iPage İncelemesi

iPage, yeni başlayanlar veya küçük işletmeler için ucuz web barındırma hizmetleriyle öne çıkıyor. Ölçülmemiş disk alanı ve bant genişliği ile basit bir web oluşturucu sunan iPage, web sayfalarını hızlı bir şekilde kurmak isteyenler için bir seçenek olabilir.


Ancak, iPage’in fiyatlandırma, hız ve diğer özellikleriyle rekabete nasıl karşılık verdiğine bir göz atalım. Sözleri karşılıyor mu ve en önemlisi, web siteniz için iyi bir barındırma sağlayıcısı mı?

İPage nedir?

Şirket, herkes için harika web siteleri sunan profesyonel bir web sitesi oluşturucu sunan ilklerden biri olmuştur. Yıllar geçtikçe, iPage dev bir barındırma sağlayıcısına dönüştü. Ancak, ana odak noktası, çevrimiçi olmanın en kolay yolunu arayan bireysel müşteriler üzerinde kaldı.

iPage fiyatları

Şu anda iPage, barındırmak için alan adları ve çeşitli seçenekler sunuyor: paylaşılan, VPS, özel ve bayi.

Bu, aralarından seçim yapabileceğiniz oldukça olağan bir hizmet listesi olmasına rağmen, bazılarının ana bilgisayarın web sitesinde bulunması çok zordur.

Örneğin, özel ve VPS barındırma yalnızca sayfa altbilgisinde görünür ve Bayi barındırma yalnızca bir web araması yapılarak bulunabilir.

Bu, iPage’in yalnızca alan adlarına ve paylaşılan web barındırmalarına odaklandığı varsayımını getiriyor. Diğer hizmetlerin çoğu sadece mevcut iş müşterilerini memnun etmek için oradayken.

Şimdi, iPage’in ana ürününü (paylaşılan barındırma hizmetini) test edelim ve bunun kullanmaya değer bir ürün olup olmadığını görelim.

iPage Fiyatlandırması

iPage’in sadece bir paylaşılan barındırma planı vardır – aylık 1,99 ABD dolarıdır ve piyasadaki en ucuz seçeneklerden biridir. Buna ek olarak, ilk 12 ay boyunca ek bir bonus olarak ücretsiz bir alan adı alacaksınız.

Ancak, bu teşvik edilen fiyatlar yalnızca mümkün olan en uzun planı seçerken kullanılabilir. Ayrıca, rahatsız edici olabilecek şeyler, aylık ödemeler yapmak yerine, önceden tüm dönem için ücretlendirilirsiniz.

Alışveriş sepetinde ödeyeceğiniz fiyatların nasıl görüneceği aşağıda açıklanmıştır:

Ödeme periyodu1 ay3 ay6 ay12 ay24 ay36 ay
Ağ sağlayıcısıMüsait değilMüsait değilMüsait değil$ 35.88$ 59.88$ 71.64

* Fiyatlara KDV dahil değildir

Gördüğünüz gibi, satın alınabilecek en kısa ödeme planı 12 aydır. O zaman bile, 1.99 $ yerine 2.99 $ ödemek zorundasınız. En düşük fiyattan yararlanmak için 36 aylık bir süre için iPage hizmetlerini satın almanız gerekir.

Ayrıca not etmek önemlidir yenileme fiyatları. Tanıtım paketi bittikten sonra ücret artacaktır. Yine, her ay iPage’e ödeme yapmak yerine, daha önce seçtiğiniz aynı dönem için hizmet alırsınız. Ve fiyat, "daha uzun süre = daha düşük aylık maliyet".

Yenileme ücreti
12 ay12 ay boyunca 119,88 $
24 ay24 ay için 215,76 $
36 ay36 ay boyunca 287,64 $

Tıpkı bunun gibi, 1,99 dolarlık fiyat etiketi uzak bir hafızadır. iPage’in başlaması ucuz ancak sürdürülmesi pahalı.

Şimdi kişisel deneyimim hakkında. İPage hosting test ederken, 12 ay boyunca bir plan ile gitti. Ne yazık ki, en başından beri zorluklarla karşılaştım: satın alımım hiçbir nedenle askıya alındı. Bir e-postada oldukça basit bir form doldurmalarını istediler, ancak doğrulama işlemini tamamlamak için kimliğimin kopyasını kabul etmediler. Daha sonra, kartın kart sahibinin tarafından engellendiği açıklandı, ancak bu doğru değildi.

Sonunda her şey temizlendi ve sayfamı ayarlayabildim. Belki de bu sorun nadir görülen bir kazaydı, ama kesinlikle iyi görünmüyordu.

İPage için Simple Daha İyi

iPage’in planı çok basit ve anlaşılması kolaydır. Disk alanı, bant genişliği, web siteleri veya veritabanları gibi önemli şeylerde belirlenmiş bir sınır yoktur..

Bununla birlikte, mevcut olan tek bir plan olumsuz olarak değerlendirilebilir, çünkü insanlar asla kullanmayacakları özellikler için ödeme yapmak istemezler. Öte yandan, plan yeterince ucuz ve diğer bazı sağlayıcıların en pahalı planları ile kafa kafaya gidiyor. Yani şikayet edecek çok şey yok.

Bu planın gerçekten neler sunduğuna daha net bir şekilde göz atmak için aşağıdaki tabloya göz atın:

Web Hosting Planı
Disk alanı Unmetered
Bant genişliğiUnmetered
Desteklenen alanlarSınırsız
SSLDesteklenir, plana dahil değildir
E-posta hesaplarıSınırsız
Müşteri desteği7/24 canlı sohbet, telefon
Ücretsiz Otomatik YedeklemelerEvet

Daha ileri düzey kullanıcılar, cPanel, SSL paketi veya SSD depolama alanının hayal kırıklığına neden olmadığını görebilir. Ancak, bu paketin düzenli müşteriler düşünülerek oluşturulduğunu hissedebilirsiniz..

İPage, sınırsız alan adı, ücretsiz e-posta adresi ve ücretsiz reklam kredisi gibi bazı çekici özellikler sunar.

Kullanımı kolay web sitesi oluşturucu

Bahsetmeye değer bir şey iPage sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusudur.

Gelişmiş bir şirket içi oluşturucu 100’den fazla profesyonel şablon sunar. Çeşitlidirler ve birçok farklı kategoriye ayrılırlar. Deneyiminiz olmasa bile, hem masaüstü hem de mobil sürümlerde güzel ve verimli bir web sitesi oluşturmakta sorun yaşamayacaksınız.

Ama eklemeliyim, pakete ücretsiz olarak dahil edilmesine rağmen, ayrıca iki ücretli planı daha var.

Bunlar arasında sınırsız sayfalar, gömülü HD videolar ve düzeltme geçmişi gibi ekstra özellikler bulunur. Elbette ucuz değiller. Aylık bir plan seçerken aylık $ 24.99 ödeyeceksiniz. Bu özelliği tam olarak kullanmak istiyorsanız, çok fazla ödeme yapmaya hazırlanın.

Ücretsiz web sitesi koruması

SiteLock, kötü amaçlı yazılımlardan korunmada birinci sınıf bir addır. Birçok sağlayıcı, hizmetlerini kullanmak için size ekstra ödeme yapmayı teklif edecektir. İPage – ücretsiz SiteLock koruması web barındırma planına dahildir. E-Ticaret yapmayı planlıyorsanız bu size ekstra bir avantaj sağlar.

SiteLock koruması da sıradan bir kullanıcı için fazlasıyla yeterli güvenlik sunuyor.

vDeck paneli

iPage kullanıcılarına vDeck sağlar. Bu panel göz için çok kolaydır, ancak ne yazık ki çok iyi performans göstermiyor.

Alt alanlar gibi pek çok şeye ulaşmak zordur ve bulmak için çok fazla tahminde bulunmak gerekir. Ayrıca, zaman zaman gerçekleşen promosyon teklifleriyle pop-up’lardan rahatsız olabilirsiniz.

iPage Performansı

İPage’in gerçekte nelerden oluştuğunu en iyi şekilde görmek için, performansı test etme zamanı.

Mümkün olan en iyi hız sonuçlarını test etmek için bir resim, birkaç satır metin ve basit animasyondan oluşan basit bir HTML sitesi yükledim. Ve işte bunun için tepki süreleri düşük sunucu yükü.

Yanıt süresinin asla 200 ms’nin altında olmaması ideal olacaktır. Açıkçası, tüm yerlerde, sadece Singapur biraz geride kaldı. Ancak, çoğu parça için iPage hemen hemen iyi durumda. Ev sahibinin sunucularının ABD’de olduğunu bilerek, Amerikan sonuçlarının bu kadar iyi olduğunu görmek sürpriz değil.

Daha yükseğe çıktık, test ettim bir web sitesi ile hız, Bu, ana bilgisayarın kendi web sitesi oluşturucusuyla oluşturuldu. Çok basitti ancak yüksek kaliteli görüntüler ve medya verileri eklendi.

Gördüğünüz gibi, performans sonuçları çok benzerdi. Çoğu yerde biraz daha düşük ama yine de çok iyi yapıyor. Bu nedenle, iPage web sitesi oluşturucu ile optimize edilmiş web siteleri oluşturabileceğinizi ve oldukça sorunsuz çalıştıklarını söylemek güvenlidir.

Sunucu hakkında konuşmak genel kullanılabilirlik, iPage uzun vadede makul performans gösteriyor.

Tamamen istikrarlı değildi, ama aynı zamanda büyük bir başarısızlık yoktu. Bazı aksaklıklar meydana geldi, ancak küçüktü, bir dakikadan biraz daha uzun sürdü. Çoğunlukla, iPage oldukça iyi gidiyor, ancak performansta dikkatli olmanız gereken bazı düşüşler var.

ipage incelemesi

Hızlar 600ms hiçbir şekilde kötü değil, ama tam olarak hızlı değil. Yüksek notta, çalışma süresi% 100 kararlılıkla inanılmaz derecede sağlamdı 3 ay!

Tüm bunlara bakıldığında, iPage’in performans testlerine oldukça iyi uyduğunu söylemek güvenlidir.

iPage Müşteri Hizmetleri

iPage inceleme bilgi tabanı

iPage, ihtiyacınız olduğunda size 7/24 destek vermeye hazır.

Tabii ki, ev sahibi bir kullanım kılavuzu ve geniş bir bilgi tabanına sahiptir. Ancak bunun yerine gerçek bir kişiyle konuşmayı tercih ederseniz, telefon ve canlı sohbet için seçenekleriniz vardır.

Denemek telefon hizmetleri, Ben oldukça hayal kırıklığına uğradım. İlk olarak, bağlanmak 11 dakikadan fazla sürdü. Ve elbette, tüm bekleme süreci boyunca, sürekli satış girişimlerine maruz kaldım.

Sonra, ajan kendisi benim taleplerimi anlamakta zorlandı. Ne de sinir bozucu oldu – adımı ve mevcut bir müşteri olup olmadığımı bilmeden önce herhangi bir soruya cevap vermeyi reddetti.

Neyse ki, hem onun hem de daha sonra aradığım diğer ajanlar, basit taleplerle başa çıkmayı başardı.

Yine de, şansım olsaydı telefon hizmetinden kaçınacağımı söylüyorum. Kullanılabilir olması harika ama mevcut performansı birçok rakibin arkasında yok.

Test etmek için sohbet hizmetleri, Bir müşteri hizmetleri temsilcisinin ortalama performansını görmek için yaklaşık 10 sohbet gerçekleştirdim. Genel olarak, bekleme sürelerinden etkilendiğimi söylemeliyim – bağlanmak için bir dakikadan az sürdü.

Ne yazık ki, ihtiyaç duyduğum tüm bilgileri vermeleri biraz zaman aldı. Ancak ısrarlı kalmak ücretli ve verilen cevaplar açık ve netti.

Acentelerinin bilgisi ile ilgili olarak iPage’in yapabileceği bazı iyileştirmeler kesinlikle vardır. Ama çok daha kötü olabilir.

iPage İncelemesi: Karar

iPage biraz sinir bozucu. Müşteri hizmetleri ideal değildir, hem canlı sohbet hem de telefon bazı iyileştirmelere ihtiyaç duyar. Panel rahatsız edici ve iPage cPanel yerine vDeck kullanma kararı haksız geliyor.

Ancak, iyi yaptıkları birçok şey vardır – kullanımı kolay web sitesi oluşturucu veya ölçülmemiş alan. Artı onların fiyatını yenmek çok zordur ve paranın karşılığını bir sürü olsun. Bu ek özelliklerle fiyat hızla arttıkça bu bile kusurlu olsa da.

Sonuçta, amatör kullanıcılar için iPage’in başlamak için iyi bir yer olduğunu söyleyebilirim. Ancak bu sağlayıcı kesinlikle oyununu hızlandırmalı.

Artıları

 • Ölçülmemiş bant genişliği ve disk alanı.
 • Ücretsiz SiteLock koruması dahildir.
 • Sadece 1,99 $ / ay başlangıç ​​fiyatı.

Eksileri

 • SSL sertifikası yok.
 • Eksik müşteri desteği.
 • 1, 3 veya 6 aylık dönem planları yok.
 • En iyi şüpheli güvenlik önlemleri.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector