12 En İyi Dosya Barındırma Hizmeti (2020): Ücretsiz Depolama ve Paylaşım

İster aile tatili fotoğraflarını ister kritik iş belgelerini saklamak isteyin, yalnızca en iyi dosya barındırma hizmetleri, bilgilerinizle başka bir işletmeye güvenirken ihtiyaç duyduğunuz korumayı ve gönül rahatlığını sağlar..


Ek depolama ve olağanüstü durum kurtarma planlaması ihtiyacı, 2023 yılına kadar yaklaşık% 45 büyüme oranının arkasında 126 milyar dolara ulaşması beklenen kişisel bulut depolama pazarını yönlendiriyor. Bu çevrimiçi hizmetler, teknoloji kullanıcılarının ek donanım aygıtları edinme ve yapılandırma gereksinimini ortadan kaldırır, bunun yerine verileri çevrimiçi olarak kolayca aktarma, depolama ve düzenleme olanağı sunar.

Burada, dosya barındırma hizmetleri için 12 favori seçeneğimizi ele alıyoruz ve bunları cihaz uyumluluğu, kullanım kolaylığı, fiyat ve kapasite ile birlikte verimlilik ve işbirliği özellikleri için sıralıyoruz. Karşılaştırmalarınız ve sorularınız için cevaplarımız için okumaya devam edin.

1. SugarSync

SugarSync logosuBaşlangıçta görüntüleri birden fazla cihaz arasında senkronize etmeye odaklanan bir şirketten gelen SugarSync, kullanıcıların dosyalarını kaydetmelerine, görüntülemelerine, düzenlemelerine, senkronize etmelerine, paylaşmalarına ve güvenli bir şekilde erişmelerine olanak tanıyan inanılmaz derecede kullanımı kolay bir çevrimiçi yedekleme ve bulut depolama çözümüdür. Platform, 2 TB depolama kapasitesinin üzerinde ölçeklenen ve bant genişliklerini ve izinlerini kontrol etme yeteneğine sahip olan kişisel veya iş planlarında gelir. Daha da iyisi, müşteriler her planı 30 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilir.

 • Önemli özellikler: Cihazlar arasında otomatik senkronizasyon, uzaktan silme, güvenli dosya paylaşımı, korumalı klasörleri geri yükleme yeteneği, otomatik sürekli yedekleme, iOS ve Android için mobil uygulamalar
 • Maliyet: 30 günlük ÜCRETSİZ deneme sürümü veya 100 GB için ayda 7,49 dolardan başlayan planlar
 • İnternet sitesi: https://www.sugarsync.com

SugarSync’in müşterilerle aylık bazda çalışmasını ve yıllık sözleşme gerektirmediğini seviyoruz. Platform listemizdeki daha pahalı olanlar arasında (1 TB için 55 ABD doları ödeyeceksiniz), ancak kullanılabilirlik, güvenlik ve kullanışlı mobil uygulamalar SugarSync’i değerli bir yatırım haline getiriyor. Şirket, birçok üst düzey teknoloji şirketinin ve bankanın müşteri verilerini korumak için kullandığı güvenlik protokolü olan TLS ve AES-256 şifrelemesini kullanıyor.

2. Kutu

Kutu logosuFortune 500’ün% 70’inden fazlasını müşteri olarak sayan Box, zorlu gereksinimleri olanlar için oldukça ölçeklenebilir bir dosya barındırma seçeneğidir. Şirket, bireyler için ilginç bir 10GB ücretsiz plan sunuyor, ancak şirketin diğer paketlerinde çok daha fazla değer bulduk. Kısıtlayıcı Kişisel plandan ayda sadece 5 $ daha fazla olan müşteriler, daha şeffaf ve korumalı bir deneyimin tadını çıkarmak için sınırsız depolama alanı ve ek güvenlik ve raporlama araçlarının kilidini açabilir.

 • Önemli özellikler: Otomatik iş akışı, işbirliği ve makine öğrenimi araçları, ayrıca 1.500 üçüncü taraf entegrasyonu, kolay ve güvenli dosya paylaşımı ve dosyaların akıllı sınıflandırılması ve sınıflandırılması
 • Maliyet: 10 GB’a kadar ÜCRETSİZ veya 100 GB için ayda 10 ABD dolarından başlayan planlar
 • İnternet sitesi: https://www.box.com

Kurumsal müşteriler, kurumsal düzeyde paketlerinde işbirliği ve yönetişim için daha fazla özellik sunan Box ile büyük ölçeklenebilirliğin tadını çıkarabilirler. Şirket, GDPR, PCI ve HIPAA uyumluluğuna kolay bir yol sağlayarak dokuz ülkede veri oturumuna sahiptir. 2005 yılında bilgiye her yerden erişmeyi ve herkesle işbirliği yapmayı kolaylaştırma misyonuyla kurulan Box, hem ekipler hem de bireyler için çok yönlü bir araçtır.

3. ElephantDrive

ElephantDrive logosuAmazon Web Services S3 (Basit Depolama Hizmeti) üzerine kurulan ilk ve en popüler uygulamalardan biri olan ElephantDrive, çok yönlü bir bulut depolama sanallaştırma ve çevrimiçi yedekleme çözümü sağlamak için güçlü ağa bağlı depolama (NAS) üreticileriyle güçlü teknolojiler ve ortaklıklardan yararlanır. Elbette, 2GB’lık ücretsiz plan o kadar da heyecan verici değil, ancak makul fiyatlı tanıtım planı, kullanıcılara ayda sadece bir veya iki dolar için 10 kat daha fazla depolama alanı sağlıyor. Ayrıca, her premium ElephantDrive planı 30 günlük ücretsiz deneme sürümüyle birlikte gelir.

 • Önemli özellikler: Birçok NAS cihazı ile yerel entegrasyon, cihazlar arasında otomatik senkronizasyon, Windows, Mac, Linux, iOS ve Android ile uyumluluk, ayrıca 256 bit AES ve 128 bit SSL şifreleme
 • Maliyet: 2 GB’a kadar ÜCRETSİZ veya 1 TB için ayda 10 ABD dolarından başlayan planlar
 • İnternet sitesi: https://www.elephantdrive.com

ElephantDrive, listemizdeki Linux makinelerini destekleyen ve Windows sunucu yedeklemeleri için bir seçenek sunan birkaç seçenekten biridir. Şirket yakın zamanda HIPAA uyumluluğunu ve fidye yazılımı korumasını duyurdu ve geliştiricilere ve işletmelere verilerini senkronize etmeleri, paylaşmaları ve erişmeleri için geniş yollar sunuyor. ElephantDrive, üretkenlik uygulama entegrasyonları söz konusu olduğunda sektör liderlerinin biraz gerisinde kalıyor, ancak şirketin tanıtım planında 10 cihaz ve üç alt hesap desteği bulunuyor – genellikle işletme sınıfı paketler için ayrılmış özellikler.

4. IDrive

IDrive logosu1995’ten bu yana veri yedekleme ve depolama oyununda, IDrive, kullanıcıların kullanımı kolay çevrimiçi gösterge tablolarında karmaşık süreçleri gerçekleştirmelerine yardımcı olan sağlam bir dizi özellik sunar. Bulut depolama, çevrimiçi yedekleme ve uzaktan erişim uzmanları, bant genişliği tüketimini kolaylaştırmak ve performansı artırmak için sınırsız sayıda PC, Mac ve mobil aygıtın artımlı ve sıkıştırılmış anlık görüntülerini sağlar. Ayrıca, IDrive kullanıcılara rakiplerinin yaptığı kadar 5GB ücretsiz depolama alanı sunar, ancak her zaman iyi döşenmiş ücretsiz bir seçeneği takdir ediyoruz.

 • Önemli özellikler: Fiziksel bir sürücü, uzak bilgisayar yönetimi, 256 bit şifreleme, sunucu yedekleme komut dosyaları ve çıplak metal felaket kurtarma hizmetleri göndererek gerçek zamanlı dosya eşitleme, veri alma ve geri yükleme
 • Maliyet: 5 GB’a kadar ÜCRETSİZ veya 2 TB için yıllık 52,12 TL’den başlayan planlar
 • İnternet sitesi: https://www.idrive.com

HIPAA uyumluluğu ve özel sunucu ve veritabanı bulut yedekleme araçları gibi gelişmiş özelliklerin ardında, IDrive özellikle hassas verileri korumak isteyen işletmeler ve geliştiricilerle rezonansa girer. Şirket, terabayt başına iyi maliyet avantajları sağlar ve yeni web tabanlı ince istemci uygulaması son kullanıcılar için çok daha iyi, daha minimalist bir arayüz sağlar.

5. Microsoft OneDrive

Microsoft OneDrive logosuOffice 365 ile yakından iç içe geçen Microsoft OneDrive, mükemmel üretkenlik ve işbirliği araçlarını benzer şekilde bol miktarda bulut depolama ve dosya senkronizasyonu ile birleştirir. Platform, Google Drive’dan önemli ölçüde daha az ücretsiz depolama alanı ile geliyor ve bir sonraki adım – 100 GB için aylık 1,99 ABD doları için yalnızca depolama alanı seçeneği – çok daha iyi değil. Müşteriler, 1 TB depolama alanı ile yıllık 69,99 ABD Doları karşılığında Office 365 Kişisel planına ulaşana kadar OneDrive’ın avantajlarını gerçekten görmeye başlamıyor.

 • Önemli özellikler: Çevrimdışı erişim, SSL şifreleme, çoklu cihaz uyumluluğu, paylaşılan bağlantılarda son kullanma tarihi, Office, PowerPoint, Excel ve Outlook’un yerel olarak yüklenmiş sürümleri, fidye yazılımı algılama ve kurtarma özelliği
 • Maliyet: 5 GB’a kadar ÜCRETSİZ veya 100 GB için ayda 1,99 ABD dolarından başlayan planlar
 • İnternet sitesi: https://onedrive.live.com/

Dosya barındırma ve işbirliği spektrumunun iş tarafında, OneDrive, Exchange e-posta barındırma ve Sharepoint intraneti ile mücadeleyi, silinen ve düzenlenmiş belgeleri koruyan gelişmiş veri kaybı koruma hizmetleri ve yerinde bekletme ile birlikte ölçeklenir. Kullanıcılar PC, Mac, web tarayıcı veya akıllı telefonlarından dosyalara erişebilir, dosyaları düzenleyebilir ve paylaşabilir.

6. Google Drive

Google Drive logosuABD’deki en popüler e-posta platformunu inanılmaz miktarda bulut depolama alanı ile birleştiren Google Drive, yenilmesi zor bir seçenektir. Bireyler ve küçük işletmeler için mükemmel olan platform, sektördeki en iyi üretkenlik araçlarından bazılarına sahiptir ve kullanıcıların birden fazla cihaz ve programda oluşturma, düzenleme, paylaşma ve tasarruf yapmalarını sağlar. Bilinen arayüz, mevcut Gmail kullanıcıları için doğal bir uzantıdır ve daha fazla kaynağın kilidini açmak için yükseltmek son derece uygun fiyatlı.

 • Önemli özellikler: Birden çok dosya ve cihazla uyumluluk, sezgisel arama, veri kaybını önleme kuralları ve formlardan taslaklara kadar her şeyi kapsayan 100’den fazla üretkenlik uygulaması
 • Maliyet: 15 GB’a kadar ÜCRETSİZ veya 100 GB için ayda 1,99 ABD dolarından başlayan planlar
 • İnternet sitesi: https://www.google.com/drive/

Bununla birlikte, Google Drive’ın yetersiz kaldığı yerlerde, diğer rakiplerle bulabileceğiniz kurumsal düzeyde güvenlik özelliklerinden bazıları bulunur. Google’ın güvenilirliğine güvenmekle birlikte, gizlilik endişe kaynağı olabilir. Kullanıcılar, şifreli dosyaları veya klasörleri koruyamaz, yani hassas verilerin nasıl paylaşıldığına dikkat etmeniz gerekir. Son olarak, platformun sinir bozucu masaüstü yardımcı programı bilgileri yerel olarak depolar. Zorlu sevgiye rağmen, Google Drive’a hala iki katı başparmak veriyoruz.

7. MediaFire

MediaFire logosuHer ay 840 milyondan fazla kişi dosya göndermek ve almak için MediaFire kullanıyor. 50 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip olan dosya barındırma ve bulut depolama uzmanları en iyi fırsatlardan birini sunuyor. Ayda 5 dolardan daha az bir fiyata, kullanıcılar belgelerini ve diğer içeriklerini saklamak için 1 TB’lık bir alan alırlar. MediaFire’ın iyi atanan ücretsiz planı 10 GB depolama alanı ile birlikte gelir, ancak kullanıcılar dosyaları indirirken birkaç görüntülü reklam görür. Bununla birlikte, bu ücretsiz kullanıcılar bir Facebook veya Twitter hesabına bağlanmak veya arkadaşlarınıza yönlendirmek gibi görevler için ödül olarak 40 GB’a kadar daha fazla depolama alanı kazanabilir.

 • Önemli özellikler: Parola korumalı dosyalar, tek seferlik bağlantılar, ayrıntılı güvenlik günlükleri, sosyal medya paylaşımı, sınırsız bant genişliği ve indirmeler ile toplu indirmeler
 • Maliyet: 50 GB’a kadar ÜCRETSİZ veya 1 TB için ayda 3,75 ABD dolarından başlayan planlar
 • İnternet sitesi: https://www.mediafire.com/

MediaFire, masaüstü ve mobil cihazlar için Windows ve Mac cihazlarla uyumlu ancak değişen derecede işlevselliğe ve etkinliğe sahip indirilebilir istemciler sağlar. Uzman kullanıcılar, işbirliği ve iş akışı yönetimi için daha fazla özellik isteyeceklerdir, ancak MediaFire’ı satın alınabilirliği ve büyük kapasitesi ile bilinen basit bir depolama hizmeti olarak öneriyoruz.

8. Dropbox

Dropbox logosuKurucu USB sürücüsünü her zaman kaybetmekten hayal kırıklığına uğradığında kişisel bir çözüm olarak oluşturulan Dropbox, o zamandan beri bulut dosya barındırma endüstrisindeki en tanınmış isimlerden biri haline geldi. Şirket aslen bireylere ve küçük işletmelere ulaşmaya odaklandı, ancak şimdi kurumsal pazarda genişliyor. Dropbox, özellikle mevcut büyük miktarda alan göz önüne alındığında, daha uygun fiyatlı seçeneklerden biri olmaya devam ediyor. Bireysel 2GB ücretsiz planına ek olarak, iş planları 30 günlük ÜCRETSİZ deneme sürümüyle birlikte gelir.

 • Önemli özellikler: Uzaktan cihaz silme, iki faktörlü kimlik doğrulama, 256 bit ve TLS şifreleme, Microsoft Office 365 entegrasyonu, yönetim konsolu ve denetim günlükleri
 • Maliyet: 2 GB’a kadar ÜCRETSİZ veya 2 TB için ayda 9,99 ABD dolarından başlayan planlar
 • İnternet sitesi: https://www.dropbox.com/

Dropbox çok büyük bir hedef olduğu için şirket zaman zaman güvenlik açıklarıyla ilgili sorun yaşıyor. Bununla birlikte, Dropbox’ın uyguladığı yüksek dereceli şifreleme, ayrıntılı paylaşım denetimleri, iki faktörlü kimlik doğrulama, uzaktan cihaz silme işlemleri ve diğer güvenlik özelliklerini takdir ediyoruz. İşbirliği araçlarından bazıları biraz hantal olabilir, ancak derinlemesine yönetim panoları ve gözetimi için her boyuttaki ekiplere Dropbox’ı önermekte sorun yaşamıyoruz..

9. pCloud

pCloud logosuOn yıldan daha kısa bir süre içinde 8 milyondan fazla kullanıcıyı çeken pCloud, bireylere ve işletmelere, verimlilik için tasarlanmış kullanıcı dostu, basit arayüzlerle en son bulut teknolojilerini dengeleyen bir çözüm sunma konusunda mükemmeldir. Kullanıcıların indirme bağlantılarını ve sayfalarını nasıl özelleştirebildiklerini ve markalaştırabildiklerini özellikle takdir ediyoruz..

 • Önemli özellikler: Özelleştirilebilir indirme bağlantıları, isteğe bağlı istemci tarafı şifreleme, seçici çevrimdışı erişim, yerleşik video ve ses oynatıcılar, 30 günlük dosya sürümü ve sınırsız dosya boyutu sınırları
 • Maliyet: 20 GB’a kadar ÜCRETSİZ veya 500 GB için 3,99 ABD dolarından başlayan planlar
 • İnternet sitesi: https://www.pcloud.com

MediaFire’a benzer şekilde pCloud, kullanıcılara 10GB ücretsiz ve dosya ve klasör paylaşarak, sosyal medya hesaplarını ve diğer seçenekleri bağlayarak daha fazla kazanma fırsatı verir. ABD kullanıcıları İsviçre merkezli şirketin sunucu konumlarında durabilir, ancak hassas bilgileri korumak isteyen kullanıcılar için GDPR güvenliği ve gizlilik gereksinimlerine uyma baskısı.

10. Livedrive

Livedrive logosuVeri yedeklemeleri yapmak ve herkes için basit ve sorunsuz bir şekilde senkronize etmek amacıyla 2008 yılında başlatılan Livedrive, bireylere ve küçük işletmelere askeri düzeyde güvenlik ve sınırsız bulut depolama alanı getiriyor. SugarSync (diğer markaların yanı sıra J2 Global’e ait) bir kardeş şirket olarak, Livedrive daha odaklı ve akıcı bir çözüm sunuyor. Müşteriler yalnızca yedeklenen bir ürün, bir senkronizasyon platformu veya bu ikisinin bir kombinasyonu arasından seçim yapabilir.

 • Önemli özellikler: Sınırsız bulut depolama alanı, izinlere sahip ekip klasörleri, PCI uyumluluğu, 7/24 fiziksel güvenlikle korunan İngiltere veri merkezleri ve Windows, Mac ve mobil cihazlar için destek
 • Maliyet: 14 günlük ÜCRETSİZ deneme veya sınırsız depolama alanı için ayda 8 ABD dolarından başlayan planlar
 • İnternet sitesi: https://www.livedrive.com

Şirketin İngiltere veri merkezleri muhtemelen ABD müşterilerinin başka bir yere bakmak isteyeceği anlamına geliyor ve Livedrive, daha büyük markaların sağlayabileceği işbirliği ve verimlilik özelliklerinin çoğundan yoksun olduğunda dik fiyatların haklı çıkarılması zor. Bununla birlikte, tonlarca bulut depolama alanı ve güvenlik arayanlar için, Livedrive’ın ayrıntılara ve sınırsız dosya barındırma kapasitesine dikkat etmesi tartışmak zor.

11. Hightail

Hightail logosuBüyük ekipleri ve hatta daha büyük dosyaları paylaşmak isteyen işletmeler için tasarlanan Hightail, kendisini kurumsal bilgi yönetimi sektöründe lider olarak görüyor. Şirketin yüksek güçlü platformuyla kuruluşlar daha hızlı hareket edebilir, bilgi yönetişim prosedürlerini düzenleyebilir ve güvenlik risklerini azaltabilir. Hightail, kullanıcıların bu verilerin ne zaman alındığı, indirildiği ve erişildiği konusunda gerçek zamanlı bildirimlerle 100 GB’a kadar olan dosyaları güvenli bir şekilde göndermesine ve paylaşmasına yardımcı olmaya odaklanmıştır..

 • Önemli özellikler: Dosya teslimi ve indirme takibi, özel marka bilinci oluşturma, şifre koruması, gerçek zamanlı yorumlar ve tartışmalar, yan yana sürüm karşılaştırma, onay yönlendirme ve görev yönetimi
 • Maliyet: 2 GB’a kadar ÜCRETSİZ veya sınırsız depolama alanı için ayda 12 ABD dolarından başlayan planlar
 • İnternet sitesi: https://www.hightail.com

Şirket 2GB’lık ücretsiz bir plan sunuyor, ancak yüklenen dosyaların süresi yedi gün sonra otomatik olarak sona eriyor – biraz yükseltilmiş dosya paylaşımı deneyimi isteyen kullanıcılar için iyi, ancak uzun vadeli depolama ve arşivleme çözümü arayanlar için kesinlikle ideal değil. Ücretli müşteriler zamana duyarlı bilgiler için bir son kullanma tarihi seçebilir veya son kullanma tarihini tamamen önleyebilir.

12. MEGA

MEGA logosuKriptografinin kullanılabilirliğe müdahale etmemesi gerektiği mantrası üzerine inşa edilen MEGA, tarayıcı tabanlı performansı uçtan uca şifrelemeyle zorluyor. Etkileyici bir şekilde, şirket, kullanıcılara şifreleme anahtarlarını kontrol etmelerini sağlar, yani MEGA, kullanıcıların bilgi ve veri sunucularında depoladıkları hakkında hiçbir fikri olmayan sıfır bilgili bir dosya barındırma hizmetidir. Şirket, güvenlik ve gizliliğe gösterilen önem nedeniyle dosya paylaşımı ve işbirliği özelliklerinde tam olarak öncülük etmiyor, ancak güvenli paylaşım ve iletişim yöntemleri bu kaybın azaltılmasına yardımcı oluyor.

 • Önemli özellikler: Uçtan uca şifreleme, masaüstü ve mobil uygulamalar, komut satırı aracı, ayrıca güvenli mesajlaşma ve sesli veya görüntülü aramalar.
 • Maliyet: 50 GB’a kadar ÜCRETSİZ veya 200 GB için ayda 5,45 TL’den başlayan planlar
 • İnternet sitesi: https://mega.nz/

Şirket etkileyici 50GB’lık ücretsiz bir plan gibi görünüyor, ancak birkaç can sıkıcı yakalama var: Bu alanın 35GB’ı 30 gün sonra sona erecek. MEGA mobil uygulamasını veya masaüstü uygulamasını yükleyerek daha fazla depolama alanı kazanabilirsiniz, ancak bu avantajların süresi 180 gün sonra dolar; bir arkadaşınıza başvurarak kazandığınız 10 GB depolama alanının süresi bir yıl sonra dolar.

Dosya Barındırma ve Dosya Paylaşımı Arasındaki Fark Nedir??

Dosya barındırma için önemli bir yararı, başkalarının rahatsız edici e-posta ekleri veya flash sürücülerle uğraşmak zorunda kalmadan dosyalara erişmesine izin vermesidir. İlki, dosya boyutu sınırlamalarını kısıtlamakla birlikte gelirken ikincisi, işbirliği yapmak istediğiniz konumlarla aynı konumda olmanızı gerektirir.

İki telefon arasında hareket veri gösteren resim

Dosya barındırma ve paylaşma genellikle aynı platformda barındırılan benzer hizmetlerdir, ancak farklılıklar önemlidir.

En değerli dosya barındırma platformları, başkalarının genellikle paylaşılabilir bir bağlantı göndererek depolama alanınıza yüklediğiniz dosyaları görmesine veya indirmesine izin vermenin yollarını sunar. Ancak, diğer hizmetler yalnızca kalıcı depolama veya dosya düzenleme sistemleri sağlamadan büyük dosyaları başkalarıyla paylaşmanıza olanak tanır..

Genel konuşma, dosya barındırma, kendi dosyalarınızı yüklemenizi ve korumanızı sağlayan herhangi bir hizmettir başka bir şirketin sunucularında. Dosya paylaşımı, bir kişinin belirli bir dosyayı indirmesini sağlayan bir bağlantı almayı içerir. WeTransfer gibi dosya paylaşım hizmetleri bir hesap oluşturmanızı ve dosya bazında çalışmanızı gerektirmez – sadece dokümanı yükleyin, bağlantıyı alın, paylaşın.

Dosyaları Ücretsiz Nerede Barındırırım?

En iyi dosya barındırma hizmetleri listemizdeki seçeneklerin çoğu bir tür ücretsiz seçenek içerir. Bu, platformun özellikleri ve arayüzü ile rahat olmanız için zaman veren bir deneme süresi veya depolama kapasitenizi veya kullanabileceğiniz araçları kısıtlayan ücretsiz bir plan olabilir. İşte listemizdeki en iyi ücretsiz dosya barındırma planları:

 • Kutu (250 MB dosya yükleme sınırına sahip 10 GB)
 • pCloud (Dosya yükleme limiti olmadan 20 GB’a kadar)
 • Google sürücü (Alakalı dosya yükleme sınırı olmayan 15 GB)
 • MediaFire (4 GB dosya yükleme sınırıyla 50 GB’a kadar)
 • MEGA (50 GB’a kadar ancak çoğu depolama alanının süresi doluyor)

Ücretsiz bulut depolama alanı elde etmenin dolambaçlı bir yoludur, ancak yeni Chromebook’ların çoğu yerleşik Google Drive ve iki yıl boyunca 100 GB ücretsiz depolama alanı ile birlikte gelir. Listemizdeki diğer bazıların daha küçük kapasitelere sahip ücretsiz planları var. Örneğin, IDrive ve Microsoft OneDrive kullanıcılara ücretsiz 5GB verirken, ElephantDrive, Dropbox ve Hightail ücretsiz planı için 2GB ayırıyor.

Hangi seçeneği seçerseniz seçin, listemizde olmasa bile, bir platformun güvenlik, gizlilik ve teknoloji özellikleri hakkında ödevinizi yaptığınızdan emin olun. Ücretsiz web barındırma planları bu bölümlerde köşeleri kesmek, hem kişisel bilgilerinizi hem de verilerinizin bütünlüğünü ve güvenliğini feda etmek için kötü şöhretli olabilir.

Hangi Bulut Hizmeti En Güvenli?

Listemizdeki tüm hizmetler, dosya güvenliği, kullanıcı gizliliği ve veri korumasının temel gereksinimlerini karşılar. Büyük çoğunluğu dosyalarınızı uzun zamandır ABD hükümeti ve dünya çapında birçok kişi tarafından güvenilen standart koruma olan 256 bit şifreleme ile şifreliyor. Buna ek olarak, çoğu hizmet, verilerinizi SSL şifrelemesi (veya daha doğrusu TLS şifrelemesi) katmanı aracılığıyla yüklenirken, indirilirken veya başka birine gönderilirken de korur. Bu, verilerinizi bir cihazdan diğerine geçerken korur ve ortadaki adam saldırılarını önler.

Dosya şifreleme ve özel SSL sertifikalarına ek olarak, bir dosya barındırma hizmetinin veri korumasını ciddiye aldığını gösteren diğer güvenlik özelliklerini aradığınızdan emin olun. Kötü amaçlı yazılım ve fidye yazılımı koruması ve iki faktörlü kimlik doğrulaması, hem hesabınız hem de belirli dosya ve klasörleri meraklı gözlerden koruma yeteneğiniz için güçlü parola koruma özellikleriyle başlamak için mükemmel araçlardır..

Dosya barındırma alanının büyük titanları olarak Google Drive ve Dropbox, saldırıların adil payından daha fazlasını ve hatta ihlalleri gördü. Bu platformlarla ilgili endişeler kesinlikle asılsız olmasa da, temel ihtiyaçları olan kullanıcıların büyük çoğunluğu için onları tavsiye etmede hala sorun yaşamıyoruz. Daha hassas bilgilere sahip işletmeler ve HIPAA veya PCI uyumlu çözümlerin yanı sıra MEGA gibi sıfır bilgili platformlara bakın.

Tüm çevrimiçi hizmetlerde güvenliğinizin büyük kısmı kendinizi nasıl koruduğunuza bağlıdır. Güçlü parolalar kullanın ve dosyalara kimin eriştiğini, ne sıklıkta ve nasıl değiştirildiğini izlemenizi sağlayan erişim günlüklerini veya diğer yönetim özelliklerini etkinleştiren çözümleri arayın.

İş İhtiyaçlarınıza Uygun Dosya Barındırma Hizmetlerini Karşılaştırın

Bulut tabanlı dosya barındırma ve paylaşım hizmetlerinin yanı sıra internette çevrimiçi üretkenliği ve işbirliğini artırmak için çözümler.

Yukarıda önerdiğimiz şirketlerden birine kaydolmaktan hala emin değilseniz, incelediğimiz dosya kesme ve dosya paylaşım platformlarından bazıları kesimi yapmayan bazı şeyler:

 • Apple iCloud
 • Citrix ShareFile
 • WeTransfer
 • SpiderOak
 • Filehosting.org
 • Egnyte
 • TitanFile
 • Files.fm
 • Degoo

Önceki bölümde aranacak temel güvenlik özelliklerini ele aldık, ancak yalnızca hangi özelliklerin sizinle en çok yankılanacağını biliyorsunuz. Fiyat, satın alma işlemlerinde her zaman önemli bir faktördür ve kullanıcı arayüzü tasarımı, herkes için aynı sonuçları vermeyebilecek kişisel bir deneyimdir. Yalnızca maliyet ve depolama kapasitelerinin ötesine bakarak dosya barındırma sağlayıcınızı dikkatlice seçin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector