Bandzoogle İncelemesi

“Müzisyenler tarafından müzisyenler tarafından yaratılan Bandzoogle, grupların ve solo eylemlerin kodlama ve eklentilerle eşleşmeden çevrimiçi olarak sallanmasına izin veren bir web sitesi oluşturma hizmetidir. Bir grubun ihtiyaç duyduğu her şey – bir etkinlik takvimi, posta listesi, blog ve mağaza – tek bir basit, kullanımı kolay platformda toplanır.


Neredeyse 20 yıl önce, Bandzoogle Kurucusu Chris Vinson, alt-rock grubu Rubberman için bir web sitesi yarattı ve sonunda bir plak anlaşması yaptı. Chris, turlar arasındaki etikette çalıştı, çok platinli sanatçılar için web siteleri oluşturdu – zaman kazanmak için yöneticilerin ve sanatçıların kendi değişikliklerini yapmalarına izin veren bir kontrol paneli oluşturdu. Bu fikir, Chris’in bağımsız grupların ve müzisyenlerin web siteleri oluşturmasına ve müziklerini tanıtmasına yardımcı olmak için 2003 yılında başlattığı Bandzoogle’ı ortaya çıkardı..

Kullanıcılar Bandzoogle’ı 30 günlük ücretsiz deneme sürümüyle test edebilir ve şirket bir aboneliğin ilk ayından sonra orantılı geri ödemeler sunar. Yıllık planlarda fiyatlar kabaca 8 $ ila 17 $ arasında veya aylık gitmek isterseniz 10 ila 20 $ arasında değişmektedir. Şirketin bulut barındırma platformu depolama sınırlaması olmadığı anlamına gelir; bunun yerine siteye eklenen sayfa, şarkı, fotoğraf ve posta listesi üye sayısı ile ilgili planlar kısıtlanır. Ancak Pro Plan abonelerinin harcayacak sonsuz kaynakları var.

Kullanıcıların hangi planı seçtiklerinden bağımsız olarak, müzisyenler komisyon ömrü olmadan ücretsiz mağazaların yanı sıra hesabın ömrü boyunca ücretsiz bir alan adının tadını çıkarabilirler. Gruplar, hangi planın seçildiğine bağlı olarak müzik, mal ve etkinlik biletleri satabilir. Bandzoogle’ın işlevselliğinden ve site oluşturma konusundaki özel yaklaşımından çok etkilendik. ”

 • Müzisyenler için, müzisyenler için araçlar
 • Kolay, 2 tıkla mağaza kurulumu
 • E-posta için entegrasyonlar & sosyal medya
 • 100’den fazla mobil kullanıma hazır tema mevcut
 • Kodsuz özelleştirmeler
 • Bandzoogle’da şimdi başlayın.

“Bandzoogle’ın bulut destekli altyapısı depolama sınırlamalarını kaldırır ve kullanıcı sitelerinin kitleler büyüdükçe ölçeklendirilmesine olanak tanır. Dahası, bir grubun web sitesinin en karmaşık bileşenlerinin – özellikle etkinlik takvimi, blog, parça yönetimi ve posta listeleri – kullanımı inanılmaz derecede kolaydır.

Yeni posta listesi abonelerine ücretsiz bir indirme yapmak için tek yapmanız gereken bir kutuyu işaretlemek ve göndermek istediğiniz şarkıyı seçmektir. Kullanıcılar blog yayınlarını kolayca içe aktarabilir, Dropbox veya SoundCloud’dan şarkı yükleyebilir ve Bandsintown, Bandcamp, NoiseTrade ve diğer platformlar gibi sosyal medya profilleri ve hizmetleriyle entegre olabilir.

Birlikte verilen çevrimiçi mağazada, kullanıcılar indirim kodlarını, ödeme ayarlarını ve indirme kodlarını yapılandırmak için inanılmaz sayıda seçeneğe sahiptir. Site sahipleri bir PayPal Premier veya İşletme hesabını entegre etmeli ve hangi para birimini kabul edeceğini seçmelidir (25 seçeneğiniz vardır, ancak yalnızca birini seçebilirsiniz). En düşük seviyeli iki Bandzoogle planına abone olanlar yalnızca müzik ve fiziksel ürünler satmakla sınırlıdır; Pro kullanıcıları bilet, indirme, video, PDF ve diğer medya dosyalarını sunabilir.

Analytics raporlarına Bandzoogle arayüzünden kolayca erişilebilir, ayrıca hizmet Google Analytics’i daha gelişmiş metrikler için ayarlamayı kolaylaştırır. Google Analytics olmasa bile, kullanıcılar site ziyaretçilerinden oyunları, satışları ve posta listesi abonelerini takip etmek için çok fazla miktarda yararlı bilgiye sahiptir. ”

 • Hesabın ömrü boyunca ÜCRETSİZ alan adı
 • Satış komisyonu yok
 • Etkinlikler ve tur takvimi dahil
 • ÜCRETSİZ analitik raporlar
 • Yerleşik blog ve mağaza işlevselliği
 • Bandzoogle’da şimdi başlayın.

“Bandzoogle’da oturum açtıktan sonra, platform üç hızlı adımda tamamen işlevsel bir web siteniz olacağına söz veriyor. Birincisi, müzik türü tarafından uygun bir şekilde organize edilen bir tema seçmektir – yine de şirket, belirli bir amaca özel bir grup insana hizmet etmeye odaklanmış lazer işaretidir. Kategoriler arasında bazı çakışmalar var, ancak birçok tema çeşitli müzik severlere hitap edecek kadar esnektir. Bandzoogle, tümü optimize edilmiş ve mobil cihazlarda görüntülenmeye hazır 100’den fazla şablon sunar.

İkinci adım, başlık resminizi yüklemektir ve Bandzoogle, kullanıcılara harika bir dosyayı neyin kullanacağı hakkında yararlı ipuçları verir. Son adım, başlığınızı ayarlamak veya bir logo yüklemek; tüm ayarlara kolayca erişilebilir ve metni ekranda veya editör arayüzünde değiştirebilirsiniz.

Oradan, Bandzoogle mükemmel davul solo sitesi ile izleyicileri sersemletir. Bandzoogle teknik olarak vaat edilen işlevsel web sitesini bu noktada sağlarken, yine de kukla metinlerle doludur. Bu dördüncü adım, içeriği özelleştirme ve medya yükleme, grupların ve site yapımcılarının gerçekten bir güç akoruna çarpabileceği – veya korkunç bir şekilde riff.

Kullanıcılar, talimatlarla dolu yararlı bir videoyla Bandzoogle’ın görsel düzenleyicisine tanıtılır. Sınırsız sürükle ve bırak site oluşturucu yerine Bandzoogle, kullanıcılara istiflenebilir ve özelleştirilebilir yapı taşları sağlar. Kullanıcılar bu tür site oluşturucuları tercih ediyoruz, çünkü kullanıcılar her şeyin piksel mükemmel bir hizalamaya sahip olduğundan emin olmayacaklar – bu zaten halledildi. ”

 • Sohbet yoluyla üstün destek & E-posta
 • Müzik satışı, ürün, & biletler
 • Hızlı & güvenilir bulut barındırma
 • Planlar arasında sınırsız bant genişliği
 • Otomatik SEO optimizasyonu
 • Bandzoogle’da şimdi başlayın.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector