WP Motor İncelemesi

WP Engine, işletmeler için çevik ve akıllı sunucu çözümleri sunduğunu iddia eden özel bir WordPress barındırma sağlayıcısıdır. Amazon Web Services ve Google Cloud platformu ile ortaklık kurarak, herhangi bir WordPress sitesi için kurumsal düzeyde yönetilen barındırma sağlamayı amaçlamaktadır..


Ve işletmeler bu sağlayıcıya güveniyor: etkileyici istemci listesi Microsoft, National Geographic ve SoundCloud gibi adları içeriyor. Ama WP Engine gerçekten ne kadar iyi – ve sizin için doğru bir WordPress barındırma seçeneği mi?

Kendim test etmeye karar verdim.

WP Motoru Nedir?

WPEngine-review-anasayfa

WP Engine, yenilikçi teknolojik çözümler ve üst düzey müşteri hizmetleri. Geliştiriciler ve iş kullanıcıları için tasarlanan bu platform, zaten güçlü olan WordPress CMS’yi sınırlarına yükseltmeyi hedefliyor.

Tamamen yönetilen bir ev sahibi. Ve bu sadece WordPress’i manuel olarak ayarlamanız ve optimize etmeniz gerekmediği anlamına gelmez. Bunun da ötesinde, çeşitli performans ve yönetim araçları mevcuttur. Genel olarak, daha iyi bir kullanıcı ve geliştirici deneyimi ile sonuçlanmalıdır..

Herhangi bir sorun ortaya çıkarsa, size yardımcı olmaya hazır özel bir WordPress uzman ekibi var.

WP Engine sadece bir ana bilgisayar değil, binlerce kullanıcının WordPress platformunu kullanarak çevrimiçi olarak başarılı olmasına yardımcı olduğunu iddia eden bir dijital deneyim platformudur. Bu platformun sunduğu özelliklere bir göz atalım.

WordPress Özelliklerinin Sağlam Bir Listesi

WP Engine’in sunduğu temel WordPress özellikleri şunlardır:

 • Sunucu seçimi ve GeoTarget hizmeti
 • Geliştirme, evreleme ve üretim ortamları
 • Gelişmiş güvenlik özellikleri
 • Genesis çerçeve destekli şablonlar

Bu özellikler ne işe yarar? Onlara tek tek bakalım.

Sunucu konumları ve GeoTarget hizmeti

WPEngine-review-sunucu konumuWP Engine, tüm dünyadaki kitlelerinize en iyi deneyimi sunmak için gerekli sunucuları ve konumlarını seçmenize olanak tanır.

Google sunucuları Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Asya’nın her tarafındaki yerleri dahil et. AWS sunucuları Kanada, ABD, Avrupa ve Asya’daki çoğu yeri kapsar.

Kulağa hoş geliyor – ama neden dünyanın her yerinden sunuculara ihtiyaç duyabilirsiniz??

Cevap basit. Sunucu ziyaretçiye ne kadar yakınsa, web siteniz o kadar hızlı yüklenebilir. Bu sadece artan kullanıcı deneyimi anlamına gelmez, aynı zamanda Google ve diğer arama motorları için de bir sıralama faktörüdür. Google’a göre, hızlı bir web sitesi iyi bir şeydir – bu yüzden..

Ancak sunucu konum seçiminden daha ilginç bir şey var.

WPEngine-review-coğrafi olarak hedeflemekEkstra için 15 $ / ay WP Engine size GeoTarget hizmeti.

Ziyaretçilerin bulunduğu yere bağlı olarak, otomatik olarak konuma uyarlanan içerik sunar – yerel para birimini, coğrafi olarak alakalı içeriği görüntüler veya kullanıcıyı yerelleştirilmiş bir web sitesine yönlendirir.

Bu özellik, birkaç farklı bölgeye odaklanan e-Ticaret için son derece önemlidir..

Geliştirme, Sahne Alanı, Ürün ortamları

Sitenizi oluşturmak, güncellemek veya test etmek için WP Engine size 3 ortam :

 • Gelişme;
 • Sahneleme;
 • Üretim.

İçinde evreleme ortamı, mevcut bir siteyi klonlayabilir ve tema güncellemelerini, yeni temaları veya eklentileri test edebilirsiniz. Yeni şeyleri test etmenin rahat bir yoludur – orijinal sitenizi yanlışlıkla bozmaz ve değişiklikleri yüklerken sitenin tam olarak çalışmasını sağlar.

geliştirme ortamı web sitesi geliştirmede yeni değişiklikler yapmak için en iyisidir. WP Engine geliştirme ortamını kullanarak, orijinal siteye uygulamadan önce tüm değişikliklerin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Ve son olarak, Üretim ortamı, bitmiş ve test edilmiş ürünün yayına girdiği yer.

Bu şekilde üç aşamalı güvenli bir iş akışı oluşturulur ve tüm değişiklikler yalnızca test siteleri kusursuz bir şekilde çalıştığında test edilebilir ve uygulanabilir..

WP Engine güvenlik özellikleri

WP Engine, günlük otomatik yedeklemeler gerçekleştirerek web sitesi güvenliğini garanti eder. Bu şekilde, bir sorunla karşılaşmanız durumunda mükemmel çalışan bir web sitesinin kopyasının var olmasını sağlarsınız.

Ayrıca WP Engine, şirket içinde bir güvenlik mühendisleri ekibi çalıştırmaktadır. Kodları gözden geçirip tüm iç ortamlarda denetimler gerçekleştirerek güvenlik açığı olmadığından emin olurlar.

Trafik SSL sertifikalarıyla şifrelenir ve web siteleri tehditlere karşı otomatik olarak taranır. WP Engine ayrıca temel güncellemeleri ve yamaları yönetir. Onları tavsiye etmeden önce, WP Engine tüm önemli güncellemeleri ayrıntılı bir şekilde inceliyor.

Güvenliğinizi sağlamak için, iki faktörlü bir kimlik ekleyebilirsiniz, böylece birisinin hesabınıza girme şansı daha da düşük olur.

Bir şey olursa, destek ekibi web sitesinin kayıpsız çalışabilmesi için bir olağanüstü durum kurtarma işlemi gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır..

Ancak birinci sınıf güvenlik ve dahil edilen özelliklerin yeterli görünmemesi için, aşağıdakiler için ek bir paket alabilirsiniz: 30 $ / ay. Seni alacak DDoS koruması, bir web uygulaması güvenlik duvarı (WAF), SSL / TLS ağ kenarında ve Cloudflare CDN.

Kullanıcı dostu Genesis çerçeve şablonları

Tüm WP Engine kullanıcıları hafif ve SEO optimizasyonu Genesis çerçeve web sitelerini inşa etmek. O içerir 35+ premium tema WordPress siteleri için tasarlandı.

WPEngine-review-Genesis-temalar

Tüm temalar üzerine inşa edilmiştir HTML5 ve mobil cihazlar için optimize edilmiş de. Genesis en iyi WordPress güvenlik uygulamalarını takip eder ve ayrıca otomatik güncellemeler sitenizi güncel tutmak için.

Test sitem için Agency Pro temasını seçtim. Genesis tema ayarları ile kolayca özelleştirilebilir ve bir dizi renk düzeni ve düzen seçeneği içerir. Ancak temaları kullanmadan önce hem Genesis’i hem de seçtiğiniz temayı yüklemeniz gerekir.

WPEngine-review-Genesis-özelleştirme

Şablonun kendisi için, web sitenizin benzersiz görünmesini sağlamak için biraz ince ayar yapmanız gerekir. Neyse ki, tüm özelleştirmeler WordPress canlı önizleme seçeneğiyle kolayca yönetilebilir.

WP Motor Performansı

WP Engine,% 99,95 çalışma süresini garanti eder yani, web siteniz günde 43’ten fazla ve yılda 4 saat 22 dakikadan fazla inmemelidir. Bu, çoğu ev sahibinin araması gereken sonuç.

Bu yüzden hem çalışma süresini hem de sunucu yanıt sürelerini kontrol etmek için kendi testimi yaptım.

Ve sitemi WP Engine’e kaydettirdiğimden beri, web sitesi çalışma süresi% 100 mükemmeldi. Tepki süreleri de oldukça tutarlıydı, ortalama 322.94 ms.

wp-motor-çalışma süresi-ile-CDN

Test süresi boyunca, Global CDN (İçerik Dağıtım Ağı), açıktı. Tüm dünyada bir sunucu ağı oluşturarak çalışır ve statik içeriği en yakın sunucudan istek yerine iletir.

En iyi durumda, CDN bir anda çalışmayı durdurursa bir sunucudan diğerine% 100 çalışma süresi sağlar. Ve görünüşe göre, CDN gerçekten iyi çalışıyor.

Ama dahası var.

CDN, dünya çapındaki web sitesi ziyaretçilerine fotoğraflar, CSS veya JavaScript gibi statik içeriği çok daha hızlı iletmeyi amaçlamaktadır. Ben de bunu test etmeye karar verdim..

CDN kapalıyken ortalama sayfa yükleme süresi yaklaşık 0,5 saniyedir. Bu kötü değil, ancak hafif bir sayfa için biraz daha iyi olabilir.

CDN’yi açtıktan sonra değişik sonuçlar aldım. Zaman zaman 372 ms ile bir sayfa yüklenmesini hızlandırdı. Ama aynı zamanda birkaç kez 0.8 saniyelik sonuçlar aldım.

WPEngine-review-yük kere-CDN-on

Genel olarak, WP Engine’in CDN’sini web sitenizin yükleme süresini azaltmak için belirli bir yol olarak adlandırmak için yeterli kanıt yoktur. Ve mantıklı – zaten düşük bir yükleme süresiyle, bir CDN’nin yapabileceği çok şey var.

Sonunda, son bir testin zamanı gelmişti. ABD ve yurtdışından yük testi.

ABD konumundan test eden 50 sanal kullanıcı ile yanıt sürelerini ölçtüm. Her ikisi de CDN açık ve kapalı olduğunda, sunucu mükemmel performans gösterdi. Trafik daha yüksek ve 25 ms civarında kalsa bile yanıt süreleri değişmedi.

WPEngine-review-tepki zamanlı CDN-on-ABD

Aynı şey Seul’den 50 sanal ziyaretçiyle benzer bir test yapıldığında oldu. Ve yanıt süreleri ABD ile karşılaştırıldığında geride kalırken, test boyunca tutarlı kaldı ve ortalama 200 ms civarındaydı.

WPEngine-review-tepki-kat-yük test CDN-on-Seul

Sonuç olarak, WP Engine sunucuları tüm dünyada istikrarlı performans ve kusursuz çalışma süresi sunar. Önemli bir kusur keşfetmedik.

WP Motor Fiyatlandırması

WP Motor planları 35 $ ​​/ ay için Başlangıç ​​planı ve ulaş $ 290 / ay ile Ölçek planı. Ancak, ekstra kaynaklar gerektiren büyük bir çevrimiçi işletmeniz varsa, sizin için en uygun anlaşmayı müzakere edebileceksiniz. Özel plan.

WPEngine incelemesi: fiyatlandırma seçenekleri

Tüm planlar şunları içerir: SSL güvenliği, Global CDN takviye, 36 premium tema, ve 7/24 sohbet destek.

Ancak, WP Motoru Aylık 35 $ ‘lık başlangıç ​​planı, adından da anlaşılacağı gibi, sadece çevrimiçi işlere ayaklarını almak isteyenler için en iyisidir. Size sağlar 1 site, 10 GB depolama alanı, 50GB bant genişliği / ay, ve limitler aylık ziyaretler için 25,000. Test ettiğim plan bu.

Web sitesi geliştirme konusunda yeni değilseniz ve daha büyük bir projeye (veya birden fazla!) Sahip değilseniz, 115 $ / aylık büyüme planı ya da 290 $ / ay için ölçek planı. Daha fazla depolama alanı, bant genişliği ve aylık ziyaret ödeneği alırsınız.

Ayrıca, birden çok site oluştur ve kullan içe aktarılan SSL sertifikalar. 7/24 telefon desteği herhangi bir sorunu hızlı bir şekilde çözmek için eklenen başka bir özellik.

Aylık ziyaretçi sınırını aşmanız durumunda, WP Engine sizden ücret alır Her 1000 ziyaret için 2 $.

Ama ev sahiplerinin çoğunda olduğu gibi,.

WPEngine-review-upsells

WP Engine’de birkaç yükselme var. GeoTarget gibi özellikler birçok işletme için gerekli olmasa da, DDoS saldırılarına karşı korumanın dahil edilmesini kesinlikle isterim.

Maalesef, alan adları da dahil edilmemiştir. Bunları doğrudan WP Engine’den satın alamazsınız, bu nedenle bir alan adı kayıt şirketi bulmanız ve başka bir yerden satın almanız gerekir.

Daha olumlu bir not olarak, WP Engine şeffaf fiyatlandırma sunan birkaç sağlayıcıdan biridir. Yenilemeden sonra bile aynı kalır. Daha da iyisi, yıllık bir plan sipariş ederek biraz para biriktirebilirsiniz – iki ay WP Engine tarafından karşılanacaktır.

WP Engine planlarını karşılaştırmak için aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz:

BaşlamakBüyümeölçekgörenek
Disk alanı10 GB20 GB30 GB100 GB – 1 TB
Bant genişliği50 GB200 GB400 GB400 GB – 5 TB+
Aylık ziyaretler 25 000100 000400 000Milyonlarca
İzin verilen alan adları151525
SSLDahilDahil + İthalDahil + İthalDahil + İthal
E-posta hesaplarıEvetEvetEvetEvet
Müşteri desteği7/24 canlı sohbet7/24 Canlı sohbet, 7/24 Telefon7/24 Canlı sohbet, 7/24 Telefon7/24 Canlı sohbet, 7/24 Telefon
Ücretsiz otomatik yedeklemelerEvetEvetEvetEvet
Coğrafi HedefEkstraEkstraEkstraDahil

Tüm kullanıcılar ekstra özellikler satın alabilir. İçerik Performansı özellik maliyetleri 25 $ / ay, Coğrafi Hedef dır-dir 15 $ / ay, Global Edge Güvenliği maliyetler 30 $ / ay, ve WordPress Çoklu Sitesi dır-dir 20 $ / ay.

Müşteri Desteği İyi, Bazı İyileştirmeler Yapabilir

WP Engine, tüm müşterileri için ödüllü destek sunmayı vaat ediyor. Ve destek ekibiyle olan deneyimim, bir barındırma planı satın almadan önce bile başladı. Her nasılsa, fonlar yeterli olmasına rağmen kredi kartım reddedildi. Bu yüzden canlı sohbeti denedim.

Satış destek temsilcisi bana yardımcı olamadı ancak faturalandırma ekibiyle e-posta biletleri aracılığıyla iletişim kurmamı önerdi. Ve her şeyin düzenlenmesi birkaç saat sürse de, sonunda her şey yolundaydı.

Web sitem çalışır duruma geldiğinde bir şey hissedildi. Bu yüzden müşteri desteğini biraz daha fazla rahatsız etmeye karar verdim.

Bekleme süresi yoktu. Sırada 6 yaşında olmama rağmen, onları yanıtlamak bir dakika kadar sürdü.

Ajan profesyoneldi ve tüm sorularıma cevap verdi. Ayrıca, web sitemde bir test yaptı ve web sitemin daha hızlı yüklenmesini sağlayacak bir çözüm önerdi.

Genel olarak, WP Engine müşteri destek deneyimi oldukça iyiydi. Daha ciddi sorunlarınız varsa, desteğin profesyonel, hızlı ve yardımcı olmak için yetenekli olduğunu görebiliyorum.

WP Motor İncelemesi – Karar

WP Engine vaat ettiklerini sunar. Sunucuların performansı kusursuz. Hizmetin kullanımı kolaydır ve WordPress geliştiricilerinin kesinlikle seveceği birçok özellik vardır. Genel olarak, çok iyi bir barındırma deneyimi.

Ama her zaman iyileştirilecek bir yer var.

Tüm müşteri destek departmanları 7/24 mevcut olsaydı, satın alma süreci çok daha uygun olurdu. Ve giriş planı aylık 35 dolar artı 1000 ziyaretçi için 2 dolar. Bu, WP Engine’i yalnızca bir aktif web sitesine sahip kullanıcılar için daha az tercih edilen bir seçenek haline getirir.

Sonuçta, WP Engine iyi yönetilen bir WordPress barındırma seçeneğidir. Güçlü bir platform arayan ileri düzey bir kullanıcıysanız, bu yol.

Artıları

 • Güçlü CDN
 • Harika performans
 • Kurulumu kolay

Eksileri

 • Canlı sohbet tüm soruları hemen çözmez
 • Bir web sitesi kullanıcısı için pahalı planlar
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector