11 En İyi Ücretsiz E-posta Barındırma Yorumları (2020): Domain ve Business

Hotmail, Juno ve America Online günlerinden bu yana, ücretsiz e-posta barındırma çok arzu edildi ve bulmak oldukça kolay. Microsoft Hotmail’i 1997’de satın aldığında, ücretsiz hizmetin sadece iki yıl sonra 8.5 milyondan fazla kullanıcısı vardı..


Yirmi yıl sonra, 3,7 milyardan fazla insan her gün 269 milyardan fazla mesaj gönderiyor. Bununla birlikte, iş e-posta iletişimleri ve kişisel markalaşma üzerinde böyle bir vurgu ile, bu ücretsiz e-posta barındırma platformlarının çoğu başarılı olmak için gereken depolama alanı, özellikler ve güvenlikle birlikte gelmez.

Burada, özel bir alan adı bağlamanızı, spam’ı filtrelemenizi ve mesajlarınızın müşterilere ve iş arkadaşlarınıza ulaşmasını sağlayan ücretsiz ve neredeyse ücretsiz seçenekleri ele alacağız.

5 En İyi “Neredeyse Ücretsiz” E-posta Barındırma Planları

Tartışmayı tekrar tekrar yaptık – herhangi bir türden ücretsiz web barındırma genellikle algılanan tasarruflara değmez. E-posta veya web sitesi dosyalarınızı depolamak için bir yer arıyorsanız, maliyetsiz planlar genellikle eski veya yetersiz güvenlik korumalı standart altı altyapıya gelir.

Ayda 5 $ ‘dan az yetersiz bir yatırım için, etkileyici bir hızlı ve istikrarlı web barındırma ve ücretsiz bir alan adı kaydı ve e-posta barındırma gitmek için 24 saat teknik destek alabilirsiniz. E-posta pazarlamasında 38’e 1’lik büyük bir yatırım getirisi göz önüne alındığında, makul fiyatlı barındırma planlarının ek performans avantajları kişisel ve iş iletişimleriniz için son derece iyi bir performans sergiliyor.

Basit sadelik, e-postanızı web barındırma hesabınız üzerinden kullanmanın en büyük faydasını temsil eder – bir fatura, bir destek ekibi, bir hesap arayüzü vardır. Sağlayıcınız, özel alan adınızı, e-posta sunucularınızı ve web posta istemcilerinizi bağlamanıza yardımcı olmak için çok istekli olacak, kurulum süresini ve e-posta gelen kutularını yapılandırmayla yaygın olarak ilişkili baş ağrılarını büyük ölçüde kısaltacaktır. Aşağıdaki favori ev sahiplerimize bir göz atın; bu şirketlerin tümü, güçlü e-posta araçları ve kolay müşteri desteği ile mükemmel fiyat-güç oranlarına sahiptir.

Diğer en iyi e-posta barındırıcılarına bakın »

6 En İyi “Ücretsiz” E-posta Barındırma Hizmetleri

Web barındırma sağlayıcınızın yanı sıra, diğer şirketlerin ton üretkenlik ve iş iletişimi merkezli sadece e-posta planları sunuyoruz. Bu e-posta barındırma uzmanları genellikle depolama, güvenlik ve spam ile mücadele özelliklerine ekstra bilgi sağlar ve bazen kişiler, takvimler ve sohbet için ek yazılımlar ile birlikte gelir. Bununla birlikte, iş e-posta planları için fiyatlandırma, birçok genç şirketin gerçekçi bir şekilde karşılayabildiğini hızla aşabilir.

Elbette, hemen hemen her yerde ücretsiz e-posta hesaplarına kaydolabilirsiniz. Aslında, Google ve Microsoft’taki sektör liderlerinin sırasıyla Gmail ve Outlook’ta sağladığı işlevleri tamamen seviyoruz, ancak ücretsiz hizmetler kullanıcıların özel bir alan adı kullanmasına izin vermiyor. Bunun için G Suite veya Office 365’e kaydolmanız veya işletme e-posta iletişimleri için bu ücretsiz seçeneklerden birine göz atmanız gerekir..

5. Zoho

Zoho logosunun resmiMuhtemelen bu listede G Suite’e en yakın rakip olan Zoho, daha büyük verimlilik araçları paketinin amiral gemisi olarak güçlü e-posta hizmetlerine sahiptir. Şirketin sonsuza kadar ücretsiz e-posta çözümü, tam platformdan önemli ölçüde ayrılmıştır, ancak çoğu küçük işletmenin ihtiyaçlarını mükemmel bir şekilde karşılamalıdır. Müşteriler, görkemli bir şekilde reklamsız bir ortamda antivirüs ve spam korumasına güvenirken diğer kullanıcı dostu Zoho araçlarına da bağlanabilir.

 • Kullanıcı sayısı: Bir alan adında en fazla beş gelen kutusu
 • Depolama: Kullanıcı başına 5GB
 • Diğer bilgiler: 25 MB ek sınırı, yalnızca web erişimi ve reklam yok
 • Ücretli planların maliyeti: Kullanıcı başına aylık 1 ABD doları ile 4 ABD doları arasında

6. Yandex

Yandex logosunun görüntüsüRusya’nın en büyük teknoloji şirketi ve ülkenin en büyük arama motorunun operatörleri olan Yandex, Google gibi teknoloji devleriyle tekrar karşılaştırmalar yapıyor. Şirket, ücretsiz e-posta hizmetlerine güvenenlere birçok kısıtlama getirerek geniş gelen kutularına ve sınırsız depolama alanına izin veriyor. Varsayılan gelen kutularına başlamak için 10 GB ayrılmıştır ve oradan büyüyebilir. Buna ek olarak, daha sonra gönder ve çeviri özellikleriyle birlikte platformun şık ve minimalist arayüzünü takdir ediyoruz.

 • Kullanıcı sayısı: 1.000 kullanıcıya kadar
 • Depolama: Bireysel gelen kutuları için ek alan satın alma seçeneğiyle kullanıcı başına 10 GB
 • Diğer bilgiler: Web postası ve mobil uygulama üzerinden erişim. Arama ve takvim işlevleriyle birlikte gelir, ancak reklamlar görüntüler.
 • Ücretli planların maliyeti: Kullanıcı başına aylık 3 ABD doları, en az üç kullanıcı

7. Migadu

Migadu logosu resmiMigadu’nun sade, metin ağırlıklı web sitesi tarafından aldanmayın – İsviçre’den önyükleme yapan şirket, ücretsiz e-posta barındırma için ferahlatıcı bir yaklaşım sunuyor. Yeni başlayanlar için Migadu, hizmetlerini test etmek için kullanıcılara ücretsiz bir sona erme süresi denemesi sunar ve ayarladığınız gelen kutusu sayısını sınırlamaz. Kesinlikle ideal olmayan, ancak ayaklarınızı ıslatmak için yeterli olması gereken günde sadece 1 GB e-posta depolama alanı ve günde 10 giden mesaj (bir Migadu imzası içerir) ile sınırlısınız..

 • Kullanıcı sayısı: Bir alan adında sınırsız hesap
 • Depolama: Kullanıcı başına 1 GB
 • Diğer bilgiler: Ücretsiz kullanıcılar, her gün bir “Migadu üzerinden gönderildi” imzasını içerecek şekilde günde en fazla 10 e-posta göndermeyle sınırlıdır
 • Ücretli planların maliyeti: Aylık 4 $ – 49,50 $ – kullanıcı başına ücret yok

8. Mail.com

Mail.com logosunun resmiİşleri rakiplerinden biraz farklı yapan Mail.com, müşterilerin 200’den fazla e-posta alanından seçim yapmalarını sağlıyor. Tabii ki, kendi alan adınızı kullanmak çok daha iyi olurdu, ancak çoğu kullanıcının kısa vadeye uyan bir seçenek bulabileceğini umuyoruz. Birleşik İnternet tarafından sahip olunan – küresel hosting sağlayıcısının ana şirket 1&1 IONOS – Mail.com, bir kuruş harcamadan premium altyapı ve desteğe kapı açar.

 • Kullanıcı sayısı: Hesaplar teker teker kaydedilir
 • Depolama: Kullanıcı başına 2 GB
 • Diğer bilgiler: Takvimler, virüsten koruma ve spam koruması için araçların yanı sıra çeşitli hesaplardan ileti toplayan Posta Toplayıcı da mevcuttur. 50 MB bağlantı sınırları
 • Ücretli planların maliyeti: Yıllık 29,99 ABD doları

9. GMX Postası

GMX Mail logosunun resmiUnited Internet’in bir başka iştiraki olan GMX Mail, Mail.com’dan farklı hizmetler ve özellikler sunmaktadır. Şirket, kullanıcıların her biri Posta Toplayıcı, adres defteri, ajanda ve dosya depolama içeren 10 adede kadar e-posta hesabı kaydetmelerine olanak tanır. Cömert depolama sınırları, kullanıcıların yarım milyon e-posta depolamasına olanak tanır ve GMX, iletileri tarihe, konuya, gönderene ve içeriğe göre otomatik olarak sıralamanızı sağlayan tonlarca özelleştirilebilir filtre sağlar.

 • Kullanıcı sayısı: En fazla 10 gelen kutusu
 • Depolama: Hesap başına 65 GB
 • Diğer bilgiler: Mobil erişim, spam filtreleri ve antirvirüs koruması. Ücretsiz e-posta desteği ancak arayüz pop-up reklamlar gösteriyor.
 • Ücretli planların maliyeti: Müsait değil

10. ImprovMX

ImprovMX logosunun resmiHala güvenilir Gmail hesap arayüzlerini korumak ve G Suite ücretlerini ödemeden özel bir alan adı kullanmak isteyenler için ImprovMX bunu mümkün kılıyor – sadece biraz teknoloji karmaşasıyla uğraşmanız gerekecek. Bu makalede, alan adınızı Gmail ile mevcut web barındırma planınız üzerinden e-posta yönlendirme ve takma adlarla nasıl bağlayacağınız gösterilmektedir. Alan adı barındırmanız e-posta yönlendirmeyi kapsamıyorsa, ImprovMX gerekli DNS kayıtlarını sağlamak için devreye girer. Gmail yine de iletilerinizi saklar, ancak ImprovMX’in sunucuları gönderme ve alma işlemlerini gerçekleştirir.

 • Kullanıcı sayısı: Sınırsız
 • Depolama: Uygulanamaz
 • Diğer bilgiler:% 99,99 kesintisiz çalışma garantisi ve ayrıca en iyi alan adı kayıt şirketleriyle yapılandırmayı kolaylaştıran yararlı kılavuzlar
 • Ücretli planların maliyeti: 9 $ aylık

Hangi Ücretsiz E-posta En İyisi?

Biraz esneme olduğunu biliyoruz, ancak en iyi ücretsiz e-posta hizmeti, web barındırma planınıza eklenmiş olarak gelir. Aylık faturalarınızı minimumda tutarken, istediğiniz sayıda web postası istemcisini ve mobil uygulamayı gelen kutunuza erişecek ve yalnızca istediğiniz arayüzü bulmak için ileti gönderebilirsiniz..

En büyük avantajı, alan adınızı çevrimiçi iletişiminizle birleştirerek oluşturduğunuz marka tanımasıdır. Kişileriniz ister profesyonel ister kişisel olsun, özel bir alan adından e-posta ile gönderme, güven ve güven oluşturan ayrıntılara dikkat ve karmaşıklık gösterir. İşte dikkat etmeniz gereken bazı özellikler:

 • POP3, IMAP ve SMTP desteği
 • Sınırsız depolama alanı ve gelen kutusu
 • Yüksek ekli dosya boyutu sınırları
 • E-posta yönlendirme ve otomatik yanıtlayıcılar
 • Güçlü antivirüs ve kötü amaçlı yazılım koruması
 • Sıkı spam filtreleme kuralları
 • Webmail yazılımının kolay kurulumu
 • Bültenler ve diğer pazarlama araçları

Yukarıdaki bölümde listelenen ücretsiz e-posta ürünleri genellikle reklamlar tarafından desteklenir, hesap sayısını sınırlandırır, depolama alanını sınırlar ve iletişiminizin iletilme hızını ve güvenliğini engeller. Web hosting planları ile ilişkili e-posta size çevrimiçi hizmetler için sadece bir fatura alma avantajı ile birlikte, birçok açıdan büyümek için sınırsız oda verir. Kullanıcılar genellikle gelen kutularını, web posta istemcilerini ve diğer teknik yapılandırmalarını site sahiplerini web sitesi dosyalarına ve işlemlerine bağlayan aynı kontrol panelinden yönetebilir.

En İyi Ücretli E-posta Hizmeti nedir?

Belki de web ve e-posta barındırma çift daldırma hostingimiz elden çıkıyor. E-posta hizmetleri en uygun fiyatlı planlarla bile ücretsiz olarak dahil edilmesine rağmen, yine de teknik olarak bir şey ödüyorsunuz.

Ancak, yalnızca e-posta barındırma ve dağıtım konusunda uzmanlaşmış platformlarla ortaklık yapmak, çok sayıda gelen kutusu, birinci sınıf güvenilirlik ve tonlarca depolama alanı gerektiren orta ve büyük işletmeler için önemli bir araç olabilir. Daha da iyisi, bu premium ürünlerin çoğu, analitik ve otomasyondan pazarlama şablonlarına ve sosyal medya entegrasyonlarına kadar üretkenlik ve işbirliği için ekstra özelliklere sahiptir. Dikkate almanız gereken ücretli hizmetlere bir göz atın:

 • G Suite
 • Ofis 365
 • ProtonMail
 • FastMail
 • Rackspace
 • Greatmail
 • Pobox
 • Runbox
 • IceWarp

Adil olmak gerekirse, bu liste hiçbir şekilde kapsamlı değildir – ancak tüm şekil ve boyutlardaki işletmeler için favori seçeneklerimizin sağlam bir kesitini sunar. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, karşılaşabileceğiniz sorunlara hızlı bir şekilde yanıt verebilecek müşteri destek ekiplerine öncelik verdiğinizden emin olun..

Kendi E-posta Alanımı Ücretsiz Nasıl Oluştururum?

Geri adım atmanız ve kendi alan adınızdan nasıl mesaj göndereceğinizi bulmanız mı gerekiyor? Bir işletme e-posta adresi oluşturmak biraz göz korkutucu görünebilir, ancak size yardımcı olacak birçok kaynak vardır..

Dünya çapında e-posta gönderen bir bilgisayar çizimi

Özel bir e-posta etki alanının bankayı kırması gerekmez – aslında, bir barındırma planıyla genellikle ücretsizdir.

Yeni başlayanlar için bir alan adı kaydetmeniz (veya sahip olmanız) gerekir. En iyi alan adı barındırıcıları, en az bir yıllık hizmete kaydolduğunuzda ücretsiz bir tane içerir. Oradan, e-posta hesaplarınızı ve gelen kutularınızı yapılandırmanız gerekir – genellikle cPanel veya başka bir üst web yönetim panelinden yapılır.

Son adım, dünya sunucularının gelen postanızı nereye yönlendireceğini bilmesini sağlamak için DNS kayıtlarınızı güncellemektir. Her ana bilgisayarın arayüzü biraz farklıdır, ancak kesinlikle size yardımcı olacak bir bilgi tabanı makalesine veya eğiticisine sahip olacaktır..

En Güvenli E-posta Sağlayıcısı nedir?

E-posta iletişiminin yaygınlığına ve popülerliğine rağmen, aslında önemli veya hassas bilgileri paylaşmak için son derece güvenli bir yöntem değildir. İletiler, hedeflenen alıcıya ulaşmak için birden çok ağdan ve sunucudan geçmelidir ve her yeni yol noktası, düzgün bir şekilde güvenlik altına alınmazsa e-postaları saldırıya maruz bırakır.

Bir e-posta mesajını tam olarak korumak için mesajın tüm yolculuğu boyunca şifrelenmesi gerekir. Bu, alıcının yapılandırması zor ve yönetilmesi zor olabilen aynı şifreleme sistemini kullanması gerektiği anlamına gelir. Bu şirketler, basitleştirilmiş posta istemcileri ve mobil uygulamalar sunarken zorlu teknolojiyi ele almada mükemmeldir.

 • ProtonMail: Sektördeki en iyi güvenli e-posta sağlayıcılarından biri olarak kabul edilen İsviçre’deki ProtonMail sunucuları, platformun son derece kullanıcı dostu arayüzüyle etkileşime girerken verilerinizi korur. Kullanıcılar sınırsız kullanıcı için ayda 34 $ ‘a kadar ücretsiz bir protonmail.com hesabı veya premium planlar alır.
 • sayacı: Teorik olarak kırılmaz OpenPGP şifrelemesi kullanan CounterMail, disksiz sunucular (CD-ROM’dan önyükleme yapan) sunan ve ortadaki adam saldırılarına karşı koruma sağlayan ilk güvenli e-posta sağlayıcısıdır. CounterMail’in bir haftalık ücretsiz denemesine kaydolabilir veya 4 GB depolama alanı için ayda 3 ila 5 ABD doları harcayabilirsiniz.
 • Tutanota: Açık kaynaklı yazılımları sevenler için Tutanota, mahremiyeti koruma ve insan hakları için mücadele etme görevinde. Milyonlarca kullanıcı Tutanota’nın bir kullanıcının tüm posta kutusunu kapsayan uçtan uca şifrelemesine kaydoldu. Topluluk güdümlü güvenlik arayanlar, alan adlarında ücretsiz olarak Tutanota’ya kaydolabilir veya özel alan adları, ekstra depolama alanı ve beyaz etiketli arayüz için ayda 7 dolara kadar harcama yapabilir.

Özel bir platform kullanmazsanız e-postalar genellikle şifrelenmez, yani bir ağa veya sunucuya sızan saldırganlar iletilerin tam metnini kolayca okuyabilir veya ekleri görüntüleyebilir. Çevrimiçi iletişimlerinizde uygulamayı seçtiğiniz güvenlik düzeyinden bağımsız olarak, iki faktörlü kimlik doğrulama, güçlü parola yönetimi ve kimlik avı kampanyalarına ve şüpheli eklere göz kulak olmakla korumanızı artırabilirsiniz.

Özel Alan Adı ve Ücretsiz E-posta Barındırma ile Markanızı Artırın

Gelen kutunuzda yeni bir mesaj yayınlayan her yerde bulunan “E-postanız var” uyarısından bu yana, e-posta arkadaşlar, aile, iş arkadaşları ve müşteriler arasında zamanında iletişimi sağlamak için kullanıldı. Sohbet ve video konferansın artan popülaritesine rağmen, e-posta hala en popüler elektronik iletişim yöntemleri arasındadır..

Posta kutusuna giden iletilerin resmi

Başarılı e-posta pazarlaması, hepsi çok az yatırım için bir şirketin gelirini ve itibarını artırabilir.

Teknoloji pazarı araştırma firması Radicati Group tarafından yapılan bir araştırmaya göre, iş e-postaları her gün gönderilen ve alınan yaklaşık 140 milyar mesajı açıklıyor ve insanların ortalama olarak yaklaşık 120 e-posta ile bireysel olarak etkileşime girmesi bekleniyor – ve bu sayıların artması bekleniyor.

Özel bir alan adına karşılık gelmek, şirketinizin markasını yansıtır, müşteri güvenini kazanır ve profesyonel meşruiyet kazandırır. Gelen kutularınız kurulduktan ve geliştikten sonra, posta listeleri oluşturmanıza ve mesajlarınızı kimlerin açtığını ve tıkladığını görmenizi sağlayan e-posta pazarlama platformlarını keşfetmeyi unutmayın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector