Myhosting İncelemesi

Myhosting, 1997 yılında kurulduğundan beri popüler bir web barındırma sağlayıcısıdır. Merkezi Toronto, Kanada’da, 50.000’den fazla kullanıcıya sahiptir. Ancak bu kullanıcılar iyi bir barındırma seçeneği seçti mi? Bu Myhosting incelemesinde, bu sağlayıcının hizmetlerine bir göz atacağım ve seçmek için iyi bir barındırma seçeneği olup olmadığını göreceğim.


Myhosting Nedir?

Myhosting, geniş bir hizmet yelpazesi sunan bir barındırma sağlayıcısıdır – sadece paylaşılan bir barındırma sağlayıcısı değildir, seçim yapabileceğiniz diğer seçenekler de vardır. İşte bunlar:

 • Paylaşılan Evsahipliği
 • Özel barındırma
 • VPS barındırma
 • Bayi barındırma
 • Alan isimleri
 • SSL sertifikaları

Genel olarak, Myhosting birçok farklı kullanıcı türü için çeşitli seçenekler sunar. Hem küçük kişisel projelere, hem de büyük girişimcilere ve aradaki herkese uyacak çeşitli hizmetler var. Ancak bu inceleme uğruna odaklanacağız – ve çoğunlukla paylaşılan barındırma, orada en popüler barındırma seçeneği hakkında konuşacağız.

Myhosting Fiyatlandırması

Myhosting üç plan sunuyor – fiyatları Kişisel plan için 9,95 $ / ay, ve E-Ticaret planı için 37,44 ABD doları. Genel olarak, bu fiyatlar, birkaç kat daha az maliyetli barındırma planları olan rakiplere kıyasla çok yüksek.

myhosting inceleme planları

İşte bu 3 Myhosting planının size neler sağlayacağının kısa bir özeti:

 • Kişisel web sitesi – 9,95 ABD doları / ay, ücretsiz alan adı, sınırsız barındırma alanı
 • İş Barındırma – $ 18,69 / ay, sınırsız barındırma alanı, SEO için özel IP
 • E-Ticaret Barındırma – $ 37.44 / ay, sınırsız barındırma alanı, premium e-ticaret arabaları, küçük işletmeler için araçlar, e-ticaret için SSL anahtarı.

Bu … Bu çok fazla.

Kişisel bir web sitesi için ayda 9,95 $ gerçekten dik. Yani, bu Myhosting incelemesine biraz daha bağlam vermek için, bu paranın gerçekten size ne kazandıracağına bir göz atalım.

Daha Ayrıntılı Planlar

Kişiye özele-Ticaret
Disk alanı SınırsızSınırsızSınırsız
Bant genişliğiUnmeteredUnmeteredUnmetered
Desteklenen alanlarSınırsızSınırsızSınırsız
E-posta hesapları102050
Para iade garantisi30 gün30 gün30 gün
Müşteri desteğiCanlı sohbetCanlı sohbetCanlı sohbet
Ücretsiz Otomatik YedeklemelerGünlükGünlükGünlük

Genel olarak, çok özel bir şey. Ancak, disk alanının, bant genişliğinin ve izin verilen alan adlarının her planda sınırsız olduğunu görmek güzeldir. Ancak, e-posta ve FTP hesaplarının sınırlamaları sizin için biraz fazla katı olabilir.

Myhosting Performansı

Bu myhosting incelemesi uğruna, web sitesi performansını ölçmek için önemli bir faktör olan yanıt süresini belirlemek için myhosting üzerinde rutin bir test yapıldı..

Web sitesini çeşitli konumlardaki birkaç sunucuya karşı test ettikten sonra, ortalama yanıt süresi 310,14 milisaniye kaydedildi. Bu rakamla, myhosting’in çoğu son kullanıcı için en tatmin edici olacak nispeten uygun bir tepki süresine sahip olduğunu söyleyebilirim.

Myhosting Artıları

Yani, bu Myhosting incelemesini tamamlamak için, bu platformun bazı temel avantajlarına bir göz atalım. Beğenilecek birkaç şey var!

İyi sunucu performansı

Ortalama çalışma süresinin biraz üzerinde ve ortalama yanıt süresinin üzerinde olan Myhosting, çoğu barındırma sağlayıcısından daha iyi performans gösterir. Bu nedenle, bu sağlayıcıyı kullanmaya karar verirseniz performans sorun olmaz.

Birden çok şablon içeren web sitesi oluşturucu

Sıfırdan bir site oluşturmak zor olabilir ve Myhosting, daha kolay bir hale getirmenize yardımcı olmak için tüm planlarda ücretsiz bir web sitesi oluşturucu içerir..

Oluşturucu ayrıca düzinelerce önceden yapılmış tasarım içerir, böylece en sevdiğinizi seçebilir ve dakikalar içinde çevrimiçi olmaya hazır olabilirsiniz.

myhosting şablonları

Myhosting Eksileri

Ancak her şey iyi değil – ve Myhosting’in satın almadan önce ele alınması gereken bazı ciddi sorunları var. Myhosting ile ilgili ana sorunlar şunlardır:

Sınırlı sayıda e-posta ve FTP hesabı

Myhosting planı girişi 1 FTP hesabına ve 10 e-postaya izin verir – ve bu çok da kötü değildir. Ancak, en büyük e-Ticaret planı yalnızca 50 e-posta hesabına izin verir. Daha büyük şirketlere uygun bir barındırma planı olması gerektiği düşünüldüğünde, limitin bu kadar düşük olduğunu görmek gerçekten garip. Birçok diğer hosting şirketi çok daha fazlasını sunuyor – ve bu Myhosting için kötü bir şey.

Ciddi derecede kötü fiyatlandırma

Kişisel bir web sitesi için aylık 9.94 $? 37.44 $ sadece online satmak için? Myhosting sadece 1997’de kurulmadı – fiyatı da orada kaldı. Bu, diğer yüksek kaliteli rakiplere kıyasla büyük bir artış. Ve ilk etapta paranız için o kadar çok şey elde ettiğiniz gibi değil.

Genel olarak hayal kırıklığı yaratan kullanıcı deneyimi

Genel olarak, Myhosting web sitesine göz atmak ve ürünlerini kullanmak oldukça dağınık bir deneyim. Bazı sayfalar bozuk, çıkmaz sokaklara yol açıyor.

myhosting sitesi bozuk

Barındırma deneyimi de harika değil: Myhosting, Parallels barındırma panelinin eski bir sürümünü kullanıyor, bu da oldukça yavaş ve ciddi bir yükseltmeye ihtiyaç duyuyor.

Uzun lafın kısası – Myhosting’in bir facelift’e ihtiyacı var. Veya üç.

Myhosting İncelemesi: Sonuç

Yüksek kaliteli bir barındırma hizmeti arayan herkese Myhosting’i tavsiye etmem. O yüzden ürün ahlaki olarak modası geçmiş, ve fiyatlandırma kesinlikle çirkin.

Bu sağlayıcının gerçekten iyi yaptığı birkaç şey var. Ama sonuçta, en iyi web başka bir yerde barındırma bulmak daha iyi.

Artıları

 • Düzinelerce şablon içeren ücretsiz web sitesi oluşturucu
 • İyi sunucu performansı

Eksileri

 • Barındırma planları küçük bir ülkenin GSYİH’sine mal olur
 • Zayıf kullanıcı deneyimi
 • E-posta ve FTP hesaplarında katı sınırlamalar
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector