Globat İnceleme

Globat web barındırma hizmeti, çevrimiçi varlıklarını başlatmak ve sürdürmek isteyen herkes için erişilebilir web hosting hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.


Web barındırma ve alan adı kayıt şirketi hizmetleri sunan Globat, dünya çapındaki müşteriler için uygun fiyatlı, kaliteli çözümlerle Performance Web Hosting®’de lider olduğunu iddia ediyor. ABD merkezli hosting şirketi, Globat’ın başarılı olmasını sağlayan müşteri hizmetleri ve teknik desteğe olan bağlılığının.

Hayal kırıklığına uğramış bir şekilde, Globat hizmetleri listesinde Cloud veya VPS sunucuları gibi gelişmiş barındırma çözümleri bulamazsınız. Yani paylaşılan barındırma planları gerçekten her müşterinin ihtiyaçlarını karşılayabilir?

Bu Globat incelemesinde, ev sahibinin tüm iddialarını çapraz kontrol etmeye ve vaat edilenleri sağlayıp sağlamadığını görmeye hazırız.

Öyleyse devam edelim ve başlayalım!

Globat Fiyatlandırması

Globat, 2 paylaşılan hosting planına sahip – Fiyatlandırma 4.44 $ / ay’dan başlayan GX01 ve GX19. Daha pahalı seçenek olan GX19, ayda 19,99 dolara mal olacak. Her iki planla da yalnızca 1 yıllık abonelikler kullanılabilir ve önceden ödeme yapmanız gerekir.

globat paylaşımlı barındırma incelemesi

Hem GX01 hem de GX19 ile sınırsız disk alanı, e-posta hesapları ve alan adı alırsınız. Ancak, planlar diğer özelliklerde farklılık gösterir:

 • GX01 Planı ile 4,44 $ / ay, 15 ürüne kadar 50 MySQL veritabanı ve e-Ticaret aracı edinirsiniz.
 • Aylık 19,99 ABD doları GX19 Planı 50’ye kadar ürün için sınırsız veritabanı ve e-ticaret aracı içerir.

İki barındırma planının maliyetindeki belirgin farkla, özellikler oldukça benzer görünüyor. Yani GX19’dan yararlanabileceğiniz tek durum, küçük, 50 ürünlü bir çevrimiçi mağazaya sahip olmayı planlıyorsanız. Aynı fiyata daha iyi ve daha az sınırlı araçlar olmasına rağmen.

Öte yandan, daha ucuz bir plan uygun görünmektedir. Sonuçta, ayda 4.44 $ sınırsız kaynak ve bir etki alanı elde edersiniz.

Ama oldukça pahalı bir av var.

Planlar sadece 1 yıllık bir süre için kullanılabilir ve bundan sonra GX01 fiyat sıçramaları. Ayda 14,95 dolar ile yenileniyor. Ve bu oldukça bir fiyat!

Daha uzun bir faturalandırma dönemi seçerseniz, yenileme işleminden sonra biraz daha ucuz bir fiyatlandırma elde edebilirsiniz. Tabloda, fiyatlandırmayı karşılaştırabilirsiniz:

Ödeme periyoduGX01 Planlı aylık fiyatGX01 Plan kümülatif fiyatı
12 ay$ 14.95$ 179.40
24 ay$ 13.95$ 334.80
36 Ay$ 12.95$ 466,20

Sonuçta, Globat fiyatlandırması oldukça pahalı. Her neyse, her iki planı karşılaştırmak için tabloyu kontrol edebilirsiniz. Belki de Globat ile ev sahipliği yapmaya değer?

GX01 PlanıGX19 Planı
DiskSınırsızSınırsız
Bant genişliğiSınırsızSınırsız
İzin verilen alan adlarıSınırsızSınırsız
Sunucularda kullanılan HDD veya SSD?HDDHDD
SSLDahil (Globat’a kayıtlı alanlar için ücretsiz)Dahil (Globat’a kayıtlı alanlar için ücretsiz)
Anti-DDoS korumasıDahilDahil
Kötü amaçlı yazılımdan korumaHayırHayır
E-posta hesaplarıSınırsızSınırsız
FTP hesaplarıSınırsızSınırsız
Web Sitesi OluşturucuDahilDahil
e-Ticaret15 ürüne kadar50 ürüne kadar
Yardımlı web sitesi transferi HayırHayır
cPanelDahil (web tabanlı FileManager)Dahil (web tabanlı FileManager)
Otomatik yükleyiciEvetEvet
Para iade garantisi30 gün30 gün
Müşteri desteği7/24 Canlı sohbet, Telefon, Bilet & SSS
Sunucu konumu seçimiHayır – yalnızca ABDHayır – yalnızca ABD
Ücretsiz Otomatik YedeklemelerHayırHayır

Planları karşılaştırdıktan sonra bile, GX01 daha mantıklı görünüyor – neredeyse aynı, ancak daha ucuz hale geliyorsunuz. Ancak fiyat artışını unutmayın. Yenilemeden sonra atlayacak, bu nedenle performans birinci sınıf değilse, ev sahibiyle bir yıldan uzun süre kalmak buna değmeyebilir.

Globat Performansı ve Çalışma Süresi

Globat herhangi bir çalışma süresi garantisi sunmaz. Ancak, elektrik kesintisi durumunda muhtemelen güvende olacaksınız – Globat’ın dizel jeneratörü ve UPS güç yedeklemesi var.

Ayrıca, son 30 gün içinde, sağlayıcı 99.998% kesintisiz çalışmayı başardı. Bu, sunucuların bir dakikadan daha az bir süre kapalı kalmış olabileceği anlamına gelir. Oldukça harika sonuç!

Globat-review-Globat-çalışma süresi

Globat performansı ise geliştirilebilir ve geliştirilmelidir. bizim Test aracı C işaretiyle derecelendirir – ortalamanın biraz üzerinde.

ABD zamanları harika, 100 ms’ye ulaşmıyor. Ancak, diğer kıtaların bazı ciddi iyileştirmelere ihtiyacı vardır. Banglore ve Japonya, sektör ortalamasını 553ms tutmayı başaramıyor, oldukça geride kalıyor.

globat inceleme hızı

ABD’de hedef kitleye sahip web sitesi barındırma oldukça harika olacak – sayfa yüklemede herhangi bir gecikme hissetmemelisiniz. Ancak aynı şeyi diğer kıtalarda da söyleyemem.

Globat Artıları ve Eksileri

Globat incelemesine devam edersek, bir sonraki şey Globat’ın ve onun paylaşılan barındırma planlarının avantajlarını ve dezavantajlarını vurgulamaktır. Daha sonra, Globat’ın hosting planlarının siteleriniz ve işleriniz için yeterince iyi olup olmadığına karar verebilmelisiniz.

Globat Artıları

Bu Globat incelemesi, barındırma sağlayıcısının barındırma planları ile bazı harika özellikler sunduğunu ve şunları içerir:

Para iade garantisi – Globat, abonelik tarihinden itibaren 30 gün içinde barındırma planlarından memnun olmayan müşterilere para iade eder. Bu, Globat’ı, para iade garantisi stratejileri için daha kısa günler sunan bazı barındırma sağlayıcılarından daha iyi hale getirir.

İyi destek sistemi – barındırma sağlayıcısı müşterileri için 7/24 destek sunar. Globat’s teknik ekibine Canlı Sohbet, Telefon ve çevrimiçi Bilet üzerinden ulaşılabilir. Benzer şekilde, Globat’ta rehberlik için yeterli SSS kılavuzu mevcuttur’s bilgi tabanı.

Tam donanımlı kontrol paneli – barındırma planları ile birlikte gelen kontrol paneli tam donanımlıdır. Kontrol panelinde web tabanlı FileManager, site istatistikleri ve e-posta adreslerini ve MySQL veritabanlarını yönetmek için diğer bazı yönetim araçları bulunur. Globat ayrıca kontrol panelinde kolay gezinmeye yardımcı olabilecek öğretici videolar da sunar.

7/24 Ağ izleme – Globat, ABD’nin Boston şehrinde iki veri merkezi konumuna sahiptir. Bu veri konumları 7/24 izlenir ve yedek güç kaynağı ile birlikte UPS güç yedeğine sahiptir.

Globat eksileri

Globat’ı seçerek gelen birkaç dezavantajı da fark ettik:

Belirlenmiş kesinti garantisi yok – Globat, çalışma süresini veya kesinti süresini belirtemez. Bu çok rahatsız edicidir, çünkü böyle bir taahhüdün olmaması müşteri için bir miktar belirsizlik anlamına gelir. Neyse ki, son sonuçlar, Globat’ın duruş sürelerini minimumda tutmakta oldukça iyi olduğunu gösteriyor..

Gelişmiş hosting paketlerinin olmaması – Globat, bulut barındırma, özel barındırma, VPS veya bayi barındırma gibi gelişmiş barındırma paketleri sunmaz. Böyle eksikliği ile, barındırma sağlayıcı yüksek performanslı siteler ve işletmeler için değildir. Ayrıca, web siteniz büyüdüğünde sağlayıcıyı değiştirmek zorunda kalırsınız – Globat ile ölçeklenebilirlik seçenekleri yoktur.

Nispeten yavaş sunucu hızı – sunucu hızı yalnızca Amerika’da yüksektir ve dünyanın diğer bölgelerinde oldukça katlanılabilir.

Yenileme fiyatlandırması – GX01 planı yalnızca 1 yıllık başlangıç ​​dönemi için uygundur. Bundan sonra, fiyat 10 $ atlıyor. Böylece ayda 14,95 $ ödeyebilirsiniz. Bunu ödemeye değer mi? Şimdi karar vermek size kalmış.

Globat İncelemesi – Karar

Bu Globat incelemesi, ev sahibinin hala iyileştirilmesi gereken çok yeri var. En ucuz plan ilk dönem için harika – ABD’de harika yanıt sürelerine ve hemen hemen sınırsız özelliklere sahip olacaksınız.

Ama sonra Globat’ın tüm dezavantajları geliyor.

Yenilemeden sonra GX01 fiyatlandırması 3 kat arttı. Çalışma süresi garantisi de hiçbir yerde bulunmaz, bu nedenle bu ev sahibine güvenebiliyorsanız soru cevapsız kalır. Ve ABD’den başka bir yere ev sahipliği yapmayı seçerseniz, sunucu hızı sadece katlanılabilir.

Globat ile herhangi bir ölçeklenebilirlik seçeneğinin olmayacağını unutmayın.

Bu ev sahibini tavsiye edebilir miyiz? Bir yıl boyunca ABD merkezli kitle için sadece küçük bir web sitesine ihtiyacınız varsa – evet. Ama bu oldukça fazla koşul, yani başka bir saygın ana bilgisayar daha iyi bakmak.

Artıları

 • 30-gün para iade garantisi
 • İyi Destek
 • Sınırsız Depolama Alanı

Eksileri

 • Çalışma Süresi Garantisi Yok
 • Yavaş Sunucu Hızı
 • Gelişmiş Barındırma Paketi Yok
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector