Tsohost İncelemesi

tsoHost, web hosting basit ve çok ölçeklenebilir hale getirmeyi amaçlayan bir İngiliz hosting sağlayıcısıdır. 250.000’den fazla müşteri tarafından güvenilen şirket, ülkenin en büyük barındırma sağlayıcılarından biridir.


Bu tsoHost incelemesinde, bu şirketi test edeceğiz ve dünya devlerine nasıl performans gösterdiğini göreceğiz..

TsoHost nedir?

Tsohost aslında 2003’ten beri oldukça uzun bir süredir var. Kurucu Darren Lingham, uygun bir fiyata yüksek performanslı barındırma var gibi görünmediğinden hayal kırıklığına uğradı. İngiltere merkezli web hosting rekabetçi bir pazar ve Tsohost, cazip fiyatlandırma modeli ve 7/24 müşteri desteği ile sadece İngiltere’den değil dünyanın her yerinden müşterileri çeken bir şirket olmayı umuyor.

Nasıl olduğunu öğrenelim, olur mu?

* Bu inceleme ‘Başlangıç’ paketini temel almaktadır *

Tsohost Barındırma Hizmetleri

Tsohost ne sunuyor? Açıkçası, barındırma. Ama bizim için hangi seçeneklerin mevcut olduğuna biraz daha derinlemesine bakalım.

 • Alan isimleri
 • ağ sağlayıcısı
 • Sanal özel sunucular
 • Özel sunucular

Güçlü seçenekler! Sıra dışı bir şey yok, ama Tsohost sadece basit web hosting daha fazlasını sunan görmek güzel.

Ancak, web hosting bugün derinlemesine bir göz atın bir şey olacak. Yine de, Tsohost ana sayfasına indikten sonra bulacağınız ilk şeyin alan adları için büyük bir eski arama kutusu olduğunu belirtmek gerekir. Bir göz at.

Tsohost incelemesi

En azından estetik açıdan iyi bir başlangıç. Bir barındırma sağlayıcı kendi web sitesi tasarımı içine biraz çaba koyar zaman her zaman güzel bir zevktir. Sana bakarken, Arvixe…

Tsohost incelemesinin bir sonraki bölümüne geçerek, sunulan paketlere bir göz atacağız.

Ne’Tsohost Hosting Paketine Dahil Olanlar?

Tsohost incelemesi

Toplamda dört.

Aylık 1.34 £ ‘dan 18.02 £’ a kadar değişen fiyatlarla Tsohost’un neredeyse herkes için bir seçeneği var. Öncelikle e-Ticaret sitelerine yönelik bir paket görmek de hoş bir şey!

Şimdi devam edeceğim ve aşağıdaki tabloda biraz daha ayrıntılı olarak planları parçalayacağım:

Kişiye özelBaşlamake-Ticaret
Disk Alanı Sınırı500MB15 GB50GB100GB
Bant genişliği sınırıSınırsızSınırsızSınırsızSınırsız
Kaç Etki Alanına İzin Verilir13820
Sunucularda Kullanılan SSD veya HDD?Paylaşımlı Hosting için HDD, VPS için SDD & Dedicated SunucularPaylaşımlı Hosting için HDD, VPS için SDD & Dedicated SunucularPaylaşımlı Hosting için HDD, VPS için SDD & Dedicated SunucularPaylaşımlı Hosting için HDD, VPS için SDD & Dedicated Sunucular
SSLSSL Desteğini ŞifreleyelimSSL Desteğini ŞifreleyelimSSL Desteğini ŞifreleyelimSSL Desteğini Şifreleyelim
Anti-DDoS KorumasıHayırHayırHayırHAYIR
Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı KorumaHayırHayırHayırHayır
E-posta hesapları5 x 200MB Posta Kutuları100 x 200MB Posta Kutuları100 x 1GB Posta KutularıSınırsız x 10GB Posta Kutusu
FTP HesaplarıSınırsızSınırsızSınırsızSınırsız
Web Sitesi OluşturucuHayırHayırHayırHayır
Web Sitesi ŞablonlarıYokYokYokYok
Yardımlı Web Sitesi TransferiBedavaBedavaBedavaBedava
cPanelHayırHayırHayırHayır
Otomatik YükleyiciDahilDahilDahilDahil
Otomatik Yükleyici Komut Dosyaları28282828
Para iade garantisi60 gün60 gün60 gün60 gün
Müşteri desteği7/24 Canlı sohbet, Bilet, Telefon7/24 Canlı sohbet, Bilet, Telefon7/24 Canlı sohbet, Bilet, Telefon7/24 Canlı sohbet, Bilet, Telefon
Sunucu Konumu SeçimiHayırHayırHayırHayır
Ücretsiz Otomatik YedeklemelerGünlükGünlükGünlükGünlük

Konuşacak çok şey var! Hadi başlayalım.

İlk izlenimler

Özellikleri

Özellikler, özellikler, özellikler!

İyi noktalardan başlayarak. Üzerinde sınırsız bant genişliği herşey planları. Bant genişliğiniz aşılırsa, diğer bazı sağlayıcılarda olduğu gibi sınırlanmayacak veya yavaşlamayacağınız için bu oldukça harika.

Ayrıca sınırsız sayıda FTP hesabı ve ücretsiz otomatik yedekleme elde edersiniz günlük her planda.

Depolama alanı açısından, fiyat yükseldikçe işler ölçeklenir. Kişisel plan için 500 MB’dan başlayarak ve e-Ticaret planı için 100 GB ile biten. İyi şeyler, çoğu insan siteniz inanılmaz derecede grafik ve video ağır değilse, 100 GB yalnız 15 GB disk alanını aşmayacak.

‘İzin Vermek’s Şifrele SSL Desteği ‘tüm planlara dahildir.

Tsohost incelemesi

Şimdi o kadar iyi olmayan şeylere.

Yerleşik Anti-DDoS veya Kötü Amaçlı Yazılımdan Koruma koruması yoktur. PHP ve eklentiler aracılığıyla sitenizin güvenliğini sağlamak size kalmıştır. Dahil olan bir web sitesi oluşturucu veya web sitesi şablonu yoktur ve ayrıca sunucu konumunuzu seçemezsiniz.

Şimdi en büyük dezavantajları, en azından benim için:

Tüm web barındırma hizmetlerinde yalnızca Sabit Disk Sürücüleri (HDD) kullanılır. Katı Hal Sürücülerine (SSD) yalnızca VPS barındırma veya Özel Sunucu barındırma satın alırken erişebilirsiniz.

Modern ve görünüşte ileri görüşlü bir şirketin gerçekten web hosting için SSD’leri kullanması gerektiği için oldukça hayal kırıklığı yaratıyor, en azından ayda 18 £ e-Ticaret paketinde. SSD’ler yanıt verirken çok daha hızlıdır ve HDD’lerden daha az zarar görür.

Bir sonraki inanılmaz hayal kırıklığı yaratan şey cPanel eksikliğidir. Tsohost, kendi kontrol panelini içerir. ‘Tsohost Bulut Barındırma Platformu’ Tsohost web sitesindeki hesabınızdan erişilebilir. Teorik olarak, bu iyi, ama pratikte işler oldukça farklı.

Tsohost incelemesi

Yukarıda, giriş yaptıktan hemen sonra size sunulan gösterge tablosunu görebilirsiniz. Şimdiye kadar oldukça standart. Bunun, birden fazla web sitesine sahip kullanıcılar için özellikle yararlı olduğunu düşünüyorum, çünkü buradan hangi siteniz varsa kolayca yönetmeyi seçebilirsiniz.

Tek bir siteye sahip insanlar için, burada olduğu gibi, giriş yaptıktan sonra doğrudan ‘Web sitesini yönet’ e gitmek, işleri yapmanın daha akıllı bir yolu olacağını düşünüyorum. Yine de, sadece küçük bir sorun, şimdiye kadar şikayet edecek çok şey yok.

Web sitemizi yönetmeye başladığımızda sorunlar biraz daha belirginleşiyor.

Tsohost incelemesi

Sorunu görüyor musunuz? Bu sadece özelliklerin eksikliği. ResellerClub gibi bir şeye bakarsanız, cPanel’i görkeminde görürsünüz. Özelliklerle dolu ve anlaşılması çok kolay. Ne yazık ki, burada durum böyle değil.

Tsohost’un neden sadece cPanel kullanmak yerine kendi kontrol panellerini uygulamaya karar verdiğinden emin değilim, ama her biri kendi.

Bir otomatik yükleyici var, ama açıkçası korkunç. Sadece arka planda uygulamaları yükler / kaldırır. Yüklemenin nasıl gittiğine dair görsel bir ipucu yoktur ve ‘yükleme, lütfen bekleyin’ mesajı dışında, oturmanız ve sayfanın tamamlandıktan sonra yenilenmesini beklemeniz yeterlidir.

tsoHost Fiyatlandırması

tsoHost’un 3 ana planı vardır – ayda 2,92 £ ‘dan başlayıp ayda 18,02 £’ a kadar. Ayrıca, bulunduğunuz yere bağlı olarak vergi ödemeniz de gerekecektir. Tüm planlar sınırsız bant genişliği içerir ve birden fazla web sitesine ev sahipliği yapabilir.

Ama rakamlar göründükleri kadar basit değil.

Onları tamamen parçalayalım ve alışveriş sepetindeki her bir plan için ne ödeyeceğinizi tam olarak öğrenelim.

Ödeme Süresi / PlanıBaşlamake-Ticaret
1 ay£ 3,82£ 8.78£ 23.98
12 ay£ 37.90£ 87.90£ 239,90
24 ay£ 70,00£ 158,22£ 432,37

*KDV hariç

Yani hepsi burada. Bunlar, check-out sırasında ödeyeceğiniz fiyatlardır. Çünkü, evet, ön ödeme yaparsınız. Promosyon planlarında gördüğünüz fiyatlar aylık maliyetler olsa da, aylık ödeme seçeneğiniz yoktur, başlangıçta bunu ödemek zorundasınız. Bu hosting sağlayıcıları için tipik, çok şikayet için yer.

Tsohost Müşteri Hizmetleri

Tsohost incelemesi

Bunlar oldukça harika seçenekler. Bir bilgi tabanı, bir barındırma sağlayıcısının destek bölümünü kontrol ederken her zaman hoş bir şeydir, çünkü sadece proaktif değil önleyici destek hakkında da düşündüklerini gösterir..

Destek seçeneklerinin geri kalanı oldukça standarttır, aşağıdakilere sahipsiniz:

 • Canlı sohbet (07:00 – Gece yarısı, GMT saatlerinde kullanılabilir)
 • Telefon desteği (07:00 – Gece yarısı, GMT’den edinilebilir)
 • Bilet desteği (Tsohost hesabınızdan 7/24 kullanılabilir)

Dediğim gibi, oldukça standart. Bununla birlikte, canlı sohbetin 7/24 mevcut olmaması biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Diyelim ki 01:00 GMT saatinde ortaya çıkan bir sorununuz var. Devam edip bir bilet gönderebilirsiniz, ancak bilet desteğinin karar alması uzun zaman alacaktır. Veya canlı biriyle sohbet etmeden veya telefonla konuşmadan önce 6 saat bekleyebilirsiniz..

Canlı sohbet

Tsohost’u satın aldıktan sonra desteğe ihtiyaç duyan çok az sorun yaşadım, bu yüzden canlı sohbet desteklerini teste sokmak için bana büyük bir şans verdi.

Bu bölümde, sohbet hizmetlerine bir göz atacağım ve her iyi şirketin uğraşması gereken 3 ana nitelikte nasıl performans gösterdiklerini göreceğim:

 • Tepki süreleri. Canlı sohbetin hızlı ve ‘canlı’ olması gerekiyor – onları başlatan insanlar genellikle’beklemek istemiyorum.
 • Temsilciler hakkında genel bilgi. Şirketlerinin köşe ve çentiklerini herkesten daha iyi tanımalılar.
 • İnsan faktörü. Temsilcilerin gerçek insanlar gibi davranmaları ve vurgulu olmaları gerekiyor. O’Beklendiği gibi, kendilerine gelen bir çok insanın öfkeli olacağını ve sorunlarının çözülmesini isteyeceğini düşünüyoruz..

tsohost incelemesitsohost incelemesitsohost incelemesitsohost incelemesitsohost incelemesitsohost incelemesi

&# 10003; İyi tepki süresi

&# 10003; Bilgili ajan

&# 10003; Dost canlısı ve insan

Bilet desteği

Burada hızlı bir bölüm var. Kontrol panelinde yanıt vermeme ve hata mesajları vermeme sorunları yaşıyordum, sadece teknisyenin kontrol edip herhangi bir tavsiye veya çözüm sunup sunmayacağını görmek için.

İyi haberler ve kötü haberler var. Önce hangisini istersiniz? Hmm, ne yazık ki cevabınızı duyamıyorum, bu yüzden önce iyi gidelim, kötü ikinci.

İyi: Aldığım yanıt profesyonel, cana yakındı ve aslında bu sorunla karşı karşıya kalsam muhtemelen yardımcı olacak bir çözüm sundu. (Tarayıcının önbelleğini temizleme)

Kötü: Tepki süresi oldukça zayıftı. Teknisyenin yazdığı ilk şeyin “gecikmiş yanıt için özür dilerim!” Olduğunu söylemeliyim ki bu memnuniyetle karşılandı. Ama yine de, teknik bir soruna cevap vermek için 8 saatten fazla beklemek zorunda kaldım, oldukça hayal kırıklığı yaratıyor. Yine de her zaman canlı sohbet var!

Destek gerçekten Tsohost’ın parladığı yerdir. Dürüst olmak gerekirse ben barındırma sağlayıcıları dünyasında herhangi bir daha iyi hizmet rastlamak söyleyebiliriz. Buradaki tek dezavantaj, yakında 7/24 değişecek olan 7/24 sohbet desteğinin olmamasıdır.!

Satın Alma Sırasında ve Sonrasında İlk İzlenimler

Satın alma işleminizi yapmadan önce, mevcut bir Tsohost hesabına giriş yapmanız veya yeni bir hesap oluşturmanız istenir.

Tsohost incelemesiTsohost incelemesi

Bir Tsohost planı satın alırken üç ödeme seçeneğiniz vardır. Paypal, BACS (Bankacıların Otomatik Takas Hizmetleri) ve Kredi / Banka kartı. Oldukça standart seçenekler, ancak kripto para bir seçim olarak kullanılabilir görmek güzel olurdu.

Her neyse, devam et.

İstediğiniz paket için ödeme yaptıktan sonra, kendinizi Tsohost kontrol panelinde bulacaksınız.

Tsohost incelemesi

Burada konuşmak pek ilginç değil. Ürünlerinizi (barındırma vb.), Faturalarınızı, alan adlarınızı ve biletlerinizi görme seçenekleriniz vardır. Üstte, tüm kontrol seçeneklerini de görebilirsiniz.

‘Ürünler’ sekmesine bastıktan sonra bu sayfaya yönlendiriliyoruz.

tsohost incelemesi

Buradan alan adınızı, kullanıcı adınızı ve sunucu adı, IP adresi ve ad sunucuları gibi diğer bazı yararlı bilgileri görebilirsiniz.

Daha da ilginç olanı, yukarıda bahsedilen kontrol paneline eriştiğiniz yer. Şimdi kontrol panelinden ve sınırlamalarıyla ilgili hayal kırıklığımdan bahsettik, bunun yerine web postası hakkında konuşalım.

Web Posta

Daha önce tablodan gördüğümüz gibi, başlangıç ​​planı 100 200 MB Posta Kutusu için ödeneklerle birlikte geliyor. Şimdi, bu bağlantıyı tıkladıktan sonra düşünürsünüz ‘Webmail’e Giriş ‘ ilk kez, bir posta kutusu veya en azından bir kullanıcı adı / şifre oluşturmanız istenir, değil mi? Hayır. Anlaşıldı, böyle yapıyorsun.

Aşama 1

Tsohost incelemesi

İlk olarak, kontrol paneline giriş yapmalısınız. Oradan, ‘web sitemi yönet’ bölümüne gidin ve bu listeyi bulacaksınız ‘Temel Yönetim Araçları’. Daha sonra vurmak isteyeceksiniz ‘E-posta hesapları’ ve üzerine çıkacaksın…

Adım 2

Tsohost incelemesi

İşte sihir gerçekleşir. Vurmak zorunda kalacak ‘Posta Kutusu Oluştur’ sekmesinden bir e-posta adresi (****@etkialanınız.***) ve söz konusu hesap için bir şifre oluşturmanız istenir..

Aşama 3

Tsohost incelemesi

Son olarak, az önce oluşturduğunuz kimlik bilgileriyle giriş yapabilirsiniz. Bunun daha akıcı olmaması biraz utanç verici. Tsohost, e-posta hesabı oluşturmayı web posta uygulamalarına kolayca uygulayabilir veya en azından web postasına bağlantı verebilir içeride kontrol paneli. Ayrılmış hissediyor.

Performans değerlendirmesi

Şimdi güvenilirlik konusunda 2/10 derecesini zaten gördünüz, bu nedenle muhtemelen bu Tsohost incelemesinin performans bölümünün en azını söylemek gerekirse, ilginç olacağını söyleyebilirsiniz..

Tek kelimeyle özetleyebilirim. Korkunç.

İşte performans açısından test edeceğimiz 4 şey:

 • evsahibi’düşük bakım sırasındaki hız
 • evsahibi’concrete5 website builder kullanılarak oluşturulan bir web sitesi ile hız
 • Sunucu’s genel çalışma süresi
 • Hırsızlığa karşı güvenlik gücü

Düşük Bakım Sırasında Ana Makine Hızı

Bu test hiç de zor olmamalı, hızlı bir şekilde oluşturduğum gerçekten basit bir HTML sayfası. Tabii, orada bazı bağlantılar ve CSS var, ama mutlak en kötü sunucular dışında herhangi bir şey bunu kolayca ele almalıdır.

Tsohost incelemesi

Ve nasıl performans gösterdiğine bir göz atalım:

tsohost incelemesi

Dürüst olmak gerekirse, oldukça harika! Yanıt sürelerinden bazıları oldukça zayıf, ancak genel olarak kötü değil. ‘A +’ derecesine çok fazla stok koymayın, çünkü neredeyse aynı puanların B’den D + ‘ya kadar her yerde puan aldığını gördüm. Yani bir tutam tuzla al. Gerçek ms ‘olsa da, bunlar doğrudur!

Yüksek Bakım Sırasında Ana Makine Hızı

Bu test daha zorlayıcı olmalıdır. Tsohost’ın kontrol panelinden sunulan 28 otomatik yükleyici komut dosyasının bir parçası olan concrete5’i kullanarak, nasıl çalışacağını görmek için bazı resimler, dönen bir atlıkarınca ve bazı Javascript eklentileri ile basit bir site oluşturdum..

Tsohost incelemesi

Biraz daha karmaşık, ama yine de bir sunucuya çok fazla düşmemesi gereken bir şey. İşte nasıl yapıldığı:

Tsohost incelemesi

Harika değil. Bu hızlar yine iyi, ancak basit HTML sitesine kıyasla açıkça bir yavaşlama görebiliriz. Bu arada beton5 inşaatçısı hakkında hızlı bir not. Hiç fena değil! Ücretsiz bir eklenti için, muhtemelen Tsohost’un sunduğu en iyi şeylerden biri olduğunu söyleyebilirim.

Sunucu Genel Çalışma Süresi

Bu bölüm için, her zaman olduğu gibi, basit bir WordPress sitesi kurdum ve takip için kullanışlı arkadaşımız Uptime Robot’a attım. Bu bize kesinti sürelerinin, sunucu yanıt hızlarının ve mevcut sunucu durumunun ayrıntılı bir dökümünü verir.

İzlemenin son birkaç gününde nasıl performans gösterdiği aşağıda açıklanmıştır:

Tsohost incelemesi

Burada ne diyeceğimi bile bilmiyorum. Bu tür bir performans hiçbir şekilde beklediğim bir şey değil. Tepeler ve oluklar her yerde. Geçen hafta sadece% 95 çalışma süresi! Ortalama tepki süresine baktığımızda bile nereden başlayacağım?

7500 ms’den fazla. 8000 ms dokunmak. Sivri uçları aşan ve aşan 30000ms. Bu 30 saniye bekleme süresidir. Açıkçası, bu tür korkunç performans için insanları ücretlendirmek kabul edilemez.

Bu tür sonuçlar cesurca ilan eden bir şirketten beklediğim bir şey değil:

Tsohost incelemesi

‘Süper yüksek hızlar ve en yüksek güvenilirlik …’

Ah, ya Tsohost bize yalan söylüyor, ya da sunucularının gerçekten ne kadar kötü olduğunun farkında değiller.

Ancak, birkaç gün daha izledikten sonra işler önemli ölçüde iyileşti. Kendimden öne geçmeyeceğim, ortalama tepki süreleri hala zayıf, çok zayıf, ama ilk başta gördüğümüz gibi değil.

tsohost incelemesi

Gördüğünüz gibi işler düzeldi. Son 24 saatteki ortalama yanıt süresi, 2000 ms işaret. Hala fakir, ama neredeyse 8000 ms’den çok daha iyi!

Ne yazık ki, hala bir kesinti var, en sonuncusu neredeyse 2 saat sürüyor.

Hırsızlığa Karşı Güvenlik Değerlendirmesi

Şimdi Tsohost’un güvenlik konusundaki iktidarsızlığına bir göz atma zamanı.

İlk olarak, kaba kuvvet koruma kontrolü. Parolanızın ne olduğu konusunda bir fikri olan birisinin hayal edin – ama her şeyi bilmiyor. Parola doğru tahmin edilene kadar olası tüm kombinasyonları deneyen otomatik bir komut dosyası bile olabilir.

IP ve tarayıcımı 20 kez yanlış parola girmeden önce ve nihayet 21. denemede doğru olanı girerek bunları kopyalamaya çalıştım. İzin verildi.

Bu kötü. Tsohost, 5 veya 10 kez yanlış tahmin ettikten sonra kolayca ek bir adım uygulayabilir. Kayıt olurken seçtiğiniz güvenlik sorusunu cevaplayan bir Captcha? Her şey yoktan iyidir.

İkinci test, canlı sohbete bağlanmak ve ajanları hem e-posta hesabım hem de Tsohost kimlik bilgilerime erişimi kaybettiğime ikna etmeye çalışmaktı ve tarafımdan sağlam bir kanıt olmadan onlardan girişler almaya çalıştım..

Şanssız. Hiçbir şey, zilch. Kendim hakkında hiçbir şey bilmeden, Tsohost hiçbir şey vermezdi. Kullanıcı adımı ve giriş bilgilerimi yalnızca kimliğimi, satın aldığım kart numarasının kanıtını, adresimi ve kurduğum güvenlik sorununun cevabını verirsem vereceklerdi. Sonunda iyi şeyler!

tsoHost İncelemesi – Sonuç

Kısacası – tsoHost harika bir hosting sağlayıcısı değil. Performans kederli – sadece sık sık kesintileri olan bir web barındırma hizmeti için ödeme yapan tüketiciler şarj edemez. Tepki süresi şimdiye kadar karşılaştığımız en kötü şeylerden biri ve işlerin bu şekilde ortaya çıkması beni gerçekten şaşırttı.

TsoHost’un ana sayfasına, ethos’una ve sitelerine girmiş olan açık çabayı inceliyorsunuz; ve gerçekten harika bir sağlayıcı olduklarını varsayıyorsunuz. Açıkçası, bu bize bir kitabı kapağıyla asla yargılamamayı öğretti.

Özetle, Tsohost dışarıda harika görünen ama çöl denizanası performansına sahip bir araba gibidir. Kelimenin tam anlamıyla en iyi web hosting listemizdeki herhangi bir sağlayıcı satın daha iyi. Ağ Çözümlerinin olası istisnası dışında, elbette.

Artıları

 • İyi fiyatlandırma seçenekleri
 • Mükemmel müşteri desteği
 • Ücretsiz günlük yedeklemeler

Eksileri

 • SSD sunucusu yok
 • Korkunç performans
 • CPanel eksikliği
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector