Wix İncelemesi

Wix gibi platformlar sayesinde bir web sitesi oluşturma süreci sezgisel, hızlı ve oldukça görsel hale geldi.


Wix canlı bir editördür, yapay zeka sayfası tasarımcısı, ve yüzlerce profesyonel teması var. Yani, bir web sitesi yaparken ihtiyacınız olan her şey olabilir.

Ve hemen hemen herkes yapabilir. Daha fazla bilgi edinmek için Wix ile web sitesi oluşturma konusunda basit kılavuzumuzu izleyin:

Ama Wix gerçekten ne kadar iyi? Kullanımı sadece basit mi – yoksa işlevsel, profesyonel bir web sitesi yapmanız için uygun bir araç mı??

Bu Wix incelemesinde, ana özelliklerine bakıyoruz ve bu platformun artılarını ve eksilerini listeliyoruz. Bakalım nasıl olacak.

Wix Artıları

Yıllar içinde Wix 150 milyondan fazla kullanıcı kazandı – bu yüzden doğru bir şey yapıyor olmalı. Çoğu kişi bu sağlayıcıdan dolayı güzel şablonlar ve sezgisel sürükle ve bırak editörü.

Diğerleri için Wix kullanıyor Yapay Zeka tasarımları, özelleştirilecek yüzlerce uygulama ve tamamen ücretsiz bir web sitesi oluşturmanıza izin veren bir plan.

Öyleyse, Wix’in iyi ve kötü neler sunduğuna bakalım.

1. Tasarımcı yapımı şablonlar

Wix en iyi yüzlerce güzel şablon için bilinir sunmak zorunda. Platform, duyarlı, fonksiyonel ve ödüllü tasarımlar oluşturmaya çalışan bir şirket içi tasarımcı ekibi kullanıyor.

Var 500’den fazla şablon her türlü işletme için temaları kapsar. Şablonlar çevrimiçi mağazalar, bloglar, portföyler için tasarlanmıştır ve çeşitli işletmeler için farklı kategorilere ayrılmıştır..

Kaydırma efektleri ve diğer etkileşimli özelliklerle daha da iyi görünmelerini sağlayabilirsiniz:

Ancak önceden hazırlanmış şablonlar sizin için yeterince özelleştirilemezse, Wix ayrıca boş şablonlar. Bu tamamen sıfırdan başlayabileceğiniz ve size en uygun özel bir tasarım oluşturabileceğiniz anlamına gelir.

Wix Blank Şablonları

Tek başına bir şablon oluşturmaya başlamak istiyorsanız, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız endişelenmeyin. Wix’in yapabileceğiniz bir sayfası var oluşturucusuyla oluşturulmuş etkileyici ve güzel web sitelerini keşfedin.

Bir sürü harika fikir bulmak için bu web sitelerini ziyaret edebilirsiniz..

2. Kullanıcı dostu web sitesi oluşturucu

Wix, en iyi web sitesi oluşturucuyu sunduğunu iddia ediyor sektörde – ve bu Wix incelemesi için, bunu kendimiz kontrol etme şansımız oldu.

Bir temayı özelleştirme işlemi, sürüklenip bırakılan öğeleri – resimler, metin kutuları, düğmeler vb..

Bıraktığınız her şey görünmez bir ızgaraya atlar ve web sitesine eklenir. Hala, hala öğeleri istediğiniz yere koyabilirsiniz, ve hala düzenli görünüyor.

İstediğiniz web sitesini oluşturma özgürlüğü sağlar.

Wix ayrıca yüzlerce yazı tipi sunar ancak bu yeterli değilse kendiniz yükleyebilirsiniz. Ayrıca, seçtiğiniz arka plana veya şablona bağlı olarak, Wix, eşleşen bir renk şeması kullanmanızı önerir.

Ancak isterseniz, her türlü renk kombinasyonuyla oynayabilirsiniz.

Wix Yazı Tipleri ve Renk Şemaları

Web sitesinin belirli öğelerini tasarlamaya çalıştığınızda bu özelliğe kolayca erişilebilir.

Web sitesi oluşturucunun bir özelliği de entegre Corvid kod editörü. Her zaman üreticinin sayfasının altından erişilebilir ve web sitenize ekstra işlevler eklemek için kullanılabilir.

Wix Kod Düzenleyici Corvid

Corvid, dil tabanı olarak JavaScript kullanıyor, böylece doğrudan Wix web sitesi oluşturucuda özellikleri düzenleyebilir ve oluşturabilirsiniz. Web sitenize özel CSS veya HTML eklemek istiyorsanız site ayarlarını gözden geçirmeniz gerekir.

Orada kullanabilirsiniz Araç ve kod eklemek için İzleme ve Analytics sayfası.

Kullanımı daha karmaşıkken, sayfanızın herhangi bir öğesini yeni ekleyebilir veya herhangi bir öğesini değiştirebilirsiniz. Kodunuzdan etkilenecek ve nereye yerleştirmek istediğiniz sayfaları da seçebilirsiniz.

Sürükle ve bırak düzenleyicisine ve kontrol edilmesi kolay özelliklere daha fazla odaklanmaya devam ederken, Wix daha teknoloji meraklısı kullanıcılar için geliştirilmiş araçlara ve özelliklere sahiptir.

3. Wix Yapay Tasarım Zekası

Her küçük ayrıntıyı özelleştirmek ve test etmek için fazla zamanınız yoksa ve kişisel bir web geliştiricisi bütçeniz için bir çözüm değilse, Wix.

Arayan insanları memnun edecek kesin bir özelliğe sahiptir. nihai kullanım kolaylığı. Denir Wix Yapay Tasarım Zekası (veya ADI) ve yanıtladığınız birkaç soruya dayanarak kişisel bir tasarım oluşturmaya söz veriyor.

Bir montaj düzeni seçer, renk şemasını logonuzla eşleştirir, yazı tipleri, stiller vb. Ekler. İhtiyacınız olan ek işlevleri de seçebilirsiniz – örneğin bir blog veya canlı sohbet;.

Ayrıca, web sitenizin konusuna göre, ADI bazı özellikler önerebilir hoşunuza gideceğini düşünüyor. Aşağıda, ADI’nin yardımıyla çalışan bir web sitesinin oluşturulmasının ne kadar sürdüğünü test ettik..

İki buçuk dakika sonra bir web sitemiz var. Bir blog, stok görüntüleri, iletişim formu ve metin yer tutucuları ile tamamlayın. Yani, şimdi ADI web siteniz için temel oluşturdu son rötuşları değiştirebilir ve ekleyebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken içeriğinizi, resimlerinizi yüklemek ve Yayınla’ya basmaktır.

4. Yüzlerce yararlı uygulama

Web sitenizin işlevselliğini ziyaret ederek kolayca geliştirebilirsiniz. Wix Uygulama Marketi. Forumlar, bloglar, çevrimiçi mağaza araçları ve sahip olunması gereken uygulamalar dahil olmak üzere yüzlerce Wix uygulaması 21 farklı kategoriye ayrılmıştır.

Bulacaksın hem ücretsiz hem de ücretli uygulamaları burada bulabilirsiniz. Diğer uygulamaların kullanabileceğiniz ücretsiz bir sürümü ve işletmeniz büyüdüğünde yükseltmek için ücretli bir sürümü vardır.

Favori favori uygulamalarımızdan bazıları:

Ziyaretçi Analizi – size müşterileriniz hakkında tonlarca bilgiyi analiz edin ve takip edin. En popüler sayfalarınız nelerdir, kullanıcıların web sitenizde ne kadar zaman geçirdiği ve çok daha fazlası. Google Analytics’in biraz daha başlangıç ​​dostu bir sürümü ve GDPR uyumlu.

Wix Pro Gallery – Bu eklenti 2,5 milyondan fazla kez indirildi ve güzel görünümlü galeriler eklemenizi sağlar web sitenize. Bununla, fotoğrafınızın boyutunu optimize edebilir ve kontrol edebilir, video veya metin öğeleri ekleyebilir ve 12 farklı düzen seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz..

Wix Chat – bir doğrudan web sitenizden canlı sohbet seçeneği. Müşterilerinize daha hızlı bağlanabilir ve farklı durumlar için otomatik yanıtlar oluşturabilirsiniz.

5. Ücretsiz plan

İster test edin ister bir öğrenme aracı olarak kullanın, Wix’in harika bir seçeneği var – ücretsiz bir plan. Oluşturmak için kullanabilirsiniz 2 web sitesine kadar sunulan tüm özellikleri tek bir hesapla kullanma.

Neleri içerir?

Wix ücretsiz planı size 500MB depolama alanı ve 500MB bant genişliği sağlar. Hafif bir web sitesi için yeterlidir. Sadece Wix’e kayıt olursunuz (kredi kartı bilgisi gerekli değildir).

ne yazık ki, kendi alan adınızı bağlayamazsınız. Alt alan adı web sitenizin adına göre otomatik olarak oluşturulur ve .wixsite.com alan adına eklenir, örn. mywebsite.wixsite.com.

Wix ayrıca şeridini sayfanın üstünde görüntüler web sitenizi ziyaret eden herkesin göreceğini unutmayın. Rahatsız edici olsa da karşılığında ücretsiz bir web sitesi alıyorsunuz.

Wix reklamı

Bunun dışında, Wix’in ADI, Corvid kod editörü ve ücretsiz plana sahip uygulamalar da dahil olmak üzere sunduğu her özelliği kullanabilirsiniz.

Wix Eksileri

Wix genel olarak harika olsa da, bazı dezavantajları var.

Wix’in nerede bazı iyileştirmeler yapabileceğini görelim.

1. Wix fiyatlandırması

Wix ucuz değil. Var 8 premium plan ve en ucuz olanı $ 13 / ay. Daha gelişmiş bir web sitesi için, 39 $ / aylık VIP planı.

e-Ticaret aylık 23 $ ‘dan başlayan iş planları ve maliyeti olabilir 500 $ / ay’a kadar işletmeler için.

Wix Premium Planları

Tüm planlar size ücretsiz bir alan adı kazandırır ve kendi alan adınızı bağlamanıza izin verir. İle Birleşik plan, ayrıca 2GB bant genişliği ve 3GB depolama alanı elde edersiniz. Wix kişisel kullanım için en iyisi.

Premium web sitesi planlarını sınırsız bant genişliği, 20 GB depolama alanı, 2 saatlik videoya izin verilebilir ve öncelikli desteğe kadar güncelleyebilirsiniz.

İşletme ve e-Ticaret planlarına gelince, Business Basic $ 23 / ay için sınırsız bant genişliği, 20 GB depolama alanı sunar ve ödemeler için% 100 komisyon gerektirmez. Kurumsal plan ise sınırsız bant genişliği, daha da sınırsız hizmetler ve kişiselleştirilmiş bakım desteği sunar.

Planların her birine dahil olan tüm ana özellikler burada görülebilir:

komboSınırsızprofesyonelvipİş TemelleriSınırsız İşİş VIPkuruluş
Depolama alanı3 GB10GB20GB20GB20GB25GB50GBgörenek
Bant genişliği2GBSınırsızSınırsızSınırsızSınırsızSınırsızSınırsızSınırsız
SSL++++++++
Yüklenen video sınırı30 dk1 saat2 saat2 saat5 saat10 saatSınırsızSınırsız
e-Ticaret desteği++++
DestekBilet ve telefonBilet ve telefonBilet ve telefonBilet ve telefonAdanmışAdanmışAdanmışAdanmış

Sonuçta, Wix hizmetleri biraz maliyetlidir. Ancak, çoğu için, planlardaki özellikler masraflara değer olacaktır.

2. Yardım merkezi ve müşteri desteği

Wix Yardım Merkezi Desteği

İngilizce, İspanyolca ve Portekizce olarak Wix müşteri desteği (biletler ve geri aramalar) Pazartesi-Cuma günleri 05: 00-17: 00 (PST) saatleri arasında ulaşılabilir. İtalyan desteği Pazartesi’den Cuma’ya, 08: 00-17: 00 GMT + 1 arasında sunulmaktadır..

Ama ona ulaşmak istiyorsanız, bunun için çalışmanız gerekecek.

Bunun yerine, Wix ana sorunları bir kapsamlı yardım merkezi – çok sayıda makale ve adım adım öğretici var.

Ve yardım merkezi inanılmaz derecede kapsamlı olsa da, bazen yeterli olmayabilir.

Örneğin, bu Wix incelemesi için, ciddi performans sorunlarına neden olan video arka planlarını optimize etme konusunda destek istemek istedim.

Önce sorunumla ilgili bir makale keşfettim. Sorun Giderici’ye bir bağlantı buldum.

Wix Destek Sorumlusu

Ve orada, sonunda destekle iletişime geçmenin bir yolunu keşfetti (sayfanın altında çok küçük bir düğme).

iyi ki, Yanıt için sadece 30 dakika bekledim. Cevaplar da kapsamlı ve yardımseverdi. Dolayısıyla, yardım merkezi size ihtiyacınız olan bilgileri vermiyorsa, 30 dakika sonra bilet hizmetinden bir kişi.

Şimdi, canlı sohbet hakkında:

Wix Canlı Sohbet

Şu anda, Wix’in canlı sohbet desteği seçeneği yok. Ancak, birden fazla kullanıcının isteği ile, seçeneği bir noktada tanıtmayı planlıyor.

Bu Wix incelemesini hazırlarken son derece şanslıydım. ben Yaklaşan canlı sohbete gizlice ulaşmayı başardı.

Anlayabildiğim kadarıyla test ediyorlar – ve görmem gerekenden doğru yöne gidiyorlar.

Bekleme süresi yaklaşık 2 dakika idi, ve genel olarak, ajan bilgilendirici ve yardım etmeye hazırdı.

Yani, şu anda, Wix müşteri desteği mükemmel değil, mevcut garip durumunu geliştirmeye çalışıyor.

Ve bu çok iyi bir şey – umarım, canlı sohbet özelliği yakında tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir olacak.

3. Teknik sınırlamalar

İlk olarak, Wix kullanırken, kendi barındırma sağlayıcınızı veya sunucunuzu seçemezsiniz. Hosting ile otomatik olarak atanırsınız – Wix, ana makineniz, web sitesi oluşturucunuz, geliştiriciniz ve hatta pazarlama uzmanınızdır.

Wix, güvenilir bir barındırma sağlayıcısı olmayı hedeflemektedir. ihtiyacınız olan her şeye sahip. Yeni Wix Turbo özelliği ile Captain Marvel’dan daha hızlı hız sunmak için sunucularına bazı geliştirmeler de getirdi.. Yoksa iddia ediyorlar.

Wix Turbo

Ancak, bazı web sitesi öğeleri iyi optimize edilmemiştir. Yani – video arka planları. Wix’in kendi kütüphanesinden seçilen küçük bir döngü videosu web sitesini önemli ölçüde yavaşlattı.

Wix Sayfa Hızı

Başka bir yere taşınmaya karar verirseniz başka bir teknik sorun ortaya çıkabilir.

Wix, web sitesindeki her şeyin sadece sizin olduğunu iddia ediyor. Fakat bir web sitesinin aktarılması büyük olasılıkla deneyimli bir web geliştiricisinin hizmetlerini gerektirir. İsterseniz bu Wix taşıma eğitimiyle kendiniz de yapabilirsiniz.

Fakat Wix’ten ve Wix’e web sitesi transferi için Wix onaylı araç yoktur. Bu nedenle, Wix gibi bir web sitesi oluşturucu kullanarak harika bir sayfa oluşturabilirsiniz, ancak birkaç sınırlama ile birlikte gelir.

Wix hem küçük hem de büyük projeler için harika olacak. Ancak, her ayrıntı üzerinde tam kontrol sahibi olduğunuz WordPress gibi platformların esnekliğini asla aşmayabilir.

Wix İncelemesi – Karar

Wix teklifleri zarif şablonlar, özelleştirilebilir düzenleyici, yapay tasarım özellikleri ve yüzlerce güçlü uygulama. Bu, kişisel ve ticari kullanım için mükemmel bir seçenek haline getirir.

İyileştirilecek alanlar var: müşteri desteğinin biraz iyileştirilmesi gerekiyor, video arka planları web sitesini önemli ölçüde yavaşlatır ve premium planlar biraz daha ucuz olabilir.

Ancak bu konular sizin için muazzam dağıtıcılar değilse, Wix’i denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Sadece sizin için mükemmel bir web sitesi oluşturucu olabilir.

Artıları

  • ADI Web sitesi oluşturucu
  • Hızlı tepki süreleri
  • Tonlarca güzel şablon
  • Ücretsiz plan mevcut

Eksileri

  • Ücretsiz sürümde çok fazla reklam var
  • Pahalı prim planları
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector