Web.com İncelemesi

Bir web sitesi başlatmak heyecan verici olabilir – ancak doğru araçlar olmadan çok stresli ve zaman alıcı bir deneyim olabilir.


Burası, web sitesi oluşturucuların yardımcı olması gerektiği yerdir: herhangi bir web sitesi geliştirme deneyimi olmasa bile görsel olarak hoş ve kullanıcı dostu sayfalar yapmanıza olanak tanır.

Yıllardır web.com bunu yapmaya çalışıyordu. Web.com, küçük işletmelerin çevrimiçi olmalarına ve işletmelerini büyütmelerine yardımcı olmaya odaklanan tanınmış bir web sitesi oluşturucusudur. Sadece bir web sitesi oluşturmakla kalmayıp aynı zamanda çevrimiçi pazarlama ve satışa odaklanan 3 plan sunuyor..

Peki web.com iyi mi? Bu derlemede Web.com’u test edip zaman ve paraya değip değmeyeceğini göreceğiz.

Web.com nedir

Web.com, normal web siteleri ve çevrimiçi mağazalar için sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu sağlayan bir şirkettir. Bunun yanı sıra çeşitli alanları da kapsar: alanlar, barındırma, web sitesi tasarımı, SSL sertifikaları ve pazarlama hizmetleri.

Bu hizmet yelpazesi ile web.com, küçük bir işletmenin ihtiyaç duyacağı her şey olmayı hedeflemektedir..

web.com oluşturucu incelemesi

Bu sağlayıcı 20 yıl önce kuruldu ve popülaritesi fışkırdı – şimdi Wix ve Weebly gibi isimler tarafından geçildi. Bu hak edildi mi? Web.com geçmişin bir kalıntısı mı yoksa kaba bir elmas mı? Bunu görmenin en iyi yolu her şeyi kendimiz test etmektir.

Bu web.com incelemesinde, onların Web Sitesi Oluşturucu fiyatlandırma, özellikler ve müşteri desteğine dayalı paketler. Bakalım nasıl olacak.

Web.com Fiyatlandırması

Web.com web sitesi oluşturma planları aylık 1.95 $ ‘dan başlıyor. Bazı ek özellikler eklerseniz, fiyatlar ayda 3.95 dolara kadar artar. Bu son derece ucuz! Ama sadece ilk bakışta – çünkü aslında, bu fiyatlandırma şeması çok sinsi.

Web.com’un korkunç bir yenileme politikası var ve bunu koymanın başka bir yolu yok.

Süper düşük fiyat sadece ilk ay için geçerli. Sonrasında, en ucuz plan size 22,95 $ mal olacak, ve ilk ayınızdan hemen sonra ücretlendirilirsiniz.

Bu fiyatta% 1000’in üzerinde bir artış!

Web sitesi oluşturucular için üç plan:

 • Web Sitesi Oluşturucu – İlk ay için 1,95 dolar, 22,95 dolara kadar çıkıyor. İle bir web sitesi oluşturucu sağlar "yüzlerce tasarım düzeni".
 • Web Sitesi ve Çevrimiçi Pazarlama – 2,95 dolar, 32,95 dolara gider. Trafik almak için pazarlama araçları ile Web sitesi oluşturucu. Ayrıca, SEO danışma.
 • Web Sitesi, Pazarlama ve Mağaza – 3,95 dolar, 39,95 dolara kadar çıkar. Çevrimiçi mağaza özelliklerine sahip web sitesi oluşturucu.

Web.com incelemelerinin çoğu çoğunlukla şikayet ediyor yenilenme fiyatlandırma. Ama aslında, bu 1 aylık düşük maliyetli deneme sürümü olan premium fiyatlı bir web sitesi oluşturucu.

Ve bu maliyetler o kadar gizli ki, kayıt olurken bu bilgileri kolayca kaçırabilirsiniz. Kaçırmayacaksınız, istemediğiniz çok pahalı bir otomatik abonelik.

Bu arada, web.com en yüksek planının ayrıntılarına bakıldığında, aslında sadece iki oluşturucu tabanlı paket var. Son ‘e-Ticaret’ planı, e-Ticaret eklentisine sahip orta seviye bir pakettir.

Ancak, her şey özelliklerin kalitesine iniyor, bu yüzden bir göz atalım.

Web.com ile Neler Alırsınız

Web.com sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu ile web sitenizi başlatmanın kolay bir yoluna sahip olmanız gerekir.

Sağlayıcı yüzlerce web sitesi tasarımı, binlerce ücretsiz resim ve özelleştirilebilir metin ve resim vaat ediyor. Bu herhangi bir web sitesi oluşturucu kesinlikle olması gereken çok temel özellikleridir.

Yani, $ 22.95 / ay hosting paketi size ne kazandırır??

 • Ücretsiz alan adı kaydı
 • Çalışmak için bir web sitesi oluşturucu
 • Çeşitli web sitesi şablonları

Ne yazık ki, sunulan özelliklerin listesi şimdiye kadar muazzam fiyatları haklı görmüyor.

Yan notta, satın alma sorunsuz gitti – herhangi bir sorun veya ödeme düzensizliği yoktu.

Ancak kendi alan adımı hizmetine bağlarken sorunlar yaşadım. Çünkü Web.com’un ad sunucuları yok gibi görünüyor. Ancak sohbet destek temsilcileriyle başarılı bir görüşme yaptıktan sonra alanımı IP adresi üzerinden bağlayabildim.

Hesabıma bağlandıktan sonra, ilk tanıştığım şey şablon seçimi.

Web.com çok çeşitli şablonlar sunar. Farklı amaçlara göre gruplandırılmıştır ve her biri renk ve yazı tiplerinde küçük değişiklikler yapabilir.

Ancak, bu şablonların çoğu çok eski. Şablonların çoğu bir çeşit "profesyonel" bak, kompozisyon, yazı tipi, resim ve hatta renk şeması konularında her yere bakıyorlar.

Neyse ki, inşaatçı ile çalışmak kolaydı. Panelin kullanımı rahattır ve öğeleri istediğiniz sırada yerleştirmenize izin verir.

Ancak bazı sorunlar olsa bile, bazı menü seçenekleri yerinde değildi ve nesneler mükemmel şekilde hizalanmıyor. Bu, ne kadar zor çalışırsanız çalışın, sayfanın tamamlanmamış ve amatörce görünmesini sağlar.

Bu web sitesi oluşturucu kesinlikle daha fazla geliştirme için birçok özel seçeneğe sahiptir. Ancak genel olarak, diğer web sitesi üreticilerinin sunduklarına yaklaşmıyor.

Web.com Müşteri Desteği

Web.com üzerinden müşteri desteği var canlı sohbet veya telefon. Ayrıca, bir bilgi tabanı. Ayrıntılı açıklamalar ve adım adım talimatlar içeren temel soruları kapsar.

canlı sohbet web sitesi oluşturmanın her aşamasında yardım etmeye hazırdır. Ne güzeldi, kuyruk zamanı yoktu – ve temsilciler beni bilgi tabanına yönlendirmeye devam etseler ve bazen cevap vermek için halsiz olsalar da, genel olarak büyük bir sorunum yoktu.

Hizmetleri iptal etmeye karar verene kadar.

Hesabımı iptal etmeye çalışırken, işe yaramadı. Bir ay daha ücretlendirildim. Kesinlikle iptal etmek için, telefonlarında müşteri hizmetlerini aradım. Ve şaşırtıcı bir şekilde, doğrulama için hesap şifremi temsilciye söylemem istendi.

Bir Ağ Çözümü incelemesi yaparken karşılaştığım çok benzer bir sorun – bu bir web.com şirketidir. Ve orada, hizmetleri satın almak için müşteriye arkadaki numaralar ve son kullanma tarihi de dahil olmak üzere kart bilgilerimi desteklemesini söylemem gerekiyordu.

Genel olarak, böyle bir süreç inanılmaz derecede sıra dışı, modası geçmiş ve düpedüz tehlikelidir. Ve geçmiş web.com’da gerçekten ne kadar sıkışmış olduğunun çok iyi bir örneği.

Web.com Performansı

Web.com hepsi bir arada bir web sitesi çözümüdür. Bu, web sitenizi oluşturmak için bir platform alacağınız ve web sitenizi barındırmak için sunucular verileceği anlamına gelir..

Ve sunucular bir web sitesi oluşturucusunun önemli bir parçasıdır – çünkü web sitenizin ne kadar hızlı yüklendiğini ve ne sıklıkta çalışacağını belirleyeceklerdir. Ve hızlı yükleme, her zaman kullanılabilir web sitesi mutlu ziyaretçilere eşittir.

Performansı kontrol etmek için web sitemi 22 günden fazla izledim. Ve web.com yanıt süresine baktığımızda işler o kadar da kötü değil.

500 ms’nin üzerindeki tepki süresi endüstri ortalamasının bir yerinde. Google’ın önerdiği 200 ms’den daha kötü, ancak yine de oldukça iyi.

Çalışma zamanlarından bahsetmişken, web.com sunucuları% 99.96 oranında artmıştır.

Bu kötü değil – bu, web.com sunucularının haftada ortalama 4 dakika kapalı olduğu anlamına gelir. Bu% 99,98 endüstri standardının altında, ancak çok fazla değil.

Yani web.com performansı vasat tasarım özelliklerini telafi edecek bir şey değil. Ama genel olarak, çok kötü değil.

Web.com İncelemesi – Sonuç

Web.com deneyimli bir sağlayıcıdır – ve ne yazık ki emekli olma zamanı. Bu ürün hakkında konuşurken gerçek bir pozitif bulmak gerçekten zor.

Şablonlar, bir yıl ile başlayan bir yılda yapılmış gibi görünmüyor "2". Tasarım deneyimi, basit olsa da, güzel web siteleri yapmaya da yardımcı olmaz.

Sonra, sadece insanları daha fazla harcamaya kandırmak için tasarlanmış korkunç fiyatlandırma yapısı var. Üstteki kiraz, kişisel verilerinizin hiç güvenli olmadığıdır ve şifreniz bir sohbet servisi temsilcisi tarafından bilinir.

Bir web sitesi oluşturucu arıyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz çok daha fazla seçenek var. Sadece daha ucuz değil, aynı zamanda akla gelebilecek her şekilde daha iyi olurdu. Sonuçta, 15 yıl önce gibi görünüyordu internet deneyim dışında herhangi bir nedenle web.com tavsiye edemez.

Artıları

 • İyi sunucu performansı

Eksileri

 • Eski arayüz tasarımı
 • Büyük yenileme maliyetleri
 • Kötü güvenlik önlemleri
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector