One.com İncelemesi

One.com basit, güvenli, her şey dahil ve güçlü bir barındırma hizmeti sunduğunu iddia ediyor. Paylaşılan, WordPress ve web sitesi oluşturucu barındırma çözümleriyle One.com, gerçekten her web acemisinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışır.


Ancak One.com sahip olduğunu iddia ettiği her şeyi sunabilir?

Bu One.com incelemesinde, ana bilgisayarın vaat ettiği kadar iyi olup olmadığını test edeceğiz!

One.com nedir?

One.com, Avrupa’nın web hosting hizmetlerinin lider yenilikçi tedarikçilerinden biridir. O bir web sitesi oluşturucunun yanı sıra paylaşılan ve WordPress barındırma da dahil olmak üzere bir dizi çözüm sunar. One.com ayrıca e-postaları, çevrimiçi mağazaları barındırır ve alan adı satar.

Sağlayan güçlü ve güvenilir web hosting vaat ediyor her müşterinin ihtiyacına uygun. Basit, güvenli ve her şey dahil bir barındırma çözümü sunduğunu iddia ediyor.

Ama yine de bir şey var.

One.com son derece ölçeklenebilir hosting vaat ederken, sadece yeni başlayanlar için en iyi eştir. Büyük sunucu kaynaklarına dayanan yüksek trafikli web siteleri sonunda One.com’dan büyüyecek.

Ancak başlıyorsanız veya planlarınızda büyük bir e-Ticaret yoksa, Once.com iyi bir seçim gibi görünüyor. Bakalım doğru mu.

One.com Fiyatlandırması

One.com’un 2 paylaşılan barındırma planı var Başlangıç ​​planı için aylık fiyat 2,45 ABD dolarından başlar. Daha ölçeklenebilir Professional Plus planını elde etmek için ayda 3,49 ABD doları harcamanız gerekir.

One.com-review-One.com fiyatlandırma

Her iki plan da sınırsız bant genişliği ve e-posta hesabı ile SSL sertifikaları ve yedeklemeleri içerir.

Ancak, diğer özellikler farklıdır:

 • Başlangıç ​​Barındırma 2,45 $ / ay’dan itibaren 50GB depolama alanı, 512MB RAM, 1 CPU ve 1 veritabanı alırsınız.
 • Profesyonel Artı $ 3.49 / ay için 200GB depolama alanı, 2GB RAM, 4 CPU, sınırsız veritabanı ve SSH erişimi.

Yukarıdaki vurgulanan Paylaşılan web barındırma paketlerinden, bütçenize aylık 1.04 $ ek olarak, birden fazla web sitesinin, sınırsız veritabanının, çok daha fazla depolama alanının ve hatta SSH erişiminin keyfini çıkarabilirsiniz..

Böylece tabloda, her bir planın özelliklerini karşılaştırabilirsiniz:

starterProfesyonel Artı
Disk alanı20 GB200 GB
Bant genişliğiSınırsızSınırsız
Veritabanları1Sınırsız
İzin verilen alan adları1çoklu
SSLDahilDahil
E-posta hesaplarıSınırsızSınırsız
FTP hesaplarıEvetEvet
Müşteri desteğiCanlı sohbet & E-mailCanlı sohbet & E-mail
Sunucu konumu seçimiHayırHayır
Ücretsiz otomatik yedeklemelerEvetEvet

Her iki plan için sadece bir süre vardır – 1 yıl. Bir alan adı da dahil değildir, ancak check-out sırasında ek ücret karşılığında bir alan adı ekleyebilirsiniz..

Bir web sitesi oluşturucu kullanmak istiyorsanız, aylık maliyeti 2,49 ABD dolarından başlar..

Ayrıca, yenileme sonrasında fiyatlar yükseliyor.

 • starter $ 2.45 / ay $ 3.99 / ay olur.
 • Profesyonel Artı 3,49 $ / ay artarak 6,99 $ / ay’a çıkar.

Sonuçta, yenileme fiyatları bile uygun kaldıktan sonra. Tek dezavantajı, One.com’un özellikle alan adlarıyla her şey dahil planları vaat etmesi, ancak ayrı olarak satın alınması gerekiyor.

One.com Özellikleri ve Kalitesi

One.com hosting, övülmeye değer çeşitli özelliklere sahiptir. One.com incelemesinin bu bölümünde, bu ana bilgisayar güvenlik ve performans özelliklerinin ne kadar iyi olduğunu test edeceğiz.

Yedekleme ve geri yükleme

One.com, her iki planında da yedekleme ve geri yükleme özelliği içerir.

Yedeklemeler günlük olarak alınır, böylece bir şeyi güncellemek ve bir web sitesi bozulursa çalışan bir web sitesinin bir kopyasına sahip olursunuz. Yedeklemeler bir haftaya kadar kullanılabilir.

One.com-review-yedekleme-geri-web alanı

Bir yedeklemeyi de kaydedebilirsiniz, böylece bir yıl sonra bile istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Ve bu özellik için One.com’u gerçekten övmeliyiz – birçok ana bilgisayar yalnızca premium planlarıyla veya ek bir ücret karşılığında otomatik yedeklemeler içerir. Bu size ayda birkaç dolar kazandırabilir.

One.com sunucu performansı

One.com incelememizde daha da ileri giderek, ana makinenin performansını birkaç araç kullanarak test ettik.

Ve gördüğümüz kadarıyla, web siteniz için gerçekten harika sonuçlar bekleyebilirsiniz.

ABD’nin Ashburn kentinden 50 sanal kullanıcıyla yapılan testlerde, ortalama 100 ms’de sabit bir yanıt süremiz var. Bu, 553ms’lik sektör ortalamasının oldukça altında.

Onecom-review-Onecom-ashburn-yanıt zamanı

Başka yerlerden gelen sonuçlar biraz daha kötü. Singapur’dan test edersek ortalama 250ms yanıt süresi alıyoruz. Yine de, sektör ortalamasından iki kat daha iyi.

Onecom-review-Singapur-yanıt-kat

Sayfa yükleme süresinin sonuçları o kadar parlak değil. Sunucuların, daha ağır web siteleri sunmada daha iyi sonuçlar göstermek için yine de bazı optimizasyonlara ihtiyacı olduğunu gösterir.

Onecom-review sayfalık hızlı

One.com sunucusu çalışma süresi

One.com sunucusu genellikle endüstri standardı olan% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi veriyor.

Test ayı boyunca aldığımız sonuçlar da oldukça iyi (ama şaşırtıcı değil).

One.com kaydedilen birkaç kesinti süresi ile% 99,94 çalışma süresi kaydetti.

onecom-review-onecom-çalışma süresi

Bir örnekte, One.com 21 dakikadan fazla süredir dışarıda kaldı. Bu, ana bilgisayarın sunucularla bazı sorunlar yaşadığını gösterir.

One.com desteği

One.com’un yardım almanın birkaç yolu vardır – iletişime geçebilirsiniz Canlı sohbet veya e-posta yoluyla 7/24 destek veya bilgi tabanında arama yapın.

Canlı sohbet ve bilet desteği birkaç farklı dilde sunulmaktadır – Danca, Almanca, İsveççe ve Fransızca. 7/24 sadece İngilizce canlı sohbet mevcut olmasına rağmen.

ajanlar hızlı cevap verir – Her seferinde yaklaşık 2 dakika bekledim. Onlar da profesyonel ve yararlı.

Ancak o kadar kolay değil.

Takes gerekli bilgileri almak için oldukça az deneme. Özellikle satış desteğiyle konuşurken – elbette satmaya çalışıyorlar, ancak planların reklamını yapmak yerine temel soruları cevaplamak da güzel olurdu.

Teknik destek ise mükemmel – tüm sorular doğrudan konuya cevaplandı.

One.com Artıları

One.com incelememizde, ev sahibinin övgüye değer bazı harika özellikler sunduğunu gördük. Hadi bir bakalım:

 • Yedekleme ve geri yükleme – One.com, her iki paylaşılan barındırma planıyla size premium bir özellik sunuyor. Günlük yedeklemeler ve geri yükleme işlevi ile sitenizi güvende tutabilirsiniz.
 • İyi Destek – her iki barındırma paketi One.com ekibinden 7/24 destek ile gelir ve bunlara Canlı Sohbet, E-posta ve SSS kılavuzu için yardım merkezi aracılığıyla erişebilirsiniz. Bu hizmet 24 saat hizmetinizdedir ve karşılaşabileceğiniz her türlü zorluğa çözüm bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Gerçekten de, yardıma ihtiyacınız varsa bu büyük bir artı.
 • Verim – One.com’s sunucu hızı 100-300 ms arasında değişir ve bu da ortalamanın çok altındadır.

One.com Eksileri

Bu One.com incelemesi, barındırma sağlayıcısının sayısız kusurunu da ortaya koymuştur. Bu sakıncalar şunları içerir:

 • Gelişmiş Hosting Paketlerinin Yokluğu – One.com, özel barındırma, VPS veya bayi barındırma gibi gelişmiş barındırma paketlerinden yoksundur. Bunların yokluğu ile, web hosting gücü çok sınırlı ve yüksek performanslı siteler için cesaret verici değil.
 • Sınırlı trafik – One.com yüksek ve aşırı trafiği tolere etmez. Ve barındırma sağlayıcısı, aşırı trafik algılanırsa web alanınızı kapatmadan önce size önceden bilgi vermez.
 • Ücretli ek özellikler – Göründüğü kadar ucuz değil. Ücretli alanlar, web sitesi oluşturucu ve güvenlik özellikleri satın alma sepetinize düzgün bir şekilde eklenir.

One.com İncelemesi – Kararımız

Gerçekten, One.com iyi performans, iyi destek sistemi ve diğer harika özelliklere sahiptir.

Bununla birlikte, aşırı trafik ve gelişmiş barındırma paketlerinin olmaması için sınırlı toleransı barındırma sağlayıcısı yapar yüksek performanslı siteler ve işletmelerle kullanım için uygun değil.

Ayrıca, pazar deneyebileceğiniz diğer yüksek kaliteli ana bilgisayar sağlayıcıları ile doludur. Ve bunların birçoğunun One.com’dan daha iyi özelliklere sahip daha fazla barındırma paketi var.

Bu nedenle, sitelerinize ve işletmenize en uygun barındırma paketini seçmek için zaten One.com ana makine sağlayıcısı hakkında sahip olduğunuz bilgileri kullanın.

Umarım, bu One.com incelemesi sizin için en iyi hosting paketini seçmeniz için ihtiyacınız olan bilgileri sağlamıştır.!

Artıları

 • Sınırsız E-posta Hesabı
 • Harika performans
 • Çok Dilde 7/24 Destek

Eksileri

 • Ücretli Ek Özellikler
 • Sadece 15 günlük Para İade Garantisi
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector