Site5 İncelemesi

Site5, bu alanda uzun deneyime sahip bir barındırma sağlayıcısıdır. Aşırı yüklü sunucuları ve 45 günlük para iadesi garantisi ile basit, hile yapmadan hizmet veren bu ana bilgisayar, basit ve kullanımı kolay olmaya çalışır.


Ancak, 2015 yılından bu yana, bu şirket biraz eleştiriye yabancı değil. O yıl, Endurance International Group (EIG) tarafından satın alındıktan sonra, Site5 incelemeleri oldukça olumsuz olmaya başladı. Birçok kullanıcı, müşteri desteği ve sayfalarının genel performansı nedeniyle hayal kırıklığına uğrar – birçoğu, bu ana bilgisayarı satın alan gruptan başka kimseyi suçlamaz.

Yine de şirketi yargılamak için kendiniz test etmekten daha iyi bir yol yoktur.

Tam da bunu yaptım. Bu Site5 incelemesinde, paylaşılan barındırma planının performansını, kullanım kolaylığını, şirketin müşteri desteğini ve aradaki diğer birçok şeyi değerlendireceğim. Hadi başlayalım!

Site5 nedir?

Site5, şu anda Dallas, Teksas’ta yaşayan ABD merkezli bir web hosting şirketidir. 1998 yılında kurulan Site5, barındırma alanında yirmi yıllık bir deneyime sahiptir ve binlerce müşterisi arasında yaygın olarak bilinir. Ancak, Site5 hizmet listesi çok uzun değil. Sadece üç seçenek vardır:

 • Paylaşılan web barındırma
 • Bayi barındırma
 • Yönetilen VPS

Gördüğünüz gibi, oldukça barebone dizisi. Bulut yok, özel barındırma yok. SSL sertifikaları ve alan adları (Enom ve OpenSRS’yi yeniden satmak) gerçekten kullanılabilir – ancak yalnızca bir barındırma planıyla birlikte satın alarak.

Ve web sitesine göz atarken ve planları karşılaştırırken, birkaç ilginç Site5 özelliği fark ettim. Bunlar ölçülemeyen başvurular ve ücretsiz bir web sitesi transferi olacaktır – birçok müşteri kesinlikle bu özelliklerle ilgilenmektedir.

Yan notta, Site5 ana sayfasının kendisi çok minimalisttir. Bilgiyi bulmak kolaydır ve hizmetler için açık açıklamalar vardır. Bu, Site5’in profesyonel davrandığı ve güvenilebileceği izlenimini yaratır.

site5 inceleme planları

Ancak bu Site5 incelemesine geçelim ve Site5 hizmetlerinin gerçek değerinin ne olduğunu görelim!

Site5 Fiyatlandırması

Site5’in üç paylaşımlı hosting planı var: en ucuz seçenek host $ 6.95 / mo, ortadaki hostPro 10,95 $ / ay, ve buradaki en yüksek plan hostPro + Turbo $ 13.95 / ay.

site5 inceleme fiyatlandırması

İşte üç Site5 planının tamamı:

 • hostBasic – -dan başlıyor $ 6.95 / mo. Ölçülmemiş disk alanı ve bant genişliği sunar. Bu, aylık 10.000’in altında ziyaret için uygun olan basit bir web sitesi planıdır..
 • hostPro – -dan başlıyor 10,95 $ / ay. Ölçülmemiş disk alanı ve bant genişliği ile birlikte, bu plan aylık 25.000’in altında ziyaret için uygun sınırsız web sitesi sunar.
 • hostPro + Turbo – ile başlayan $ 13.95, Bu, sınırsız cPanel hesapları ve büyük ölçüde artırılmış performans da dahil olmak üzere aylık 100.000’den fazla ziyaret için uygun olan sınırsız bir web sitesi planıdır..

Şimdi fiyatlara bakma zamanı. Birçok barındırma sağlayıcısı, ücretleri görüntülüyormuş gibi yaptıkları şeyi yapar "aylık". Ancak, çoğu durumda, görüntülenen fiyatlar, uzun bir süre için önceden ödeme yapılması durumunda yasaldır. Tüm satın alma dönemi boyunca Site5 ile nasıl olduğunu görelim.

hostBasichostProhostPro + Turbo
1 ayMüsait değil$ 12.95$ 19.95
12 ay$ 107.40$ 143.40$ 179.40
24 ay$ 166.80$ 262.80$ 334.80

* Buradaki fiyatlara vergi dahil değildir. Bulunduğunuz yere bağlı olarak siparişiniz için ekstra ücret alınabilir.

Onları tanımlamanın tek yolu "pahalı". Sınırsız kaynak sunarken, en ucuz plan hala tavsiye edilmektedir. "aylık yaklaşık 10.000 ziyaretçi", anti-DDoS veya kötü amaçlı yazılım koruması içermez ve yıllık 107.40 dolar. Bu ayda 8.95 $ veya iki yıl önceden ödeme yapıyorsanız ayda 6.95 $.

Daha gelişmiş planlar daha pahalıya mal olur, ancak en azından orada aylık bir plan satın alabilirsiniz. Bir başka cesaret verici şey, yenileme fiyatları. Artmayacaklar – ilk başladığınızda satın aldığınız aynı süre için aynı tutarda borçlandırılırsınız..

Şimdi gerçekte sunulanlara daha yakından bakalım. Site5 paylaşılan barındırma planlarının en önemli özelliklerinden ve farklılıklarından bazıları şunlardır:

hostBasichostProhostPro + Turbo
Disk alanı SınırsızSınırsızSınırsız
Bant genişliğiUnmeteredUnmeteredUnmetered
Desteklenen alanlar1SınırsızSınırsız
SSLİçermezİçermezİçermez
Anti-DDoS korumasıİçermezİçermezİçermez
E-posta hesaplarıSınırsızSınırsızSınırsız
Müşteri desteği7/24 canlı sohbet, bilet, e-posta7/24 canlı sohbet, bilet, e-posta7/24 canlı sohbet, bilet, e-posta
Ücretsiz Otomatik YedeklemelerHaftalıkHaftalıkHaftalık
Para iade garantisi45 günler45 günler45 günler

Her şey oldukça basit. Üç plan: normal bir plan, birden fazla web sitesi bir ve ekstra hız ile birden fazla web sitesi.

Orada sürpriz veya belirsizlik yok, bu harika. Ancak, ben biraz şaşkın anti-DDoS koruması ve SSL sertifikası eksikliği. Neyse ki, her ikisi de her barındırma planı tarafından desteklenir ve ihtiyaç duyarsanız ücretsiz CloudFlare ve ‘Let’s Encrypt’ SSL sertifikası ücretsiz alabilirsiniz..

Bununla birlikte, Site5’in bunları zaten paketlere dahil etmesinin maliyeti fazla olmayacak ve orada önemli güvenlik önlemleri uygulanmayan birçok Site5 sitesi olduğunu bilmek endişe verici..

Ayrıca görmek biraz hayal kırıklığı oldu sadece HDD sunucuları kullanılabilir. Elbette, 2018 yılında, çoğu kullanıcı web sitelerinin daha gelişmiş SSD disklerde saklanmasını istiyor. Sınırsız disk alanı elde ettiğinizde dezavantajı budur; gigabayt başına, SSD’ler çok daha pahalıdır ve ölçülmemiş depolama alanı sunarak, Site5 masraflarını azaltmak zorundadır.

Ancak, aranacak bazı harika özellikler var. Örneğin, free destekli web sitesi transferi.

Birçok şirket, yeni müşterilerini bir web sitesi transferi için ücretlendirmeye karar verirlerse, adil bir eleştiri payı alırlar. Böyle bir ret kesinlikle mantıklıdır – hizmetleri daha önce satın aldıysanız, sorunsuz bir aktarım sağlamak için ev sahibinin yararına olmalıdır, değil mi? Site5’in kesinlikle düşündüğü bu. Yardımlı cPanel web sitesi transferi tamamen ücretsizdir.

Ve en önemlisi, Site5, unmetered kaynakları.

Site5 giriş paylaşılan planı bile ölçülmemiş kaynaklar sunar – hem bant genişliği hem de disk alanı. Birçok şirketin planlarından bir veya daha fazlasının belirli bir nokta ile sınırlı olması oldukça yaygındır. Site5 diğer yöne gider ve kaç kaynağa izin verdiğinize ilişkin belirli bir sayı yoktur. Şirket inanacaksa, sunucuları asla aşırı kalabalık olmaz. Bu, normal kullanımda web sitenizi yanlışlıkla askıya almayacağınız anlamına gelir.

Site5’e ne kadar çok bakarsam, "güçlük yok" yaptığı her şeyde işlenmiştir. Basit bir web sitesi, basit hizmet planları, basit ve cömert paylaşılan web hosting kaynakları – her şey beni çok basit bir deneyim ve yazmak için kolay bir inceleme olacağına inandırdı. Bu yüzden paylaşılan barındırma planını satın aldım ve ilk izlenimlerin doğru olup olmadığını görmek için araştırmalarıma devam ettim.

Site5 Müşteri Hizmetleri

Site5 şu anda yalnızca iki tür müşteri hizmeti sunmaktadır: live chat ve tickets.

Bununla birlikte, biraz daha büyük bir operasyonun kalıntılarını yine de görebilirsiniz. Örneğin, destek e-postasını bulabilirsiniz, ancak oraya yazarak sizden bir sohbet kullanmanızı veya biletlere gitmenizi isteyen otomatik bir yanıt alırsınız. Bazı durumlarda, web sitesinin başlığında bir telefon numarası bulabilirsiniz. Yine de tıkladığınızda, telefon hizmetinin kesildiğini bildiren destek sayfasına yönlendirilirsiniz.

Bu nedenle, geçmişte, bu sağlayıcının eskiden çok daha fazla şey yaşadığını görebilirsiniz. Şimdi daha az seçenek var – burada yeterince iyi olmalarını umuyoruz.

Genel olarak konuşursak, müşteri hizmetleri her ev sahibinin çok önemli bir parçasıdır. Sonuçta, stresli durumlarda, web siteniz çalışmıyorsa veya bir şey iyi çalışmıyorsa, size yardımcı olmaya hazır yardımcı bir uzman kesinlikle müthiş.

Bu nedenle, Site5 müşteri hizmetlerinin ne kadar iyi olduğunu test etmek önemlidir. Bazı sorunlarla ne zaman karşılaşabileceğinizi asla bilemezsiniz. Ve sonra biri size yardım etmek için orada olsaydı harika olurdu.

Site5 bilet destek değerlendirmesi

Biletleri değerlendirirken iki ana şeye bakıyorum: cevap süreleri ve cevapların tamlığı. Biletler genellikle daha zor teknik şeyler için ayrılır, bu nedenle bilet destek temsilcilerinin hızlı ve yardımcı olması ideal olur.

Biraz test yaptıktan sonra, Site5 bilet desteğinin iyi çalıştığı sonucuna vardım. 1 saat veya daha kısa sürede yanıt verdim. Temsilciler bana en iyi nasıl bildiklerini anlatmaya çalışıyorlardı. Sorularım tam olarak zor olmasa da, bunları düzelten hiçbir gerçek sorun yoktu.

Biletler açısından, Site5 bir çek alır.

Site5 sohbet desteği değerlendirmesi

Bu biraz daha ilginç. Canlı sohbet, özellikle barındırma söz konusu olduğunda tartışmasız en popüler müşteri desteği türüdür. Aynı zamanda şirket için çalışan insanların bilgilerinin de parlak bir testidir. Gerçek hayattaki bir konuşma, temsilcilerin gerçekte ne kadar deneyimli olduklarını görmenizi sağlar. Eğer harikalarsa, canlı sohbet inanılmaz bir deneyim olabilir. Değilse, acı verebilir.

Ne olduğunu görmek için, Site5 canlı sohbetini 3 farklı kriter kullanarak değerlendirdim:

 • Tepki Süresi. Bu çok açık. Ne kadar az sıra beklemek zorunda kalırsanız o kadar iyi.
 • Müşterilerin genel bilgisi. Ayrıca oldukça basit. Önemli şeylerin çoğunu sorunsuz olarak bilmek zorundalar. Eğer yapmazlarsa, amaç ne??
 • İnsan faktörü. Bu biraz daha karmaşık. Müşteri desteğiyle iletişime geçmeniz gereken zamanlar gerçekten stresli olabilir. O zaman, sadece size yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda sorunlarınızın halledildiğini ve her şeyin yolunda olduğunu hissetmek isteyen birisine ihtiyacınız olabilir. Çok sık, ajanın metninin tonu bile tüm sohbet deneyimini yaratabilir veya kırabilir. Bu yüzden de Site5 temsilcilerinin stresli müşterilerle nasıl çalıştıklarını değerlendirmeye çalışacağım.

Peki, Site5 sohbet desteği nasıl geçti??

Genel olarak, belki de sahip olabileceği kadar iyi değil. Suçlanamayan bir şey yanıt süreleridir. Site5 sohbeti en uzun süre iletişim kurulmam 5 dakika sürdü. Çoğu zaman, bekleme kuyrukları 1 ila 2 dakika arasında gidiyordu. Bağlandığımda sorunlar başladı.

Bazı durumlarda, ajanları öğrenmek istediğimi yanlış anladım. Bazen, temsilci cevap alabilmek için bir iki dakikalığına gitmişti. Muhtemelen, başka biriyle iletişime geçerek. Günün sonunda ajanların bilgi konusunda olması gerektiği gibi başımın ve omuzların üstümde olduğunu hissetmedim. Bazı durumlarda, kendi platformları tarafından gerçekten karıştırıldıklarını bile hissettim.

Bir örnekte, kaç tane otomatik yükleyici komut dosyasının olduğunu sordum. Ben onların "Hızlı kurulum" sihirbaz, sayı verilmeden. Sohbette daha sonra, ajan bana Softaculous’ı da kullanabileceğimi söyledi. Sorguladıktan sonra "oradan nasıl program yüklerim?", temsilci yöneticilerin ona söylediklerini itiraf etti ve hiçbir ipucu yok.

Dürüstlük harika. Kendi alanınız sizin için bile çok karmaşık mı? Çok değil.

Bu, şirket içindeki farklı katmanlar arasında ciddi bir iletişimsizlik durumudur. Bunun gibi şeyler son derece nadir olmalıdır ve umarım telefon ve e-posta destek hizmetlerini kaldırarak, Site5 zaman geçtikçe sohbetlerini geliştirebilecektir..

Genel olarak, Site5 müşteri desteğinin fena olduğunu söyleyebilirim. İyi bilet servisi canlı sohbet tarafından hayal kırıklığına uğruyor. Yine de orada bile, bekleme süreleri çok küçük olacak ve sorularınızın çoğu cevaplandı. İyileştirmeler yapılmalıdır ama işler hiçbir şekilde trajik değildir. Yukarı ve yukarı.

Satın Alma Sırasında ve Sonrasında İlk İzlenimler

Satın alma işlemi beklediğiniz kadar basitti. Basit bir pencerede, mevcut planlardan ve uzunluklarından herhangi birini seçebilirsiniz. Hemen aşağıda bir alan adı satın almayı veya ek hizmetler eklemeyi seçebilirsiniz. Hiçbir şey önceden seçilmemiştir, can sıkıcı pop-up’lar veya ihtiyacınız olmayacak bir şey satın almanız için sizi kandırmaya çalışmaz.

Bir kredi kartı veya PayPal kullanarak hizmetler için ödeme yapabilirsiniz. Süslü bir şey yok – ancak klasik kart ödeme yöntemine en az bir alternatifin olduğunu bilmek güzel.

Basit bir ödeme sürecinden sonra, bunun düzgün yelkenlerin bittiği yer olduğunu öğrendim. Hizmetleri satın aldım ve ekstra doğrulama yapmam gerekeceğini söyledim. Ama onlara nasıl ulaşmam gerektiği konusunda hiçbir bilgi yoktu.

Sohbet servisine danıştıktan sonra, birkaç e-posta hesabım için birden fazla doğrulama e-postası aldım, ancak hiçbir şey işe yaramadı. Sonunda seçeneklerim bitti, bu yüzden başka birinin Gmail’ini kullanmak zorunda kaldım. Ancak o zaman her şey sonunda çalıştı. Bu nedenle, birkaç e-posta ve çok sayıda deneme aldı ancak sonunda fotoğraf kimliğimi göndermeme izin verildi, böylece tanımlanabilirim. Sonra doğrulama için birkaç saat daha sürdü, ama!

Zor? Kesinlikle. Ama belki şanssız oldum.

Sonunda kontrol paneline ulaştığımda oldu.

Gördüğünüz gibi, oldukça modern ve çok fazla bilgiye sahip. Web postasına, cPanel’e ve birkaç önemli kısayola kolayca erişebilirsiniz. Bu aslında şimdiye kadar karşılaştığım en iyi gösterge tablolarından biri.

CPanel’e gelince, aslında oldukça kafa karıştırıcı. Site5 kendi özel temasını kullanıyor gibi görünüyor.

Yine de, bazen, bir şeyi veya ciddi bir kazayı tıklatarak (dürüstçe bunu henüz çözemedim), bu panelin farklı görünümlerinden bazılarını görüyorsunuz.

Bu garip, değil mi? Açıkçası, bu Site5 panelinde bazı şeylerin tam olarak doğru olmadığının bir işaretidir.

CPanel’i özelleştirerek bu panelin rahatlığını bozmak gerçekten sinir bozucu. Sezgiselliği kaybeder ve bazı direktifler işe yaramaz.

Umarım her şey temizlenir ama şimdilik performansı değerlendirelim.

Site5 Performansı

Site5, ortalamanın üzerinde bir performans sunar. Ve planların oldukça pahalı olduğunu düşünürsek, planın daha iyi olmasını bekleyebilirsiniz..

Ancak, Site5’in performans açısından rakiplerle nasıl karşılaştırıldığını görelim. Her zamanki gibi, dört ana şeye bakacağım.

 • Düşük bakım sırasında sunucunun hızı (küçük bir web sitesi)
 • Yüksek bakımla ana bilgisayarın hızı (daha büyük bir web sitesi)
 • Sunucunun genel çalışma süresi
 • Hırsızlığa karşı güvenlik değerlendirmesi

Site5 hızı küçük bir web sitesine ev sahipliği yapıyor

Buradaki mantık çok basit – bir web sitesi ne kadar büyük ve karmaşıksa, yüklenmesi o kadar uzun sürer. Müşteriler genellikle sağlayıcıyı yavaş sunuculara sahip olduğu için eleştirmeye eğilimlidir, bunun yerine aşırı yükleme hatasıdır..

Bu bölümde, Site5 sunucularının çok küçük, 20 satırlı bir HTML web sitesiyle uğraşmaları gerektiğinde ne kadar hızlı olduğunu göreceğiz. İşte burada:

Ve sonuçlar oldukça iyi. Kesinlikle şaşırtıcı değil ama iyi. Beklendiği gibi, Dallas sunucuları ABD’de gerçekten başarılı. İngiltere, Brezilya, Japonya ve Avustralya performansları da 200 ms’nin altında veya biraz üzerinde.

Hindistan ve Singapur bir kez daha geride kaldı – ancak bu yalnızca ABD’deki sunucu konumuyla beklenebilir.

Genel olarak, gördüğümüz şeyde yanlış bir şey yok.

Daha büyük bir web sitesini barındıran site5 hızı

Site5, planlarıyla birlikte herhangi bir web sitesi oluşturucu içermez, bu yüzden düzenli bir WordPress web sitesi almaya, içerikle doldurmaya ve nasıl olduğunu görmeye karar verdim.

Ve sonuçlar burada ortalama. ABD’nin batısındaki 60ms kadar hızlı performans ile diğer bölgelerde de çok kötü değil. Tabii ki, Hindistan ve Singapur hariç.

Düşük bakım performansına çok benzer, değil mi? Bu, hiçbir şekilde kötü bir şey değildir, çünkü Site5’in daha büyük web sitelerini kolaylıkla ele alabileceği çok açıktır.

Tabii, hızlar hiçbir şekilde mucizevi değil ama en azından kararlılar. Şaşırtıcı bir şey beklemeyin ama kesinlikle ciddi bir darboğaz olmayacak.

Site5 genel çalışma süresi ve performansı

Gelişmiş izleme aracımızı kullanarak, stok Site5 WordPress web sitesinin performansını dakikada bir izledik. Bu şekilde sadece ne zaman çöktüğünü göremedik – aynı zamanda gün geçtikçe tepki sürelerinin ne kadar kararlı olduğunu görme şansımız oldu..

İşte testin ilk günlerinden sonuçlar:

Bu iyi. Harika değil ama iyi. Hızlar çoğunlukla 500 ila 1000 ms arasında değişiyor, garip bir artış 2000 ms’ye kadar çıkıyor.

Hızlar inanılmaz derecede etkileyici olmasa da, birçok sağlayıcının günlük olarak yaşadığı 10 veya 20 saniyelik gecikmeler yoktur. Ayrıca, birkaç haftalık test döneminde tek bir kesinti yaşanmadı.

Site5 Hırsızlığa Karşı Koruma

Her zaman olduğu gibi, bu değerlendirme iki kısım halinde yapılır. Burada birinin hesabınıza erişmesinin ne kadar kolay olacağını öğreneceğim. Günümüz dünyasında, web güvenliği inanılmaz derecede önemlidir. Şaşırtıcı güvenlik delikleri bırakarak hosting şirketiniz olsaydı gerçekten kötü olurdu.

İnanılmaz derecede yasadışı ve çok duyarsız olan sağlayıcıyı hacklemeye çalışmayacağız. Bunun yerine, Site5 kaba kuvvet güvenlik sistemlerini test etmeye çalışacağız. Ardından, ana bilgisayarın canlı sohbet hizmeti temsilcisinden bir şifre yapıp yapamayacağımı göreceğiz.

Kaba kuvvetle başladım. İşlem basit. Tarayıcımı temizledim, IP adresimi değiştirdim ve arka arkaya 20 kez başarısız hesabıma girişmeye çalıştı. Bu şekilde, birinin şifresini deniyor ve tahmin ediyormuş gibi görünerek, kör tahmin etmenin yasaklanması gerekir.

21. denemede sonunda şifremi doğru buldum. Site5 tepki vermedi. Bunun yerine, hemen içeri girmiştim. Açıkça uygulanan kaba kuvvet güvenlik mekanizmaları yok gibi görünüyor. Askıya alınmak üzere şifrenizi tahmin etmeye çalışan birine karşı yeterince hassas değil. Bu hayal kırıklığı yaratıyor.

İkinci sınavım için, "hak sahibi" ve hesabımın sahibi olduğumun somut bir kanıtını sağlamamama rağmen şifremi geri almamı istedim.

Burada ilginç bir şey oldu. Temsilciye son 4 basamaklı kredi kartı ve kayıt için kullandığım posta kodunu vermem söylendi. Bu iyi. Rastgele bir hacker’ın hesaplardan geçmesinin hiçbir yolu bu şeylerin her ikisini de kolayca elde edemezdi. ancak…

Onları sağladıktan sonra, Şifremi geri alabilmemin bir yolu olmadığı söylendi. Yalnızca kaydolurken kullandığım bir e-postaya gönderilebildiğinden! Sıfır mantıklı. E-postama erişebilseydim, ilk etapta müşteri alanına erişim elde etmek için kullanırdım.

site5 hesabı girişi

Yeterli bilgi sağlarsanız birçok sağlayıcı bilgilerinizi yeni bir e-postaya gönderebilir, ancak Site5 bunu sağlamaz. Bu nedenle, emin olun – e-postanız güvende ise, barındırma alanınız da güvenlidir. Bilgisayar korsanları erişemez.

Ne yazık ki, e-postanızı kaybederseniz, kilitli kalırsınız.

NOT – önemli kişisel bilgilerinizi gizli tutun. Ayrıca, ana e-postanıza sizden başka kimse tarafından erişilemediğinden emin olmak için ekstra güvenlik önlemleri kullanın!

Site5 İncelemesi – Sonuç

Site5 ile her şey mükemmel değil. Özellikler en iyi ihtimalle tutumlu ve panelde rastgele hatalar var. Tüm bunlarla birlikte, fiyat Hostinger gibi bazı ucuz ana bilgisayarlarla karşılaştırmaya başlamak için bile yakın değildir. Ayrıca, müşteri hizmetleri seçenekleri gerçekten hayal kırıklığı yaratıyor ve kesinlikle bazı iyileştirmeler kullanabilir.

Ancak, bu Site5 incelemesi bazı iyi şeyler de gösterir. ABD’de performans kabul edilenden daha fazla. Bunu çok ekle kararlı yanıt süreleri ve oldukça nadir duruş süreleri, ve her şey iyi görünmeye başlıyor.

Site5 çok basit olmaya çalışıyor. Onun "no-heyecan" yaklaşım takdir edilebilir. Yine de en iyinin en iyisi olabilmek için bazı şeylerin iyileştirilmesi gerekiyor.

Artıları

 • Kararlı performans
 • Uygun tepki süreleri

Eksileri

 • cPanel birkaç sorun yaşıyor
 • Kötü sohbet desteği
 • Pahalı fiyatlandırma
 • Önemli özellikler eksik
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector