GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu İncelemesi

GoDaddy, alan adları, web barındırma ve diğer çevrimiçi varlık hizmetleri satan en büyük şirketlerden biridir. Bu yüzden Wix ve Squarespace gibi devlerle rekabet etmek için bir web sitesi oluşturucu geliştirdiğine şaşmamalı.


Ama yol engebeli.

Birkaç sürümle, GoDaddy web sitesi oluşturucu incelemeleri parlamıyordu.

Son olarak, başarılı bir yeni ürünümüz var gibi görünüyor. Web siteleri + Pazarlama web sitesi oluşturucu, GoCentral ve Sürüm 7’nin en iyi uygulamalarını birleştirir – önceki GoDaddy web sitesi oluşturucu sürümleri. Modern görünüm, düzinelerce yeni tasarım, özelleştirme seçenekleri ve güçlü entegrasyonlarla zenginleştirildiğinden çok daha iyi görünüyor.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu Açılış Sayfası

GoDaddy, lanetli çevreden çıkmayı ve kullanıcıların memnun olduğu bir web sitesi oluşturucu yayınlamayı başardı?

Tıpkı GoCentral incelemesinde olduğu gibi, yeni paketi satın aldım, kollarımı topladım ve işe gittim. Kolayca çarpıcı ve işlevsel bir web sitesi oluşturabilecek miyim? Bu GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu incelemesinde bulmaya çalıştığım şey bu.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucusuna Genel Bakış

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu özellikleri, dediği gibi, tıklayın ve sürükleyin tasarım editörü görünümü özelleştirmek için herhangi bir kodlama gerektirmez. Kişisel deneyimlerime göre, sürükleme eyleminin fazla bir kısmı yok – onun daha çok gördüğün gibi editör aldığın gibi.

Bununla birlikte, bir mobil uygulamaya bile aktarılabilen tam kullanım kolaylığına ulaşır. Yalnızca tüm şablonlar (düzinelerce) duyarlı değildir, aynı zamanda GoDaddy’nin mobil uygulamasında da düzenlenebilir. Bu, hareket halindeki kullanıcılar için harika bir özellik.

Ayrıca, yapıcı bir güçlü e-Ticaret entegrasyonu. Web sitesini çevrimiçi bir mağazaya dönüştürmek kolaydır. Diğer entegrasyonlar arasında rezervasyonlar, restoran rezervasyonları ve siparişleri, incelemeler, blog oluşturma platformları ve çok daha fazlası bulunur.

Tüm bu özelliklerin fiyatı da çok korkutucu değil – en ucuz web sitesi oluşturucu planı aylık 10 ABD doları ilk ay için ücretsiz kullanma yeteneği ile. Sanırım gerekçeleri test etmek için yeterli zaman.

İlk bakıştan itibaren, GoDaddy web sitesi oluşturmak için fonksiyonel bir platform oluşturmayı başarmış gibi görünüyor. Yapımcının gerçek güçlü ve zayıf yanlarını görelim.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu Artıları

GoDaddy, bir web sitesi kurmanın basit bir yolunu arayan kullanıcıları hedefler. Bu nedenle, harika barındırma özellikleriyle birlikte bir sürükle ve bırak oluşturucu alırsınız. Dakikalar içinde bir web sitesi hazırlamak ve herhangi bir kesinti olmadan tamamen çalışır hale getirmek – GoDaddy web sitesi oluşturucusundan beklemeniz gereken şey budur.

Hadi güzelliklere gidelim.

1. Kolay kullanımlı web sitesi oluşturucu

GoDaddy web sitesi oluşturucu, rahat erişilebilirlik ve kullanım kolaylığı sunar. Değiştirmek, düzenlemek, değiştirmek veya silmek istediğiniz öğeleri işaretlemek ve tıklamak gerçekten çok basit. Ancak bundan önce, başlamak daha da kolay:

Kaydolduktan sonra iki ana soru sorulur: web sitesi ne hakkında ve nasıl aramayı planlıyorsunuz? Yüzlerce farklı konu arasından seçim yapabilirsiniz – çok niş gibi görünen konular bile. GoDaddy web sitesi oluşturucusunun zaten çeşitli oluşturucu türleri göz önünde bulundurularak.

Sağladığınız bilgilerle, GoDaddy web sitesi oluşturucusu size bazı olası alan (veya alt alan) varyasyonlarının yanı sıra konuyla ilgili stok fotoğrafları içeren web sitesi temaları sunar.

Tabii ki, isim ve tema daha sonra değiştirilebilir. Ve stok fotoğrafları her zaman seçim için açık.

godaddy web sitesi oluşturucu inceleme stok fotoğraf

Her temanın ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabileceğiniz biraz farklı bir yapısı vardır. Sizin için en uygun olanı seçin, ardından özelleştirme başlayabilir.

godaddy web sitesi oluşturucu renk editörü

Düzenleme menüsü sayfanın sağ tarafına yerleştirilir. Oldukça sezgisel olarak bölünür, böylece tüm düzenleme seçeneklerini kolayca bulabilirsiniz. Sayfanın tüm öğeleri blok ve bölüm olarak çalışıyor. Bunları menü üzerinden düzenleyebilirsiniz veya doğrudan öğeye tıklayın. Örneğin, başlığı tıkladığınızda metin, yazı tipi, renk vb..

godaddy web sitesi oluşturucu editörü

Yaptığınız değişiklikler hemen ekranın sol tarafında görünür. Düzenleme ve önizleme modları arasında geçiş yapmanız gerekmez.

Özelleştirme sadece görsel kısım için değildir. İçeriğiniz için küçük şeyler de var.

Örneğin, promosyon afişleri. Birçok blog veya haber web sitesi için aşırı yararlı olmasalar da, satış yapmak isteyen çevrimiçi mağazalar için harika.

Daha da ileri giderek, düzenlenecek analitik, SEO ve diğer web sitesi arka plan bilgilerini bulacaksınız.

Oluşturucu içinde kolayca bulunabilen her şey ve bunların nasıl ayarlanacağına dair basit açıklamalar.

Söylemeye gerek yok, tüm şablonlar diğer cihazlarla iyi yanıt veriyor. Ve editör ekranında nasıl göründüğünü önizleyebilirsiniz.

Diğer iyi haber, bu düzenleme platformunun çok basit ve çok iyi optimize edilmiş olması, aslında hepsini cep telefonunuzdan yapabilirsiniz.

Genel olarak, basit bir web sitesine ihtiyacınız varsa, birkaç dakika içinde bunu yapmak mümkündür. Ancak, entegrasyonlar bloglar, e-ticaret mağazaları ve diğerleri gibi daha karmaşık kreasyonlara izin verecektir.

2. Güçlü Web Sitesi Oluşturucu Entegrasyonları

Resim galerileri ve abonelik formları gibi basit entegrasyonlardan başlayıp PayPal Satın Alma Düğmeleri ve tam e-Ticaret entegrasyonu ile bitirme – GoDaddy her şeyi çok kolaylaştırır.

Oluşturucuda, sadece "Bu sayfaya ekle" düğmesine bastığınızda tüm olasılıklar görünecektir.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu İncelemesi - Entegrasyonlar Menüsü

Entegrasyonunuzu seçtikten sonra, "Ekle" düğmesine bastığınızda, seçtiğiniz sayfada görünür.

Oradayken, tüm ayarlara kolayca erişebilirsiniz. Örneğin, çevrimiçi mağazama hemen ürün ekleyebilir, ödeme yöntemleri ve diğer ayarları ayarlayabilirim.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu İncelemesi - e-Ticaret Entegrasyonuna Genel Bakış

Çevrimiçi mağaza entegrasyonu, dürüst olmak gerekirse en çok keyif aldığım özelliktir. Hem basitliğe hem de ihtiyacınız olabilecek tüm ayarlara sahiptir.

Ayrıca ürün resimleri ve videolar ekleyebilir, düzenli ve satış fiyatı belirleyebilir ve hatta vergi ayarlarını seçebilirsiniz. Envanter izlemek de mümkündür – ayrıca bir tuğla ve harç mağazanız varsa çok yararlıdır. Her ayrı ürün için SEO ayarları da mevcuttur.

Genel olarak, tamamen işlevsel bir çevrimiçi mağaza için her şeye sahiptir ve üreticinin sadeliği göz önüne alındığında sadece etkileyici.

3. Pürüzsüz performans

Bu web sitesi oluşturucu GoDaddy barındırma ile birlikte gelir, bu nedenle yanıt sürelerinin ve çalışma sürelerinin harika olması şaşırtıcı değildir..

GoDaddy web sitesi oluşturucu ortalaması: 416 ms tepki süresi ve% 100 çalışma süresi.

Zaman İçinde GoDaddy Performansı

Her ne kadar bir çift çarpma olsa da ve GoDaddy neredeyse 1 saniyeye ulaştı. Bu 2 zirve dışında, bu GoDaddy Web sitesi oluşturucu incelemesini yazarken tüm zaman boyunca başka kusur yoktu.

GoDaddy’nin web sitesi oluşturucu projesi için gerçekten en iyi donanımı uyguladığı anlaşılıyor. Ve bu sadece bir neden web sitesi oluşturma hizmetleri sunan ana çevirmek gerekir.

4. mükemmel müşteri hizmetleri

Daha önce GoCentral, yeni web sitesi oluşturucu bir GoDaddy ürünüdür, bu nedenle barındırma istemcileriyle aynı desteği alırsınız. İki tür müşteri desteği arasından seçim yapabilirsiniz – sohbet ve telefon.

godaddy web sitesi oluşturucu müşteri desteği

Kesinlikle harika olan, destek mevcut istisnasız 7/24 tam! Birçok web sitesi oluşturucu sağlayıcısının "kapalı" Dünya çapında destek ofisleri olmasına rağmen Çözülmesi gereken teknik sorunlara ihtiyacınız varsa, bir sonraki iş gününü beklemek istemezsiniz.

Ve ona ulaşmak için sohbet desteği fazla zaman almaz. Beklemek zorunda olduğum en uzun süre 7 dk idi ve diğer zamanlarda aynı saniyede bir ajana ulaştım.

Ayrıca, her oturuma başladığınızda tahmini bekleme süresi gösterilir. Bu şekilde, ekrana yapıştırılmanızın beklendiğini veya gidip kendinize bir fincan kahve yapabileceğinizi bilirsiniz..

Ajanlar en tekrarlayıcı sorularla bile samimi ve sabırlı. Bununla birlikte, bazen ortaya koydukları cevaplar her zaman net olmayabilir veya tam bilgi içerebilir. Sohbet hizmetinin iyi bir dahili bilgi tabanı olmadığı anlaşılıyor.

telefon desteği, Öte yandan, harika. GoDaddy, müthiş telefon desteğine sahip olduğu için hak ettiği bir üne sahiptir..

Bilgili ajanlarla bağlantı kurmak zaman almaz. Basitçe söylemek gerekirse, uzmanlıklarında bir boşluk bulamadım. Sayfa oluşturma, sayfa yönetme veya çeşitli araçlar kullanma ile ilgili her şey netlik ve ayrıntılarla açıklandı.

Ayrıca bahsetmeye değer, GoDaddy web sitesi oluşturucu bir bilgi tabanı ve kullanıcı topluluk forumu. Platformu nasıl kullanacağınız ve web sitenizi nasıl geliştireceğiniz hakkında ayrıntılı açıklamalar bulabilirsiniz..

godaddy web sitesi oluşturucu yardım merkezi

Bu nedenle, genel olarak, GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu güçlü müşteri desteğine sahiptir. Cevaplarınızı şu ya da bu şekilde alacaksınız ve en önemlisi, istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu Eksileri

Mükemmel performansa ve müşteri desteğine rağmen, GoDaddy web sitesi oluşturucu planları sağladığı özellikler için biraz fazla pahalı görünüyor. Bu GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu incelemesinde, bu platformun o kadar da büyük olmayan taraflarına bakmam gerekiyor.

İşte, GoDaddy Web sitesi oluşturucu eksileri.

1. Özelleştirme eksikliği

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu, web sitenizi gerçekten benzersiz kılmak için çeşitli özelleştirme seçenekleri sunmaz.

GoDaddy web sitesi inanılmaz sayıda farklı şablona sahip olduğunu iddia ediyor (300’den fazla). Ancak, gerçekte, temelde Bazı türevlerle 20’den fazla şablon. Web siteniz için bir tane seçerken, size yaklaşık 16 seçenek sunulur. Şık olmalarına rağmen aralarında pek bir fark bulamazsınız..

Özelleştirme olanakları hakkında konuşmak, oldukça sınırlıdır. Sonuçta, sayfalar önceden belirlenir. Renkleri, görüntüleri, menü öğelerini değiştirebilirsiniz ancak tasarımı değiştirmek için öğeleri serbestçe hareket ettiremezsiniz. Bu yüzden daha önce çok fazla sürükleme eyleminin olmadığını söyledim.

Yazı tipleri, metin kutuları, belirli renk şemaları veya öğelerin genel organizasyonu gibi şeylerin şablonla gelen çok az seçeneği vardır. Bu, özel başlıklar, başlıklar, düğmeler vb. Ekleyemeyeceğiniz anlamına gelir.

Öğeler arasındaki etkileşim de biraz değiştirilebilir, ancak daha sonra bu şablonlar arasında ne kadar az fark olduğunu görmeye başlarsınız. Orijinallik sizin için önemliyse, GoDaddy kesmez.

Sonunda, GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu benzersiz istisnai web sitesi tasarımları oluşturmak için değildir. Şaşırtıcı olan çok basit bir düzenleme deneyimi sunuyor. Ancak tam bir özgürlük istiyorsanız – WordPress daha iyisini yapardı.

Her durumda, GoDaddy sadece temiz ve işlevsel bir web sitesi almayı zahmetsiz hale getirir.

2. Sınırlı özellikler

İyi işleyen bir web sitesine sahip olmak için sadece bir web sitesi oluşturucu değil, aynı zamanda planınıza dahil olan diğer bazı özellikleri de istersiniz.

GoDaddy web sitesi oluşturucu ile konuşacak çok şey yok. Tabii ki, Tüm planlar sunuyor ölçülmemiş disk alanı ve bant genişliği Hem de SSL sertifikası.

Ancak ücretsiz bir alan yok – kendi alan adınızı bağlayabilirsiniz. Ve sadece tek hesaplı bir web sitesi. Ayrıca bu bir e-posta (Ofis 365) hesap dahil sadece ilk yıl için ücretsiz.

Daha kötü olan ne? Hayır yedeklemeler sağlayın – bunları kendiniz yaptığınızdan emin olun. Ve işte burada eklentiler bu yedekleri elde edersiniz Site başına 2,00 ABD doları / ay. Performans izleme, otomatik güvenlik kontrolü, markalı raporlama vb. Tabii, ek bir ücret karşılığında web sitenizi geliştirebilirsiniz. Bu eklentilerin çoğu plana dahil edilebilir.

E-Ticaret özelliklerine gelince, SEO ve eposta pazarlama araçlar. Bununla birlikte, kupon kodları veya hediye kartları gibi şeyler yoktur. Ve pazarlama e-postaları sınırlıdır, örneğin, İş planı ile ayda 500 e-posta gönderebilirsiniz. Sosyal medyaya gelince, Facebook, Instagram ve daha fazlasını bağlayabildiğiniz için işler daha iyi görünüyor.

godaddy web sitesi oluşturucu pazarlama araçları

Özetle, bazı büyük temel özellikler vardır, ancak aklınızı başınızdan almaz. Özellikle abonelik ücretini ödediğinizde.

3. Yüksek fiyatlar

Web sitesi oluşturucu için GoDaddy fiyatlandırması aylık 10 ABD dolarından başlar ve aylık 25 ABD dolarına kadar çıkar. Aldığınız özellikleri göz önünde bulundurarak gerçekten abartılı görünebilir, ancak yakından bakın – tüm web sitesi endüstrisinin yaptığı şey.

godaddy web sitesi oluşturucu planına genel bakış

Gerçek e-Ticaret mağazası yalnızca bir e-Ticaret planıyla başlatılabilir. Standart ve Premium planlar, hizmetleri satmanıza ve tanıtmanıza olanak tanır. Paypal ve pazarlama analitiği elde edersiniz.

Diğer bazı web sitesi üreticilerinin aksine, GoDaddy ücretsiz planla uğraşmıyor. Ama bir 30 günlük ücretsiz deneme platformun birçok özelliğini denemek için.

Fiyatlandırma, aylık ve yıllık olmak üzere iki abonelik koşuluyla yapılır. Tanıtılan fiyatlar, yalnızca yıllık dönemle gidip tüm fiyatı önceden öderken geçerlidir..

Bir çevrimiçi mağaza oluşturmak isteyenler için iyi haber – e-Ticaret planı, terim ne olursa olsun aynı fiyatlandırmaya sahip.

Her bir plan ve her iki dönem için GoDaddy web sitesi oluşturucu fiyatları:

TemelStandartÖdüle-Ticaret
Fiyat10 $ / ay15 $ / ay20 $ / ay25 $ / ay
SSLDahilDahilDahilDahil
Mobil uyumlu siteEvetEvetEvetEvet
Özel alan adını bağlamaEvetEvetEvetEvet
Müşteri desteği7/24 canlı sohbet, e-posta7/24 canlı sohbet, e-posta7/24 canlı sohbet, e-posta7/24 canlı sohbet, e-posta

(belirli satın alımlara ekstra vergiler uygulanabilir)

Tabii ki, bu hala oldukça aşırı görünebilir ve çok daha ucuz planlar var. GoDaddy Website Builder ile eksiksiz bir çevrimiçi mağaza deneyimi yalnızca her ay 25 dolar ödeyerek elde edilebilir. Ücretsiz bir alan da planların hiçbirine dahil edilmediğinden, bu ek olarak satın alınacak bir şey.

En ucuz, 10 $ plan masraflar açısından Weebly ve Wix / Squarespace arasında yer alıyor. GoDaddy’nin veri / bant genişliği sınırlaması yoktur ve çevrimiçi satış yapmayı düşünmeyenler için Basic uygun fiyatlı bir seçenektir. Ancak daha yüksek planlar ararken elde ettiğiniz değer o kadar makul görünmüyor.

GoDaddy web sitesi oluşturucu, basit bir arayüz ve harika barındırma ile güçlü bir tarafa sahiptir. Ancak daha fazla özgürlük istiyorsanız, kontrol etmeye değer başka web sitesi oluşturucuları var.

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu İncelemesi – Sonuç

Bu GoDaddy Website Builder incelemesini yazarken öğrendiğim, çok rekabetçi bir ürün olmasıdır. SEO ve e-posta pazarlamaya hazır sezgisel bir bina sistemi sunan yeni başlayan kullanıcıların ve büyüyen işletmelerin çoğunun ihtiyaçlarını karşılar. Hızlı başlangıç, mükemmel performans ve tam zamanlı müşteri desteği sizi çevrimiçi ortama taşıyacaktır..

Çevrimiçi mağaza entegrasyonu da şaşırtıcı – muhtemelen üreticinin kendisinden daha iyi.

Ancak, basitlik aslında ne bu web sitesi oluşturucu incitiyor. Buradaki özelleştirme, çok sıkı düzenleme sınırları ile sınırlıdır. Platform, inanılmaz kullanılabilirlikten ödün vermeden daha da güçlü olabilir.

Yeni başlayanlar ve her zaman hareket halinde olanlar için harika bir seçenek. GoDaddy bunun için mükemmel bir sadeliğe sahiptir. Ancak daha fazla özgürlüğe ihtiyacınız varsa – bu en iyi seçim değildir.

Artıları

  • 7/24 destek
  • Harika performans
  • Kullanım kolaylığı
  • Güçlü e-Ticaret

Eksileri

  • Sınırlı özelleştirme
  • Özellik eksikliği
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector