Yola İncelemesi

2007 yılında Cape Town’da doğan Yola web sitesi üreticisi, 12 milyondan fazla kullanıcının oluşturduğu bir müşteri tabanı oluşturmayı başardı.


Ancak etkileyici istatistikler burada bitmiyor – Yola her yıl hala 1.2 milyon yeni kullanıcı görüyor!

Ama platform başarısına layık mı?

Öğrenmek için Yola incelememi okuyun.

Yola’ya Hızlı Bakış

İlk olarak, müşteri destek hizmetlerini tanımak istedim – Yola’ya kaydolmadan önce onlar hakkında çok şey duyduğumu görünce.

yola inceleme

Ve hayal kırıklığına uğradım. Yola, tüm kullanıcıları için çoklu destek formları sağlar onlar sahip e-posta desteği, şirket içi destek ve premium destek. Ayrıca, en düşük fiyat planının, çoğu web sitesi üreticisinin düşük fiyatlı planlarına dahil edemediği premium destek içerdiğini görmekten memnun oldum.

Ekstra desteğe ihtiyacınız olursa, site oluşturma hileleri ve ipuçları sunan kapsamlı eğitimler ve bloglar da sağlarlar..

Yola web sitesi temiz ve son derece bilgilendirici. Kendi web sitesinde gezinmek ve özelliklerini keşfetmek hoş bir deneyim oldu. Yola’nın hakkımızda bölümünün çok alçakgönüllü ve ilginç olduğunu gördüm.

Yola en şablonlar modern ve şık. Tahmini tutarla ilgili olarak müşteri desteğiyle iletişim kurduğumda, yanıtları ‘adil yüzlerce’ idi. Beklediğim yanıt değil ama verilmiş – bu birçok şablon.

Ancak, Yola’ya kaydolduktan sonra, Sitemi oluşturma sürecini yavaş ve çok basit buldum. Özelleştirme söz konusu olduğunda da yapısal sınırlamalar vardır.

yola-review-2

Yola ile, sayfalarınızı bir ışık kutusu aracılığıyla düzenlersiniz. Bununla ilgili sinir bozucu şey, değişikliklerinizi yapıldıkları sırada görememeniz. Bunun yerine, kaydetmeniz ve yeniden yüklemeniz gerekir.

Başka bir hayal kırıklığı Yola’nın mobil versiyonu sadece gümüş planıyla mevcut. Bununla birlikte, gümüş planları para için son derece iyi bir değer.

Bronz bir plan da var, bu da yıllık faturalandırılan aylık 4,95 dolarlık küçük fiyat etiketi için mükemmel. Bu pakette yer alan temel özellikler sınırsız bant genişliği, özel alan adı, premium destek ve en fazla 5 web sitesidir.

Bu fiyat planının dezavantajı, altbilgideki Yola markasıdır.

yola-review-5

Yola Fiyatlandırması

Yola için fiyatlandırma oldukça etkileyici.

yola inceleme fiyatlandırması

Yola iki farklı fiyatlandırma seçeneği sunar – aylık ve yıllık. Ayrıca bir dizi iyi fiyatlı plan var. 30-gün para iade garantisi.

Küçük işletmeler için Bronz paketin sunabileceği çok şey var. Gümüş plana dahil edilen ekstra özellikler, fiyat artışına değmez (yıllık faturalandırıldığında 5 $ veya aylık 7 $).

Lüks işletmeler için altın plan para için büyük bir değerdir. Aslında, Yola’nın altın planını Wix’in VIP planıyla karşılaştırdım. İki planın fiyatı oldukça eşit olmakla birlikte, Yola’nın altın planının depolama ve mobil uyumluluk açısından sunabileceği daha çok şey var.

Dahil edilen destek özellikleri de büyük bir pozitif. Web geliştiricileri kullanma yılımın tüm deneyiminde, desteklerinin olağanüstü olduğunu gördüm! Hemen hemen bir cevap aldım (30 dakikadan az), müşteri sayısı nedeniyle etkileyici.

Daha ayrıntılı planlar

Planlara buradan daha ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz:

BedavaBronzGümüşAltın
Disk alanı1GB2GB5 GBSınırsız
Bant genişliği1GBSınırsızSınırsızSınırsız
Şablon Sayısı100+100+100+100+
Web Sitesi Sayısı3SınırsızSınırsızSınırsız
Ücretsiz Alan AdıAlt alanEvetEvetEvet
Özel alanHayırEvetEvetEvet
DestekE-postaÖdülÖdülÖdül
e-TicaretEvetEvetEvetEvet
Görüntülenen Reklamlar?EvetEvetHayırHayır

Bu fiyat planları hem fiyat hem de özellikler bakımından esnektir. İyi miktarda depolama alanı ve web sitesi sayısı ile profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturmak isteyen kişiler için, Yola’nın ücretsiz planı iyi olurdu.

Ancak şahsen Bronz planını tavsiye ederim. Diğer ücretli planlarla karşılaştırıldığında, özellikler neredeyse aynı – tek kısıtlama 2GB depolama alanı.

Genel olarak, bu fiyat planları diğer web sitesi üreticileri ile karşılaştırıldığında, onlar kadar iyi – para için daha iyi değer değilse. Bununla birlikte, tasarım esnekliğinin olmaması Yola için büyük bir olumsuzluktur – özellikle özel bir tasarımı seven yaratıcılar veya sanatçılar için.

Verim

Bitcatcha’daki Yola performansını test ettikten sonra sonuçlar oldukça iyi.

yola-review-4

Kullanıcılar Yola ortalama bir yanıt süresi bekleyebilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri’nde yanıt süreleri iyidir, ancak ne kadar uzağa giderseniz, yanıt süreleri o kadar yavaş olur.

Yola İncelememden Nihai Düşünceler

Desteğinden özelliklerine – Bu web sitesi oluşturucusunun karışık izlenimlerini aldım.

Ayrıca bazı blog seçeneği de dahil olmak üzere Yola’da eksik olan temel özellikler Bunun yerine, Yola bir Tumblr blogunu yerleştirmenizi önerir – bu oldukça zayıf bir çözümdür.

Yola’nın ‘lightbox’ editörü sinir bozucu. Sayfayı kaydetmeniz ve yeniden yüklemeniz gerektiğinden, web sitenizde hızlı ve etkili değişiklikler yapmanızı engeller. Genel olarak, Yola oldukça hayal kırıklığı oldu ve bu nedenle tavsiye etmem.

Yola’yı denerseniz, lütfen kendi Yola yorumlarınızı ve deneyimlerinizi aşağıda bırakmaktan çekinmeyin.

Artıları

  • Müşteri desteği
  • Kullanım kolaylığı
  • e-Ticaret özellikleri

Eksileri

  • Işık kutusu özelliği hatalı
  • Esnek olmayan paketler
  • Düzenleme sınırlamaları
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector