Linode İncelemesi

Çoğu barındırma sağlayıcıları ve çözümleri genellikle geliştiriciler tarafından kullanılmak için çok küçük veya sınırlıdır. Linode ile tanıştık.


Linode incelememizde, adından da anlaşılacağı gibi,, odak noktası güçlü barındırma çözümleri sunmaktır geliştiricilerin ihtiyaçlarına cevap veren.

Peki, bu incelemeye başlayalım.

Linode nedir?

Linode bir Philadelphian web barındırma sağlayıcısıdır adı 2003 yılında kuruldu. Adı "Linux" ve "düğüm". Her ikisi de tüm dünyada milyonlarca geliştiriciye yakın.

Planları yalnızca Linux sunucularında çalışır ve geliştiriciler burada ana odak noktası. Ve o tüm dünyada 10 veri merkezi var daha iyi performans için.

Linode İncelemesi - Ana Sayfa

Linode hosting bir bulut sunucu mimarisi kullanır. Yani ölçeklenebilir kaynaklar elde edersiniz ve anında ekstra güç ekleyin ziyaretçi trafiğindeki ani artışlarla başa çıkmak.

Linode Fiyatlandırması

Linode’nin birçok planı ve farklı seçeneği var, ancak giriş seviyesi Nanode planı aylık 5 $ ‘dan başlıyor. Bu plan 1 GB RAM, 25 GB SSD, 1 TB aktarım ve 1 çekirdek CPU’ya sahiptir. Yeni başlayanlar veya giriş seviyesi geliştiriciler için mükemmel bir seçenektir.

Linode İncelemesi -Nanode Planı Fiyatlandırması

Bu plan senin için biraz fazla zayıfsa, Standart planlar arasından seçim yapabilirsiniz. Burada 9 seçeneğiniz var, en ucuz plan aylık 10 $ ‘dan başlıyor ve 2GB RAM, 50GB SSD, 1 çekirdekli CPU ve 2 TB aktarım içerir.

Linode İncelemesi -Standart Plan Fiyatlandırması

En pahalı plan size 192GB RAM verecek, 32 çekirdekli CPU, 3840GB SSD ve 20 TB bant genişliği aylık 960 dolar. Pahalı olmasına rağmen, bu plan da son derece güçlü.

Bunu not etmek önemlidir her plan için saate kadar ödeme yapabilirsiniz burada bulabilirsiniz. Birçok sağlayıcı her öğe (depolama, ağ aktarımı) için ayrı faturalandırmaya sahip olsa da, Linode her şey bir arada, kolayca anlaşılabilir bir fiyat noktasına.

Linode İncelemesi - Saatlik Fiyatlandırma

Bir ihtiyacınız varsa idealdir bilgi işlem için sunucu bir web sitesine ev sahipliği yapmak yerine.

Ancak Linode, farklı senaryolar için daha özel tasarım planları sunar. Bunlar yüksek bellek, GPU veya özel CPU planları. Yani, uygulamanız veya projeniz için en çok neye ihtiyacınız olursa olsun, kesinlikle sizin için bir şeyler bulacaksınız.

Linode İncelemesi - Özel CPU Fiyatlandırması

Satın alabileceğiniz birkaç ekstra eklenti var, Nodebalancer, blok depolama ve mevcut her bir plan için yedeklemeler dahil. Yedekleme eklentisi son derece özelleştirilebilir ve tam olarak ne kadar depolama alanına ihtiyacınız olacağını seçebilirsiniz.

Linode İncelemesi - Yedeklemeler

Nanode planı yedeklemelerinin yalnızca saatte 2 $ / ay veya 0.003 $ maliyeti.

Linode’u kendiniz denemek istiyorsanız, ancak paranızı kaybetme riskini almak istemiyorsanız, bu sağlayıcı bir 7 günlük para iade süresi.

Linode İncelemesi - Deneme Süresi

ne yazık ki, bu kısa dönem karşılaştırılamaz 30 günlük endüstri standardına.

Linode Özellikleri

Her kullanıcı için önemli olan en önemli özelliklerden ikisi Linode Manager arayüzü ve Linode CLI. İyi bir kullanıcı arayüzü, iyi bir sağlayıcı için çok önemlidir ve burada her iki dünyanın en iyisi.

Linode İncelemesi - CLI

Geliştiriciler emin olabilirler neredeyse her görev Linode yöneticisi aracılığıyla yapılabilir CLI aracılığıyla yapılabilir. Yani, komut satırından bir şeyler yapmaya alışkınsanız, bu mükemmel bir seçenektir.

Linode İncelemesi - CLI özellikleri

Ve tüm kod zorlukları olmadan bir şeyler yapmayı tercih ederseniz, Linode’nin yönetici arayüzünü anlamak ve kullanmak kolaydır. Ek hizmetler satın almaktan alan adlarınızı ve sunucu konumlarınızı yönetmeye kadar her yerde tek bir yere sahipsiniz.

Linode İncelemesi - Gösterge Tablosu

Hatta Linode destek botundan yardım alma, size yararlı cevaplar verecek ve bilgiyi daha hızlı bulmanıza yardımcı olacak.

Bir sunucuyu yönetme ve bakımını yapma becerilerinize güvenmiyorsanız Linode ile yönetilen hizmeti seçebilirsiniz. Çok az kesinti yaşamanız veya hiç çalışmamanız için 24/7 olay müdahale hizmetleri alacaksınız.

Linode İncelemesi - Yönetilen Hosting Hizmetleri

Ancak bunun oldukça pahalı olduğunu unutmayın. yönetim için sadece fiyat noktası 100 $, ki bu da planınıza büyük bir miktar eklendi.

Linode İncelemesi - 7/24 Destek

Yani, hangi teknik becerilere sahip olursanız olun, Linode’un herkes için bir teklifi var.

Linode Performansı

Linode, kullanıcılarına sunduğu% 99,9 kesintisiz çalışma HDS’sine sahiptir. Biz Nanode planını yaklaşık bir ay boyunca test etti ve% 100 çalışma süresi aldı boyunca. Ortalama tepki süresi de etkileyiciydi, sadece 261 ms.

Linode İncelemesi - Çalışma Süresi Robotu

Yanıt süresinde önemli bir artış olmadı, maksimum 306ms idi. Böylece, max ve min süreleri arasındaki fark kullanıcı tarafından zar zor hissedilecektir..

Web sitemizin yükleme hızlarına bakmak için GTmetrix’i kullandık. Web sitemizin tamamen yüklenmesi 2,3 saniye sürdü, mükemmel olmasa da böyle bir web sitesi için hala büyük bir hız.

Linode İncelemesi - GTmetrix

Linode, A’nın PageSpeed ​​(% 90) ve YSlow (% 90) puanlarını aldı. Bu nedenle, çoğu parça için sunucumuz gerektiği gibi optimize edildi, ancak iyileştirme için yer var.

Kontrol ettiğimiz son şey, dünyadaki kullanıcılar için yanıt süresiydi. Bu test için Atlanta’nın başkenti Atlanta’da bulunan Linode sunucusunu kullandık. Ve beklediğimiz gibi web sitemiz ABD bölgesinde 24ms gibi düşük bir performans gösterdi.

Linode İncelemesi - Bitcatcha Hızları

Süre Asya bölgesinde tepki süresi biraz arttı, özellikle Singapur’da hala oldukça yeterliydi. Tabii ki, bölge yanıt süresi düğümünüzü oluştururken hangi sunucuyu seçtiğinize bağlı olacaktır..

Linode 10 sunucu konumu sunar, Avrupa’da 2 sunucu, Asya’da 3 sunucu, Kanada’da 1 sunucu ve ABD’de 4 sunucu dahil.

Linode Desteği

Linode telefon, e-posta veya bilet sistemi ile 7/24 düzenli destek sunar. Herhangi bir canlı sohbet seçeneği yoktur, ancak hem e-posta hem de telefon seçenekleri sizi saatlerce bekletmez.

Linode İncelemesi - Telefon Desteği

Bu sağlayıcı kullanabileceğiniz 2 telefon numarası var, biri ABD müşterileri için ve diğerleri uluslararası müşteriler için.

Geliştirici odaklı olmak Linode başka bir destek şekline sahiptir – sistem yöneticisi yardımı. İhtiyacınız olan ve istediğiniz şeylerle ilgili birkaç soruyu cevapladıktan sonra, yönetim ekibi sizinle iletişime geçecektir, ya da doğrudan onları arayabilirsiniz.

Linode İncelemesi - E-posta Desteği

Çoğu sağlayıcıda olduğu gibi, burada ayrıca rehberler, belgeler ve faydalı cevaplarla dolu bir bilgi tabanı elde edersiniz en popüler sorulara. Durum kontrol panelinde bilinen hizmet kesintileri olup olmadığını kontrol edebilir veya bir şey olduğunda bildirim almak için abone olabilirsiniz.

Linode İncelemesi - Popüler Konular

Daha da iyisi bir topluluk forumu alırsın, her seviyeden geliştiricinin deneyimlerini ve sorunlarını konuşabileceği ve tartışabileceği.

Linode İncelemesi – Son Düşünceler

tüm, bu sağlayıcının saçma olmayan geliştirici odağından etkilendik. Bulut barındırma yönetimi arayüzü, gelişmiş ve yeni başlayan kullanıcılara uygun olmalıdır. Ve fiyatlar hem kurumsal hem de daha küçük ölçekli tüketicilerin ihtiyaç duydukları kaynakları karşılayabilecekleri anlamına gelmelidir.

Linde incelememizden sonra, tüm özellikleri ile geliştiriciler için en iyi seçeneklerden birini sunduğunu söyleyebiliriz.

Linode harika:

Esnekliğe, mükemmel desteğe ve hızlı performansa sahip, geliştiricilere yönelik bir barındırma sağlayıcısına ihtiyacınız varsa.

Paylaşmak için Linode yorumlarınız var mı? Öyleyse, bunları aşağıya gönderin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector