MotoCMS İncelemesi

MotoCMS, kolayca profesyonel ve duyarlı web siteleri oluşturmak için tasarlanmış bir web sitesi oluşturucusudur. WYSIWYG ilkesine göre çalışır (ne görürsen onu alırsın) ve web geliştirmeyi oldukça kolay bir görev haline getirmelidir.


2008 yılında kurulan MotoCMS daha önce FlashMoto olarak biliniyordu ve sayfaları oluşturmak için Flash’ı aktif olarak kullandı. Ancak zaman geçti, yeni teknolojiler eskilerinin yerini aldı ve sonuç olarak adı Moto CMS olarak da değiştirildi.

MotoCMS, HTML tabanlı ikinci nesil web sitesi oluşturucusudur. MotoCMS, 60’dan fazla kategoride toplanan 2500’den fazla tema sunuyor, blog ve e-ticaret işlevselliği konusunda uzmanlaşmış. Ancak MotoCMS için orada kolay değil. Bu web sitesi oluşturucu, Weebly veya Wix gibi kavga etmeden aşağı inmeyecek çok yetenekli rakiplere sahip.

Ama belki MotoCMS bir iki yumruk atabilir? Bunu MotoCMS incelememde bulmaya çalışacağım. Yani, daha fazla uzatmadan, daha derine inelim ve belki bazı gizli hazineler bulacağız. Veya iskeletler. Kim bilir.

MotoCMS Barındırma Hizmetleri

Barındırma seçeneklerini ziyaret edelim:

motocms incelemesi - önerilen barındırma sağlayıcıları

Görünüşe göre arkadaşlarının evini ziyaret ettik, değil mi? Öncelikle, bir şeyi yoldan çıkarmak istiyorum. MotoCMS, barındırma hizmeti sunmaz.

Ancak, çoğu büyük barındırma sağlayıcısına MotoCMS’yi yükleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Bu şirket birkaç seçenek tavsiye edebiliyor ama gerçekten herhangi bir acele karar vermenizi önermiyoruz – orada seçim için büyük web sağlayıcıları barındırma bol.

Bu MotoCMS incelemesi sırasında, ilk tercihleri ​​- InMotion hosting, 27 $ karşılığında 1 yıllık bir anlaşma sunuyor. Ancak yenileme fiyatı yaklaşık 100 $ / ay civarındadır, bu nedenle daha iyi fırsatlar bulmak mümkündür…

motocms inceleme barındırma eklentisi

Kötü bir seçenek değil elbette, ama daha iyi bir şeyler bulabilirsiniz.

MotoCMS Fiyatlandırması

Şimdi fiyatlar hakkında konuşalım. MotoCMS’de, bir web sitesinin devam etmesi için şablonlar satın almanız gerekir – en popüler olanlar yaklaşık 100 ila 300 $, 159 $ ve 199 $ fiyat noktalarına mal olurlar..

Bu MotoCMS satın alımının size tüm web sitesi düzenleme araçlarına ömür boyu erişim sağlayacağı düşünüldüğünde, aslında oldukça iyi bir seçenek olabilir.

motocms inceleme fiyat ekran görüntüsü

Bir şablonun fiyatını ne belirleyecek? Şey – birkaç şey var. Örneğin, kahve dükkanı şablonlarından birini ele alalım.

HTML Sürümü şablonun ek ücreti olmadan 139 $ olduğunu. Öte yandan, barındırma, kurulum, özelleştirme, sosyal medya paketi ve özel saatlik geliştirme istiyorsanız, fiyat iki katına çıkabilir veya daha da artabilir. İyi haber şu ki MotoCMS, 14 günlük ücretsiz deneme sürümü ve çeşitli fırsatlar ve indirimler sunuyor:

motocms html derinlemesine fiyatlandırma

MOTO3, HTML ve eStore Şablonları

MotoCMS temaları iki ana kategoriye ayrılmıştır – HTML ve Moto 3. Ve örneğimdeki gibi bazı temalar her iki sürümde de mevcuttur.

HTML sürümü 139 ABD dolarıdır. Moto 3 sürümü 199 $ daha pahalı. Her ikisi de HTML ve Moto3 taze, gerçekten duyarlı ve masaüstünüzde, tabletinizde veya akıllı telefonunuzda mükemmel görünecek.

Peki, ne verir?

İyi, Moto 3 Şablonlar, kullanımı kolay web sitesi oluşturucusuna tam erişim sağlarken MotoCMS HTML şablonları, içerik yönetim sistemine (CMS) tam erişiminizi sağlar. Moto 3 ve HTML şablonları arasındaki fark, kullanımlarının ne kadar kolay olduğudur.

Ayrıca üçüncü bir kategori var – buna eStore. Ve bu, e-Ticaret için tasarlanmış bir Moto3 şablonu. Ayrıca, başka bir Moto3 şablonuna ayda 49 ABD doları karşılığında e-Ticaret ekleyebilirsiniz..

Çevrimiçi mağaza Moto3 web sitesi oluşturucu kullanılarak yürütüldüğünden, e-ticaret HTML şablonlarının hiçbirinde mevcut değildir.

MotoCMS şablonlarını toplu olarak satın alma

Şimdi – bahsettiğimiz fiyatlar sadece 1 tema alırken geçerlidir. Ancak, birkaç web sitesi oluşturmak istiyorsanız, MotoCMS’nin toplu satın alma seçenekleri vardır.

motocms toplu teklifleri inceler

Daha fazla miktarda şablona ihtiyacınız varsa, her 10 ek şablon için bir anlaşma elde edebilir ve orantılı olarak kaydedebilirsiniz.

Örneğin, 10x sipariş vererek 200 $ tasarruf edersiniz MOTO 3 şablonları veya 20 $ için 800 $ MOTO 3 şablonları.

Ayrıca, ProSupport ve SEO Denetimi için HTML sürümü ve için ProSupport ve White Label lisansları MOTO 3 sürüm, sipariş edilen her 10 şablonla artıyor.

MotoCMS İncelemesi: Bir Web Sitesi Oluşturma

İlk bakışta, MotoCMS sayfası oldukça etkileyici. Gezinmek ve siparişinizi vermek kolaydır. 60+ farklı kategoride 2500’den fazla şablon arasından seçim yapabileceğinizi aklınızda tutarak kaybolmamak ve aradığınız şeye doğrudan gitmek güzel.

Ben erkek gibi adamım, çevrimiçi çiçek satmaya başlayacağımı hayal etmeye karar verdim. Bu nedenle, güzel çevrimiçi çiçek dükkanım için uygun bir şablon bulmam gerekiyor. Bu dükkana Çiçek Devour diyelim. Sadece eğlence için.

Ayrıca, bu MotoCMS incelemesinde, Çiçek Devour işim için güzel bir şablon bulmaya çalışacağım ve bunu ne kadar kolay başarabileceğimi inceleyeceğim.

Ana sayfada, daha fazla aramamız için birkaç seçenek görüyoruz. Bir anahtar kelime (çiçekler!) Girebilir veya daha geniş arama sonuçları istiyorsanız bir işletme alanı seçebilirsiniz:

motocms inceleme araması

Kafanın karıştığını, paniklemeye başladığımı ve tıkladığımı hayal et "Daha". Sorun değil, çünkü şimdi güzel bir özel sütun, kategori ve konu görüyorum. Web sayfanıza uygun tercih edilen sürümü (Moto 3, eStore veya HTML) ve konuyu anında seçebilirsiniz:

motocsm inceleme temaları

Biraz aşağı kaydırdım ve işte burada! Güzel çiçek temalarım! Flower Devour mağazam için eStore sürümünü seçiyorum ve 3 güzel sonuç alıyorum:

motocsm inceleme şablonları çiçek

MotoCMS şablonlarının sunduğu ana özellikleri hızlıca gözden geçirelim. Alacaksın:

 • Tam e-Ticaret işlevselliği
 • Widget’lar (sosyal düğmeler, Google haritaları, yerleştirme vb.)
 • Galeri komut dosyaları
 • Tasarım hazır ayarları
 • Medya entegrasyonu
 • Çok dilli destek.

İhtiyacınız olabilecek her şey ve biraz daha fazlası.

Kanımca, özellikle önemli bir özellik, bu tasarımların mobil uyumlu ve duyarlı olmasıdır. Gelecekte, cep telefonları aracılığıyla daha fazla satın alma yapılacak, böylece cep telefonunuzda uygun görünmeyen site şablonlarını atlayabilirsiniz..

Son olarak, ihtiyaçlarınıza uygun görünen bir web sitesi şablonu bulduğunuzda, olası sayfanızın canlı demosunu görüntüleyebilir ve iyi görünüyorsa – 14 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Kredi kartı gerekmez, tek yapmanız gereken e-posta adresinizi girmektir, bağlantıyı tıklayın…

motocms 14 gün deneme e-postasını incele

…ve işte! Yaratıcı olabileceğiniz dijital bir oyun alanındasınız!

motocsm inceleme paneli

Ve genel deneyim çok olumlu. Web sitenizin her yönünü aşağı yukarı düzenleyebilirsiniz.

motocms siteyi düzenleme incelemesi

En başından itibaren Google Analytics için kimlikler ekleyebilir, üstbilgi / altbilgiye kod ekleyebilir, Disqus, Google Haritalar ve daha pek çok şeyi bağlayabilirsiniz.

Ayrıca çok fazla SEO kontrolü var – robots.txt dosyanızı düzenleyebilir, bir site haritası oluşturabilir, yönlendirmeler yapabilir ve web sitenizi uluslararası sayfalar için ayarlayabilirsiniz.

Genel olarak, tüm MotoCMS deneyimi çok düzgün. Güçlü bir CMS, herhangi bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusu kadar kullanımı kolaydır.

MotoCMS İncelemesi – Sonuç

Eğer güzel bir web sitesi yapmak için kolay bir yol arıyorsanız MotoCMS çok ilginç bir seçenektir. Şablonlar ucuz değildir – ve barındırma dahil değildir – ancak aldığınız şey birçok kişi için eksiksiz bir pakettir.

Küçük işletmeler için mükemmel, web varlıklarını oluşturmak isteyen ve aynı zamanda birden fazla şablon satın almak isteyenler için toplu paketler sunarak web geliştiricilerini hedefliyor. 2500’den fazla şablon ihtiyaçlarınız için mükemmel olanı bulmak için fazlasıyla yeterli ve 14 günlük tamamen ücretsiz deneme gerçekten hoş bir dokunuş.

Mükemmel 7/24 müşteri desteği, birçok güçlü araç, eklenti ve widget harika bir paket oluşturur. Ve en az bir tane ilgileniyorsanız, kesinlikle kontrol etmenizi öneririz.

Artıları

 • 2.500’den fazla güzel şablon
 • 14 günlük ücretsiz deneme
 • Beyaz etiket, geliştiriciler için hazır
 • Kullanımı kolay web sitesi oluşturucu

Eksileri

 • Kendi barındırma hizmeti sağlamaz
 • Oldukça pahalı bir çözüm
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector