Google Sites İncelemesi

Diğer birçok şeyin üstünde, Google (evet, hepimizin güvendiği arama motoru) kendi web sitesi oluşturucusuna sahiptir..


Google Sites Yine de sıradan bir web sitesi oluşturucu değil.

Aslında, tamamen farklı – Sizi düzenli tutmanın ve her zaman döngüde olmanın bir yolu.

Derinlemesine bir görünüm ve daha fazla bilgi edinmek için Google Sites incelememi izlemeye devam edin.

Google Sites Nedir?

Her şeyden önce, Google Sites’ın iki sürümü – yeni ve klasik. Google sitelerinin yeni sürümü 2017 yılında piyasaya sürüldü ve klasik Siteler Google tarafından onaylanmadığı ve yakında çok eski olacağı için onu kullanmanız önerilmez..

Google Sites’ın klasik sürümü yine de var olacak, ancak bu sitelerin yeni Sitelere dönüştürülmesi (taşınmamış, işlem çok daha basit) için şiddetle tavsiye edilir.

Klasikleri kolayca karşılaştırabilirsiniz & Aşağıdaki grafiklere sahip yeni Siteler:

google siteleri inceleme tasarımıgoogle siteleri inceleme görünümü düzenleme

Açıklamak gerekirse, buradan Google Sites’ı her bahsettiğimde, ‘yeni’ Google Sitelerinden bahsediyorum.

Google Sites ücretsiz bir sürükle bırak web sitesi oluşturucusudur. Ancak diğer web sitesi oluşturucularının aksine Google Sites, herhangi bir ayrıntılı web sitesi oluşturmak için değildir. Alternatif olarak, işbirlikçi bir araç olarak en uygun olanıdır – Google formları, Google dokümanları ve Google takvimi için bir yer.

Google Sites’ı bir işletme veya kuruluşun kontrol listelerini, tatil takvimlerini ve önemli dokümanları depolaması için bir yer olarak düşünün.

Şansınızı denemek ve Google Sites’ta işletmeniz için bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, hoş geldiniz – sonuçta, ücretsiz. Sadece temaların çok basit olduğunu ve özellik setinin bunun için tasarlanmadığını unutmayın..

Öte yandan, Google Sites son derece kullanıcı dostudur, ancak yine de bu kadar az özelliğe sahip olmasını beklersiniz. Ama cidden, basit şeyler gerçekten basitleştiriliyor. Ve diğer birçok web sitesi oluşturucu gibi bir tane oluşturmak zorunda kalmadan bir medya kütüphanesine bile erişebilirsiniz.

Google Web Siteleri

Size Google web sitelerinin nasıl göründüğüne dair net bir gösterge vermek için, burada internetten seçtiğim birkaç örnek var.

google-site-review-3google-site-review-4

Örnek sitelerden de görebileceğiniz gibi, Google Sites çok basit.

Genel özelleştirme bileşenleri metin, bölücüler ve görüntülerdir. Editör web sitemin masaüstü sürümünü her zaman göstermiş olsa da, önizlemeye dokunmak hem tabletten hem de mobil cihazdan görüntülenmesini sağlayacaktır.

URL ve HTML kodlarını gömme özelliği, daha fazlasını eklemenize yardımcı olabilir. Diğer seçenekler diğer Google hizmetlerinden içerik yerleştirmektir.

Gömme ve Destek

google-site-review-3Daha derine baktığınızda, daha akıllı google siteleri.

Diğer Google hizmetleriyle entegrasyon çok sayıda kullanıcıyı memnun edecektir. Örneğin, YouTube’u tıklayın ve kendi video yüklemelerinizi gömebilirsiniz..

Slaytları ve grafikleri gömmek de Google Dokümanlar ile yapılabilir. İzleyici bakmak özellikle hoş değil, ancak birden fazla içeriği birleştirmenin iyi bir yolu.

Google Sites destek merkezi, beş bölümden oluşan bir grup makaledir. Sorunlarınız için genel olarak açık ve basit adım adım kılavuzlardır.

Desteklerinin yardımcı olduğunu gördüm, ancak daha ayrıntılı bir sorunuz varsa, bir Google Sites forum sayfası da var.

Google Sites – Özellikler

Google Sites’ta ücretli, premium bir plan yoktur. Mevcut olan tek şey ücretsizdir ve özelliklerini burada görebilirsiniz:

Bedava
Bant genişliğiUnmetered
Şablon Sayısı6
Web Sitesi SayısıSınırsız
Özel Bir Etki Alanı BağlamaHayır
Ücretsiz Alan AdıHayır
Sürükle ve Bırak EditörüEvet
DestekDestek sayfaları ve Forum
Görüntülenen ReklamlarEvet

Tamamen ücretsiz bir web sitesi oluşturucu için, mevcut özelliklerin eksikliğini görmek şaşırtıcı değildir. Ancak, Google Sites’ı ortak bir araç olarak kullanıyorsanız, sunacak çok şey vardır. Diğer Google hizmetleriyle entegrasyon harika bir özelliktir ve şüphesiz birçok kişi veya işletme için kullanışlı olacaktır.

Ayrıca basit bir sürükle ve bırak editörü kullanır, bu fikirlerinizi bir ekip veya grup içinde sergilemenin kolay bir yolu olabilir.

Genel olarak, kullanımı hoş ve son derece kolay buldum ve bu nedenle Google Sites’ı tavsiye ederim. Sizi organize etmenin harika bir yolu ve kesinlikle çalışma gruplarına uygun.

Performans Etkileyici Değil

Google Sites’ın performansını tamamlamak için hız alanında ne kadar iyi performans gösterdiğini kontrol etmek için bazı testler yaptım.

google-site-review-6

Bu oldukça ortalama bir sonuçtu ve bu nedenle Google Sites’ın hızı konusunda çok iyi veya kötü bir şey söyleyemem, çünkü tamamen bulunduğunuz yere bağlıdır.

Google Sites İncelemesi – Karar

Google Sites, Google dokümanlarını, sayfalarını veya diğer Google içeriklerini sunmak için basit bir yol sağlar. Ne yazık ki, en iyi ücretsiz web sitesi inşaat siteleri ile rekabet etmek çok sınırlı.

Google Sites çok uygun bir pazarın doldurulmasına yardımcı oluyor. Google Sites’ı ortak bir araç olarak kullanıyorsanız, mükemmel ve son derece kullanışlıdır. Başka bir şey için, özelliklerin hayal kırıklığına uğraması.

Bununla birlikte, Google Sites’ı denemeye karar verirseniz, lütfen kendi Google Sites yorumlarınızı ve deneyimlerinizi aşağıda bırakmaktan çekinmeyin!

Artıları

  • Tamamen ücretsiz
  • Diğer Google hizmetleriyle entegre
  • Sürükle ve bırak düzenleyici

Eksileri

  • Özellik eksikliği
  • Kötü destek
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector