık 1,12 ABD doları)

Dot5Hosting Performansı

Dot5Hosting performans konusunda övünemez. Bir test aracı performansı C + ile derecelendirdi. ABD’deki tepki süreleri ortalamanın üzerinde iken, diğer kıtalar geride kalıyor. Avrupa bile, bu genellikle daha hızlı, ortalama 250 ms üzerinde.

dot5hosting inceleme hızı

Ne yazık ki, Dot5Hosting sunucu konumları hakkında herhangi bir bilgi bulamadım ama kesinlikle ABD’de bulunuyor. Kuzey Amerika’da büyük tepki süreleri.

Çalışma süresine gelince, Dot5Hosting diğer çoğu sağlayıcı gibi% 99,9 çalışma süresi garantisi sunar. Bu konuda daha fazla bilgi edindikten sonra, sonunda% 99,92 çalışma süresi sağlayabileceklerini öğrendim, ki bu oldukça iyi.

dot5hosting inceleme çalışma süresi hesaplayıcısı

% 99,92 kesintisiz çalışma süresiyle web siteniz ayda 35 dakikadan fazla kapalı tutulmamalıdır.

Dot5Hosting’in Artıları

Her sağlayıcı bazı güçlü takımlar ve zayıf noktalar ile gelir. Dot5Hosting yeni başlayanlar için oldukça iyi bir seçenek, iyi müşteri desteği ve bilgi tabanına sahip.

Ayrıntılara bir göz atalım.

İyi Bilgi Bankası

Dot5Hosting bir iyi organize edilmiş ve kapsamlı bilgi tabanı. Bu nedenle, bazı küçük sorunlarınız varsa, yanıtları hızlı bir şekilde ve müşteri desteğiyle sohbet etmeye gerek kalmadan bulabileceksiniz..

Konular, hesap ve web sitesi oluşturucudan veritabanlarına ve güvenliğe kadar her şeyi içerir.

Yeni başlayanlar için harika

Dot5Hosting başlamak için gerekli tüm özellikleri içerir dakikalar içinde kendi web sitenizle. Bir alan adı, SSL sertifikası, temel bir web sitesi oluşturucu ve hatta basit bir e-Ticaret platformu elde edersiniz.

Tüm bunlarla birlikte, çevrimiçi varlığınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bu özellikler profesyoneller için yeterli olmayacak olsa da.

İyi müşteri servisi

Birçok barındırma sağlayıcısı Dot5Hosting’den daha iyi çözümler sunar, ancak çoğu müşteri hizmetinde yenemez. Dot5Hosting’in bu alanda nasıl bir performans gösterdiğini kontrol etmek istedim, bu yüzden canlı sohbet seçeneğini tıkladım.

Dot5Hosting hemen cevap verdi ve tüm sorularımı yanıtladı bir anda. Bu nedenle, destek ekibinin teknik bilgi düzeyinden oldukça etkilendim.

Dot5Hosting Eksileri

Dot5Hosting iyi bir barındırma sağlayıcısı gibi görünse de, bazı dezavantajlardan kaçınmaz. CPanel’i bulamazsınız ve fiyatlandırma zor değildir.

Aşağıdaki ayrıntıları kontrol edin!

CPanel yok

Dot5Hosting (şimdiki değeri) vDeck kontrol panelinden yönetilir, cPanel’e göre daha ucuz ve daha az sezgisel bir alternatif. Yani cPanel’e alışkınsanız, Dot5Hosting bulabileceğiniz yer değil.

Ancak, vDeck hala iyi bir kontrol paneli ve barındırma işleminizi daha büyük bir sorun olmadan yönetebileceksiniz.

Birçok Ücretli Özellik

Temel güvenlik özellikleri ve otomatik yedeklemeler için ödeme yapmanız gerekir. Dot5Hosting, desteklenen web sitesi transferleri için de ücret almaktadır. Böylece, sonunda, bu plan üzerinde barındırma maliyeti oldukça yüksek olur.

Dot5Hosting’in aşağıdaki ortalama performansı göz önüne alındığında, fiyat çok yüksek gibi görünüyor.

Sınırlı Fatura Döngüsü Seçimi

Yalnızca 1 yıllık ve 2 yıllık faturalandırma planı alacaksınız. Orada’Aylık abonelik almanın bir yolu yok.

o’Bu nedenle, kaydolurken önceden büyük miktarda para ödemek zorundasınız. Dolayısıyla, aynı anda yüz dolardan fazla ödeme yapmak istemiyorsanız, başka bir barındırma seçeneği aramak isteyebilirsiniz..

Dot5Hosting İncelemesi – Karar

Düşündüğümüz her şey, bu Dot5Hosting incelemesinden, vasat veya ortalama barındırma sağlayıcısının altında. Ücretsiz alan adı, SSL sertifikaları ve temel bir e-Ticaret platformu gibi bazı iyi özellikler sunar. Ancak performans ve diğer özellikler söz konusu olduğunda, rekabetin çok gerisinde.

Dot5Hosting’in yalnızca bir paylaşılan barındırma planı vardır, bu nedenle ölçeklenebilirlik yoktur. Ayrıca, performans kötü.

Eklemek için daha fazlası, uzun vadede, pahalı bir çözüm olabilir, Dot5Hosting’in reklamını yapanlarla çelişiyor. Anti-DDoS koruması veya otomatik yedeklemeler gibi güvenlik özellikleri ödenir.

Ancak Dot5Hosting’i denemek istiyorsanız – yapın. Daha ileri düzey kullanıcılar için önermiyoruz.

Artıları

  • Ortalama çalışma süresinin altında
  • İyi müşteri desteği

Eksileri

  • Kullanılabilir cPanel yok
  • Yalnızca 2 faturalandırma döngüsü
  • Çok fazla ücretli özellik
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector