12 En Hızlı Bulut Barındırma Hizmetleri (2020) – Sunucu Hızlarını Karşılaştırın

En hızlı bulut barındırma bulmanın önemi, hangi yerel pizza ekleminin kapınıza en hızlı yiyecek teslim edebileceğinin belirlenmesine benzer. Sonuç istiyorsun ve şimdi onlara ihtiyacın var!


Performans, barındırmada uzun süredir önemli bir faktör olmuştur. Doğası gereği, bulut barındırma tonlarca ölçeklenebilirlik ve güvenilirlik sunar – ancak hangi hizmet sitenizi ziyaretçilere en hızlı şekilde sunabilir?

Potansiyel müşterilerinizi bir rakibe göndermek için 250 milisaniyeden az bir farkın yeterli olabileceği web sitesi hızının büyük önemi göz önüne alındığında, Bitcatcha, Pingdom, Google PageSpeed’den derlenen sunucu yanıt sürelerini analiz ederek dünyanın en iyi bulut barındırma sağlayıcılarını test ettik, Dotcom-Monitor ve WebPageTest. En kısa ortalama sunucu yanıt süresine göre düzenlenmiş en iyi 12 bulut barındırma sağlayıcısına göz atın:

1. InterServer Bulut Barındırma – 434 ms

En dar zaferi ekleyen InterServer, testlerimizde favori bulut barındırma şirketlerinden birisini zar zor kesti. New Jersey merkezli şirketin bulut ağı, geleneksel sabit disk sürücülerinden 20 kata kadar daha yüksek sayfa yükleme hızları üreten yüksek hızlı katı hal sabit sürücülerle desteklenmektedir. Site sahiplerinin dosyaları, veri şeritlemenin ziyaretçilerin verilere birden fazla konumdan erişebileceği anlamına gelir ve yedeklilik güvenliğini kaybetmeden performansı artırır..

InterServer, bulut bilgi işlem kaynaklarının her bir yapı bloğuna veya dilimine tonlarca bellek ve bant genişliği ayırır. Ekip kendi veri merkezini oluşturmak ve sürdürmek için yoğun bir şekilde nüanslı bir yaklaşım benimsediğinden, InterServer ağına 10Gbps ethernet bağlantısı ve birden çok Katman 1 IP omurga sağlayıcısı ile güç sağlamayı tercih ediyor.

Diğer en iyi bulut ana bilgisayarlarına bakın »

2. Hostwinds Bulut Barındırma – 435 ms

Testlerimiz fotoğraf bitirdi, ancak yalnızca bir milisaniyelik Hostwinds ve InterServer’ı ayırdı. Sağlayıcı her barındırma paketinin hızını ön planda tuttuğu için Hostwinds bulutunu tavsiye etmekten çekinmiyoruz. LiteSpeed ​​web sunucularından ve NGINX yük dengeleyicilerinden birinci sınıf içerik dağıtım ağına ve rota optimizasyon protokollerine kadar Hostwinds modern, kurumsal düzeyde hizmetler ve minimum yükleme süreleri vaat ediyor.

Bulut sunucusu performansını yansıtan Hostwinds, müşterileri 30 saniye veya daha kısa sürede kullanıma sunmaya söz vererek müşteri katılım deneyimini de kolaylaştırır. Site sahiplerinin bilgi işlem kaynaklarının belirli uygulamalar için ayarlanmasını sağlayarak önceden yapılandırılmış çeşitli sunucu şablonları arasından seçim yapabileceğini özellikle takdir ediyoruz..

Diğer en iyi bulut ana bilgisayarlarına bakın »

3. DigitalOcean Bulut Barındırma – 474 ms

Ölçeklendirilebilir ve performanslı bir bulut barındırma deneyimi sağlamak için sanallaştırılmış barındırma ötesine geçen DigitalOcean, bulut web sitenizi veya uygulamanızı optimize etmek için ek depolama, güvenlik, izleme ve yük dengeleme özellikleriyle tamamlanan bir seçenek. Saygıdeğer bulut barındırma sağlayıcısı, 12 küresel veri merkezinden 1 milyondan fazla geliştiriciye hizmet vererek müşterilerin verilerinin web sitesi ziyaretçilerine mümkün olduğunca yakın olmasını sağlar.

DigitalOcean'ın bulut bilişim web sitesinin ekran görüntüsü

2011’den beri barındırma oyununda, DigitalOcean geliştiriciler arasında mükemmel bir üne kavuştu.

DigitalOcean, performansı ve güvenilirliği optimize etmek için ortalamanın üzerinde% 99,99’luk bir çalışma süresi, 40Gb ethernet bağlantısı ve kurumsal sınıf KVM hipervizörleri vaat etse de, seçeneklerin yoğunluğu, şirketin platformunu ilk kez bulut barındırma müşterileri için biraz yıldırıcı hale getirebilir. DigitalOcean aracılığıyla kazanılan herhangi bir hız artışı deneyimsizliğiniz tarafından dengelenebileceğinden, acemi müşteriler daha basit bir çözüm aramak isteyebilir.

4. DreamHost Bulut Barındırma – 502 ms

Bulut barındırma konusunda samimi bir açık kaynaklı yaklaşımın ardında, DreamHost bulut platformunu OpenStack ve Ceph etrafında mühendisin kilitlenmesine yönelik tehditleri ortadan kaldırmak için tasarlar. DreamHost, Amazon S3 uyumlu bulut bilişim ve nesne depolamayı cazip bir oranda ve performansa göre optimize edilmiş bir hizmet sunar. Saatlik faturalandırmayla DreamHost, müşterileri her ay için en fazla 600 saat veya 25 gün boyunca ücretlendirir.

DreamHost’un tüm SSD bulut sunucuları 30 saniyeden daha kısa sürede güvenli kabuk (SSH) erişimi için hazırdır ve ölçülmemiş bant genişliğine sahiptir. Müşteriler, RAM’i ve diğer bilgi işlem kaynaklarını şirketin tescilli gösterge tablosundan anında yükseltebilir ve DreamHost’un mükemmel% 100 kesintisiz çalışma garantisi ve müşteri desteği itibarı, rakipsiz gücü başarılı olmak için gereken araçlarla birleştirir.

Diğer en iyi bulut ana bilgisayarlarına bakın »

5. Vultr Bulut Hosting – 512 ms

Modern, yüksek performanslı altyapı üzerine inşa edilmiş geliştirici dostu bir başka bulut platformu olan Vultr, sektöre nispeten yeni gelen bir firmadır. 2014 yılında kurulan şirket, halihazırda dünyadaki 16 şehirde varlık noktaları oluşturmuş ve 21 milyondan fazla bulut sunucusunu canlandırmıştır. En hızlı bulut barındırma sağlayıcılarının çoğunda olduğu gibi, Vultr yedekli, düşük gecikmeli bir ağ ile birlikte% 100 SSD depolamaya güvenir.

Vultr ana sayfasının ekran görüntüsü

Vultr’un güçlü ve uygun fiyatlı bulut bilişim, Intel CPU’lar ve SSD depolama ile birlikte gelir.

Müşterilere tam root erişimi ve herhangi bir işletim sistemi seçme seçeneğinin yanı sıra, Vultr sürekli olarak mimarisine yeniden yatırım yapar. Örneğin, en yeni nesil Intel Skylake işlemcilerin uygulanması, bulut ağının en az% 48 daha hızlı çalışmasını sağlamıştır. DigitalOcean gibi, Vultr düşük maliyetli bulut barındırmada mükemmeldir – ancak yeni başlayanlar daha karmaşık platformu düşünürken dikkatle ilerlemelidir.

6. A2 Hosting Bulutu VPS – 586 ms

A2 Hosting olmadan web hosting performansı hakkında hiçbir tartışma tamamlanmamıştır. Michigan merkezli sağlayıcı olan Ann Arbor, paketin ortasında listemize giriyor, ancak A2 Hosting, süper şarjlı SSD mimarileriyle ün kazandı. A2 Hosting’in tescilli SwiftServer platformu, standart yapılandırmalardan% 300’e kadar daha hızlı sayfa yükleme özelliğine sahiptir ve müşteriler, performansı 20 kat artıran yükseltilmiş Turbo sunucuları tercih ederek pedala metal atabilir.

CloudLinux, CloudFlare ve üç uçlu bir site optimizasyonu ve önbellek sistemi ile güçlendirilen A2 Hosting, bulut ortamınızı yükselten belirli yapılandırmaları tanımlamayı ve dağıtmayı olağanüstü kolaylaştırır. Hosting paketinizi daha da yükseltmek CPU çekirdeklerinizi otomatik olarak iki katına çıkarır ve 1GB RAM ekler.

Diğer en iyi bulut ana bilgisayarlarına bakın »

7. InMotion Hosting Bulutu VPS – 593 ms

Site sahiplerini bulut web sitelerini ve uygulamalarını hız ve verimlilikle oluşturmaları ve dağıtmaları için güçlendiren InMotion Hosting, yüksek hızlı SSD bulut barındırma konusunda tanınmış bir başka sağlayıcıdır. Şirket, yüksek kullanılabilirlik ve güvenliği, ayrıca kurumsal düzeyde Intel CPU’ları, düşük gecikmeli bir ağı ve kolaylaştırılmış bir yönetim portalını vurgulamaktadır..

Mimarisini modern SSD’lere yükseltmek, InMotion Hosting’in donanımının zaten hızlı olan SAS 15K disklerinden% 95 daha fazla veri iletebileceği anlamına geliyor. Dahası, tüm bulut barındırma planlarının geniş depolama alanı ayırmaları aldığını takdir ediyoruz – çoğu zaman rakiplerin kapasitesinin iki katından fazla. İsteğe bağlı yönetilen servislerle birlikte InMotion Hosting, site sahiplerine basitleştirilmiş ancak hızlı bir bulut ortamı sunar.

Diğer en iyi bulut ana bilgisayarlarına bakın »

8. HostGator Bulut Barındırma – 654 ms

Listemizde hız artışı için SSD’lere güvenmeyen ilk barındırma sağlayıcısı olan HostGator, düşük yoğunluklu sunucuları, çoklu önbellek katmanlarını ve tonlarca fazla CPU çekirdeğini vurgulayan yenilenmiş bir bulut barındırma platformunu piyasaya sürdü. HostGator, en az iki çekirdekli bulut barındırma müşterilerine başlar ve hızlı bir şekilde yükselir. Şirketin bulut platformu, normal paylaşılan barındırma teklifinden iki kat daha hızlı ve ayrıca dört kat daha ölçeklenebilir.

Site sahipleri, veri taşıma, kesinti veya yeniden başlatma sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalmadan bilgisayar kaynaklarını hızla ekleyebilir. HostGator, müşterilere kullanım eğilimleri, indirme hızı, çalışma süresi ve diğer metriklerle ilgili bilgi sağlayan sezgisel bir kaynak yönetimi panosu sunar. Bulutta paylaşılan barındırma basitliği arayan yeni başlayanlar özellikle HostGator’un hizmetlerini takdir edecek.

Diğer en iyi bulut ana bilgisayarlarına bakın »

9. AccuWebHosting Bulutu – 659 ms

Esnekliğin ustaları AccuWebHosting, şimdiye kadar gördüğümüz en eksiksiz bulut barındırma ürünleri paketini sunuyor. Müşteriler, gerekli kaynaklara ve gereken yönetime bağlı olarak bulutla çalışan paylaşılan barındırma veya sanal sunucu paketleri arasında seçim yaparak başlar. Belki de en göze çarpan şey, şirketin% 100 çalışma süresini garanti eden ve ASP ve ASP.NET’in birden çok sürümünü destekleyen Windows bulut barındırma sistemidir..

AccuWebHosting’in performans optimizasyonları büyük ölçüde ince ayarlı CloudLinux ve KVM sanallaştırmasından kaynaklanır ve şirketin yardımcı otomatik ölçeklendirme özelliği ani trafik artışlarını kolayca halleder. Yapılandırma ne olursa olsun, şirketin bulut sunucularında Intel Dual Xeon E5 CPU’lar ve RAID-10 dizisi içinde yüksek hızlı dağıtılmış SAN depolama alanı bulunur. AccuWebHosting, her biri olağanüstü derecede kolay olan üç kontrol paneli seçeneği sunar.

Diğer en iyi bulut ana bilgisayarlarına bakın »

10. Bluehost Bulut Barındırma – 682 ms

Bluehost, web barındırma endüstrisindeki en tanınmış ve en saygın markalardan biri olmasına rağmen, şirketin sanallaştırılmış barındırma teklifleri rakiplerinden farklıdır. Şirketin, gün boyunca özel müşteri desteği ile birlikte SSD depolama alanına girişini takdir ediyoruz.

Bluehost güvenilirlikle bilinir ve web sitelerini hızlı bir şekilde sunmak için geniş bir bellek ve bant genişliği tahsisi bulduk. Şirket içinde üretilen ve bakımı yapılan en son teknolojiye sahip donanımın yanı sıra OpenStack ve KVM’nin ince ayarlı sürümlerini kullanan Bluehost, müşterilerine sanallaştırılmış barındırma için ilk adımlarını atan anında hazırlık ve dinamik kaynaklar sunar. Şirket bulut altyapısını fazla vurgulamıyor, ancak Bluehost VPS planlarının aynı yüksek güçlü ölçeklenebilirlik ve performansa sahip olacağına söz veriyoruz.

Diğer en iyi bulut ana bilgisayarlarına bakın »

11. Liquid Web Bulut Barındırma – 749 ms

Yüksek kaliteli altyapı ve müşteri desteği için standart taşıyıcı olan Liquid Web, en hızlı 12 bulut barındırma sağlayıcısı listemizde şaşırtıcı derecede düşük görünüyor. Bunları burada listelememize rağmen, şirket performans analisti Cloud Spectator’ın Liquid Web sunucularını Amazon Web Services, Rackspace ve Digital Ocean’dan daha hızlı olarak gördüğünü belirtiyor.

Premium ana bilgisayar, mimarisini performansı en üst düzeye çıkaran modern teknolojiler ve yapılandırmalarla donatırken hiçbir masraftan kaçınır. Liquid Web, inanılmaz iki vCPU, 3 TB bant genişliği ve 30 GB SSD depolama ile bulut VPS müşterilerine başlar. Yerleşik yedeklemelere, tümleşik güvenlik duvarlarına ve katı DDoS korumasına ek olarak Liquid Web, Gigabit veri aktarımları ve CloudFlare içerik dağıtım ağını sunar. Yük dengeleyiciler ve blok veya nesne depolama için mevcut yükseltmeler, şirketin ürün portföyünü daha da tamamlar.

Diğer en iyi bulut ana bilgisayarlarına bakın »

12. SiteGround Bulut Barındırma – 788 ms

Listemizi başka bir sürpriz girişle kapatıyoruz. SiteGround, Liquid Web’i modern barındırma çözümleri ve performans ve müşteri desteği açısından mükemmel bir itibar açısından eşleştiriyor. Şirketin profesyonel düzeyde bulut barındırma paketleri isteğe bağlı ölçeklenebilirlik, özel kaynaklar ve çok çeşitli yazılım ve yapılandırma seçeneklerine sahiptir.

Tüm SSD depolama alanına ve CPU ve RAM gücünün tek tıklamayla eklenmesine ek olarak, SiteGround, beklenmedik trafik artışlarıyla karşılaştığınızda daha fazla kaynak ekleyen ilginç bir otomatik ölçeklendirme seçeneği sunar – ne olursa olsun sitenizi çalışır durumda tutar. Şirketin bulut platformu, yüksek nitelikli DevOps uzmanları tarafından tamamen yönetiliyor ve ücretsiz bir CDN, özel DNS ve özel bir IP adresi ile geliyor.

Diğer en iyi bulut ana bilgisayarlarına bakın »

Neden En Hızlı Bulut Hosting ve Depolama Hizmetlerini Bulmalısınız

İşte buyur. Bugün piyasadaki en hızlı bulut barındırma hizmetlerini biliyorsunuz – ama bunun neden bu kadar önemli olduğunu gerçekten anlıyor musunuz? Web barındırmada, özellikle e-ticaret alanında, web sitesi performansı, vistor algılarını ve markanın ziyaretçileri ödeme yapan müşterilere dönüştürme yeteneğini büyük ölçüde etkiler. Talladega Nights’ın ünlü Ricky Bobby’sini alıntılamak için, “Eğer ilk değilsen, sonuncusun.”

Teknoloji (ve özellikle insanların beklentileri) daha hızlı ve daha hızlı hale geldikçe, gecikme marjı gittikçe kısalıyor. 2012 yılında perakende devi Amazon, bir saniyelik yavaşlamanın şirkete her yıl 1.6 milyar dolara mal olabileceğini hesapladı. Benzer şekilde, Google, arama sonuçlarını saniyenin onda birine kadar yavaşlatmanın, arama motorunun günde 8 milyon daha az sorgu göreceği anlamına geldiğini belirledi.

Satış dönüşümlerinin ve müşteri sadakatinin ötesinde performans, web sitenizin arama sonuçlarında nerede göründüğüne ilişkin önemli bir göstergedir. Google, sayfa yükleme hızının 2010 yılından bu yana bir sıralama faktörü olduğunu söyledi, ancak şimdi şirket mobil cihazlardaki yükleme sürelerine bakmaktadır. Yalnızca 300 milisaniye, bir web sitesinin arama sonuçlarının ilk sayfasındaki ortalama sayfa yükleme süresini 10. sayfadaki sitelere kıyasla ayırır.

Bugün ne öğrendik? Hız satar, performans çok önemlidir ve milisaniye önemlidir. Yedekli donanım ve tonlarca ölçeklenebilir bilgi işlem ateş gücü ile bulut barındırma, çevrimiçi varlığınızı hızlandırmak için umut verici bir şansı temsil eder. Test ettiğimiz ve yukarıda sıraladığımız düzine bulut barındırma sağlayıcıları, sitenizi kitlelere ulaştırma görevine kolayca hazır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector