Ucraft İncelemesi

Ucraft, tek bir çağrı cihazından büyük çevrimiçi mağazalara kadar her türlü proje için tasarlanmış kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucusudur. Birçok güzel ve duyarlı şablon ve canlı bir editör sunar, böylece herhangi bir kodlama becerisi olmadan bile, bir web sitesi oluşturmak kolaydır.


Ama Ucraft rekabetten daha mı iyi??

Bu Ucraft incelemesinde, bu web sitesi oluşturucusunun iddia ettiği kadar iyi olup olmadığını test ettik. Bakalım!

Ucraft Fiyatlandırması

Ucraft’ın 4 planı var, ücretsiz dahil olmak üzere, mevcut. Prim planlarının fiyatı aylık 10 $ ‘dan başlar. Online mağazalar için Ucraft, aylık 21 $ ‘lık Pro Shop planına sahiptir. Ayrıca daha büyük mağazalar için BigCommerce planını 39 $ / ay karşılığında seçebilirsiniz..

ucraft inceleme fiyatlandırması

Her planla ne elde edersin?

 • Ücretsiz Web Sitesi – 1 Açılış sayfası, kendi alan adınızı ekleyin, ücretsiz barındırma, Ucraft filigranı.
 • Profesyonel Web Sitesi – 1 Web sitesi, 50 çevrimiçi mağaza ürünü, sürükleyin & damla oluşturucu, çok dilli site, kendi etki alanınızı bağlayın, Ucraft filigran yok.
 • Profesyonel market – Pro Web Sitesi planıyla aynı, ancak 1000 ürüne izin verildi ve e-ticarete özgü birçok özellik.
 • BigCommerce – Pro Shop planıyla aynı, ancak sınırsız ürün, eBay, Facebook ve Yandex desteği eklendi.

Almak için çok bol! Planları daha da yıkalım ve her birinin ne sunduğunu tam olarak öğrenelim!

Ücretsiz Web SitesiProfesyonel Web SitesiProfesyonel marketBigCommerce
Disk alanıSınırsızSınırsızSınırsızSınırsız
Bant genişliğiSınırsızSınırsızSınırsızSınırsız
Web Sitesi Şablonları18707070
Ücretsiz Alan AdıEvetEvetEvetEvet
Kendi Alan Adınızı BağlayınEvetEvetEvetEvet
Yapabileceğiniz Web Siteleri1111
E-posta hesaplarıHayırHayırHayırHayır
İnşaatçının Web Sitesindeki ReklamlarıEvetHayırHayırHayır
e-Ticaret SeçeneğiHayırEvetEvetEvet
Mevcut Ürünler0501000Sınırsız
EklentileriN / A15+15+15+
Sunucu Konumu SeçimiHayır (Google Web Sunucuları)Hayır (Google Web Sunucuları)Hayır (Google Web Sunucuları)Hayır (Google Web Sunucuları)
Ücretsiz Otomatik YedeklemeHayırHayırHayırHayır
Para iade garantisiN / A14 günlük ücretsiz deneme14 günlük ücretsiz deneme14 günlük ücretsiz deneme

Yıllık ödeme yapmayı seçerseniz, reklamı yapılan fiyatlandırma kullanılabilir. Aylık fiyatlandırma biraz daha pahalıdır, karşılaştırmak için tabloya bakın:

Dönem / PlanÜcretsiz Web SitesiProfesyonel Web SitesiProfesyonel marketBigCommerce
1 ayBedava$ 1324 $$ 42
1 yılBedava120 $$ 252$ 372

Sonuçta, yıllık ödeme buna değer. Ve emin değilseniz, ücretsiz planı alabilir ve Ucraft’ın sizin için yeterli olup olmadığını görebilirsiniz..

İlk izlenimler

Ucraft incelememiz için özellikler açısından neler sunabileceğine bir göz attık. Ayrıca, Ucraft fiyatlarının buna değip değmediğini kontrol ettik!

Özellikleri

Ucraft web sitesini ilk kez ziyaret ettiğimden, ne kadar meşru hissettiğinden etkilendim. Bu arada Ucraft’a karşı bir kazı değil. Böyle bir genç şirketin ilk izlenimde tam özellikli ve cilalı bir ürün yarattığı için biraz şaşırdım.

Tüm planlar sınırsız bant genişliği ve disk alanı sunmanın yanı sıra en temel planda bile kendi alan adınızı ücretsiz olarak bağlayın. Bunu, her ikisi de yalnızca ücretli bir plan kullanırken kendi alan adınızı bağlamanıza izin veren Wix veya Weebly’nin beğenileriyle karşılaştırın. İyi şeyler!

Ucraft sitesinin avantajlar bölümüne bakarsanız, Listelenen 6 ana özellik.

Çok dilli web siteleri özelliği büyük bir özelliktir! Tüm Ucraft şablonları tamamen dil uyumludur ve 100’den fazla dil desteklenmektedir. Bu gerçekten hoş bir şey ve o kadar da yaygın değil. Bu teklifi gördüğümüz diğer tek web sitesi oluşturucu Voog’dur (Bu incelemeye de dikkat edin!).

ucraft incelemesi

Her şey tamamen sürüklendi & Bırak, bu yüzden Ucraft ile güzel bir site oluşturmak için hiç kodlama becerisine ihtiyacınız yok. Bununla birlikte, sayfaya kendi HTML öğenizi ekleyebilirsiniz. Ne yazık ki, var şablonun gerçek kodunu düzenlemenin yolu yok kullanıyorsunuz. 70 web sitesi şablonları da oldukça harika.

Weebly’nin sunduğundan neredeyse 20 daha fazla! Entegrasyon açısından, Ucraft ne yazık ki endüstri liderlerinin biraz gerisindedir. Yaklaşık 15 eklenti / entegrasyon sunar.

Şablonlar hakkında konuşurken Pro / BigCommerce planları ile biriyle oluşturduktan sonra sitenizin şablonunu değiştiremezsiniz. Bu büyük bir sınırlama ve Ucraft’ın gerçekten değişmesi gereken bir şey.

Şimdi tüm Ucraft planlarıyla birlikte gelen ekstra bonus özelliklerine hızlı bir şekilde bakalım. SEO optimizasyonu standart olarak geliyor, ayrıca Tasarımcı araçları, bir logo üreticisi ve makaleler uygulaması.

Makaleler temelde web sitenizde içerik oluşturun, düzenleyin ve yayınlayın. İçeriğe burada da resim yükleyebilir, paylaşım ve yorumlar için entegrasyonları bağlayabilirsiniz.

ucraft incelemesi

Tasarımcı araçları, sitenizin görünümünü ve izlenimini düzenlemenizi sağlar. Tipografi sekmesinde, her metin türünün (H1, H2, Paragraf vb.) Ağırlıklarını, renklerini, boyutlarını ve daha fazlasını düzenleyebilirsiniz..

ucraft incelemesi

UiKit sekmesinde, metin formlarını ve düğmelerini düzenleyebilirsiniz. Düzen sekmesinde şunları yapabilirsiniz: bloklar, elemanlar ve kap genişliğiniz arasındaki mesafeyi değiştirme. Bunlardan bazıları kafanın üzerinden geçerse endişelenme, Ucraft’ın her şey için bir öğreticisi var!

SEO yöneticisi, sitenizdeki her sayfayı adlandırmanıza ve açıklamanıza izin veren oldukça temel bir eklentidir. Buradan da yönlendirmeler yapabilirsiniz.

Ucraft incelemesi

Ve son olarak logo üreticisi. Aslında, burada gördüğünüz logo oluşturma uygulaması herkes için ücretsiz! Ne yazık ki inanılmaz derecede kapsamlı bir şey değil. Ancak web sitesi oluşturucusuna ücretsiz bir ek olarak, hiç de fena değil.

Ucraft incelemesi

Gerçekten profesyonel görünümlü logolar arayan herkes için, InDesign veya Illustrator gibi tam bir tasarım uygulamasında bir tasarımcı kiralamanız veya üzerinde çalışmanız gerekir, ancak temel ihtiyaçlar için bu mükemmel.

Ucraft fiyatları

Ucraft fiyatları genel olarak iyi. Özellikle onlar için ne elde edersiniz. Ayda 10 ABD doları Örneğin, Pro Web Sitesi planı, premium bir web sitesi oluşturucusunun tüm özelliklerini içerir, plusit, e-ticaret özelliklerinden bazılarına sahiptir.

Sınırsız ürün ve premium özelliklere sahip olmak istiyorsanız, ayda 39 $ ödemeniz gerekecektir. Elbette, bu pahalı görünebilir. Ama bu para için ne elde ettiğinizi görmek, işleri perspektife sokar. Ucraft size paranızın karşılığını verebilir.

Genel olarak, eğer tasarruf etmek istiyorsanız, uzun vadeli planlar kesinlikle gitmeniz gereken planlardır. Çok fazla c varYıllık plan yaparsanız kurtarılacak kül.

Ucraft ile Web Sitesi Oluşturma

Ucraft incelemesinin bu bölümünde, web sitesi oluşturucuyu test ettik. Baktığımız iki ana özellik vardı:

 • Ulaşılabilirlik
 • Kullanım kolaylığı

Öyleyse, Ucraft’ın nasıl biriktiğine bakalım!

İşler şu şekilde başlar. Hangi paketi ilgilendiğinizi seçiyorsunuz ve şablon seçim aşamasına geçiyorsunuz:

ucraft incelemesi

Var 70 web sitesi şablonu mevcut Ucraft ile. Her biri farklı kitleye, kullanıcı tabanına veya estetiğe hitap eder. Burada istediğin gibi başlama özgürlüğüne sahipsin. Ancak, garip bir şekilde, tamamen sıfırdan başlamak için bir seçenek yoktur. Yine de, isterseniz boş bir sayfa alana kadar tüm modülleri silebilirsiniz..

İstediğiniz şablonu seçtikten sonra alt alanınızı oluşturursunuz. Endişelenmeyin, isterseniz daha sonra kendi barındırılan alan adınızı bağlayabilirsiniz, bu sadece Ucraft’ın başlamanız için sağladığı ücretsiz alt alan adıdır. Tüm Ucraft alt alanları, sitenizin .ucraft.me ile biteceği anlamına gelir.

ucraft incelemesi

E-Ticaret paketlerinden herhangi birini seçtiyseniz, şimdi işletmenizin adını ve ülkesini girmeniz istenecektir.

Yine, gerekirse daha sonra kontrol panelinden değiştirebilirsiniz. Bir e-Ticaret paketi seçmediyseniz, bu noktada giriş yapmanız veya kaydolmanız ve ürünü satın almanız istenir! Ücretsiz açılış sayfasını kullanmadığınız sürece, elbette, bu durumda sadece kaydolup gidersiniz!

ucraft incelemesi

Ucraft’ın inşaatçısına girdiğinizde, göreceğiniz ilk şey öğretici video. Süper derin değil, sadece yaklaşık 2 dakika uzunluğunda, ancak web sitesi oluşturma deneyimi olmayan insanlar için hala çok yararlı!

Ucraft herhangi bir süslü ‘Yapay Zeka’ (AI) sistemi ile uğraşmaz, sadece şablon seçeneklerinizi sunar ve bir sonraki adımda karar vermenize izin verir. Sıkışırsanız desteğe başvurabilir veya bilgi tabanına bakabilirsiniz.

ucraft incelemesiucraft incelemesiucraft incelemesiucraft incelemesi

Yukarıda, Ucraft kenar çubuğunda bulunan seçenekleri görebilirsiniz. Soldan sağa – Bloklar – Elemanlar & fx ayarlar.

Bloklar sekmesi blokların kendisini içerir. Bunlar üç kategoriye ayrılır: Başlık Blokları, Ana Bloklar, & Altbilgi Blokları. Her üçü de büyük ölçüde düzenlenebilir ve istediğiniz gibi yeniden boyutlandırılabilir, taşınabilir ve değiştirilebilir.

Öğeler sekmesi, sitenize genellikle daha küçük veya ön plan öğeleri gibi ek şeyler eklemenizi sağlar. Metin kutuları, resimler, düğmeler vb. Şeyler. Sadece bu da değil. Öğeler sekmesi ayrıca şunları yapmanızı sağlar: sosyal, e-Ticaret veya eklentiler ekleyin, çok.

Son olarak, Fx sekmesi. Bu, içeri yüklerken blokların ve öğelerin sayfada nasıl görüneceğini düzenlemenizi sağlar.

Şimdi, Hosting’i yeniden oluşturmanın Ucraft oluşturucuyu kullanarak ne kadar kolay olduğunu öğrenelim!

Hosting yeniden oluşturma.

Ucraft incelemesinin bu bölümünde, kendi ana sayfamızı yeniden oluşturmaya çalışıyorum! Yazı tipleri, başlıklar, resimler, sağlayıcılar ve bir arama çubuğu ile tamamlayın. Bunu yaparak, net bir vizyonunuz olduğunda bir web sitesi oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu hızlı bir şekilde anlayabilirim.

Buraya’nasıl ortaya çıktığı ve gerçekle nasıl karşılaştırıldığı.

İşte gerçek olan:

ucraft incelemesi

Bu, Hosting’in Ucraft sürümüdür.

ucraft incelemesi

Değil çok kötü! Görüntü, logo ve başlık bilgilerini eklemek gibi bazı şeyler gerçekten oldukça kolay ve basitti. Bununla birlikte, ele almamız gereken bazı büyük sorunlar var.

ucraft incelemesi

Birincisi, var arama öğesi yok.

Bir arama öğesi var: garip bir şekilde, barındırılan bir arama platformu olan Algolia’ya bağlanmanızı istiyor. Bu çok garip, çünkü bir web sitesi araması her üreticinin ayrı bir platform için kaydolmaya gerek kalmadan sahip olduğu bir şey olmalı.

Algolia ile bir hesaba kaydolduktan sonra, işleri birbirine bağlamak ve çalışmak gerçekten çok kolay.

Ama bu kadar basit ve bariz bir unsur için bu çemberin içinden atlaman çok garip.

İkinci konu şudur: tablo öğesi yok. Hosting sağlayıcı listemizi yeniden oluşturmanın tek iyi yolu bir tablo öğesidir, bu yüzden bu zor olur! Metin kutuları ve satır sonları ile yapmaya çalıştım, ancak barındırma sağlayıcı logolarını hizalama aşamasına geldiğinde, daha fazla gidemezdim.

Çünkü Ucraft dır-dir sürükleme & damla oluşturucu, ücretsiz emlak değil. Öğeleri yalnızca belirli yerlere bırakabilirsiniz, bu da onları istediğim gibi metnin yanında hizalamak mümkün değildi.

Bu konuda destek istediğimde, onlar kendi HTML tablomı oluşturmayı ve HTML öğesini kullanarak içe aktarmayı önerdi. Kodlamaya aşina olan biri için bir çözüm olsa da, sadece bir sitenin çalışmasını isteyen birine hiçbir faydası yoktur! Bütün sürükleme çekiciliği bu & inşaatçılar bırakın, bu yüzden böyle basit bir öğeye sahip olmamak oldukça şok edici, dürüst olmak gerekirse.

Ucraft Performansı

Ucraft incelemesi için birkaç ay boyunca performansını ve çalışma süresini izledik. Ve sonuç harika değildi.

Ucraft çalışma süresi% 99.22 idi, yani haftada bir saatten fazla sürdü! Tepki süreleri de kötüydü. Ortalama 1150 ms – 553 ms endüstri ortalamasından yaklaşık 2 kat daha kötü.

ucraft incelemesi

Ucraft ile güzel bir web sitesi oluşturabilirseniz (ve hatta ücretsiz olarak), siteniz yavaş olacaktır. Her şey yüklenmeden önce, 1 saniyeden fazla gecikme yaşayacaksınız – bu, daha hızlı bir web sitesi oluşturucu seçerek kaydedebileceğiniz 1 saniyedir!

Ucraft Müşteri Desteği

Ucraft güzel standart müşteri destek seçenekleri seti kullanılabilir – 7/24 canlı sohbet, e-posta biletleri ve bilgi tabanı. Ne yazık ki, telefon desteği bulamazsınız.

Dediğim gibi standart! Ancak, desteğin kalitesi ne yazık ki istediğim veya beklediğim norm değildi. Bir göz at:

ucraft incelemesiucraft incelemesi
ucraft incelemesi

Şu zaman damgalarını görüyor musunuz? 11: 07’de bağlandım ve aracının neredeyse 20 dakika sonra benim için bir şey kontrol edeceği yanıtı aldım ve sonra 1 saat 10 dakika sonra takip etmek ve neler olduğunu görmek zorunda kaldım.

Bu gerçekten kötü. Ama belki de sorduğum şeyden tam olarak emin olmayan yeni bir ajana bağlandığımı düşündüm.

Bu yüzden başka bir ajana bağlandım. Ve işler kötüleşti:

ucraft incelemesi

Ucraft’ta bulunan eklenti sayısını onaylamak istedim, bu yüzden bir destek temsilcisine bu basit sorunun gerçekten yanlış gidemeyeceğini düşündüm.

Ne yazık ki yanılmışım. 18:05 de mesajımdan sonra, temelde şu anda meşgul olduklarını ve beklemem gerektiğini bildiren otomatik bir mesaj aldım. Ben de yaptım.

Sonra, saat 18: 18’de, aynı şeyle ‘bir şeyleri kontrol edip size döneyim’ ile temasa geçtim. Bu beni biraz endişelendirdi.

Ve endişelerim haklı çıktı! Bu … idi 24 saat önce yazı yazıldığı sırada mesajım hala cevaplanmadı!

En iyi saatler süren canlı sohbetin anlamı nedir ve günler en kötü yanıtı almak?

Ucraft İncelemesi – Sonuç

Bu Ucraft incelemesinde, bunun bir ücretsiz bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız harika bir web sitesi oluşturucu. Aynı zamanda hiç de pahalı değil – tüm e-Ticaret özelliklerine sahip plan ucuz.

Ancak, bazı sınırlamalar mevcuttur.

Ucraft çok fazla entegrasyondan yoksundur ve oldukça sınırlıdır. Destek ekibinin de sorunlu olduğu kanıtlanmıştır. Bahsetmiyorum bile düşük performans ve çalışma süresi.

Sonuç olarak, web sitesi oluşturucu hala rakiplerinin arkasında, ancak kesinlikle denemelisiniz. Özellikle ücretsiz özelliklerini kullanmak istiyorsanız!

Artıları

 • Güzel Şablonlar
 • Ücretsiz Plan Mevcuttur
 • Uygun Fiyatlandırma

Eksileri

 • Kötü Müşteri Desteği
 • Ortalama Performans ve Çalışma Süresi Altında
 • Bazı Temel Entegrasyonlar Eksik
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector