Zenfolio İncelemesi

Zenfolio web sitesi oluşturucu, fotoğrafçılara fotoğraflarını sergilemek ve satmak için tüm araçları sağlamaya odaklanıyor. Web sitesi oluşturucu, kullanımı kolay ve başarılı bir fotoğrafçılık işi için her araca sahip bir platform sunmayı hedefliyor.


Zenfolio, birkaç dakika içinde web sitenizi başlatabileceğinize söz veriyor.

Peki Zenfolio tüm fotoğraf işinizin ihtiyacı olabilir mi? Bu Zenfolio incelemesinde, web sitesi oluşturucuyu test ettik.

Nasıl gittiğini görelim!

Zenfolio Nedir?

Zenfolio bir fotoğrafçılık işletmeleri için tasarlanmış web sitesi oluşturucu Web sitesi oluşturucu, birçok duyarlı şablon, e-Ticaret ve SEO aracı ile kullanıcı dostu bir düzenleyiciye sahiptir..

zenfolio açılış sayfası

Fotoğraf tutkusu ile 4 arkadaş tarafından basit bir web sitesi olarak başlayan Zenfolio, büyük bir şirkete dönüştü. Zenfolio, bu gelişmelerin ve evrimin ağırlıklı olarak fotoğrafçı olan müşterilerini işlerini beklentilerin ötesinde büyütmeleri için güçlendirdiğini iddia ediyor.

Zenfolio bunu nasıl başarıyor??

Şirket herhangi bir fotoğraf sitesini başarıya dönüştürmek için her aracın hazır olduğunu iddia ediyor. Zenfolio’da her şeyi bulacaksınız – resim galerilerinden fotoğrafları ve e-ticaret araçlarını sergilemeye, fotoğraf oturumu rezervasyon alanlarına ve pazarlama kampanyalarına.

Zenfolio kullanan fotoğrafçılar arasında David Liam Kyle, Andrew Peacock ve Laura Grier gibi ünlü isimler bile var.

Zenfolio umut verici görünüyor, bu yüzden ihtiyaçlarınız ve bütçenizle eşleşecek?

Zenfolio Fiyatlandırması

Zenfolio 3 plan – Başlangıç, Profesyonel ve Gelişmiş, Başlangıç ​​planı için fiyatlandırma ayda 5 ABD dolarından başlar. En popüler Pro planı aylık 20 ABD dolarıdır ve Gelişmiş plan aylık 30 ABD dolarıdır..

Zenfolio-inceleme-Zenfolio fiyatlandırması

Planlara neler dahil?

 • Başlangıç ​​Planı $ 5 / ay için sürükle-bırak editörü, sınırsız fotoğraf ve video, sosyal medya entegrasyonu ve Photographer Central’daki çalışmalarınızı listelemek için indirimler yapabileceğiniz bir web sitesi içerir.
 • Uzman Planı 20 $ / ay için size yerleşik bir alışveriş sepeti ve ödeme işleme, pazarlama kampanyaları, özel filigranlar ve daha da fazla site özelleştirme seçeneği sunar.
 • Gelişmiş Plan $ 30 / ay için tüm e-Ticaret özellikleri, çekim sonrası yeşil ekran, çoklu gönderim yöntemleri, çok kullanıcılı hesaplar ve etkinlikler için mini siteler.

Planlar, fotoğrafçılara harika bir deneyim sunabilecek birçok özellik ile harika görünüyor.

Ancak, planın her birinin fiyatı abone olmak istediğiniz faturalandırma döngüsüne göre değişir. Aylık veya yıllık olarak faturalandırılmaya karar verebilirsiniz. Yıllık faturalandırma döngüsünü seçtiğinizde, fiyatın% 28’ine kadar tasarruf edebilirsiniz.

Aşağıdaki tabloda, aylık veya yıllık ödeme seçeneklerini belirlerseniz ne kadar ödeyeceğinizi görebilirsiniz:

Ödeme Süresi / PlanıBaşlangıç ​​PlanıUzman PlanıGelişmiş Plan
1 ay7 $28 $$ 42
12 ay$ 84$ 336$ 504
1 ay (yıllık faturalandırılır)5 $20 $30 $
12 Ay (peşin ödeme) 60 $240 $$ 360

Gördüğünüz gibi, aylık 5 $ düşük fiyat sadece yıllık bir ön abonelik içindir, aylık faturalandırılmak istiyorsanız her ay 7 $ ödemeniz gerekir..

Ancak, yalnızca temel web sitesi oluşturucu özellikleri önemlidir. Sitenizin çevrimiçi olarak erişilebilir olması için barındırma özellikleri de önemlidir.

Peki, her bir planla tam olarak ne elde edersiniz??

Tabloya, farklı Zenfolio web sitesi oluşturucu planlarıyla elde edeceğiniz her özelliği koyduk:

Başlangıç ​​PlanıUzman PlanıGelişmiş Plan
Depolama alanıSınırsızSınırsızSınırsız
Fotoğraflar için maksimum dosya boyutu JPEG, TIFF, GIF, PNG36 MB64 MB64 MB
Videolar için maksimum boyut ve süre2 GB veya 20 dk.2 GB veya 20 dk.2 GB veya 20 dk.
Ham veya kaynak dosyalar için maksimum boyut2 GB2 GB2 GB
Aylık bant genişliği trafiğiSınırsızSınırsızSınırsız
Özel logo yüklemeİçermezDahilDahil
Google, Bing ve Yahoo’dan web yöneticisi araçlarıDahilDahilDahil
Site başlığını özelleştirİçermezDahilDahil
Zenfolio markasını ziyaretçi sayfalarından kaldırınİçermezDahilDahil
Otomatik yükleyiciDahilDahilDahil
Para iade garantisi30 günlük veya 14 günlük kredisiz deneme sürümü30 günlük veya 14 günlük kredisiz deneme sürümü30 günlük veya 14 günlük kredisiz deneme sürümü
Müşteri desteği7/24/365 E-posta desteği7/24 Canlı Sohbet, Telefon & E-posta desteği7/24 Canlı Sohbet, Telefon & E-posta desteği
E-posta şablonları ve kampanyalarİçermezDahilDahil

Ne yazık ki, Zenfolio alan adları içermez, bu yüzden bunları ayrı olarak satın almanız gerekir. Öte yandan, hiçbir yükselme girişimi yoktur, böylece sizin için ne ödeme olsun.

Zenfolio Artıları

Zenfolio, bir fotoğrafçılık işi için iyi bir web sitesi oluşturucu gibi görünüyor. Bir dizi duyarlı şablon, çalışmalarınızı yüklemek için sınırsız depolama alanı ve sınırsız bant genişliği sayesinde trafik artışı web sitenizin hızına, esnek ve net fiyatlandırmaya ve 14 günlük ücretsiz denemeye zarar vermez.

Ayrıntılara bir göz atalım.

Çeşitli Şablonlar

Zenfolio Seçim yapabileceğiniz 13 güzel şablon ve daha fazlasını eklemeye devam ediyor. Mevcut şablonlar, herhangi bir HTML bilgisi olmadan bile özelleştirilebilir ve daha kişisel web tasarımı için özel bir şablon seçeneği de vardır.

En iyi yanı, şablonların farklı görünmesidir. Böylece, çok büyük bir seçim olmasa bile, proje ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir şey bulabilirsiniz.

Sınırsız Fotoğraf & Video Yüklemeleri

Şimdi, 3 fotoğraftan hangisinin projenizi en iyi temsil edeceğini seçmek zorunda değilsiniz. Hepsini yükleyebilirsiniz.

Zenfolio size fotoğraf veya video yüklemek için sınırsız depolama alanı istediğin gibi.

Unutmayın, dosyaların kendileri için sınırlar vardır. Ancak bununla bile, çevrimiçi varlığınızı ve kullanıcı katılımınızı artıracak yüksek kaliteli resimler yükleyebilirsiniz.

sınırsız bant genişliği

Zenfolio, başlangıç ​​planıyla bile müşterilerine sınırsız aylık bant genişliği sunuyor.

Ve elbette, kendi avantajları ile geliyor. Her şeyden önce, trafik doruklarında bile, web sitesi sorunsuz çalışır.

İkincisi, web siteniz büyümeye başlasa bile daha pahalı planlara geçmeniz gerekmeyecek.

14 Günlük Ücretsiz Deneme

Yapabilirsin 14 gün boyunca tüm Zenfolio özelliklerini deneyin kredi kartı bilgilerinizi girmenize bile gerek kalmadan.

Bu şekilde, web sitesini oluşturmaya başlayabilir ve sunulan araçların yeterli olup olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca, hangi planın ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu test etme fırsatı elde edersiniz.

Esnek ve Net Fiyatlandırma

Zenfolio’da aylık veya yıllık olmak üzere 2 faturalandırma seçeneği vardır. Aylık fiyatlandırma biraz daha yüksek olmasına rağmen, uzun vadeli taahhütlere zorlanmıyorsunuz.

Ama en iyi tarafı:

Var satış denemesi yok – plan özellik listesinde belirtilen her şeyi elde edersiniz.

Zenfolio Eksileri

Zenfolio’nun da birçok dezavantajı var. Zenfolio incelemesinin bu bölümünde performansına, iyi olmayan müşteri desteğine ve planlarla birlikte gelen kısıtlamalara bir göz atacağız.

Detaylar burada.

Belirlenmiş Çalışma Süresi Garantisi Yok

Zenfolio, hosting özelliklerinden çok az bahsediyor. Böylece, rahatsız edici olan herhangi bir çalışma süresi garantisi bulamazsınız – web sitenizin her zaman açık olmasını istiyorsunuz.

Ayrıca birkaç kullanıcı Zenfolio incelemesi bulduk. mikro duruş süreleri sabit – ayda en az birkaç.

Bu, Zenfolio sunucu sağlığı veya kötü yönetim ile ilgili bazı sorunlar anlamına gelir. Önemli bir kesinti süresi kaydedilmemiş olsa da, iyi olmalısınız.

Nispeten Yavaş Sunucu Hızı

Sunucu ABD, Avrupa, Singapur ve Sidney’de harika bir performans sergiliyor. Bununla birlikte, kitleniz Banglore veya Tokyo gibi yerlerde bulunuyorsa – hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz – sunucular bu konumlara hizmet etmek için iyi optimize edilmemiştir.

zenfolio inceleme hızı

Zenfolio dünya çapında mevcut olacağına söz veriyor, ancak sunucu hızı dünya çapındaki kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmelidir..

Kötü Müşteri Desteği

Başlangıç ​​planı için ödeme yaparsanız, yardım almak için yalnızca 2 seçenek e-posta biletleri veya bilgi tabanı. Neyse ki, bilgi kütüphanesi geniş.

Ancak hızlı teknik yardıma ihtiyacınız varsa – e-posta biletleri biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

Diğer planlarla canlı sohbete veya telefon desteğine ulaşabilirsiniz. Sadece sabırlı olun – bazen bekleme süreleri istediğimizden biraz daha uzundur.

Sınırlı Hizmet

Zenfolio bir endüstri ile sınırlıdır – fotoğraf. Ve bu kadar geniş bir platformla diğer işletmeleri de kolayca barındırabilir.

Ve fotoğrafçılık için bile, Zenfolio’nun sunduğu araçlarla sınırlısınız. Kolayca yükleyebileceğiniz açık kaynaklı uygulama yok.

Zenfolio İncelemesi – Sonuç

Zenfolio, kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturucusudur. anında bir fotoğraf web sitesi başlatmanıza yardımcı olabilir. Ancak bu Zenfolio incelemesinden öğrendiğimiz gibi, bu sınırlı bir platform.

Zenfolio’nun performansı mükemmel değil. Aynı şey destek için de geçerlidir. Ayrıca hissedebilirsiniz, Zenfolio’nun biraz esnekliği yok.

Neyse ki, 14 günlük ücretsiz deneme var. Bu şekilde Zenfolio’nun ihtiyacınız olan her şeye sahip olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Sonuçta, fiyatlandırma uygun görünüyor.

Zenfolio’yu denediniz mi? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi bizimle paylaşın!

Artıları

 • sınırsız bant genişliği
 • 14 Günlük Ücretsiz Deneme
 • Esnek faturalandırma döngüleri

Eksileri

 • Çalışma Süresi Garantisi Yok
 • Eksik esneklik
 • Müşteri Desteği Eksik
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector