Medya Tapınağı İncelemesi

Media Temple, web siteleri, web platformları ve uygulamalar için uygun birinci sınıf web ve bulut barındırma hizmeti sunar. Çok çeşitli planlarla, her türlü çevrimiçi profesyonel için bir çözüm sunmayı hedefliyor.


Ama Medya Tapınağı iyi mi? Bu derlemede, hizmetlerine bir göz atacağız ve bunları kullanmanız gerekip gerekmediğini göreceğiz.

Ayrıntılara girelim.

Medya Tapınağı nedir?

1998 yılında kurulan Media Temple şimdi 1,5 milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor ve Samsung, Adobe, CBS ve daha pek çok şirket tarafından güveniliyor.

Şirket, çeşitli barındırma planları, platformlar ve eklentiler sunarak başarı elde etti.

medya tapınak incelemesi

Şu anda, Media Temple ile şu hizmetleri alabilirsiniz:

 • Paylaşılan Evsahipliği
 • VPS barındırma
 • Özel barındırma
 • Yönetilen barındırma
 • Yönetilen WordPress barındırma
 • AWS bulut barındırma
 • Web Sitesi Oluşturucu
 • Alanlar

Birkaç barındırma türü ile birlikte, Media Temple, barındırma veya WordPress için yönetim hizmetleri sağlar. İddia ettiği gibi, bu, web sitenizi rahatsız etmeden işinize daha fazla odaklanmanızı sağlar. Genel olarak, Media Temple küçük ve büyük işletmeleri hedef almaktadır. Bununla birlikte, serbest çalışanlar veya blogcular gibi kullanıcılar için daha ucuz paketler vardır. Genel olarak, seçim çok büyük. Barınmaya ihtiyacınız varsa, Media Temple muhtemelen sizin için bir çözüm bulacak.

Bu Media Temple incelemesi için en popüler hizmetine göz atalım – Paylaşılan Evsahipliği. Bu sağlayıcıyı değerlendirmek için fiyatlandırmaya, planlara ve performansa daha yakından bakacağız.

Medya Tapınağı Fiyatlandırması

En ucuz, Personal Media Temple paylaşılan barındırma planı başlar 15 $ / ay. Yukarı çıktıkça, $ 22.50 / ay ve Elite için 45 $ / ay.

Ancak, aylık ödeme yapmayı seçerseniz planlar daha pahalıdır:

medya tapınak inceleme fiyatlandırma

Buraya’Media Temple’ın paylaşılan barındırma planlarının yan yana karşılaştırması:

Kişiye özelprofesyonelSeçkinler
Aylık20 $ / ay30 $ / ay60 $ / ay
1 yıl vade$ 16.17 / ay25 $ / ay50 $ / ay
2 yıl vade$ 15.83 / ay$ 23.75 / ay$ 47.50 / ay
3 yıl vade15 $ / ay$ 22.50 / ay45 $ / ay

Ve işte planların her biri size neler kazandırıyor:

 • Kişiye özel – Bu planın 20GB depolama ve 1TB Bant genişliği. Bununla birlikte, 100 site ve veritabanı alırsınız.
 • profesyonel – Bu bir teklif 100 GB depolama ve 2TB Bant genişliği. Ayrıca kötü amaçlı yazılım tespiti ve 500 veritabanı içerir.
 • Seçkinler – Bu bir teklif 250 GB depolama ve 5TB Bant genişliği. Özel bir kapsayıcıyla 500 siteyi, kötü amaçlı yazılım algılamayı ve 500 veritabanını destekler.

Açıkçası, Media Temple ile en ucuz planlar bile diğer sağlayıcılara kıyasla pahalı. Özellikle tam olarak çalışan bir barındırma için ek hizmetler satın almak zorunda. Ama daha sonra bunlar hakkında konuşacağız.

Unutmayın, önceden tüm dönem için ücretlendirileceksiniz. Örneğin, kişisel planı üç yıllık bir vadede satın alırken ödenecek tutar 540,00 $ ‘dır..

medya tapınak incelemesi mt

Ama şimdi inceleyelim yenilemeler. Media Temple ilk dönem için daha düşük bir fiyat sunuyor. Bu sona erdiğinde, planınız aynı dönem için yenilenir, ancak daha yüksek fiyatlarla.

Diyelim ki 1 yıllık planlar için yenileme fiyatı% 20 artarken diğerleri daha da artıyor. Örneğin, 3 yıllık bir Pro plan ilk dönem için yıllık ödeme 810 ABD dolarıdır ve 1080 ABD Doları olarak yenilenir.

Medya Tapınağı sunmasa da “her şey sınırsız”, depolama ve bant genişliği için verilen sayılar çoğu kullanıcı için fazlasıyla yeterli.

Ancak fiyat hala oldukça yüksek, bu yüzden planların bunu haklı çıkarmak için uygun özelliklere sahip olup olmadığını görelim.

Medya Tapınağı Planlarına Neler Dahil?

Şimdi biz’Her zaman önemli olan fiyatlandırma kısmını yoldan çıkardık,’Her planın sundukları ayrıntılara odaklanma zamanı. İzin Vermek’Üç seçeneği gözden geçirin ve birbirleriyle nasıl karşılaştırdıklarını görün.

Kişiye özelprofesyonelSeçkinler
Disk alanı20GB100GB250GB
Bant genişliği1 TB ölçeklenebilir2 TB ölçeklenebilir5 TB ölçeklenebilir
İzin verilen alan adları100500500
SSLİçermezİçermezİçermez
E-posta hesapları100010001000
Müşteri desteğiCanlı sohbetCanlı sohbetCanlı sohbet
Ücretsiz otomatik yedeklemelerİçermezİçermezİçermez

disk alanı ve Bant genişliği çoğu kullanıcıyı tatmin etmelidir. Orta boyutlu bir WordPress web sitesi yaklaşık 1-2GB yer kaplar ve tek bir sayfa 1-2MB’dir. Yani, Kişisel plan bile 10 web sitesine kadar, dayanmak bir aylık milyon sayfa ziyareti.

Başka bir iyi, tüm planların SSD sunucuları, sunucu performansını büyük ölçüde artıracak. Ayrıca, Anti-DDoS koruması, web sitenizin güvenliğini sağlamak için çok önemlidir.

Ayrıca 500 adede kadar e-posta hesabı alırsınız ve FTP hesaplarını yapma izniniz konusunda hiçbir sınırlama yoktur.

Bir web sitesi oluşturucu arıyorsanız – Media Temple bir tane içerir. Denir virB an, seçtiğiniz 20’den fazla yeni görünümlü şablonla sürükle ve bırak platformu sunar.

medya tapınak inceleme virb web sitesi oluşturucu

Ama ne yazık ki, hayır birnti-malware koruması Kişisel plan ile. Pro, 1 site, Elite – 5 site için sahiptir. Tabii ki, Media Temple bunu bir eklenti olarak satın almayı teklif ediyor. Ve bu güvenlik paketi size ayda 49 dolardan mal olacak. Bu pakette kötü amaçlı yazılım taraması ve kaldırmanın yanı sıra bir web uygulaması güvenlik duvarı bulunur.

Ve sonra işler daha az güzel görünmeye başlar.

İlk olarak, prim almıyorsunuz SSL. – diğer pek çok sağlayıcı da benzer bir fiyat noktası planlarında sunuyor. Media Temple’da bir SSL size 75 ABD doları / yıl.

Ardından, otomatikleştirilmezsiniz yedeklemeler. Bunun için anlık görüntü yedeklemeleri yapacak 20 $ / ay addon satın alın.

Düşünmek transfer başka bir sağlayıcıdan bir web sitesi? Medya Tapınağı size bir kerelik 150 ABD doları karşılığında yardım edecek.

Ve bir kontrol paneline gelince, Media Temple size Plesk panel. Plesk paneli çoğunlukla Windows barındırma için kullanılır, ancak bu Linux tabanlı barındırma için de çalışır. Ve cPanel ile benzer bir arayüze sahip olmasına rağmen, birçok kullanıcı güvenilirliği için hala cPanel’i tercih ediyor. Genel olarak, bu büyük bir sorun olmamalı, ancak cPanel istiyorsanız – Peki, Pro planında mevcut.

Ve bunun gibi, premium barındırma daha pahalı hale geliyor.

Son olarak, müşteri desteği. 7/24 ve çok sayıda kanalı olmasına rağmen, yaklaşık 30 dakikalık bekleme süreleri yeterince iyi değil. Öte yandan, temsilcisi gerçekten yardımsever ve güleryüzlü. Sorunları gecikmeden çözebildiler ve bilgilendirici cevapları vardı.

medya tapınak destek incelemesi

Mevcut tüm özellikler göz önüne alındığında, Media Temple güçlü bir sağlayıcıdır. Ancak, tüm premium özelliklere sahip olmasını gerçekten istiyorsanız, ciddi, ciddi pahalı olur.

Medya Tapınağı Performansı

Media Temple, Grid ile birlikte gelir – bu, kullanıcılara daha iyi hız ve ölçeklenebilirlik sunan bir sunucu kümesidir. Bu tür kurulumun, siteyi birden çok sunucuda barındırarak trafikteki büyük artışlara dayanması beklenir. Bu şekilde, sitenizin kilitlenmesi konusunda endişelenmenize gerek olmadığından güvenilir bir hizmetiniz olur.

Teorik olarak, bu, dünya çapında tepki sürelerinin de artmasına yardımcı olabilir. Bu yüzden bir baktık – ve Media Temple’ın performansı için test sonuçları oldukça iyi. Bu ev sahibi mükemmel hızlar sunuyor, ortalama yükleme süreleri aşağıda 300 ms.

medya tapınağı inceleme hızı

Ancak elbette, farklı konumlardan değişen yanıt süreleri vardır. ABD’de Japonya ve Sao Paulo’da en hızlı ve yavaşlar. Bu, ABD’de sunucuları olan bir sağlayıcı için olağan bir farktır.Ancak, bu daha yavaş sonuçlar hala 400 ms’lik etkileyici bir süreye çarpıyor.

Sonuç olarak, performans ortalamanın çok üzerindedir. Ancak böyle pahalı bir sağlayıcı için, daha iyi yanıt süreleri beklenir. İyileştirme için yer var.

Medya Tapınağı İncelemesi – Karar

Media Temple birinci sınıf bir sağlayıcıdır ve onu iyi bir seçenek haline getiren birçok harika özelliğe sahiptir. Yüksek performans, tutarlı çalışma süresi ve çok yönlü güvenilirlik sayesinde işletmeler için mükemmel bir seçenek.

Ancak, yüksek başlangıç ​​fiyatları ve gerekli birçok eklenti nedeniyle planlar çok pahalı olduğu için küçük projeler ve bütçedeki kullanıcılar için tavsiye edemem. Sonuçta bu, Media Temple’ı yeni kullanıcılar için kötü bir seçenek haline getiriyor.

Karar vermeden önce, devam edin ve diğer sağlayıcıların sunduğu harika tekliflere göz atın. Kesinlikle güvenilir ve daha düşük fiyatlarla bir şey bulacaksınız!

Artıları

 • Güvenilir Ana Bilgisayar
 • Mükemmel Müşteri Desteği
 • İyi Hız ve Çalışma Süresi

Eksileri

 • Pahalı Planlar
 • Birçok Eklenti Gerekli
 • Birkaç Tek Tıkla Uygulama
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector