SmarterASP.NET İncelemesi

SmarterASP.NET, 60 günlük ücretsiz deneme sürümü, anında etkinleştirme ve ücretsiz geçici URL ile olağanüstü bir teklif sunan bir barındırma sağlayıcısıdır (’DNS’nin yayılmasını beklemek bile gerekmez). Sen ne zaman’çevrimiçi dünyada yeni başlayan biri olarak, bir rüya gerçek gibi sesler barındırmak için bir kuruş harcamadan başlayabilmek.


Peki bu yeni müşteriler için teklif kadar iyi hosting? Ve deneme planı denemeye değer mi? İzin Vermek’Bu SmarterASP.NET incelemesinde hepsini bulmak.

Ne bens Daha AkıllıASP.NET?

SmarterASP.NET adından da anlaşılacağı gibi 4 katmanlı bir hosting şirketi Üstün Paylaşılan ASP.NET barındırma. ASP.NET, Microsoft tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir uygulama çerçevesidir. Ancak Windows barındırma, bu sağlayıcının sunduğu tek hizmet değil.

superiorasp.net inceleme windows hosting

SmarterASP.NET tarafından sunulan bir dizi hizmet var:

 • Windows Server 2012/2008 R2 (4 katman)
 • Yarı Özel ASP.NET Barındırma – maksimum 5 ila 10 müşteri (4 katman) arasında paylaşılan sunucular
 • Linux Planı (4 katlı)
 • Windows SSD + VPS (4 katman)
 • Bayi Planları (4 katlı)
 • Alan adı kaydı – küresel ve ülkeye özgü TLD’ler

Böyle cömert bir ücretsiz deneme paketi sunan şirketin cazibe almaya çalışan yeni bir oyuncu olması gerektiğini düşünebilirsiniz, ancak SmarterASP.NET 1999 yılında kurulmuş deneyimli bir şirkettir..

Amacı, kullanıcı için tam gizlilik ve güvenlikle maksimum verimlilik sunmaktır. Bunu başarmak için, bu şirket günün her saatinde yönetimi ve işletmedeki en güçlü fiziksel veri merkezi güvenliğinden birini korur.

Ve SmarterASP.NET’in teklifi oldukça standart görünüyor, onu ayıran şey ASP.NET paketleri.

Kişisel olarak, Linux planlarının daha fazla özellik sunduğuna, daha çok yönlü ve çok daha popüler olduğuna (daha uygun fiyatlı olduklarına) inanıyorum, ancak SmarterASP.NET’in Microsoft tarafından geliştirildiğini unutmayın, Windows planlarını atlayamayız.

Yani, bu SmarterASP.NET incelemesinde, hem Windows hem de Linux web barındırma planlarına bir göz atacağım.

SmarterASP.NET pencereler Fiyatlandırma

SmarterASP.NET’in bayrakçıları olduğu için Windows planlarını atlayamayız. İşte burada üç $ 2.95 / ay’dan başlayıp $ 7.95 / ay’a kadar sınırsız plan. Ancak en iyi yanı, bu hizmetleri tamamen ücretsiz olarak deneyebilmenizdir..

SmarterASP.NET’in 60 günlük bir deneme süresi var. Ve oldukça sınırlı olmasına rağmen, hizmetleri yatırıma para olmadan kullanmaya başlamanızı sağlar. Ysen don’kaydolmak için kredi kartına bile gerek yok. Ne kadar iyi?

smarterasp.net pencere planlarını gözden geçir

Planların nasıl sıralandığına hızlı bir göz atalım:

 • 60 GÜN Deneme – 0 $, 1 web sitesi, 1 GB depolama alanı, 1 alan adı, 1 veritabanı, 10 GB bant genişliği.
 • .NET Temel – $ 2.95 / ay, yukarıdaki tüm sınırsız.
 • .NET Advance – 4.95 $ / ay, yukarıdaki tüm sınırsız.
 • .NET Premium – 7,95 $ / ay, yukarıdakilerin tümü sınırsız.

SmartASP.NET’in disk alanı veya bant genişliği üzerinde herhangi bir kısıtlaması yoktur. Ayrıca, istediğiniz kadar alan ekleyebilirsiniz. Ancak tüm temel özellikleri görelim:

60 Gün Deneme.NET Temel.AĞ
İlerlemek
.AĞ
Ödül
Disk alanı1GBSınırsızSınırsızSınırsız
Bant genişliği10GBSınırsızUnmeteredUnmetered
İzin verilen alan adları1SınırsızSınırsızSınırsız
SSLHayırHayırDahilDahil
E-posta hesaplarıSınırsızSınırsızSınırsız
Müşteri desteğiSohbet / e-posta / telefonSohbet / e-posta / telefonSohbet / e-posta / telefonSohbet / e-posta / telefon
Otomatik yedeklemelerHayırEvetEvetEvet

Yine, üç ücretli planın aynı sınırsız temelleri var ve bu da biraz daha derinlere dalmamız gerektiği anlamına geliyor. Bu planlar arasında farklılık gösteren çeşitli özellikler vardır, ancak en belirgin MSSQL & MySQL özellikleri:

SmarterASP.net mssql özellikleri

Gördüğünüz gibi, MSSQL sayısı arasındaki fark & MySQL sunucu veritabanları ve disk alanı önemli ölçüde değişiklik gösterir.

Ve genel olarak, size ABD veya Hollanda’daki SSD sunucuları. Ayrıca, tüm planlara dahil edilen DDoS ve kötü amaçlı yazılımdan korumaya da sahip olursunuz.

Doğal olarak, Windows barındırma özelliğine sahip cPanel yoktur, SmartASP.NET sizi şirket içi kontrol paneliyle donatır.

Ve yine, bu barındırma sağlayıcısı web sitesi oluşturucu veya ücretsiz destekli web sitesi transferi sunmaz (bu bir 49.95 $ maliyeti). Ama anladın WordPress, Drupal için tek tıklamayla kurulumlar, Umbraco, NopCommerce ve diğer.

Ücretsiz plan herhangi bir e-posta özelliği sunmuyor, ancak sanırım bu ücretsiz bir plan için anlaşılabilir. Öte yandan, Temel plan bazı önemli e-posta özelliklerinde (Posta Listesi, Otomatik Abone Ol ve Aboneliği İptal Et) kesilir.

Ama eğer bir SmarterASP.NET incelemesi yazamadım’t Her zamanki fiyat yakalamaya dikkat edin. Orada birçok web barındırma sağlayıcıları görüldüğü gibi aynı yakalamak var reklamı yapılan fiyat yalnızca uzun vadeli faturalandırma döngüsüyle kullanılabilir.

SmarterASP.NET Windows teklifinin her dönem için nasıl sunulduğunu görelim:

Temel .NETGelişmiş .NETPremium .NET
3 ay13,5 ABD doları (aylık 4,5 ABD doları)19,5 ABD doları (6,5 ABD doları / aylık)28,5 ABD doları (9,5 ABD doları / aylık)
6 ay23,7 ABD doları (aylık 3,95 ABD doları)35,7 ABD doları (aylık 5,95 ABD doları)53,7 ABD doları (8,95 $ / aylık)
12 ay35,4 ABD doları (aylık 2,95 ABD doları)59,4 ABD doları (aylık 4,95 ABD doları)95.4 $ (aylık 7.95 $)
24 ay63,72 $ (aylık 2,65 $)106.92 $ (4.45 $ / ay)171,72 $ (aylık 7,15 $)
36 ay90,27 ABD doları (2,5 ABD doları / aylık)>151,47 $ (4,2 $ / aylık)243,27 $ (aylık 6,76 $)

Örneğin, döneme bağlı olarak Premium plan size 6.76 $ / aylık (36 aylık faturalandırma döngüsü) ile 9.50 $ / aylık (3 aylık faturalandırma döngüsü) arasında bir maliyete mal olacaktır. Ve tüm fiyatlar peşin ödenirken, 3 yıllık planı seçerseniz,’% 15 indirim yaparak 243,27 $ olacak.

smarterasp.net inceleme windows fiyatlandırma dökümü

Sonuçta, SmarterASP.NET Windows hosting planları gerçekten güçlü ve fiyatlandırma sistemi daha uzun vadeli bir hosting ile iyi bir anlaşma elde etmenizi sağlar. Ve sonunda beğenmeme rağmen, bir 60 günlük para iade garantisi!

SmarterASP.NET Linux Fiyatlandırma

Burada $ 2 / mo ve $ 4 / mo’dan başlayan tekliflerimiz var. Ve tabii ki, 60 günlük Ücretsiz Deneme’yi de seçebilirsiniz.

SmarterASP.net incelemesi: linux hosing planları

Öyleyse bırak’Planlar arasındaki temel farkların neler olduğuna bakın:

 • 60 Gün Deneme – 0 $, 1 web sitesi, 1GB depolama alanı, 1 alan adı, 1 veritabanı.
 • Linux PRO – 2 $ / ay, yukarıdaki tüm sınırsız.
 • Linux TURBO – 4 $ / ay, yukarıdaki tüm sınırsız.

Hem Pro hem de Turbo aynı sınırsız temelleri sunduysa,’ana fark?

Turbo planı, sözde Turbo Sunucu size 20 kata kadar daha hızlı sayfa yükü sağlayabilir, SSH erişimi ve daha fazla postalama özelliği.

Elbette, fiyatlandırma deseni Windows paketlerindeki ile aynıdır. Bu planlar için reklamı yapılan fiyat, yukarıda belirtildiği gibi, aylık olarak sırasıyla 2 ve 4 dolardı.

Döneme bağlı olarak, Pro planı ayda 2 $ – 3 $ ve Turbo planı ayda 4 $ – 5 $ tutarındadır. Tüm fiyatlar peşin ödenir, bu nedenle 3 yıllık planı seçerseniz,’sırasıyla 72 $ ve 144 $ olacaktır:

SmarterASP.net incelemesi: linux pro fiyatlandırma

3,6,12,24 ve 36 ay olmak üzere beş olası abonelik dönemi arasından seçim yapabilirsiniz. En ucuz aylık maliyeti elde etmek için en uzun dönemi seçmelisiniz.

Teklif her bir süre için şu şekilde sunulur:

Linux ProLinux Turbo
3 ay9 $ (aylık 3 $)15 $ (aylık 5 $)
6 ay18 $ (aylık 3 $)30 $ (aylık 5 $)
12 ay36 $ (aylık 3 $)60 $ (aylık 5 $)
24 ay60 $ (aylık 2.5 $)108 $ (4,5 $ / aylık)
36 ay72 $ (aylık 2 $)144 $ (aylık 4 $)

Ve ücretsiz denemeyi unutmayalım -’60 gün boyunca s. Bu konuda en iyisi, 60 günlük para iade garantisinden ayrı olarak kullanılabilmesidir. Geri ödeme yapacak olsaydınız, bu size dört ay ücretsiz hosting!

SmarterASP.net incelemesi: 60 günlük ücretsiz deneme sürümü

Öte yandan, ücretli planlar gerçekten harika özelliklerle uygun fiyatlı. İşte SmarterASP.NET Linux tabanlı planların temel özelliklerine sahip bir tablo:

60 Gün DenemeLinux ProLinux Turbo
Disk alanı1GBSınırsızSınırsız
Bant genişliği1GBUnmeteredUnmetered
İzin verilen alan adları1SınırsızSınırsız
SSLHayırDahilDahil
E-posta hesaplarıSınırsızSınırsız
Müşteri desteğiSohbet / e-posta / telefonSohbet / e-posta / telefonSohbet / e-posta / telefon
Otomatik yedeklemelerHayırEvetEvet

Daha önce de belirtildiği gibi, Pro ve Turbo planları arasındaki farklar o kadar büyük değil – SSH erişimine ihtiyacınız yoksa veya tüm profesyonel postalama yeteneklerini istemiyorsanız. İlginç bir şekilde deneme planı için’t bir e-posta ayarlamanıza bile izin vermeyin!

Ancak tüm planların ABD veya Hollanda’daki konumları olan SSD sunucuları var. Ve sen DDoS ve kötü amaçlı yazılımdan koruma koruması dahil. Hosting yönetimine gelince, cPanel var.

Ancak, SmarterASP.NET bir web sitesi oluşturucu sunmaz. Ve yardımlı web sitesi transferi almak için size 49,95 $ mal olacak.

Ancak genel olarak, ücretli planlarla, çok makul bir fiyata tam web sitesi güvenliği ile birlikte ölçülmemiş bir hizmet alırsınız.

Daha AkıllıASP.NET Artıları

İlginç bir şekilde, SmarterASP.NET incelemesi için seçtiğim tüm faydaları diğer bütçe web ana bilgisayarlar için oldukça nadir özellikler ile ilgilidir.

Uygun fiyatlı ASP.NET barındırma

Bu uygun fiyatlı bir ASP.NET paylaşılan barındırma paketi arayan biri için büyük bir avantajdır. MVC 5 ve 4.0 hosting’in yanı sıra 4.6 ve 4.5’in en son ASP.NET sürümlerini desteklerler. Bütün bunlar temel plan için 2,95 $ / ay (12 ay için 35,4 $) çok uygun bir fiyat için. Oldukça rekabetçi bir teklif.

Harika deneme & para iade

Yeni müşteriler çekmek için, bazı web hosting şirketleri ücretsiz denemeler sunar (genellikle 7, 14 veya 30 gün uzunluğunda). Diğer şirketler don’t Onları hiç teklif etmeyin ve bunun yerine 30 günlük veya 60 günlük para iade garantisi sunun. İkincisi, kullanıcının ön ödeme yapmak zorunda olduğu için fikrini değiştirmesini zorlaştırır.

Tüm bunlarla karşılaştırıldığında, bir teklif 60 günlük ücretsiz deneme (cc gerekmez) çalmak. Yine de müşterilerine, yalnızca duruşmayı bitirdikten sonra başlayan 60 günlük para iade garantisi veriyorlar.!

Yerleşik Cloudflare entegrasyonu

Web siteniz tek bir konumda barındırılıyorsa ancak dünyanın her yerinden insanlar tarafından erişiliyorsa, veri merkezinizden daha fazla yaşayanlar acı çekecektir. Neyse ki uluslararası faaliyet gösteren herkes için SmarterASP.NET, bir Cloudflare CDN (içerik dağıtım ağı) entegrasyonu sunar. Bu sayede web siteniz 4 kata kadar daha hızlı yüklenebilir! Ve sen yapmıyorsun’Bunu kurmak için profesyonel olmanız bile gerekmiyor.

SmarterASP.NET Eksileri

Doğal olarak, bazı olumsuzluklar var – ama her web hosting şirketinin bazı zayıf noktaları olduğu için SmarterASP.NET incelemesi benzersiz değil.

Düşük performans – endüstri liderlerinin biraz gerisinde

Ne yazık ki, performans Hostinger gibi bazı popüler web barındırma seçeneklerine kıyasla yoksundur. SmarterASP.NET, ortalamanın altında C olarak derecelendirildi:

asp.net yanıt süreleri

Ancak, bu şaşırtıcı olmamalı – sonunda,’s daha uygun fiyatlı web barındırma biridir. Çalışma Süresi Hesaplayıcımıza göre% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi sunuyorlar, ancak web sitenizi istediğiniz kadar çevrimiçi tutmak yeterli olmayabilir. Diğer sağlayıcılar% 99,99 veya hatta% 100 çalışma süresini garanti edebilir, bu da uzun bir süre akılda tutarak oldukça önemli bir farktır..

Sadece iki sunucu konumu

Bütçe döneminde, sadece Avrupa ve ABD’de (Amsterdam’da) bulunan, dünyanın dört bir yanındaki birden çok yerde veri merkezleri sunan 1 $ veya 2 $ web barındırma hizmetleri & Şehir merkezinde LA) yeterli olmaktan uzaktır. Özellikle Asya pazarlarındaki çevrimiçi işletmelerin hızlı büyümesi göz önüne alındığında. Umarım, CDN’leri sitenizi bunu dengeleyecek kadar hızlandırabilir.

Karmaşık seçim – özellikle yeni başlayanlar için

Reklamları siteye girdiğiniz andan itibaren oldukça açık olsa da, kaydolmaya çalıştığınızda,’Linux veya ASP.NET – doğru sunucuyu seçmek o kadar kolay değil. Sonunda, yeni başlayanların çoğunluğu bir veya iki WordPress sitesini barındırmak için en uygun seçeneği arayacak. Bunları taramak müşterilerin kaybedilmesine yol açabilir.

Öte yandan,’t Bu web barındırma hedef kitlesinin tipik bir bütçe web barındırma farklı olduğunu unutmayın. o’bu yüzden yapmıyorum’bu durumda düşünmüyorum’bu büyük bir dezavantaj.

SmarterASP.Net İnceleme Özeti

Özetle, SmarterASP.NET teklifinin başlamak isteyen herkes için mükemmel olduğuna inanıyorum. Hosting için bir kuruş harcamadan, tamamen işlevsel bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

Tüm bunlar cPanel ve 1-tıklama WordPress kurulumu ile. Doğal olarak, işiniz büyümeye başladığında, ihtiyaçlarınıza daha uygun bir şeye bakabilirsiniz. Ama yeni gelen biri için? İçtenlikle tavsiye edebileceğim mükemmel bir oyun alanı.

Artıları

 • 60 günlük deneme
 • 60 gün para iade garantisi
 • Dahili CDN
 • Uygun fiyatlı ASP.NET barındırma

Eksileri

 • Subpar performansı
 • Sadece iki sunucu konumu
 • Yeni başlayanlar için ezici bir barındırma teklifi
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector