FDCServers İncelemesi

FDCServers, ev kullanıcıları veya bazı indirim sunucusu alanı arayan yeni başlayan programcılar için düzenli bir barındırma sitesi değildir. Büyük kullanıcılar için ciddi bir kurumsal sunucu seçeneğidir.


46 veri merkezi ve devasa özel planlarla, işiniz için güçlü ve iyi bir değer seçeneği olabilir?

Bu FDCServers incelemesinde bulalım.

İlk izlenimler

Bu bir kurumsal düzeyde çözüm 10 TB’lık büyük bir omurga ve 13 ABD / Avrupa sunucu konumuyla. 10 farklı FDCServers planı "oldukça büyük" için "hükümetler neden ihtiyaç duyduğunuzdan şüpheleniyor."

Üstelik tüm planlar ve tüm yapılandırmalar için FDCServers bir noktaya ulaşmak için elinden geleni yapıyor – bu, özel bir sunucu sağlayıcısı sunuyor paranızın değerini.

fdcservers bant genişliği anlaşmasını gözden geçirir

Elbette, değer olumsuz yanları var.

Müşteri desteğini biraz zayıf buldum. Hesapların yalnızca telefonla kimlik doğrulaması yapabilirsiniz, bu da biraz güçlük çeker ve yalnızca destek biletleri aracılığıyla yardım alırsınız – canlı sohbet seçeneği yoktur.

Ve elbette, kimseyi şaşırtmasa da, olmayacağını hatırlamaya değer uygulamaya özel konularda herhangi bir destek. Eğer karışıklık ve bunları var gibi görünüyor – kendi başınasın. Yani gerçekten, kendi uzmanınız olmalısınız.

Kısacası – süre değere odaklanmak, FCDServers bir iki numarayı kaçırmış olabilir – ancak bu tamamen bekleniyor.

Ve yine de – olsa kanmayın değer şey. Değer hala çok ucuz olacağı anlamına gelmiyor.

FDCServer Fiyatlandırması

Toplam var 10 sunucu seçeneği. İşte bunlardan birkaçı:

fdcservers incelemesi

en uygun planın maliyeti ayda 199 $, iken web sitesinde listelenen en güçlü kurumsal paket ayda 9,999 $.

"en hesaplı" paket gerçekten ters virgül koymak için hak ediyor. FDCServers’dan alabileceğiniz en ucuz olanı olsa da, diğer şirketlerin sunduğu diğer birçok özel sunucu planından daha pahalıdır.

Ve elbette, birçok şirket gibi, FCDServers da kurulum ücretleri – ancak bu yalnızca bir tanesidir, Storage Server 1 planı.

Kurulum ücreti olmadan ayda 556.9 $ veya 1.000 $ kurulum ücreti ile ayda 306.9 $ maliyeti. Kendi matematiğinizi yapabilirsiniz – sunucuyu en az 3 ay kullanmayı planlıyorsanız, 1000 $ ödemek daha iyidir.

Diğer tüm planlar için sadece aylık fiyat alırsınız ve giderken ücret alırsınız.

Daha Ayrıntılı Planlar

Bu FDC Sunucuları incelemesini mevcut tüm özel planların temsilcisi yapmaya çalışarak, aşağıda karşılaştırmak için uygun fiyatlı, orta fiyatlı ve kurumsal bir seçenek seçtim:

Sunucu 1 (aylık 199 $ ‘dan başlayan fiyatlarla)10 Gbps Özel (999 $ / ay)100 Gbps Adanmış (9,999 $ / ay)
İşlemciTekli Xeon 3450Supermicro Xeon ER-2650Çift Xeon 2650
Veri deposu16 GB128 GB256 GB
Depolama4x250GB SSD veya 4×3 TB HDD4×1 TB SSD8×1 TB SSD veya 8×8 TB HDD
Giden GBPS (Bant Genişliği)1Gbps ayrılmış10Gbps ayrılmış100Gbps ayrılmış
işletim sistemiWindows veya LinuxWindows veya LinuxWindows veya Linux
Çoklu konumlarEvet – 6 (Avrupa veya ABD)Evet – 13 (Avrupa veya ABD)Evet – 6 (Avrupa veya ABD)
Müşteri desteği7/24 canlı sohbet7/24 canlı sohbet7/24 canlı sohbet

Sunucu 1 planı (199 $ / ay), daha küçük özel veya VPS sunucularından atılmak isteyen çoğu web sitesini barındıracak, ve daha büyük bir sunucuya geçebilirsiniz. Sipariş verirken, sunucuyu kendi amacınıza uygun hale getirmek için birçok kaynağı, küçük ayrıntıları ayarlayabilir ve hatta kendi yorumlarınızı koyabilirsiniz..

fdc sunucuları inceleme seçenekleri

Tabii ki, FDCServer’lar "gezegendeki en iyi bant genişliği anlaşması", bu yüzden ona da bakmalıyız.

Görünüşe göre, birçok harika fırsatta olduğu gibi, bunlar biraz küçük metinle geliyor.

İşte bu:

Seçtiğiniz plana bağlı olarak, size çeşitli bant genişliği sınırlamaları verilir.

 • 1 Gbps ayrılmış bant genişliği. Hem içeri hem dışarı. Ayda 330 TB’a varan toplamda herhangi bir kısıtlama yoktur.
 • 10 Gb / sn ayrılmış kısıtlı bant genişliği. Aylık 3.300 TB’a kadar bant genişliği toplayarak 3 Gbps ile sınırlı 06: 00-18: 00 (CST) saatleri arasında.
 • 10 Gb / sn ayrılmış bant genişliği. Kısıtlama olmaksızın aylık 3.300 TB. Bazı planlar birkaç 10 Gbps bağlantı noktası, hiçbir kısıtlama olmadan 40 Gbps’ye kadar gidiyor.
 • 100 Gb / sn ayrılmış. Sadece en pahalı, 9,999 $ planında mevcut, 24/7 kısıtlama olmadan kullanılabilir.

Gerçekten de – kısıtlanacak birkaç plan olacak. Ve bu kısıtlı 10 Gbps sunucularından bazıları kesinlikle mükemmel görünse de, günde 12 saat için 3 Gbps’lik bir sınırlamanın iyi olup olmadığına karar vermek size kalmış.

Değilse, başka birçok plan var. Ve orada bile, FDCServer’ların nispeten uygun bir fiyat için bir sürü bant genişliği sunmaya gerçekten çok çaba harcadıklarını görüyoruz..

Özetlemek gerekirse, mevcut çeşitli ayarlamalar ve sınırlamalar şeffaf olduğundan, hemen hemen her işletmenin ihtiyaçlarına uygun bir paket oluşturması mümkündür..

FDCServers İncelememden Nihai Düşünceler

FDCServers, hepsi kurumsal kullanıcılar için mükemmel şekilde uygun çok çeşitli planlar sunar. Ancak, ilk başta 1 Gbps veya 10 Gbps bant genişliği isteyip istemediğinize karar vermenizi öneririm. Çünkü ortada olmak ve kısıtlı 10 Gbps planını seçmek bir hata olabilir. Kağıt üzerinde harika görünüyor ama biraz fazla sınırlı.

Genel olarak, FDCServers, iyi bir fiyat için bol miktarda kaynağa sahip güçlü, modern sunucular sunar. Ancak, gelişmiş müşteri desteği eksikliği ve bant genişliği daraltma, bazıları için sorun yaratabilir. Burada, daha doğrusu "sert git ya da eve git" – çünkü en büyük planlar çok cazip görünüyor.

Ama ne düşünüyorsun? FDCServers kullandınız mı veya hala mı kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin.

Artıları

 • Mükemmel fiyatlandırma
 • Birçok seçenek
 • Çok sunuculu konumlar

Eksileri

 • Müşteri desteği sorunları
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector