Rackspace İncelemesi

Rackspace, büyüyen işletmeler için profesyonel yönetilen barındırma çözümleri sunar. Sağlık ve devletten medya ve finansal hizmetlere kadar her türlü sektöre doğru hizmetleri sunmaya odaklanmaktadır..


Rackspace projeniz için bir eşleşme olabilir mi??

Bu Rackspace incelemesinde, bu özel çözümü kullanmanız gerekip gerekmediğini öğreneceğiz!

Rackspace Nedir?

Rackspace sağlayan bir hosting şirketi endüstri lideri şirketler için yönetilen özel ve Cloud hosting çözümleri.

Sağlayıcı, doğru barındırma seçeneğini seçerek güvenli olacak ve barındırma maliyetlerini en aza indirecek çözümlere odaklanır.

Rackspace-review-Rackspace-anasayfa

Ve Rackspace için oldukça iyi gidiyor.

1998 yılında kurulan bu Teksas merkezli şirket, web hosting peyzajında ​​önemli bir figürdür. Kamuya açık bilgilere göre, 40 Fortune 100 şirketinden 100.000’den fazla işletme müşterisi.

Bu yüzden, sürpriz değil, Rackspace parasını getiren büyük iş. Ancak rekabette öne çıkmak için ne sunuyor??

Rackspace, portföylerindeki birkaç şeyi adlandırmak için uygulama yönetimi, iş zekası, veritabanı yönetimi, kurumsal kaynak planlaması, güvenlik, barındırma ve veri yönetimi hizmetleri sunar. Bunları endüstri, iş zorlukları veya hizmet türüne göre farklı kategorilere ayırdılar.

raf inceleme çözümleri 2

Bizi en çok ilgilendiren web hosting. Rackspace çeşitli barındırma hizmetleri sunar, e-Ticaret çözümleri, özel sunucular ve yönetilen bulut ortamları dahil.

rackspace inceleme hizmetleri

Belki de çok büyük bir hizmet listesinde herkes ihtiyaçlarına uygun bir şeyler bulabilir. İşte bu yüzden yönetilen Bulut planlarının herkes için uygun olup olmadığını göreceğiz.

Rackspace Fiyatlandırması

Rackspace şunları içerir 4 katman Genel Amaçlı Bulut sunucuları 1 VCPU ile Genel1-1 planı için fiyatlandırma 4 $ / ay’dan başlar. General1-2 size 7 $ / ay mal olacak ve 2 vCPU içerir. 4 vCPU’lu General1-4’ün maliyeti 15 $ / ay ve en pahalı General1-8’in 8 vCPU’lu maliyeti 29 $ / ay.

rackspace inceleme fiyatlandırma planları

Ham, yönetilmeyen bir altyapı istiyorsanız, fiyat 23 $ – 187 $ / ay olacak.

Ayrıca, yönetilen hizmeti kullanabilmek için aylık en az 50 $ harcamanız gerekir.

Peki, Rackspace planlarından ne bekleyebilirsiniz?

Katmanlar, sunucunuza ayrılan standart kaynaklar olan vCPU, RAM ve Disk Alanı sayısına göre farklılık gösterir. Aşağıdaki tabloda planları karşılaştırabilirsiniz, böylece projeniz için hangisinin doğru olabileceğini bilirsiniz.

PAKETİ1 GB RAM2 GB RAM4 GB RAM8 GB RAM
Disk alanı20GB40GB80GB160GB
Veri deposu1GB2GB4 cigabayt8GB
vCPUs1 Çekirdek2 Çekirdek4 Çekirdek8 Çekirdek
İzin verilen alan adlarıSınırsızSınırsızSınırsızSınırsız
SSLUNOUNOUNOUNO
Para iade garantisiHayırHayırHayırHayır
Müşteri desteği7/24 Telefon, sohbet, e-posta7/24 Telefon, sohbet, e-posta7/24 Telefon, sohbet, e-posta7/24 Telefon, sohbet, e-posta
Ücretsiz otomatik yedeklemelerHayırHayırHayırHayır

Rackspace Cloud VPS’nin sunduğu en önemli şey, en önemli yerleri kapsamasıdır – ABD (Dallas, Washington, Chicago), Avrupa (Londra, Frankfurt), Asya (Hong Kong) ve Avustralya (Sidney) arasında seçim yapabilirsiniz..

Ancak dikkate almanız gereken ek maliyetler vardır.

Bant genişliği ayrı olarak ödenir. İlk 10 TB veri GB başına 0,12 ABD dolarıdır. Küçük bir site için çok fazla değil, ancak çok fazla giden trafiğiniz varsa (gelen trafik ücretsizdir), ücretler oldukça hızlı bir şekilde toplanır.

rackspace inceleme trafik fiyatları

Bu, çeşitli bölgeler için farklı fiyatlar ile birlikte nihai gideri kolayca fırlatabilir. Aşağıdaki tabloda ben’ve için örnek aylık ücretler dahil Genel Amaçlı ile sunucu 2 TB (2000 GB) farklı bölgelerde bant genişliği ödeneği. Parantez içindeki yüksek fiyat zorunlu aylık asgari hizmet ücretini içerir.

ABD BölgeleriLondra BölgesiSidney BölgesiHong Kong Bölgesi
Linux, Genel Amaçlı, 1GB RAM263,36 $ (313,36 $)289,36 $ (346,41 $)429,20 $ (479,20 $)429,20 $ (479,20 $)
Linux, Genel Amaçlı, 2GB RAM286,72 $ (336,72 $)317.92 $ (374.97 $)458,40 $ (508.40 $)458,40 $ (508.40 $)
Linux, Genel Amaçlı, 4GB RAM333,44 $ (383,44 $)375,03 dolar (432,08 dolar)516,80 $ (566,80 $)516,80 $ (566,80 $)
Linux, Genel Amaçlı, 8GB RAM426,88 $ (476,88 $)489,26 $ (546,31 $)633.60 dolar (683.60 dolar)633.60 dolar (683.60 dolar)

Gördüğünüz gibi, bu fiyatlar aylık 20-50 dolar arası tipik bir VPS paketinden çok farklı..

Bunun da ötesinde,’sitede fiyat bulmak çok zor ve çoğu kullanıcı ödeme önce tam olarak görmez. Neden?

rackspace inceleme desteğiBunun nedeni, ürün sayfalarının büyük çoğunluğunun sizi satış departmanlarıyla iletişim kurmaya zorlamasıdır.’s fiyatlandırma hakkında hiçbir bilgi.

Şaşırtıcı bir şekilde, şirket kendini çok profesyonel olarak konumlandırsa ve şüphesiz marka ve reklamcılık için çok para harcıyor olsa da, satış temsilcisine bağlanmak için 20 dakikadan fazla bekleyin.

Doğal olarak, bu sadece bir tesadüf veya çok yoğun bir gün olabilirdi. Ancak, barındırma için bu kadar ödeme yapmaya istekliysem, ev sahibiyle daha hızlı iletişim kurmak istiyorum.

Rackspace Performansı

Rackspace, Endüstri standartı % 99,9 kesintisiz çalışma garantisi. Bizim çalışma süresi hesap makinesinde kontrol ettikten sonra bu her gün bir dakika boyunca kapalı kalma süresi için yeterli yer verir çıkıyor. Olmasa da’Bu kadar profesyonel bir şirketin biraz daha iyi SLA sunabileceğine inanıyorum.

rackspace inceleme çalışma süresi hesaplayıcısı

Ve kullanılabilirlik% 99,9’un altına düşerse? Bu durumda, ekstra kredi alırsınız – sayıları aylık kullanılabilirlik düşüşünün toplam seviyesine bağlı olacaktır:

Aylık Kullanılabilirlik% 99,9 -% 99,5% 99,5 -% 99,0% 99.0
Kredi Yüzdeleri% 10% 20% 30

SLA çalışma süresi garantisini bilerek,’s performans testi sonuçlarını kontrol edin. Doğal olarak, farklı olamazlardı – böyle yüksek fiyatlara sahip bir şirket olmasaydı çok uzun süre hayatta kalamazdı’t Müşterileri için birinci sınıf performans sunar.

ABD’nin tepki süreleri temel olarak mevcut değildir. Doğu kıyısında, sunucu 4 ms içinde yanıt verir. Londra, Sao Paulo, Sidney ve Japonya 200ms’e bile ulaşmıyor. Daha kötü performans gösteren tek kişi Banglore’dur, ancak orada bile tepki süresi endüstri ortalamasına ulaşmıyor 553 ms.

raf alanı yanıt süreleri

Sonuç olarak, Rackspace fiyatlandırması daha dik olsa da, şirket buna uyan performansı sunabiliyor.

Rackspace Artıları

Şimdiye kadar, şirket sektörde önemli bir oyuncu olduğunu kanıtladı. İzin Vermek’Bu Rackspace incelemesinde ortaya çıkmaya değer başlıca avantajlarının neler olduğunu görün.

Uzman destek ekibi

Şirket, en büyük ve en nitelikli 7/24 telefon, e-posta veya canlı sohbet yoluyla destek ekibini kullanabilirsiniz.

İle bitti 3000 adanmış hosting mühendisi, size her türlü desteği vermeye hazırlar İşletmenizin ihtiyacı olabilir. Ancak, bunun için ödemek zorunda olduğunuz fiyat için gerçekten şımartılmayı bekleyin.

rackspace inceleme destek uzmanları

Mükemmel sunucu performansı

Bir barındırma sağlayıcısı’Fortune 100 şirketleriyle çalışanlar onlara vasat ağ ve donanım sunamaz. Rackspace sunucu hızı endüstri ortalamasının oldukça altında sayfa yükleme sürelerinde herhangi bir gecikme hissetmezsiniz.

Ve seçim başlangıç ​​bütçesine uymasa da, büyük şirketler Rackspace sunucu hızlarından yararlanabilir.

Kapsamlı DDoS koruması

Rackspace uygulayarak projenizin güvenliğini vaat ediyor sunucu düzeyinde DDoS karşıtı koruma.

Ayrıca Müşteri Güvenlik Operasyon Merkezi 7/24 çalışıyor tüm sunucuları izlemek ve tehditlere yanıt vermek için.

Farklı sektörlere ve hedeflere göre uyarlanmış hizmetler

Rackspace teklifleri endüstriye ve amaçlara göre farklı çözümler. Otomotiv, kar amacı gütmeyen veya oyun endüstrisi için geliştirme yapın – çözümlerin hepsi orada.

Ayrıca, işinizi ölçeklendirmeniz, veri merkezlerini birleştirmeniz, BT dış kaynak kullanmanız veya çalışma süresini en üst düzeye çıkarmanız gerekiyorsa – Rackspace bunun için de çözümler sunar.

Rackspace Eksileri

Doğal olarak, ben’m henüz kusursuz bir hosting şirketi bulmak için. Rackspace’in dezavantajları nelerdir?’bunları Rackspace incelemesinde paylaşacak kadar önemli olduğuna karar verdim?

Gizli Rackspace fiyatlandırması

Yapabilirsin’t Rackspace sitesini ziyaret edin ve istediğiniz hizmetin fiyatını kontrol edin. Senin yerine’zorunda olacak satış ekibiyle iletişim kurun ve sohbet edin veya fiyat teklifi isteyin.

Yine de, bazen geçmesi çok zaman alabileceğini unutmayın..

Müşterilerinizin gerçek ihtiyaçlarını öğrenmeden önce tüm kartlarınızı açığa çıkarmamak karlı olabilir. Rackspace en azından biraz daha şeffaf olsaydı daha iyi olurdu.

Ücretli yedeklemeler

Şirketler gelirlerinin önemli bir kısmını satışlardan yapıyor. Ama tamamen yapmam’neden böyle profesyonel bir şirket olsun Rackspace, basit yedeklemeler için ekstra ücret almalıdır.

Temel bir bulut planı seçerseniz, gönül rahatlığı için ayda 10 dolar eklemeniz gerekir. doesn’Zaten dik fiyatlarını ve harcamak zorunda olduğunuz aylık minimum tutarları göz önünde bulundurarak mantıklı değil.

rackspace inceleme hizmet seviyeleri

Kullanımı zor

Kafa karıştırıcı Rackspace web sitesinden başlayarak ve barındırma yönetimi ortamına yerleşen tüm deneyim, kullanıcı dostu olarak adlandırılacak bir şey değildir.

Deneyimli bir kullanıcı değilseniz, Rackspace kontrol panelini bulmak bile zor bir iş olacak.

Rackspace İncelemesi – Karar

Rackspace olağanüstü bir barındırma sağlayıcısıdır, ancak herkes için değildir. Bu Rackspace incelemesinde bulduğumuz şey, şirketin birçok uzmanın olağanüstü performans ve bilgi sunmasıdır..

Tüm bunlar elbette bir fiyat için geliyor.

Rackspace hizmetleri pahalı ve masraflar hızla artıyor – ve ben’t Daha gelişmiş hizmetlerin fiyatlarını bile gözden geçirdi. Ayrıca, bir profesyonel yardımı olmadan, kullanıcı arayüzü kafa karıştırıcı ve kullanımı zor görünüyor.

Sonuç olarak, olağanüstü performansa ihtiyacınız varsa ve hem para hem de profesyonel açıdan kaynaklarınız varsa, Rackspace harika bir sağlayıcı olabilir.

Artıları

  • Olağanüstü Performans
  • Kurumsal Düzeyde Koruma
  • Yüksek Nitelikli Destek Ekibi

Eksileri

  • Temel Planlarda Ücretli Yedeklemeler
  • Fiyatlandırmada Şeffaflık Eksikliği
  • Bölgesel Fiyatlandırma Farklılıkları
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector