Lunarpages İncelemesi

Lunarpages, 1990’larda başlatılan ve hala rekabetçi hizmetler sunduğunu iddia eden ev sahibi gazilerden biridir. Şu anda, Lunarpages 46.500’den fazla müşteriye paylaşılan, özel ve Bulut barındırma hizmeti sunuyor.


Ve şirkete göre, tüm bu süre boyunca, güvenilir yüksek kaliteli barındırma sağladı.

Bu Lunarpages incelemesinde, sağlayıcının gerçekten iyi olup olmadığını göreceğiz. Nasıl gittiğini görelim!

Lunarpages ile İlk Görev

Markasında uzay araştırmalarına özel bir vurgu yaparak, Lunarpages web sitesine ilk seyahatim hoş bir şeydi. Farklı bir şey sunar ve görmeye alıştığımız donuk kurumsal stillerle gerçekten güzel bir tezat oluşturur..

Site hakkında en iyi şey ne kadar kullanıcı dostu olmasıdır.

Müşteri yolculuğunu geliştirmeye odaklanan odağı hemen görebiliyordum. Kullanıcı için işleri olabildiğince basit hale getirmek için büyük çaba harcandı..

lunarpages incelemesi

Hizmetlere gelince, Lunarpages de gerçekten çok geniştir. Web sitesinde şunları bulacaksınız:

 • Paylaşılan Evsahipliği kişisel, Windows, işletme ve bayi dahil olmak üzere 4 farklı amaçla.
 • Özel barındırma hem Windows hem de Linux için.
 • 2 Bulut barındırma seçenekleri – ölçeklenebilir VPS Bulut ve Özel Bulut.

Lunarpages, sadece barındırma hizmeti sunmak yerine her müşteri için toplam bir çözüm sunduğunu iddia ediyor. Bunların dışında, web sitenizi sıfırdan oluştururken size yardımcı olacak bir Weebly web sitesi oluşturucu da içerir.

Ama aslında göze çarpan tek şey Lunarpages uzmanlığı – Yönetilen Web Hosting.

Eğer yapmazsan’Yeni barındırılan web sitenizin BT bölümü hakkında endişelenmek istemiyorsanız, doğrudan bu hizmete gidebilirsiniz.

Yönetilen web hosting size uzman görüş ve uzmanlar sağlayacaktır, kim olacak 7/24 web sitenizi izleyin ve yönetin.

Ayrıca Lunarpages’ın geliştiğini görmekten çok memnunuz.

Birkaç ay önce Lunarpages’i sadece bunun rekabetinin çok gerisinde olduğunu öğrenmek için inceledik. Nissan, Verizon ve Sony gibi ünlü müşterilerle bile, sağlayıcı fiyatlandırma ve müşteri desteğine ayak uyduramadı.

Şimdi gördüğümüz kadarıyla işler değişti. Şimdi ayrıntılara girelim!

Lunarpages Fiyatlandırması

Lunarpages, 2 paylaşılan hosting planına sahip aylık 3.95 $ ‘dan başlayan fiyatlarla kişisel kullanım için. Daha fazla premium özelliğe ve veriye ihtiyacınız varsa, ayda 4,95 ABD doları karşılığında Temel Linux Barındırma planına geçmek mümkündür.

lunarpages incelemesi: Lunarpages fiyatlandırması

Her iki kişisel paylaşılan barındırma planıyla LPCP kontrol paneli ve Softaculous web komut dosyaları alırsınız. Ancak barındırma ihtiyaçlarınıza göre, planların başka farklı özellikleri vardır:

 • starter 3,95 $ / ay için gelen plan 5 GB depolama alanı ve 50 GB bant genişliği içerir. 5 E-posta hesabı ve 1 FTP hesabının yanı sıra 1 MySQL veritabanını destekler.
 • Basit paketin maliyeti 4,95 $ / ay. Sınırsız depolama alanı ve sınırsız bant genişliği sağlar. Ayrıca sınırsız FTP ve e-posta hesapları, MySQL veritabanları ve hatta Weebly web sitesi oluşturucu dahil.

Gördüğünüz gibi, sadece 1 $ artarak’ile sınırsız kaynakların tadını çıkarabileceksiniz. Temel hesap. Ancak, yalnızca Linux / Unix’i destekler.

Yani, Windows tabanlı bir sunucu istiyorsanız, daha pahalı bir seçenek olan Windows paylaşılan barındırma planı ile gitmek zorundasınız. Windows barındırma planı size aylık 9,95 ABD dolarına mal olacak.

lunarpages incelemesi

Windows paylaşılan barındırma ile sınırsız depolama alanı, etki alanı başına 500MB posta kutusu depolama alanı, ücretsiz bir etki alanı adı ve Plesk kontrol paneli sağlanır. Kulağa iyi geliyor.

Ancak, bir sorun var.

Reklamı yapılan fiyatlandırma yalnızca 1 aydan daha uzun bir süre için bir plan satın aldığınızda geçerlidir. Bazı planlarda, sürenin bir yıldan daha uzun olması gerekir.

Fiyat farklılıklarını karşılaştırabilmeniz için bir tablo:

Ödeme Süresi / PlanıstarterTemelpencereler
1 ay$ 12.95
3 ay$ 32.85$ 38.85
6 ay$ 59.70$ 71.70
1 yıl$ 47.40$ 107.40$ 131.40
2 yıl$ 94.80$ 166.80$ 238.80
3 yıl$ 142.20$ 214.20$ 358,20
5 yıl$ 237.00$ 297.00$ 597.00
10 yıl$ 474.00$ 594.00$ 1,194.00

Gördüğünüz gibi fiyatlar artık ucuz değil. Ancak, Lunarpages fiyat için iyi bir değer sunuyorsa ve ev sahibinin performansı mükemmelse buna değer olabilir..

Bu nedenle, bu Lunarpages incelemesi için farklı planlar üzerinde derinlemesine araştırma yaptık. Tabloda, planları karşılaştırabilir ve projeniz için yeterli olup olmadığını görebilirsiniz:

starterTemelpencereler
Disk alanı5 GBSınırsızSınırsız
Bant genişliği50GBSınırsızSınırsız
İzin Verilen Alanlar?SınırsızSınırsızSınırsız
SSLDahilDahilDahil
Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı KorumaAyda 9,95 ABD dolarıAyda 9,95 ABD dolarıHayır
E-posta hesapları1SınırsızSınırsız
Web Sitesi OluşturucuHayırWeeblyHayır
cPanelHayırAyda 2 ABD dolarıHayır
Otomatik YükleyiciSoftaculousSoftaculousHayır
Otomatik Yükleyici Komut Dosyaları300+300+Hayır
Para iade garantisi30 gün30 gün30 gün
Müşteri desteğiPzt-Cum: Canlı sohbet, bilet, telefonPzt-Cum: Canlı sohbet, bilet, telefonPzt-Cum: Canlı sohbet, bilet, telefon
Sunucu Konumu SeçimiYalnızca ABDYalnızca ABDYalnızca ABD
Ücretsiz Otomatik Yedeklemeler$ 1.50 / ay$ 1.50 / ay$ 1.50 / ay

Görünüşe göre, Lunarpages’in sunabileceği çok şey var. Ama beni en çok etkileyen şey, ev sahibinin önceki Lunarpages incelememizden bu yana gelişmesidir.

Fiyatlandırma politikasındaki değişiklikleri görüyoruz – Başlangıç ​​planı bir yıl boyunca satın alınsa bile ucuz kalır. Tüm paketlere ücretsiz SSL sertifikaları da eklendi. Ayrıca, Linux paylaşımlı hosting paketlerinin her ikisiyle de Softaculous elde edeceksiniz.

Lunarpages doğru yöne gidiyor gibi görünüyor!

Lunarpages Artıları

Lunarpages her şey dahil, bağımsız ve geliştirici hosting vaat ediyor. Gördüğümüz kadarıyla, öncekinden daha iyi müşteri desteği, bazı planlarla, premium özelliklerle ve harika zamanlarla uygun fiyatlandırma sunuyor.

Aşağıdaki ayrıntıları kontrol edin!

Müşteri Desteğini Geliştirme

Lunarpages şimdi sunuyor desteğe ulaşmanın çeşitli yolları. Buna canlı sohbet, bilet ve telefon desteği dahildir. Bir bilgi tabanı da mevcuttur.

Daha önce, Lunarpages’e yalnızca e-posta ve telefon yoluyla ulaşıyordunuz. Yani canlı sohbet büyük bir gelişmedir.

Yine de sadece bir şey var.

Destek sadece müsait Para – Cuma 07: 00-18: 00 (Pasifik saati) düzenli bir kullanıcıysanız. Özel sunucu ve VPS kullanıcılarına 7/24 destek verilmektedir.

Destekle ilgili kullanıcı geri bildirimleri harika, ancak e-posta yanıt süreleri iyileştirilmelidir. O bir bilete yanıt vermek için Lunarpages yaklaşık 12 saat sürer. Ve ciddi bir sorununuz varsa çok zaman!

Başlangıç ​​Paketinde Fiyatlandırma Püf Noktaları Yok

Çoğu web barındırma sağlayıcıları daha düşük bir fiyat teklif bu garip oyunu oynamak, ancak daha sonra bazı ek terimler ekleyin. Fiyat daha sonra hızla gök yüksekliğine atlar.

Ama başlangıç ​​paketinde böyle bir şey olmadı. Paket, aynı aylık ücretle 2 faturalandırma döngüsü sunar!

Lunarpages incelememizde plan fiyatlarını fark ederseniz,’Başlangıç ​​paketi hariç diğer planların farklı faturalandırma döngüleri için nasıl farklı bir orana sahip olduğunu göreceksiniz.

Ücretsiz Web Sitesi Transferi ve Alan Adı

Lunarpages, en ucuz paylaşılan barındırma planı hariç tümü ile ücretsiz bir alan sunuyor. İstediğiniz herhangi bir alan adını seçebilirsiniz. Buna .com, .org veya .biz gibi çeşitli TLD’ler de dahildir.

Planınıza bağlı olarak kaydın yalnızca 1 ila 3 yıl boyunca ücretsiz olduğunu unutmayın..

lunarpages incelemesi

Bir web sitesi transferi de mevcuttur; bu sefer tüm planlarda ücretsiz.

Sitenizi başka bir yerde barındırıyorsanız, Lunarpages göç süreciyle ilgilenecek.

Harika Çalışma Süresi

Her barındırma sağlayıcısı% 100’e yakın bir çalışma süresine sahip olduğunu iddia ediyor, ancak kaç tanesi bunu gerçekten sağlayabilir? Pek değil.

Olduğu söyleniyor, bizim Lunarpages inceleme bir profesyonel olarak bu noktayı eklemek için mutluyuz. Lunarpages bir var ortalama çalışma süresi% 99.99!

Lunarpages-review-lunarpages-çalışma süresi

Sonuç olarak, Lunarpages’in sağlıklı sunucular kullandığını ve onları iyi yönettiğini görebiliriz. Yani bu barındırma sağlayıcıyı seçerseniz web sitesi çıkıyor sorun olmayacak.

Lunarpages Eksileri

İyileştirme hepsi bu kadar değil. Lunarpages’in daha iyi yapabileceği birkaç alan var. Yanıt süresi hala ortalamanın altında ve aksi takdirde ödeyemeyeceğiniz hizmetler için ekstra ücretler var.

Detaylar burada!

Ortalama Yanıt Süresinin Altında

Ortalama 553ms tepki süresine kıyasla, Lunarpages 716ms ile geride kalıyor. Sonuç tamamen korkunç olmasa da, daha yavaş sayfa yükleme sürelerinin sonuçlarını hissedebilirsiniz – örneğin, hemen çıkma oranlarındaki artış, örneğin.

lunarpages incelemesi

Lunarpages birçok hizmetle doğru yöne gidiyor; şimdi sunucu hızı ile aynı şeyi yapma zamanı. Ve daha iyisini yapabileceğine inanıyoruz!

Mantıksız Kurulum Ücreti

Barındırma sağlayıcılarının çoğu web sitenizi kurmak için sizden ücret almaz. Ama ne yazık ki, Lunarpages aralarında değil.

1 yıldan daha kısa faturalandırma döngüsünü seçerseniz, 30 $ dolar bir defalık kurulum ücreti.

lunarpages-review-lunarpages-kurulum ücreti

Bir planın fiyatının o kadar ucuz olmadığı düşünüldüğünde, 30 $ da önemli bir artıştır.

Eğer hala Lunarpages’i seçmeye karar verirseniz, Gereksiz ücretlerden kaçınabilmeniz için daha uzun süre devre dışı bırakma.

cPanel Ücreti

Ana makinenin çoğu, varsayılan kontrol paneli olarak cPanel’i ücretsiz olarak sağlar. Ama Lunarpages için durum böyle değil.

lunarpages-review-lunarpages-lpcp kontrol paneliTüm Linux barındırma planları bir özel Lunarpages kontrol paneli. Hangisi kötü değil.

Lunarpages LPCP hosting yönetim paneli oldukça basit ve sezgisel. CPanel’in eski sürümlerine benzer bir düzeni vardır. Yine de, kullanım biraz farklı.

Bu nedenle, cPanel’e alışkınsanız, anahtarın zor olabileceğini unutmayın. Yani bir cPanel sahibi olabilirsiniz, ancak ekstra bir ücret karşılığında. Aylık 2 $ maliyeti.

Lunarpages İncelemesi – Karar

Bu Lunarpages incelemesinde gördüklerimizden, rekabetçi bir fiyat için iyi paylaşılan barındırma. İyileşiyor, istikrarlı bir çalışma süresi sağlıyor ve paketlerde birkaç harika özellik içeriyor.

Ama bazı hatalar da var.

Lunarpages’in sunucu hızı ortalamanın altında, Bu, göz bağlantı hızlarına ulaşmayı başaran birçok ana bilgisayar olduğunda gerçekten kabul edilemez. Kurulum ve cPanel ücretleri de mantıksız görünüyor.

Ama biliyor musun? Lunarpages denemeye değer. Ücretsiz bir deneme var, bu yüzden bunu risksiz yapabilirsiniz. Kim bilir, belki bu ilginç sağlayıcı sizin için iyi çalışabilir.

Artıları

 • % 99,99 Çalışma Süresi
 • Destek seçeneklerini geliştirme

Eksileri

 • Ortalama sunucu hızının altında
 • Kurulum ve cPanel ücretleri
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector