FastDomain İncelemesi

FastDomain, bir bütçeyle insanlar için paylaşılan barındırma planları sunar. Yalnızca asgari desteğe ihtiyaç duyan daha küçük web sayfalarına sahip yeni başlayan kullanıcılar için daha uygun basit hizmetler sunar.


FastDomain on yılı aşkın bir süredir barındırma hizmeti vermektedir – bu şirket 2005’ten beri piyasadadır. Şu anda, HostGator, BigRock ve iPage gibi diğer barındırma sağlayıcılarıyla birlikte EIG’ye (Endurance International Group) aittir..

Ancak, uzun deneyimin bu sağlayıcıyı yeni müşteriler için mükemmel bir seçenek haline getirip getirmediğini görelim. Bu FastDomain incelemesinde, hizmetlerini test edeceğim ve gerçekten nasıl performans gösterdiğini göreceğim. Belki de bir sonraki barındırma sağlayıcınız olabilir?

FastDomain nedir?

FastDomain, yalnızca birkaç hizmet sunan bir barındırma şirketidir: paylaşılan barındırma, alan adları ve SSL sertifikaları.

Kazandığınız özel veya VPS barındırma planları arıyorsanız’buraya getiremiyorum. Bu, küçük web sitelerinin basit ve hızlı bir başlangıç ​​yapması için bir sağlayıcıdır. Bu, bir hizmet türüne güçlü bir odaklanma ve bu nedenle olağanüstü bir performans anlamına gelebilir.

Ancak, FastDomain’in ana sayfasına baktıktan hemen sonra, bu hizmetlerin kalitesi hakkında şüphelerim var…

fastdomain incelemesi ucuz hosting

Dürüst olmak gerekirse, bu sağlayıcının hala iş yapıp yapmadığını merak etmeye başlayabilirsiniz.

Ve eski tasarım bir şeydir. Diğeri, navigasyonun ne kadar kafa karıştırıcı olduğu. Örneğin, kazmak zorunda olduğunuz planların fiyatlarını ve ayrıntılarını bulmak için “Yardım Merkezi”. Çok sezgisel değil, değil mi?

Ama bir kitabı kapağından yargılamayalım. Bu FastDomain incelemesi, web barındırma hizmetlerinin ne kadar iyi olduğunu bulmak için burada. Öyleyse, fiyatlandırmaya, özelliklere ve genel performansa daha yakından bakalım.

FastDomain Fiyatlandırması

FastDomain’in paylaşılan barındırma için iki planı vardır: Temel ( $ 5.95) ve (Profesyonel, $ 15.99 / ay). Bunlar, ilk dönem için geçerli olan yükseltilmiş fiyatlardır. Ve aylık maliyet, vadeye göre değişir – 3 yılın en uzun vadesine abone olurken en ucuz fırsatı elde edersiniz.

fastdomain fiyatlandırması

Bu FastDomain incelemesini başlatmak için şu planlara hızlı bir göz atalım:

 • Temel – Bu plan şu saatte başlıyor: $ 5.95 / mo (en az 2 yıllık bir faturalandırma döngüsüne abone olurken). 50 GB disk alanı ve ölçülmemiş bant genişliği sunar. Bu plan için düzenli fiyatlandırma $ 8.99 / ay olacak.
 • profesyonel – Plan şu saatte başlıyor: $ 15.99 / ay 36 aylık bir faturalandırma döngüsü için. Bu, sınırsız disk alanı ve bant genişliğine sahiptir ve istediğiniz kadar alan alabilirsiniz. Otomatik yenileme için bu plan için normal ücret 25,49 $ / ay.

Tanıtılan fiyatlara bakıldığında bile, bu çok uygun bir hizmet gibi görünmüyor. Bahsetmemek gerekirse, anlaşmayı elde etmek için, 3 yıllık dönem için kaydolmanız ve tüm fiyatı önceden ödemek zorundasınız. Karşılaştırma için, listemizdeki nr.1 web barındırma sağlayıcısı – Hostinger – gelişmiş planlar için iki kat daha düşük fiyatlara sahiptir!

Gelince yenilemeler, fiyatlar daha da yükseliyor. Ve uzun vadede daha düşük aylık maliyet anlamına gelen aynı kurala uyarlar..

fastdomain fiyatlandırma planları

Ancak ayrıntılı bir FastDomain incelemesi için bu planlara daha yakından bakalım. Aşağıda, her iki planı karşılaştırmak için tüm ana özelliklere sahip bir tablo bulabilirsiniz:

Temelprofesyonel
Disk alanı 50GBSınırsız
Bant genişliğiUnmeteredUnmetered
Desteklenen alanlar1Sınırsız
FTP hesaplarıSınırsızSınırsız
E-posta hesapları5Sınırsız
Müşteri desteğiTelefon, canlı sohbet, biletTelefon, canlı sohbet, bilet
Ücretsiz Otomatik YedeklemelerHayırHayır

Web siteleri, piyasadaki en sezgisel ve konforlu seçenek olan cPanel ile yönetilmektedir. Başka bir harika şey, FastDomain ayrıca her iki plana sahip Weebly web sitesi oluşturucusunu da içerir. Bu, güzel tasarımları ve esnekliği nedeniyle birçok kullanıcı tarafından tercih edilen bir sürükle ve bırak üreticisi.

Ancak, desteklenen bir web sitesi transferi yoktur. Zaten mevcut bir web sitesini taşımayı planlıyorsanız, kendi başınıza yapmak için biraz zaman ayırmaya hazırlanın.

Web sitesi güvenliğine gelince, tüm planlarda ücretsiz SSL sertifikası bulunur. ancak, kötü amaçlı yazılım ve DDoS karşıtı koruma almazsınız. Bunlar, sepetinize otomatik olarak eklenen ayrı ürünler olarak gelir:

fastdomain inceleme fiyatlandırması

Otomatik yedeklemelerde de aynı şey olur – bunları ayrı olarak satın almanız gerekir.

Elbette, tüm bu özellikler gerçekten gerekli. Ancak bu gizli bir sağlayıcının ‘gizli ücret yok’ iddiası ve ardından alışveriş sepetine önceden işaretlenmiş kutular koyma hamlesi.

Özellikle, en iyi hosting sağlayıcıları sadece plan ile bu özellikleri içerdiğini bildiğinizde.

Genel olarak, FastDomain’in bazı iyi özellikleri var. Ancak, eksikler eklendikçe, yükseltilen fiyatın yükseldiğine şaşırmayın.

FastDomain Performansı

Performansı değerlendirmek için tepki süresini test ettim. Ve FastDomain’in aslında çok hızlı olmadığı ortaya çıktı.

Sadece ortalama tepki süresinin altında puan aldı. ABD ve İngiltere bölgesindeki hızlar harika – 12 ms kadar hızlı. Ancak Japonya’da, yanıt süresi 1877 ms sayfa yükleme süresiyle oldukça kötü oluyor.

hızlı alan adı performansı

Ancak, bu sağlayıcı ABD’de sadece bir sunucu konumuna sahip olduğundan, bu çok garip olmamalıdır. Ve sunucularda HHD kullanıyor, böylece hızı artırmaya da yardımcı olmuyor.

Hızlı tepki süresi dışında, web siteniz için iyi bir çalışma süresi istiyorsunuz. FastDomain% 99.99 kesintisiz çalışma garantisi verir. Fakat ne % 99,92 çalışma süresi sağlar. Bu da her ay neredeyse 3 saat kayıp zaman anlamına gelir!

Söylemeliyim ki, performans değerlendirmesi bu FastDomain incelemesinin bu kadar iyimser olmayan bir parçası.

FastDomain Artıları

 • Sadece İki Plan: Bu bir avantaj veya dezavantaj olabilir, ancak FastDomain ile seçeneklerden etkilenmezsiniz. Burada seçim yapabileceğiniz basit ve kolay planlar elde edersiniz.
 • Giriş Seviyesi Kullanıcılar İçin Uygun: Sadece yeni başlayan biriyseniz, basit bir çözüm başlamak için harika bir yol olacaktır. FastDomain basitliğe yöneliktir. Ve böylece, yeni başlayanlar için mükemmel.
 • 7/24 Destek: FastDomain, telefon veya canlı sohbet yoluyla 7/24 teknik destek sağlar. Böylece istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

FastDomain Eksileri

 • Yükseltme Seçeneği Yok: FastDomain yeni başlayanlar için yararlı olabilir, ancak web sitenizi büyütmek istiyorsanız en iyi seçim değildir. Ekstra özellik ekleyemezsiniz ve her planın sabit miktarda kaynağı vardır.
 • Standart Müşteri Hizmetlerinin Altında: Burada canlı sohbetlerle ilgili en kötü deneyimlerden birini yaşadım. Temsilciye planlar hakkında bir sürü teknik soru sordum. Ancak, temsilci ne hakkında konuştuğunu bile bilmiyordu ve teknik bilgilerinin çoğu mantıklı değildi.
 • Saçma Fiyatlandırma: FastDomain’in sunduğu tüm özelliklerle karşılaştırıldığında gülünç derecede yüksek fiyatlandırma planları var. Ayrıca, çok daha ucuz fiyatlandırmada daha iyi performansa sahip daha fazla özellik bulacaksınız. Bu tamamen hayal kırıklığı yaratıyor.
 • Kafa karıştırıcı Ana Sayfa: Web sitesi çok kafa karıştırıcı. İlgili bilgileri bulmak telaşlı bir iştir. Ana sayfa şirketi temsil etmeli ve bu web sitesi tembel görünüyor.

FastDomain İncelemesi – Karar

Bu FastDomain incelemesinin tüm ayrıntılarını eklediğinizde, bunun düşük kaliteli bir sağlayıcı olduğu ortaya çıkıyor.

fiyatlandırma oldukça pahalı ve eksik özellikleri göz önüne alarak, işlevsel bir web sitesi elde etmek için daha da fazla harcayacaksınız. Dahası, en az performans bu barındırma çok hayal kırıklığı yaratıyor. Yeni başlayanlar için katlanılabilir bir seçenek olabilir, ancak kesinlikle uzun vadede değil.

Ben FastDomain tavsiye etmem, piyasada çok daha iyi seçenekler bol vardır. En iyi hosting sağlayıcılarımıza bir göz atın – kesinlikle daha iyi bir şey bulacaksınız!

Artıları

 • 7/24 teknik destek
 • Basit ve kolay planlar

Eksileri

 • Yavaş performans
 • Yüksek fiyatlandırma
 • Standart müşteri desteğinin altında
 • Kafa karıştırıcı sağlayıcının web sitesi
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector