Scala Hosting İncelemesi

Scala Hosting, kendi şirket içi güvenlik çözümleri ve ölçeklenebilir hosting seçenekleriyle büyüyen bir web hosting şirketidir. Güvenli ve hızlı hostinge odaklanır ve paylaşılan, WordPress, bayi, VPS ve özel sunucu barındırma seçenekleri sunar.


Böyle büyük bir hizmet listesi ile Scala Hosting, hem küçük hem de büyük web sitelerine hizmet verebilir, aynı zamanda onlara büyümek için tüm kaynakları sağlayabilir.

Müşteri yorumları Scala Hosting son derece iyi. Peki gerçekte nasıl?

Öğrenmek için bir plan satın aldım. Bu Scala Hosting incelemesinde, sağlayıcının fiyatlandırmasını, özelliklerini, performansını ve desteğini test ettim ve değerlendirdim.

Nasıl gittiğini görelim.

Scala Hosting Fiyatlandırması

Scala Hosting, yıllık 4,95 $ ila 9,95 $ / ay arasında değişen 3 paylaşılan barındırma planına sahiptir. Yönetilen VPS fiyatları 12 $ ila 66 $ / ay arasında değişirken, yönetilmeyen VPS daha ucuz, 10 $ / ay’dan başlayıp ihtiyaçlara göre ölçeklendirilebilir.

Paylaşılan hosting fiyatlandırma bazı rekabet sunabileceği kadar düşük değil. Ancak, özelliklerin listesi etkileyici.

Tüm planlar SSL sertifikaları, SShield güvenlik paketi, ücretsiz geçiş, sınırsız site barındırma ve cPanel lisansı ile donatılmıştır.

 • Mini $ 4.95 / ay için (yıllık ön ödeme) 10 GB disk alanı ve ayda 90 bin ziyaret sunar.
 • 5,95 ABD doları / ay için başlayın (yıllık ön ödeme) sınırsız disk alanı ve aylık 150 bin ziyaret içerir.
 • 9,95 $ / aylık için gelişmiş (yıllık ön ödeme) sınırsız disk alanı 270k + aylık ziyaret, ücretsiz alan adı ve ücretsiz SEO denetimi ile donatılmıştır.

Kullanıcılar ayrıca tam olarak aynı fiyata WordPress optimize barındırma seçebilir. Özellikler listesi, CMS (içerik yönetim sistemi) için otomatik güncellemelerle tamamlanacak.

Aynı zamanda Scala Hosting, Cloud VPS paketlerini seçmenizi şiddetle tavsiye ediyor. Gelişmiş paylaşılan barındırma planını düşünüyorsanız, Yönetilen VPS daha anlamlı olur.

Sadece biraz daha pahalıdır, ancak çok daha fazla kaynak, daha iyi performans ve daha yüksek güvenilirlik sunar.

Tüm yönetilen VPS paketleri, 3 TB bant genişliği, SPanel kontrol paneli, ücretsiz sınırsız taşıma, SSHield gerçek zamanlı koruma, sınırsız hesap ve özel bir IP ile önceden paketlenmiştir. Farklı olan sunucu kaynaklarıdır.

 • 12 $ / ay için başlayın (yıllık ön ödeme) 1 CPU, 2GB RAM ve 20GB SSD depolama alanı içerir.
 • 24 $ / ay için gelişmiş (yıllık ön ödeme) 2 CPU, 4 GB RAM ve 30 GB SSD depolama alanı içerir.
 • 44 $ / aylık iş (yıllık ön ödeme) 4 CPU, 6 GB RAM ve 50 GB SSD depolama alanı içerir.
 • Kurumsal / aylık 66 $ (yıllık ön ödeme) 6 CPU, 8 GB RAM ve 80 GB SSD depolama alanı içerir.

Tüm kullanıcılar daha fazla depolama alanı için ikincil bir HDD diski seçebilir (her 10 GB için 1 ABD doları). Ayrıca, cPanel ayrıca fiyatlandırma $ 15 / ay’dan başlayarak ayrı olarak satın alınabilir. Ekstra bant genişliği de eklenebilir.

Genel olarak, Scala Hosting için hosting fiyatları tam olarak ucuz değil. Aynı zamanda, yönetilen VPS, cömert veri ödenekleri ile büyük bir değer sunar. Ayrıca, yenilemeyi seçerseniz indirimli fiyat artmaz.

Scala Hosting bir şeffaf fiyatlandırma stratejisi yükselme olmadan. Yönetilen VPS para için büyük bir değer sunarken, paylaşılan barındırma nispeten pahalıdır.

Scala Hosting Özellikleri

Scala Hosting, kullanıcıları için bir dizi özellik içerir. Güvenlik paketlerinden benzersiz kontrol paneline.

Scala Hosting incelemesinin bu bölümünde, bu sağlayıcının sunabileceği her şeye bir göz attım.

SPanel Kontrol Paneli

Yönetilen ve yönetilmeyen tüm VPS paketlerinde, SPanel kontrol paneli ücretsiz olarak dahildir. Fiyatlandırmayı düşük tutmaya yardımcı olan cPanel’e hafif bir Scala Hosting alternatifi.

Kontrol paneli cPanel ile benzer işlevselliğe sahiptir. Kullanıcılar, sunucu etkinliğini izlemeye ek olarak hesapları ve alanları kolayca yönetebilir.

ScalaHosting İncelemesi - SPanel arayüzü

Gördüğünüz gibi, işlevsellik tamamen cPanel’in sunduğu ile aynıdır. Pahalı bir lisans ücreti olmadan.

Ayrıca, hesap sahipleri yönetici paneline erişebilir. İzlemeden hizmetlerin yeniden başlatılmasına kadar sunucu üzerinde tam kontrol sağlar.

SPanel Yönetici Arayüzü

Panel ayrıca kullanıcı hesapları oluşturmaya, SSH erişimini yönetmeye ve daha fazlasına olanak tanır. Daha fazla gizlilik ve güvenlik için kullanıcıları yöneticilerden ayırt etmeye yardımcı olan harika bir araçtır.

SShield Güvenlik Sistemi

SShield güvenliği tüm Scala Hosting planlarına dahildir. Bu bir 1Kötü amaçlı davranışları tespit edebilen yerleşik AI içeren% 00 otomatik araç.

Sistemler web sitelerini 7/24 izler ve bir sorun oluştuğunda uyarır. Scala Hosting, SShield’ın tüm web saldırılarının% 99,998’ini engellediğini iddia ediyor.

Scala Hosting şirket içi ekipleri tarafından geliştirilen benzersiz bir projedir. Makine zekası, veritabanlarını oluşturulan en yeni virüslerle manuel olarak güncellemeye gerek kalmadan yazılımın güncel tutulmasını sağlar.

Scala Hosting müşterileri için en üst düzeyde güvenlik sağlama potansiyeline sahip umut verici bir projedir.

Global Veri Merkezleri

Nispeten küçük olmasına rağmen, Scala Hosting 2 veri merkezi – biri Dallas, ABD’de ve diğeri Sofya, Bulgaristan’da. Bu şekilde, sağlayıcı dünya çapında büyük bir kitleyi kapsayabilir ve kullanıcılar hedeflerine en yakın sunucu konumunu seçebilir.

Ne yazık ki, Scala Hosting farklı şirketlerden sunucu kiralıyor ve özel bir veri merkezine sahip değil.

Hem faydaları hem de dezavantajları vardır.

Olumlu tarafı, sağlayıcının yere çok fazla yatırım yapmasına gerek yoktur ve üst düzey donanım sunmak.

Tesisler ayrıca en yüksek düzeyde güvenlik ve yedeklilik.

Olumsuz tarafta, bir şey olursa, Scala Hosting sunuculara hızlı ve doğrudan erişemez. Bu şekilde daha uzun çalışmama sürelerine ve diğer sorunların daha yavaş çözülmesine yol açabilir..

Genel olarak, Scala Hosting bir harika özellikler. Yalnızca barebone barındırma ihtiyaçları değil, aynı zamanda gelişmiş güvenlik, kolay barındırma yönetimi ve yedek sunucu ağı sunar.

Scala Hosting Performansı

Hem paylaşılan hem de VPS hosting için Scala Hosting, % 99,9 kesintisiz çalışma garantisi. Bu, haftada 10 dakika veya yıllık yaklaşık 9 saat kesinti ile sonuçlanabilir..

Beklenen Çalışma Süresi

Barındırma hizmetiniz aşağıdakiler için kullanılabilir:

Günlük

1 ay 26s

Haftalık

10 milyon 4s

Aylık

43 milyon 33

yıllık

8s 45m 57s

Bu bir endüstri standardı olmasına rağmen, bu tür kesinti süreleri,% 100 kullanılabilirliğe dayanan daha büyük siteler için zaten bazı sorunlara neden olabilir. Neyse ki, test boyunca,% 99,95 çalışma süresinin güzel bir sonucunu aldım.

ScalaHosting İnceleme Performansı

Performans da harikaydı ve ortalama 406 ms 1 saniyeye ulaşmayan birkaç yüksek tepe ile.

Scala Hosting, hızlı performansla ilgili çalışma süresi vaatlerini ve iddialarını sunan hızlı ve güvenilir bir sağlayıcıdır.

Scala Hosting Müşteri Desteği

Sağlayıcının Canlı sohbet, e-posta ve telefon yoluyla 7/24 müşteri desteği. Ancak, SclaHosting satış öncesi ve faturalandırma desteği yalnızca Pazartesi’den Cuma’ya 02:30 – 17:00 (GMT -6, CDT) arasında çalışır..

Scala Hosting’i araştırırken hemen dikkatimi çeken tek şey, destek ekibi hakkında tamamen olumlu kullanıcı yorumlarıydı.

SiteGround’dan daha iyi olabilir mi?

Test etmek için bir plan satın almadan satış destek ekibiyle iletişime geçtim. Ve ne biliyorsun? Bir etkileşim, 2 dakika ve sorumu cevapladım. Zorlama yok, gereksiz soru yok – sadece soruşturmamın basit bir cevabı.

ScalaHosting Review Müşteri Desteği

Kısa etkileşimi çok beğendim ve hem teknoloji hem de faturalama desteği için de aynı şey söylenebilir.

Temsilciler yeteneklidir, bu yüzden tüm etkileşimlerim kısa ve yardımcıydı.

Scala Hosting bir 7/24 mükemmel müşteri desteği iyi eğitimli ve herhangi bir soruşturmayı hızlı bir şekilde çözebilen ekip.

Scala Hosting – Karar

Scala Hosting inceleme ve testlerimde, harika özellikler, istikrarlı performans ve son derece yetenekli müşteri desteği sunan umut verici bir şirket olduğunu öğrendim..

Paylaşılan hosting fiyatları daha yüksek olmasına rağmen, VPS paketleri daha küçük siteler için bile paranızın karşılığını verir.

Saçma sapan güvenilir bir sağlayıcı arıyorsanız, Scala Hosting de iyi bir seçim olabilir.

Scala Hosting ile deneyiminiz var mı? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi bizimle paylaşın!

Artıları

 • Rekabetçi VPS fiyatlandırması
 • İyi güvenlik özellikleri
 • İyi yanıt süreleri

Eksileri

 • Pahalı paylaşılan barındırma
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector