Name.com İncelemesi

Name.com her şeyden önce bir etki alanı adı sağlayıcısıdır. Ancak, geniş Name.com hizmetleri listesinde web barındırma, web sitesi oluşturucu, güvenlik hizmetleri ve e-posta çözümleri de bulacaksınız..


Sağlayıcı, hem web’e yeni başlayanlar, küçük işletmeler ve hatta büyük şirketler için hepsi bir arada uygun fiyatlı bir çözüm sağlamaya odaklanıyor. Bunun yanı sıra, Name.com birkaç premium özellik ile web sitenizi güvende tutmayı vaat ediyor.

Bu Name.com incelemesinde, sağlayıcıyı test edeceğiz ve vaat ettiklerini sağlayıp sağlayamayacağını ve daha da önemlisi – Name.com hizmetlerinin zaman ayırmaya değer olup olmadığını göreceğiz.

Daha fazla uzatmadan başlayalım!

Name.com Fiyatlandırması

Name.com teklifleri Web sitenizi barındırmayı planlayan 3 plan – Başlangıç, Namebuilder ve Unbelievable, Başlangıç ​​fiyatı aylık 4,99 ABD dolarından başlar. Önemli ölçüde daha fazla kaynağa sahip Namebuilder, aylık 7,99 dolara mal olacak. Unbelievable için ayda 12,99 $ ödemeniz gerekiyor.

En az bir yıl için bir plan seçerseniz, reklamı yapılan fiyatlar kullanılabilir.

name.com hosting planları

Tüm planlarla size bir yıl boyunca ücretsiz bir alan adı, Şifreleme Her Yerde SSL sertifikası ve otomatik yedeklemeler sunulur. Diğer planlar kaynaklarda farklılık gösterir:

 • Başlangıç ​​$ 4.99 / ay 1 web sitesi, 10 GB depolama alanı, 100 GB bant genişliği, 100 e-posta hesabı ve 10 MySQL veritabanı için barındırma hizmeti sunacak.
 • Namebuilder aylık 7,99 ABD doları 25 web sitesi, 100 GB disk alanı, sınırsız e-posta hesabı, 1 TB bant genişliği ve 50 MySQL veritabanı içerir.
 • $ 12.99 / ay için inanılmaz size sınırsız web sitesi, disk alanı, bant genişliği, e-posta ve veritabanları sunar.

Ayrıca, planların her biri kullanıcı dostu bir cPanel’den yönetilir, bu yüzden şimdiye kadar her şey gerçekten harika görünüyor!

Ama Name.com ile ilgili sevdiğim bir şey daha var.

1 ila 10 yıl arasında herhangi bir plan uzunluğu seçebilirsiniz ve hepsi reklamı yapılan fiyata mal olacaktır. Ancak, 1 aylık faturalandırma dönemini seçerseniz, fiyatlandırma biraz artar.

 • Başlamak Ayda 4,99 ABD doları / ayda 6,99 ABD doları olur
 • Namebuilder $ 7.99 / ay, $ 10.99 / ay olur
 • Inanılmaz $ 12,99 / ay $ 16,99 / ay olur

Ama aynı zamanda av.

Ucuz fiyatlar sadece ilk dönem için geçerlidir (bu 10 yıllık plandan vazgeçmenin başka bir nedeni). Yenilemeden sonra başka bir fiyat artışı yaşayacaksınız.

Başlangıç ​​$ 9.99 / ay, Namebuilder $ 14.99 / ay ve İnanılmaz fiyatlandırma $ 24.99 / ay.

Artık çok uygun değil.

Neyse, Name.com hala fiyat için sunacak çok şey var. Tabloda hangi planın ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu görebilirsiniz:

BaşlamakNamebuilderInanılmaz
Disk alanı sınırı10GB100GBSınırsız
Bant genişliği sınırı100GB1TBSınırsız
>Kaç alana izin verildi?125Sınırsız
SSLDahilDahilDahil
E-posta hesapları100SınırsızSınırsız
FTP hesaplarıSınırsızSınırsızSınırsız
Web Sitesi Oluşturucuİçermezİçermezİçermez
Web Sitesi Şablonlarıİçermezİçermezİçermez
Yardımlı Web Sitesi Transferiİçermezİçermezİçermez
cPanelDahilDahilDahil
Otomatik yükleyiciDahilDahilDahil
Otomatik yükleyici komut dosyaları400+400+400+
Para iade garantisi30 gün30 gün30 gün
Müşteri desteğiDestek biletleri, bilgi tabanıDestek biletleri, bilgi tabanıDestek biletleri, bilgi tabanı
Sunucu konumu seçimiHayırHayırHayır
Ücretsiz Otomatik Yedeklemelerher geceher geceher gece

Eklenecek bir şey daha var. Kontrol ederken, bazıları önceden seçilmiş olduğundan tüm eklentilere yakından bakın.

Name.com Artıları

Name.com, bir sunucudan ihtiyacınız olabilecek her şeye sahip görünüyor – harika sunucu performansı, tam özellikli hizmetler ve net bir şekilde sunulanlar.

Şimdi ayrıntılara bir göz atalım.

Sunucu Performansı

Name.com’s barındırma hizmetleri, ister ABD’den ister dünyanın başka herhangi bir yerinden bir sorgu gönderip göndermediğiniz olağanüstü bir sıralamada.

Sunucular A dereceli ve ABD süreleri ortalama 50 ms’dir. Avrupa kitlelerine ev sahipliği yapıyorsanız, yanıt sürelerinin ortalama 100 ms civarında olmasını bekleyin. Asya daha yavaş ama yine de harika – 200 ila 300ms.

name.com hızı

Hızlı bir web sağlayıcı barındırma istiyorsanız, bu kesinlikle bir seçenek olacaktır. Müşterilerinin hızlı hizmet almasını sağlamak için çok fazla çaba harcadılar..

Her şey dahil planlar

Name.com, hosting paketlerinde birçok şey içeriyor. En iyi tarafı – sen almak En ucuz veya en pahalı planı seçerseniz aynı premium özellikler.

Buna ücretsiz alan adı, SSL sertifikaları ve hatta genellikle diğer ana bilgisayarlarla ödenen gecelik yedeklemeler dahildir.

Yeni başlayanların özleyebileceği tek özellik bir web sitesi oluşturucusudur.

Acemi Dostu Hosting Yönetimi

Name.com cPanel’e tüm planlarını sunuyor. cPanel, sadece sezgisel değil, aynı zamanda çok işlevsel olan en sık kullanılan barındırma yönetim panelidir..

Yani, yeni başlayanlardan web profesyoneline kadar herkes hostinglerini kolaylıkla yönetebilecektir.

Ve bir şeyin ya da başka bir şeyin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, Her küçük cPanel detayı için öğreticiler içeren devasa cPanel topluluğu.

Name.com Eksileri

Name.com’un bazı iyi özellikleri olsa da, hala iyi müşteri desteği, daha net fiyatlandırma ve bir web sitesi oluşturucusundan yoksun.

Name.com incelemesinin bu bölümünde, ana bilgisayarın dezavantajlarına bir göz atalım.

Kötü Müşteri Desteği

Name.com sadece bilet desteği ve bilgi tabanı var. Büyük bir sorun yaşıyorsanız ve yardıma ihtiyacınız varsa, bunu elde etmenin tek yolu budur.

Ve bilet desteğinin yanıt süreleri etkileyici değil. Bir günden fazla beklemeniz gerekebilir. Rağmen ajanlar gerçekten iyi ne yaptığını biliyor gibi görünüyor. En azından bu iyi.

Fiyatlandırma Püf Noktaları

Name.com fiyatlandırması ilk dönem için uygun. Ve neyse ki, uzun süre ucuz barındırma ile kurtulmak için 10 yıllık bir plan seçebilirsiniz.

Fakat yenilemeden sonra fiyatlandırma önemli ölçüde arttı. Ayrıca alışveriş sepetindeki satış denemeleri konusunda da dikkatli olmalısınız.

Ayrı Satılan Web Sitesi Oluşturucu

Kendi web sitenizi oluşturmak istiyorsanız, bunu yapabilmek için oldukça kuruş açmanız gerekecek. Diğer birçok barındırma sağlayıcıları kendi web sitesi oluşturucusunu içerir, böylece web sitenizi hemen barındırma platformunda oluşturmaya başlayabilirsiniz. Name.com yapmadığından, bu kesin bir başparmak aşağı.

Özellikle kendi web sitesi oluşturucuları olduğunda.

Bu, yeni başlayanlar için büyük bir dezavantaj olabilir, çünkü kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucu olmadan, herhangi bir kodlama bilgisine sahip olmanızı gerektirmeyen başka bir seçeneğe bakmanız gerekir. Ve WordPress’teki iyi inşaatçılar oldukça pahalı.

Name.com İncelemesi – Son Düşünceler

Name.com bir çok sayıda premium hizmet sunan kaliteli barındırma ve mükemmel sunucu hızı. Ama bu Name.com incelemesinde gördüklerimiz, oldukça pahalı olabilir.

Unutmayın fiyatlandırma hileleri mevcut ve size bir web sitesi oluşturucu sağlanmaz.

Name.com’u seçerseniz, 10 yıllık bir planla gitmek en iyisidir, böylece uzun bir süre ucuz fiyatlandırma alabilirsiniz.

Name.com ile mi ev sahipliği yapıyorsunuz? Deneyiminizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın!

Artıları

 • Ücretsiz alan adları
 • Ücretsiz SSL sertifikaları
 • Mükemmel sunucu hızı
 • Otomatik gecelik yedeklemeler

Eksileri

 • Müşteri desteğinden yoksun
 • Fiyatlandırma hileleri
 • Ücretli web sitesi oluşturucu
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector