12 En İyi Unix Web Hosting Planları (0.01 – 20 $) – 2020 Yorumlar

En iyi Unix web barındırma geçmişini izlerken, geliştiriciler popüler işletim sistemini uygun fiyatlı ve kullanıcı dostu barındırma hizmetleri için bir itici güç olarak kredilendiriyor – tıpkı Big Bang’in evrenin başlangıcını nasıl başlattığı gibi.


Evren büyük bir patlama ile başlarken, web hosting kökleri Bell Labs ve AT için izler&T 1960’larda ve 70’lerde. Linux ve FreeBSD’den macOS’a kadar her şeyin temelini oluşturan Unix, şimdi tüm web sitelerinin% 71’inden fazlasına güç veriyor. Linux ve birçok dağıtımı sayesinde, yazılım genellikle birçok başarılı barındırma yığınının ücretsiz ve açık kaynaklı bir bileşenidir.

Unix tabanlı sistemlerin yaygın popülaritesi göz önüne alındığında, en iyi ortamların belirlenmesi göz korkutucu bir çabadır. Bu yüzden Unix’in öncülük ettiği tüm harika özellikleri sergileyen ev sahiplerini sunmak için mahsulün kremini eledik..

En İyi Değer Unix Web Hosting

Ticari bir ortamda yaratılmasına rağmen, Unix uygun fiyat ve erişilebilirliğe öncelik vererek erken hesaplamada devrim yaptı. Geliştiriciler, Unix’in eğitim amaçlı kullanımı için sadece ucuz bir donanım kullanan ve farklı makinelere uyum sağlaması ve taşıması kolay olan nominal bir ücret talep ettiler.

Şimdi, düzinelerce Unix, Linux ve BSD varyantı ve dağıtımı ücretsiz ve tüm dünyadaki açık kaynak programcı toplulukları tarafından korunuyor. Ticari Unix işletim sistemlerine ek olarak, platform özellikle BSD markası ile popülerdir – özellikle FreeBSD ve OpenBSD. Linux tabanlı işletim sistemleri, çoğu barındırma ortamına güç veren ultra popüler LAMP yığınının temel katmanıdır: Linux, Apache, MySQL ve PHP.

Linux’u binlerce web sitesini barındıran sunucularda çalıştırmanın maliyet etkinliği göz önüne alındığında, dünyanın en büyük barındırma şirketlerinin hepsinin Unix tabanlı paketleri tanıtması şaşırtıcı değildir. İşte yüksek değerli Linux barındırma söz konusu olduğunda kalabalığın üzerinde yükseldiğini düşündüğümüz birkaç şirket:

En iyi Unix ana bilgisayarlarını görün »

En İyi VPS Unix Web Hosting

Daha fazla bilgi işlem kaynağı arayan veya barındırma ortamları üzerinde denetim arayanlar için, sanal özel sunucular, aralarından seçim yapabileceğiniz daha Unix tabanlı işletim sistemlerinin bir hazine sandığını açar. Sunucu sanallaştırma sayesinde, her bir VPS kiracısı, barındırma sağlayıcısından ve diğer müşterilerden aynı fiziksel makineden bağımsız olarak kendi işletim sistemini yükleyebilir.

Daha da iyisi, Unix VPS barındırma bankayı kırmak zorunda değil. En ucuz Linux VPS hosting planları listemiz, ayda yaklaşık 5 $ ‘a başlayabileceğinizi gösteriyor, site sahipleri hala ayda 20 dolara kadar harcama yaparak bir ton değer bulabiliyorlar. Ortamlarını düzgün bir şekilde özelleştirmek, güvenceye almak ve optimize etmek için VPS müşterileri üzerinde ek teknik baskı (büyük bir güçle büyük sorumluluk gelir) nedeniyle, her zaman orada destek sunan bir ana bilgisayara kayıt olduğunuzdan emin olmak istersiniz. güçlü altyapı ve teknolojiler.

Burada, yönetilen hizmetlerin, uygun fiyatın, esnek ortamların ve mükemmel işletim sistemi seçeneklerinin bu tatlı noktasını bulmak için en çok güvendiğimiz VPS barındırma sağlayıcılarını vurgulamaktayız. Bu ana bilgisayarlar, Unix tabanlı sanal özel sunucular söz konusu olduğunda en iyinin en iyisini temsil eder.

En iyi Unix VPS ana bilgisayarlarına bakın »

Unix Hosting Nedir??

Şimdi aramak için en iyi özellikleri ve fiyat noktalarını inceledik, şimdi bir adım geri gidelim ve Unix barındırma hakkında daha geniş bir şekilde konuşalım. Site sahipleri daha çok Linux tabanlı bir işletim sistemi kullanılarak pazarlanan planları görecekler, ancak Linux ve Unix arasında bilmeniz gereken küçük farklılıklar var.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Unix özellikle kapalı, satıcıya özgü maliyet ve gelişime sahip büyük ölçüde ticari bir üründür. AT tarafından yapılan çalışmalara ek olarak&T (bugün de devam ediyor), Unix, Oracle (Solaris), IBM (AIX), Hewlett-Packard (HP-UX) ve Apple (macOS) dağıtımlarıyla popüler hale geldi. Unix genellikle sunucularda, ana bilgisayarlarda ve diğer karmaşık bilgi işlem sistemlerinde kullanılırken, Linux dağıtımları tüketici odaklı cihazlarda daha yaygındır. Üçüncü bir seçenek olan FreeBSD ve OpenBSD gibi BSD tabanlı işletim sistemleri, geliştirici dostu bir açık platform olarak iki uç arasında yer alır.

Özgür ve açık bir Unix benzeri sistem yaratma iddiası olan GNU Projesi’nin 1980’lerin lansmanına yanıt olarak Linus Torvalds, Linux çekirdeğini 1991 yılında GNU Genel Kamu Lisansı altında özgür yazılım olarak yayınladı. Linux çekirdeği, koleksiyonlarla birlikte PC kullanıcıları, geliştiriciler ve web sitesi sahipleri arasında popüler olan düzinelerce Linux dağıtımı oluşturmak için birleşir:

 • Ubuntu
 • Debian
 • CentOS
 • fötr şapka
 • Gentoo
 • SUSE
 • Arch Linux
 • Linux Nane

Global geliştirici toplulukları sayesinde, Linux çok çeşitli gereksinimlere, teknolojilere ve teknoloji tasarrufuna hizmet edecek şekilde uyarlanmıştır. Uygun maliyetli Linux ve BSD işletim sistemleri çoğu barındırma ihtiyacını karşılar ve tüketici sınıfı masaüstü, mobil ve yerleşik cihazlar gibi yeni pazarlara genişler.

Unix vs.Windows Web Hosting: En İyisi?

Hangi Unix veya Linux işletim sistemini kullanacağınızı seçme noktasına gelmeden önce, muhtemelen başka bir seçeneği daha dışlamak istersiniz: Windows. Bilindik isme rağmen, Windows Server işletim sistemi PC’nizde görmeye alışık olduğunuzdan çok farklı.

En temel düzeyde, Linux barındırma ve Windows barındırma tartışması, web sitenizi oluşturmak ve işletmek için kullanmak istediğiniz programlama dili ve yazılım bileşenlerine bağlıdır. Linux hosting çoğu hosting müşterisi için doğal bir seçimdir. ASP.NET veya .NET çerçeveleri aracılığıyla bir web sitesi veya uygulama çalıştırmak gibi Windows’u kullanmak için belirli bir nedeniniz yoksa, Unix tabanlı bir barındırma ortamının sizin için en iyi olacağı olasılığı.

Ancak karşılaştırma uğruna, en çok önerilen Windows paylaşımlı barındırma planları. Unix alternatifleri için alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken önemli özellikler, teknolojiler ve fiyatlar hakkında fikir edinebilirsiniz:

Diğer en iyi Windows ana bilgisayarlarına bakın »

Microsoft’un iş dünyasındaki itibarı ve şirketin Azure bulut platformunun popülaritesi nedeniyle, Windows daha zorlu bilgi işlem iş yüklerine sahip yerleşik kuruluşlar için güvenli ve ölçeklenebilir bir seçeneği temsil eder. İşte bizim sıralamalarımız en iyi Windows VPS hosting planları yukarıdaki Unix ve Linux seçenekleriyle karşılaştırmak için.

Diğer en iyi Windows VPS ana bilgisayarlarına bakın »

Unix’in Avantajları Nelerdir??

Windows ve macOS kişisel bilgisayar işletim sistemi ortamına hakim olsa da, sunucular ve web barındırma ortamları söz konusu olduğunda Unix ve Linux ana güçlerdir. Neden sorabilirsiniz? Unix barındırma hizmetini kullanmanın en önemli avantajlarından bazıları olduğu için yaptığınız için mutluyuz:

 • Maliyet: Windows’un yüksek lisans ücretleri sayesinde, fiyat konusunda bilinçli barındırma tüketicileri Unix ve Linux barındırma ile daha iyi pazarlıklar bulacaktır. MySQL veritabanları dahil olmak üzere programların ve ilgili teknolojilerin çoğu ücretsizdir ve açık kaynak topluluklarında geliştirilmiştir..
 • Uyumluluk: Tabii, Windows ortamlarında veritabanlarını, PHP’yi ve WordPress gibi diğer uygulamaları çalıştırabilirsiniz, ancak bazı küçük farklılıklar fark edebilir veya birkaç ekstra çembere atlayabilirsiniz..
 • Performans ve kararlılık: Unix tabanlı işletim sistemleri, Windows’un gerektirdiği kadar çok yeniden başlatma ve güncelleme olmadan yüksek trafik yüklerini kaldıracak şekilde tasarlanmıştır. Bu, daha verimli sayfa yükleme hızları ve daha az kesinti süresi anlamına gelir.

Doğal olarak, Unix ve Linux hosting her zaman güneş ışığı ve gökkuşağı değildir. Unix’in olası bazı dezavantajları arasında Microsoft SQL veritabanları veya .NET dil ve çerçeve ailesi gibi Windows dostu teknolojileri çalıştıramama.

Belki de daha büyük bir yapışma noktası, işletim sisteminin terminal veya başka bir komut satırı arabirimindeki güvenli kabuk komutlarına güvenmesidir. Bu, özellikle ilk VPS’lerine başlayan yeni başlayanlar için korkutucu olabilir, çünkü ortamınızı yanlış komutlarla kraliyetsel olarak dağıtabilirsiniz. Neyse ki, çoğu kullanıcı kullanıcı dostu Unix planlarıyla o tavşan deliğinden aşağı inmek zorunda kalmayacak.

Unix ve Windows Hosting: WordPress için En İyi Hosting?

LAMP yığınının gücü ve popülaritesi göz önüne alındığında (unutmayın, Linux-Apache-MySQL-PHP), Unix genellikle WordPress ve diğer içerik yönetim sistemleri için en iyi seçenek olarak kabul edilir. Ancak, Windows kullanıcıları yine de WordPress’i aynı şekilde çalıştırabilir ve optimize edebilir – bu bir süreç kadar pürüzsüz olmayabilir.

Unix sistemindeki komut satırı arabiriminin gösterimi

Unix ve Linux sistemleri, gelişmiş özelleştirmeler için genellikle kabuk komutlarına güvenir.

Site sahipleri, hangi işletim sistemlerinde bulunduklarına bağlı olarak belirli bileşenler ve işlevlerde birkaç küçük fark göreceklerdir. Örneğin, Windows kullanıcılarının büyük olasılıkla kalıcı bağlantılara izin vermek için web.config dosyasını ASP.NET çerçevesinde güncellemeleri gerekecektir. Ek olarak, PHP posta söz konusu olduğunda iki işletim sisteminde farklı çalışır – yani Windows kullanıyorsanız WordPress sitenizdeki iletişim formları iletileri biraz daha yavaş iletebilir.

Linux hız avantajları özellikle WordPress hosting ile parlıyor. İçerik yönetim sistemi zaman zaman yoğun bir sunucu kaynağı tüketicisi olabilir, ancak Linux için performansta% 20’lik bir avantaj, olası herhangi bir yavaşlamayı dengeler..

Bununla birlikte, içerik yönetim sistemlerinin (Joomla, Drupal ve diğerleri dahil) web tabanlı yönetim portallarına sahip olduğunu, yayın yazma, medya ekleme ve temanızı işletim sistemlerinde tam olarak aynı şekilde güncellemelerini unutmayın..

Ne bir Profesyonel Unix Web Hosting Provider aramak için

Unix, BSD ve Linux tabanlı sistemler web barındırmada çok popüler olduğundan, güçlü bir ana bilgisayarın özellikleri oldukça yaygındır. Açıkçası, fiyat her zaman alışveriş yapanların baktığı ilk özelliklerden biridir, ancak mutlaka almayı beklediğiniz hizmetlerin kalitesinin iyi bir tanımlayıcısı değildir. Yıldız Unix’i ayda sadece birkaç dolar barındıran bulabilirsiniz, ancak daha fazla harcama yapmak isteyenler yükseltilmiş özellikleri ve eklenti araçlarını keşfedebilir.

Bu durumda, çalışma süresi garantileri, bir barındırma sağlayıcısının Unix sistemlerini etkin bir şekilde çalıştırmak, korumak ve desteklemek için gösterdiği dikkatin iyi bir göstergesidir. İşletim sistemleri ailesi başlangıçta kararlılık ile bilindiği için, vaat edilen fazladan çalışma süreleri pastanın üzerine krema atıyor. % 99,9’dan daha azına razı olmayın.

Performans ve e-postanın yararları nedeniyle, bu Unix tabanlı avantajlardan yararlanan bir plan arayın. En sevdiğiniz e-posta barındırma sağlayıcılarımızı ve 20 kata kadar daha hızlı sayfa yüklemesi vaat eden yüksek güçlü yarıiletken sürücülere göz atın..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector