HostPapa İncelemesi

HostPapa amacının tüm kullanıcılara tam paket barındırma hizmeti sunmak olduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte, küçük işletmelere odaklanır ve gerektiğinde başlamak ve ölçeklendirmek için düşük fiyatlı paketler sunar.

Ve bunu başarıyla yapıyor gibi görünüyor.

HostPapa şu anda 500.000’den fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor. Kendi web sitemizi yapmaya ve HostPapa incelemesi yapmaya karar verdiğimizde 500.001 yaptık.

Ancak HostPapa’yı neyin başarılı kıldığını analiz etmeye başlamadan önce, her şeyi kendileri görmeyi tercih edenler için küçük bir tedavi:

HostPapa nedir?

HostPapa bir özel yeşil hosting sağlayıcısı küçük işletmelere odaklanma. Hizmet listesi paylaşılan ve WordPress barındırma, VPS paketleri, bayi programı ve hatta bir web sitesi oluşturucu içerir.

Kullanıcılar ayrıca alan adları, SSL sertifikaları ile e-posta, güvenlik ve pazarlama hizmetlerini satın alabilir.

hostpapa incelemesi

Hepsini listelemek için bir iş. Ve birkaçını özlemiş olabilirim.

Ancak HostPapa’nın zengin olduğu tek şey hizmetler değildir. HostPapa gurur duyabilir müşteri destek seçenekleri seçimidir.

Kapsamlı bir bilgi tabanından başlayarak, video eğitimlerine geçerek, 7/24 canlı sohbet, telefon desteği ve e-posta biletleri, HostPapa’da her şey var; Fransızca, Almanca ve İspanyolca dahil birçok dilde.

Ve bu yeterli değilse, çevresel sorumluluğu nedeniyle HostPapa’yı kullanmanız gerekebilir. HostPapa birkaç ev sahibinden biri hizmetlerine güç vermek için yeşil enerji kullanmak.

Gerçek olamayacak kadar iyi mi? Hadi bulalım.

HostPapa Fiyatlandırması

HostPapa’da 3 paylaşılan barındırma planı vardır – en ucuz paylaşılan barındırma Başlangıç ​​planı için fiyat 3.95 $ / ay başlar. İş planı, ilk dönem için aynı 3.95 $ / ay’dır ve ardından fiyatlandırma 12.99 $ / ay’a kadar çıkar. Business Pro planına 12,95 $ / ay karşılığında yükseltebilirsiniz.

HostPapa WordPress hosting için fiyatlandırma tamamen aynıdır, ancak ek olarak önceden yüklenmiş WordPress, otomatik güncellemeler, WordPress için önbellek ve Jetpack Free önceden yüklenmiş olacak.

HostPapa-inceleme-paylaşımlı hosting fiyatlandırması

Paylaşılan barındırma planlarının tümü şunları içerir: ücretsiz alan adı kaydı, Cloudflare CDN ve SSL sertifikaları. Ancak, farklılıklar diğer özelliklerde ortaya çıkar.

 • starter size 100 GB disk alanı ve 2 web sitesi 3,95 $ / ay.
 • sınırsız web sitesi, depolama alanı ve bant genişliği içerir 3,95 $ / ay.
 • Business Pro İş planının sahip olduğu her şeye ve ayrıca $ 12.95 / ay

Bu HostPapa incelemesindeki bağlantılardan birini izleyerek orijinal fiyatlandırmadan birkaç dolar tasarruf edebilirsiniz. Şu anda, Başlangıç ​​planı maliyeti 2,95 $ / aylık ve Busness planı 3,95 $ / ay. Ama bazen fiyatlandırma aylık 1 $ ‘a kadar düştü.

Ama bir av var.

Çok sayıda barındırma incelemesinde, kullanıcıların reklamlarını söylediklerinden daha fazla ücretlendirmek için iki şey yapan sağlayıcıların trendini gördüm. İlk şey farklı dönem fiyatlandırması – daha uzun süreler daha ucuz olma eğilimindedir ve daha kısa süreler için fiyatlandırma artar. İkinci şey, yenileme fiyatlandırması – İlk dönemlerden sonra, fiyatlandırma hızla yükselir.

Hadi alalım örnek olarak planlayın. Ayda 3.95 dolara mal olduğunu söylüyor – ancak sepete koyduğunuzda plan farklı bir hikaye gösteriyor.

Bu kazançlı 3.95 $ / ay sadece 36 aylık bir plan satın alırken geçerlidir. 24 ay seçin ve 4,95 $ ödeyeceksiniz. 12 ay – 5,95 dolar.

hostpapa incelemesi

Bütün adalette, artış o kadar da dik değil. Çok daha kötü gördüm ama hala akılda tutulması gereken bir şey.

Şimdi yenileme fiyatlandırmasına bir göz atalım.

İlk HostPapa paketi sona erdikten sonra, aylık ücret ödersiniz – paylaşılan her barındırma planı için bunlar şöyle olur:

 • Başlangıç ​​planı 3.95 $ / ay’a mal olan bu fiyat aylık 7.99 $ ‘a yükselecek
 • İş planı 3,95 $ / ay promosyon fiyatı 12,99 $ / ay’a atlayacak
 • Business Pro planı $ 12.95 / ay fiyatı aylık 19.99 $ ‘a yükselecek

Başlatılan ve Business Pro plan fiyatlandırmasındaki artışlar aşırı değildir. Ancak, İş planı beni şaşırtıyor. Ve iyi bir şekilde değil.

İlk dönemde en yüksek değeri sunar, ancak yenilemeden sonra tamamen mantıksız hale gelir..

Ancak HostPapa savunmasında, birçok sağlayıcı bunu yapıyor. Ve HostPapa sonuçta gerçekten iyi bir değer sunuyor.

Görebilirsin bir sürü harika özellik – daha pahalı planlarla sınırsız veri (Başlangıç ​​planı ile 100 GB da çok fazla olsa da), SSL sertifikaları ve 7/24 destek.

Web sitenizi güvence altına almak için yılda 35,88 $ günlük otomatik yedeklemeler satın almak da mümkündür. Hangi diğer ev sahiplerine göre ucuz.

Ancak bu, HostPapa ile elde edebileceğiniz katma değerlerin yarısını ortaya çıkarmaz.

HostPapa, özellikler açısından ucuza giden bir ev sahibi değil, kesinlikle.

Alırsın ücretsiz alan adı, Softaculous, e-Ticaret uyumluluğu, Cloudflare CDN, cPanel ile tek tıklamayla kurulumlar, ve daha da üstün özellikler.

HostPapa standart endüstri hileleri kullanmasına rağmen, fiyatı hala nispeten düşük ve çok rekabetçi. Ayrıca, paketler özelliklerle doludur.

HostPapa Hosting Özellikleri

HostPapa, barındırma hizmetinden en iyi şekilde yararlanmanız için çeşitli premium hizmetler ve araçlar sunar. Sonuçta, sağlayıcı müşteriyi ilk sıraya koyabileceğini iddia ediyor.

Hadi bir bakalım.

Satın Alma ve Kullanıcı Arayüzü

Satın alma süreci basittir. Yapabilirsin planınızı özelleştirin, bir alan adı seçin ve ödeme yönteminizi seçin.

Ne yazık ki, HostPapa’nın burada da bazı hileleri var. Bir çift ekstra hizmetler önceden seçilir. Ekstra ödeme yapmak istemiyorsanız – dikkatli olun ve hangi kutuların işaretlendiğini görün.

HostPapa-review-HostPapa-upsells

HostPapa ile satın almak istediğiniz pakete karar verdikten sonra, aşağıdaki ekrana ulaşacak ve alan adınız için ad sunucularını seçme, aktarma veya güncelleme.

hostpapa incelemesi

Bu basit adımdan sonra, kişisel bilgilerinizin yanı sıra kart ayrıntılarını girmeniz istenir ve ardından hazırsınız!

Aldı ödeme yapıldıktan sonra her şeyin düzenlenmesi için yaklaşık 1.5-2 saat beklemek – ki bu oldukça iyi. İşte o zaman aldığım e-posta:

hostpapa incelemesi

Beklemeye değdi. Bu e-postada HostPapa kontrol paneline, hızlı bir başlangıç ​​kılavuzuna, cPanel’e ve daha fazlasına bağlantılar vardı. Ayrıca bana her şey için tüm girişleri anlattı. Gerçekten faydalı, gerçekten iyi.

Bu bilgiyle, beni neyin beklediğini görmek için kontrol paneline gittim.

HostPapa, "basit ve işe yarıyor."

Biz bir standart ile sağlanan ‘kağıt fener’ cPanel temasıyla başlayabilirsiniz, ancak cPanel ayarları bölümünde özelleştirme seçenekleri vardır. Belirli bir düzene alışkınsanız, geri getirmenin kolay bir yolu var.

hostpapa incelemesi

CPanel kendisi çok işlevsel ve ondan sorabilirsiniz hemen hemen her şeye sahiptir. Örneğin, işte birkaç şey:

 • Softaculous Uygulama Yükleyicisi (WordPress’ten SEO geliştirmelerine kadar 400’den fazla kurulum mevcuttur)
 • Site Yayıncı (Bir yayınlamak için basit ve oldukça güzel bir yol ‘Çok yakında’ tüm şeyi oluştururken sitenize ekleyin)
 • CacheWall (Site önbelleğini düzenleyerek hızı artıran bir site optimize edici)
 • Dosya Yöneticisi (Sitenize resim ve dosya eklemek için gerçekten yararlı’s arka ucu)

cPanel işleri gerçekten basitleştirir. Şirketin kendi çözümüne mutlak güven duymadığı sürece cPanel kullanması gerektiğine inanıyorum..

İzin Vermek’cPanel’e neden bu kadar değer verdiğimi göstermek için işlerin ne kadar kolay olduğuna dair bir örnek alalım. Performans testlerimiz için basit bir HTML alt alan sitesi yapmak istedim. CPanel ile bu beni 30 saniyeden daha kısa sürdü.

hostpapa incelemesi

I vur ‘Alt alanlar’ düğmesine basın, kelimeyi yazın ‘HTML’ ve oluştur’u tıklayın. Ve şu’s. Bitti. Ayarlarla ve geri kalanıyla uğraşmak yok.

Dolayısıyla, projenizi yönetme konusunda kullanıcı deneyimi açısından, herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Bire Bir Eğitim Oturumları

Tamamen yeni başlayan biriyseniz ve cPanel sizin için açıklayıcı değilse veya sadece ekstra bir şey öğrenmek istiyorsanız, HostPapa’nın sizin için çok ekstra bir şeyi vardır.

Tüm planlara 30 dakikalık ücretsiz eğitim seansları dahildir.

Bir arama planlayabilir ve ilginizi çeken konuya girebilirsiniz. Bu bir web sitesi kurmak, oluşturmak veya hatta bir veritabanı yönetmek olabilir.

Neye ihtiyacınız varsa – 30 dakikada HostPapa size rehberlik edecek.

Emit, yukarıdaki videoda, hizmeti kendisi denedi ve hoş bir sürpriz yaptı. "Belki biraz fazla yardımcı olurlar",-dedi.

Başka türlü söylüyorum – iyi destek alırsanız, sürdüğü sürece alın. Ve bu özelliğin ücretsiz olarak dahil edilmesi, HostPapa’yı yeni başlayanlar için mükemmel kılıyor.

HostPapa WordPress için Optimize Edilmiş Barındırma

Siteniz için WordPress kullanacağınızdan emin olmanız durumunda, platform için optimize edilmiş planlardan birini seçmek en iyisidir. Fiyatlandırma tamamen aynıdır, ancak bir sürü avantaj elde edersiniz.

 • Önceden yüklenmiş WordPress CMS – web sitenizi başlatmak için cPanel’e gitmeniz bile gerekmez.
 • Normal sunucularla karşılaştırıldığında daha iyi hız ve performans için WordPress optimize sunucuları.
 • Yerleşik WordPress güvenlik ve izleme araçları.
 • WordPress uzmanı müşteri desteği
 • Ücretsiz WordPress transferi
 • Hız için WordPress önbellekleme
 • Önceden yüklenmiş Jetpack Ücretsiz eklenti paketi

Bunlar, tüm planlara dahil olan temel özellikler olarak gelir. WP Business Pro plan kullanıcıları ayrıca Jetpack Premium lisansı, Wildcard SSL, SEO için optimize edilmiş eklenti alacak ve sunucu başına daha az kullanıcı olacak.

Sonuçta, eğer WordPress sizin CMS’nizse, HostPapa gerçekten iyi bir şekilde donatıyor.

Cloudflare CDN

HostPapa diğer premium ana bilgisayarların gerisinde kalmaz ve tüm planlarında Cloudflare İçerik Dağıtım Ağı’nı (CDN) içerir.

CDN ne yapar?

Cloudflare CDN web sitenize çeşitli şekillerde fayda sağlayabilir. Hem güvenlik, istikrar hem de performans yükseltici.

CDN, web sitenizin içeriğini ziyaretçilere gönderebilecek dünya çapındaki sunuculardan oluşan bir ağ oluşturur. Vadinin bir yerinde sadece bir sunucu değil.

HostPapa-review-HostPapa-Cloudflare-CDN

Böylece ziyaretçinize en yakın sunucu web sitesini yükleyecektir. Ve sunucu ne kadar yakınsa, o kadar hızlı yüklenebilir.

Ayrıca, CDN% 99,999 çalışma süresini garanti edebilir – bir sunucuya bir şey olursa, diğeri doğrudan.

En son ama en kötü değil, trafik dalgalanmalarına karşı bir koruma. Cloudflare, temel hizmetlerini etkinleştirerek% 65 daha az istek alacağına ve bant genişliğinin% 60’ından tasarruf edeceğinize söz veriyor. Bu sahip olmak için iyi bir premium özellik.

Yeşil Web Hosting

HostPapa, sunucularını yalnızca yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak güçlendiren prestijli bir ana makine kulübüne katılıyor. GreenGeeks ve Eco Web Hosting ile birlikte HostPapa, yeşil enerjinin teşvik edilmesinde rol oynamayı garantiliyor.

Ancak, HostPapa’nın büyük yel değirmenleri veya kendi markalı güneş panelleri olduğu gibi değil. Company, ayrı bir altyapı olmadan yenilenebilir enerji kullanmasına izin veren bir sistem kullanır. HostPapa yeşil enerji etiketleri olarak bilinenleri satın alır.

Sertifikalı bir yeşil enerji tedarikçisi daha sonra HostPapa’nın operasyonlarında kullanılan toplam enerji tüketimini hesaplar ve daha sonra yeşil enerji tedarikçilerini bu gücün% 100 eşdeğerini şebekeye geri pompalamak için kullanır.

hostpapa incelemesi

Bu, ‘yeşil’ tedarikçilerin iş yapmasının en yaygın yoludur, ancak burnunuzu açmak için bir şey değildir..

HostPapa bunu yaparak operasyonlarında kullanılan fosil yakıtları tamamen dengeliyor ve binlerce ton sera gazını çevreden uzaklaştırmaya yardımcı oluyor..

Bu HostPapa’nın dünyayı enerji tasarruflu ve yeşil tutmak için yaptığı çok iyi bir taahhüt.

HostPapa Hizmet Performansı

HostPapa incelemesinin bu bölümünde, sağlayıcı istikrarlı ve güvenilir performans sonuçları sunma vaadini kanıtlıyor.

Performans değerlendirme sonuçlarımda ortalama tepki süresi yaklaşık 100 ms gerçek hayattaki ziyaretçileri taklit eden 50 sanal kullanıcıyla sayfa üzerinde.

HostPapa sayfadaki Performans Değerlendirmesi

Performans biraz engebeli olmasına rağmen, VU’ların sayısı arttıkça ve dengelendiğinde bile.

Uzun vadeli izleme sonuçları da oldukça iyi bir performans göstermektedir. HostPapa 517 ms tepki süresinde ortalamalar 553ms endüstri ortalamasına yakın olan.

HostPapa İnceleme Performans Sonuçları

Sağlayıcı ayrıca% 99,9 kesintisiz çalışma garantisine sahiptir ve daha iyi performans göstermeyi başarır. Sağlayıcının sadece bir kesintisi vardı, bu da 7 dakikalık kesinti ve % 99,97 kesintisiz çalışma oranı.

Genel olarak, performans olağanüstü bir şey değil. Basitçe söylemek gerekirse – HostPapa sadece çalışır. Sağlayıcı ile barındırılan web siteleri için hızlı yükleme süreleri ve yüksek kullanılabilirlik sağlar

HostPapa mükemmel performans sonuçları gösterir – hem güvenilirdir hem de web sitelerini sorunsuz bir şekilde yükleyebilir. Ayrıca, çalışma süresi, oldukça standart bir garantiye rağmen, harika kalıyor.

HostPapa Müşteri Desteği

HostPapa destek seçenekleri bunu bir istisna haline getirir. Temel olarak sadece bulamazsınız 7/24 çalışan tüm akla gelebilecek destek seçenekleri – canlı sohbet, telefon, bilet, ancak bunlar farklı dillerde sağlanmıştır. Almanca, İspanyolca ve Fransızca dahil.

hostpapa incelemesi

Teorik olarak, gereken tüm yardımı alabilmelisiniz. Öte yandan, müşteri desteği her zaman mümkün olan en iyi şekilde işlev görmez.

Öğrenmek için kendi testlerimi yaptım ve birçok kez destek departmanıyla konuştum.

HostPapa Canlı Sohbet Desteği

HostPapa mükemmel ve bilgili 7/24 canlı sohbet desteği sunar. Temelde bekleme süreleri olmadan hemen bir yanıt aldım. Ve aynı zamanda rahatlamış hissetti.

HostPapa Canlı Sohbet Müşteri Desteği

Teknik / satış bilgisi söz konusu olduğunda, HostPapa temsilcileri gerçekten iyi performans gösteriyor. Yine de başka bir şey daha var – HostPapa canlı sohbeti hakkında göze çarpan bir şey basitliği.

Daha önce de belirtildiği gibi, bağlanmak ve sohbet etmek sadece birkaç saniye alır Temsilciler soruları en basit şekilde cevaplama eğilimindedir. Tek kelimelik yanıtlar aslında oldukça yaygındır. Ve hatta kaba görünseler ve alışmak biraz zaman alırken, aslında dahice bir hareket.

Cevabı anlamak daha az zaman alırsa, sorunlarınız çok daha hızlı bir şekilde çözülebilir. Bu tür sohbet desteği basitçe işleri halleder – ve tam da ihtiyaç duyulan şey bu.

Şirketin burada ne için gittiğini kesinlikle görebiliyorum ve bu canlı sohbet desteği favorilerimden biri.

Bilet Desteği

Yaygın ve gelişmiş canlı sohbet olabileceğinden, müşteri destek biletlerinin yerini almayacaklardır. Çok fazla zaman ve beceri gerektiren adresleme veya uzun sorular gerektiren teknik sorunlarınız olduğunda, canlı sohbet tam olarak kesilmez. HostPapa’nın bunu hala desteklediğini gördüğüme sevindim.

HostPapa web sitesi oluşturucusu hakkında oldukça basit bir soru ile bir bilet açtım ve bir cevap bekledim.

hostpapa incelemesi

Sabahın erken saatlerinde bile HostPapa’nın yanıt verebilecek biri vardı. Yaklaşık 1,5 saatlik bir sonuçla, HostPapa en hızlı cevap verenlerden biridir listemizde var. Sektörel ortalama 12 saatlik yanıt süresine kıyasla, bu çok, çok daha iyiydi.

Biletler bu şekilde ele alınmalıdır. Hızlı, profesyonel ve doğru. İyi şeyler, HostPapa.

HostPapa Bilgi Tabanı

Bugünlerde bir bilgi tabanı şarttır. Genellikle müşterilerinizin faydalı bilgiler bulmasını sağlamanın en hızlı ve en kolay yolu. Aslında, eğitim materyalleri.

Bir bilgi tabanında bulunan makaleler ve öğreticiler, kullanıcıların kendilerinin bir şeyler yapmasına ve alanın profesyonelleri olarak gelişmesine yardımcı olur. Eğitim destek personeline de harcanan kaynakları azaltır, bu yüzden her yerde bir kazan-kazan olmalı.

Tabii ki, bilgi tabanı gerçekten iyi ve yararlıysa.

HostPapa testi uçan renklerde geçiyor.

hostpapa incelemesi

Bu HostPapa incelemesinde bu sağlayıcının belki de sahip olduğunu bildirmekten gerçekten mutluyum en iyi bilgi tabanlarından biri Gördüğüm. Gerçekten harika ve hatta onlar için çok övgüde bulunduğumuz InMotion’ın rakipleri.

Bu övgülerin birçoğu yüce dikkatden detaylara geliyor – özellikle çok fazla büyük malzemeyi klasörlere ayırırken.

Var barındırma ile ilgili birçok konu için ayrı bilgi tabanları. Daha kapsamlı bir tane seçerseniz, klasörlere yerleştirilmiş tüm makaleleri görürsünüz, bu da bu konuların ne tür sorunları çözeceğini açıklar.

Örneğin, bir WordPress acemi "WordPress" bölümündeki bilgi bölümüne bakın ve "Başlangıç" öğrenmeye başlamak için bölüm.

Makalelerin kendilerine gelince – bunlar öğreticilerin ne olması gerektiğine örnektir. Tamamen derinlemesine ve bol miktarda bilgilendirici resim dahil. Sadece problemleri çözmeye yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda eğitiyorlar.

Her sayfa, cPanel’in nasıl açılacağı gibi basit şeylerden HTTP hatalarını düzeltmek gibi karmaşık şeylere kadar ayrıntılarla doludur.

Video Eğiticileri

Bu gerçekten ilginç. Pek çok hosting sağlayıcısı video öğreticileri sunmuyor, bu yüzden biri kesinlikle kontrol etmek istediğim bir şey.

Ve hoş bir sürpriz olacaksın. Çok fazla eğitim videosu var profesyonel olmana yardım etmek için.

hostpapa incelemesi

Başlamak için oldukça geniş, ama sadece bekleyin ve bir sonraki adımın ne olduğunu görün. Örneğin phpBB3 öğreticisine hızlı bir göz atalım. Devam ettim ve bağlantıyı tıkladım ve sunuldu:

Hostpapa

Seçenekler bol ve çok havalı. Bu kurulumla görebildiğim tek dezavantaj arama düğmesinin olmaması. Buraya gelmeden önce tam olarak ne görmek istediğinizi bilmelisiniz.

Ancak, sanırım, arama yapmanız gerekiyorsa, muhtemelen ilk etapta bilgi tabanını kontrol etmekten daha iyidir (bu da alakalı videolar için buraya bağlantı verir).

Genel olarak, hem metin hem de video kaynaklarına baktığımda, aklıma gelen tek bir şey var. HostPapa’nın işteki en iyi bilgi tabanlarından olmasa bile kolayca birine sahip olduğu çok açıktır. Açıkçası, birçok insanın bu mükemmel öğrenme aracını nasıl bilmediğine şaşırdım. HostPapa kullanmaya başlarsanız, bu fırsatı kaçırmayın.

HostPapa İncelemesi – Sonuç

Oldukça olumlu bu HostPapa inceleme özetleyebilir – sağlayıcı oldukça iyi darn. planların birçok özelliği vardır, destek sağlamdır ve bilgi tabanı en iyilerinden biridir işte.

Fiyatlar, piyasadaki en düşük olmasa da, genel olarak iyi bir değer sunar. Özellikle özel indirimimizi alırsanız. HostPapa, Ödemeye değer birçok şey.

Örneğin, bire bir oturumlara katılın. Her kullanıcı, bir profesyonelle konuşma ve kendilerini ilgilendiren barındırma / geliştirme konusunda uzman eğitimi alma şansına sahiptir..

Sonuçta, bu’s çoğu kullanıcı ve özellikle yeni başlayanlar için iyi bir seçimdir. Eğer olacak bir ev sahibi istiyorsanız istikrarlı, iyi desteklenmiş ve birçok ilginç özellik sunuyor, HostPapa sizin için harika bir iş çıkarır.

Artıları

 • Üst düzey destek
 • Yüksek güvenilirlik
 • Özelliklerle dolu
 • Yeşil hosting

Eksileri

 • Yüksek yenileme fiyatı
 • Yukarı satış denemeleri
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me