15 En iyi Domain Registrars (2020): Fiyata Göre İncelemeler, E-posta & Hosting

Geç geceler, stres, heyecan ve sevinç göz önüne alındığında, yeni bir çevrimiçi girişim sizi getirecek, etrafındaki en iyi alan adı kayıt şirketlerinden birine bir alan adı kaydettirmek ilk çocuğunuzu adlandırmaya oldukça benzer hissedebilir. Monikerin benzersiz ve ilginç olmasına rağmen, istek uyandıran, sezgisel ve bebeğinizin – web sitesinin – hayatının geri kalanı boyunca neyi desteklemeye çalışacağının temsilcisi olmasını istiyorsunuz..


Bununla birlikte, oğlunuzu veya kızınızı adlandırmanın aksine, çevrimiçi markanızı barındırmak için bir alan adı seçmek bir maliyete sahiptir. Kayıt ücretlerini, yıllık yenilemeleri ve gelişmiş gizlilik ve güvenlik için isteğe bağlı yükseltmeleri bütçelemeniz gerekir. Alan adı tescil şirketleri bu hizmetler için farklı ücretler alırlar ancak alan adlarını sık sık web ve e-posta barındırma planlarıyla paketlerler. Derin sağlayıcılar havuzuna girdik ve en güvenilir şirketlerden en sevdiğimiz fırsatları sıraladık.

En İyi Alan Adı Kayıt Şirketi Kimdir?

Sadece kovalamaca kesmek isteyenler için, bu cevaplaması oldukça kolay bir soru. 18 milyondan fazla müşteri ve 77 milyon alan adı yönetimi altında olan GoDaddy, alan adları konusunda net bir dünya lideridir.

Rakipsiz fiyatlara ek olarak, GoDaddy tam bir alan adı araçları portföyü sunar: toplu alan adı araması, aracılık hizmetleri, transferler, gizlilik, değer değerlendirmeleri, açık artırmalar ve yatırımcılara yönelik daha fazla program. GoDaddy, müşterilerin yaklaşık 400 üst düzey alan adı arasından seçim yapmalarına ve alan adı odaklı marka kimliğini sağlam barındırma ve e-posta hizmetleriyle desteklemelerine olanak tanır. Daha fazla bilgi için GoDaddy incelememize göz atın:

Diğer en iyi alan adı barındırıcılarına bakın »

Web Hosting ile En İyi Ücretsiz Alan Adı Kayıtları

Elbette, parlak yeni bir ad etiketi çevrimiçi markanız için harika bir ilk adımdır. Ancak, yeni bir alan adına ihtiyacınız varsa, muhtemelen ziyaretçilerinizin görmesi için bir web sitesi oluşturmanıza ve yüklemenize olanak tanıyan barındırma hizmetlerine de ihtiyacınız olacaktır. Alan adınızı yakın zamanda satın alınmış boş bir lot olarak düşünün. Elbette, kişileri göndermek için bir adres var, ancak oraya vardıklarında ne görecekler? Web hosting, müteahhitleri, peyzaj binalarını, inşaat ekiplerini ve sıcak ve misafirperver bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olan yardımcı şirketleri temsil eder.

Neyse ki, web barındırma sağlayıcılarının büyük çoğunluğu yeni müşterilere ücretsiz bir alan adı kaydının ilk yılını yıllık taahhüdü ile sunucularına web sitenize ev verecektir. Teşvik endüstride o kadar yaygındır ki, deneyimli site sahipleri düzenli olarak ücretsiz bir şey aldıklarını unuturlar. Ancak, barındırma planınızı ilk yıl sona ermeden iptal etmeyi seçerseniz, alan adı ücretini geri alacağınızdan alan adı ücretini iade edeceğinizi unutmayın..

Alan adı gizlilik hizmetlerini ücretsiz ekleyerek anlaşmayı güçlendiren DreamHost için özel bir söz de dahil olmak üzere aşağıdaki favori ve en uygun fiyatlı web barındırma ve alan adı kombinasyonlarımıza göz atın..

Diğer en iyi alan adı barındırıcılarına bakın »

Ucuz barındırma ve ücretsiz alan adı yeterli değilse, ücretsiz gizlilik korumasına ne dersiniz? WHOIS alan adı kayıt veritabanına herkesin erişimine açıktır, yani adınız ve iletişim bilgileriniz spam gönderenler, pazarlamacılar ve kimlik hırsızları tarafından kullanılabilir. Birçok kayıt şirketi adınızı, adresinizi, e-postanızı ve telefon numaranızı genellikle bir ücret karşılığında proxy bilgileriyle değiştirmeyi teklif eder – ancak DreamHost, hesabınızın ömrü boyunca bu korumayı ücretsiz olarak içerir.

E-posta Hizmetlerine Sahip En İyi Alan Adı Kayıt Şirketleri

Alan adlarının yalnızca web siteleri için olmadığını biliyor muydunuz? Herkes her yerde bulunan Gmail, Hotmail veya Yahoo e-posta adresleriyle oldukça rahat olsa da, marka yapmak isteyen markalar yeni alan adınızın tanınmasını destekleyen özel bir e-posta adresini benimseyerek profesyonelliklerini artırabilir ([email protected]).

Çoğu web barındırma sağlayıcıları planları ile e-posta hizmetleri bazı temel form içerir, ancak işlevsellik, özellikler ve güvenlik açısından biraz sulandırılmış eğilimindedir. Genellikle biraz daha fazla yatırım gerektiren G Suite veya Microsoft Office 365 ile entegre olmayı tercih ediyoruz, ancak aşağıda listelenen ana bilgisayarlar, büyüyen markaların zorlu ihtiyaçlarını karşılayan e-posta hizmetleri sunmak için mükemmel bir iş çıkarıyor.

Alan adı, web barındırma ve e-posta hizmetlerinin üçlüsü için alışveriş yaparken, sınırsız gelen kutusu ve depolama alanı, spam filtreleri, otomatik yanıtlayıcılar, yönlendirme ve web posta seçenekleri sunan planlara dikkat edin. En iyi üç e-posta barındırıcısını burada inceledik:

Diğer en iyi e-posta barındırıcılarına bakın »

Fiyata Göre En İyi Alan Adı Kayıt Şirketi

İnternet’te yaklaşık 2 milyar çevrimiçi web sitesinde, denetlenecek alan adı kaydı sıkıntısı yok. Zaten sevdiğiniz bir web barındırma sağlayıcısı ile kurulmuş olabilir, ama belki de bu şirketlerden biri sizi ikna edebilir. Büyük bir site transferi yapmak yerine, bir alakart alan adı kaydetmeye ne dersiniz??

Sağlam bir sabit alan adı oluşturmak, .NET veya .ORG üst düzey alan adları gibi benzer alan adlarını toplayarak veya hatta bir ziyaretçi alan adınızı yanlış yazdığında üslerinizi kaplayarak itibarlarını koruması gereken işletmeler için özellikle yararlıdır. Daha sonra, olası tüm trafiği ve göz kürelerini yakalamak için ikincil alan adlarının birincil sitenize yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz..

Ek alan adları satın alırken, uzun vadeli bir plan yapmadan önce bu kayıt şirketlerinin müşteri desteğini, gizlilik özelliklerini ve kullanıcı arayüzlerini test edin. Favori kayıt şirketimizi, düzenli bir .COM alan adının ilk yıllık maliyetine göre sıraladık ve yenileme ve gizlilik koruma maliyetlerini dahil ettik.

9. Sunuculararası – 1,99 ABD doları

Web’in karşılanabilirliği barındıran Şampiyonlar, InterServer sadece yeni müşterilerden bir kuruşa başlamasını ister. Lise arkadaşları tarafından 20 yıldan uzun bir süre önce kurulan şirket, müşterileri uzun veya mutsuz barındırma deneyimlerine kilitlemeyen aylık sözleşmelerle çalışıyor. Şirket kendi veri merkezine sahip olduğu ve işlettiği için InterServer, ortaya çıkabilecek sorunları gidermenize yardımcı olmak için çok sayıda yerinde teknik deneyime sahiptir.

InterServer etki alanı kayıt sayfasının ekran görüntüsü

Yüksek teknoloji barındırma için esnek ve uygun fiyatlı fiyatlandırma ile InterServer, düşük maliyetli site sahipleri için mükemmel bir seçenektir.

InterServer, şirketin düşük fiyatlar ve yüksek değer arasındaki mükemmel dengeyi nasıl sağladığı göz önüne alındığında, hosting yorumlarımızın çoğunda öncülük ediyor. Anlaşmalar temel barındırma hizmeti ve alan adı kaydının ötesine uzanıyor – şirketin yenileme ve alan gizliliği hizmetleri fiyatları listemizdeki en düşük fiyatlardan biri.

Yenileme: Yıllık 11,00 ABD doları

Alan adı gizliliği: Yıllık 5,00 ABD doları

10. GoDaddy – 2,99 ABD doları

Bu grafik, alan adı tescilleri konusunda GoDaddy markasının ne kadar hakim olduğunu göstermektedir. Şirket, Network Solutions’ın tuhaflığını gevşettiği 1990’ların sonunda piyasaya giren ilk kayıt şirketlerinden biriydi ve GoDaddy, Super Bowl reklamlarının ve ünlü onaylarının arkasından bir ana akım oluşturmayarak geri dönmedi.

GoDaddy alan adı kayıtlarının ekran görüntüsü

Genellikle herkesin ilk ev sahibi olan GoDaddy, kolay bir katılım süreciyle dünya çapında alan adı kayıtlarında liderdir.

Tam hizmet sahibi, yeni başlayanlar için uygun bir web sitesi oluşturucusundan geliştiriciler ve ajanslar için oluşturulmuş profesyonel düzeyde yönetilen WordPress barındırmalarına kadar alan adınızla eşleştirmek için birçok web barındırma hizmeti sunmaktadır. Web güvenliği, pazarlama ve üretkenlik çözümlerine ek olarak, GoDaddy’nin geniş alan adı hizmetleri portföyü hem ilk kez kayıt yaptıranlara hem de deneyimli alan adı sahiplerine benzer şekilde hitap ediyor. Daha fazla bilgi için aşağıdaki şirket incelememizi tıklayın:

GoDaddy ile bir alan adı kaydettirin »

Yenileme: Yıllık 14,99 ABD doları

Alan adı gizliliği: Yıllık 9,99 ABD doları

11. Namecheap – 8,88 $

Müşterilerden düzenli olarak en iyi notları alan Namecheap, alan adlarının kaydedilmesini, barındırılmasını ve yönetimini basitleştirmek için kişiselleştirilmiş bir yaklaşım benimser. 2000 yılında faaliyete geçen şirket, 10 milyondan fazla alan adını yönetiyor ve müşterilere kişisel bilgilerini ICANN’in alan adı kayıt veritabanlarının dışında tutan ücretsiz WhoisGuard koruması sağlıyor. Bir müşterinin alışveriş sepetine uygun alan adı satın alma işlemleri için gizlilik eklenir, varsayılan olarak etkinleştirilir ve otomatik olarak yenilenir; bu, eklenen korumanın keyfini çıkarmak için parmağınızı kaldırmanız gerekmez.

Namecheap alan adı kayıtlarının ekran görüntüsü

Namecheap, samimi destek ve basit hizmetleri vurgulayarak müşteriler arasında tutkulu bir takip oluşturdu.

Birden fazla DNS hizmeti düzeyine ve premium etki alanları için bir pazara ek olarak Namecheap, ilk yıl için 1.99 $ ‘a Comodo PositiveSSL sertifikaları sunar. Namecheap’in kullanılabilirlik ve satın alınabilirliğe verdiği önem nedeniyle, şirket çok rekabetçi bir sektörde ivme ve müşteri memnuniyeti kazanmaya devam ediyor.

Yenileme: Yıllık 12,98 USD

Alan adı gizliliği: ÜCRETSİZ dahil

12. Name.com – 8,99 ABD doları

Son derece eğlenceli ve kişisel bir alan adı kayıt şirketi olan Name.com, alan adı kayıtları, transferler ve web barındırma, e-posta veya G Suite gibi ekstra hizmetler ekleme konusunda basit ve basittir. Denver merkezli akredite kayıt şirketi düzenli olarak ziyaretçileri aktif promosyon kodları ve indirimlerden haberdar ederek yeni müşterilerin mevcut en iyi teklifi almasını sağlar.

Name.com alan adı kayıtlarının ekran görüntüsü

Name.com, alan adı endüstrisinde 15 yılı aşkın bir süredir sahiptir ve diğer büyük kayıt şirketleriyle ortaklık kurmuştur.

Her alan adı satın alımında Name.com, ücretsiz URL ve yönlendirme ile iki adımlı doğrulama ve DNS yönetimini içerir. BL.INK ile düzgün bir ortaklık, site sahiplerinin Bitly tarafından oluşturulanlara benzer markalı, yoğun URL’ler oluşturmalarına olanak tanır. Rastgele harf ve sayı koleksiyonları yerine kelimeler kullanarak, bağlantılarınız kitleniz için çok daha tıklanabilir ve çekici.

Yenileme: Yıllık 12,99 ABD doları

Alan adı gizliliği: Yıllık 4,99 ABD doları

13. Domain.com – 9,99 ABD doları

Dünyanın en etkili web barındırma markalarından birinin gücüyle desteklenen Domain.com, Endurance International Group ailesinin bir parçasıdır. Bluehost ve HostGator gibi kardeş şirketler web barındırma hizmetlerine odaklanırken, Domain.com müşterilerin alan adlarını yaklaşık yirmi yıldır ayırmasına yardımcı oluyor.

Domain.com alan adı kayıtlarının ekran görüntüsü

Domain.com’un ücretsiz hizmetleri URL ve e-posta yönlendirme, aktarım kilitleri ve DNS yönetimini içerir.

Domain.com müşterileri, tüm popüler TLD’lerin yanı sıra iki düzineden fazla ülke kodu TLD’si arasından seçim yapabilir. Her kayıt, Let ‘Encrypt’ten ücretsiz bir SSL sertifikası, otomatik e-posta yönlendirme, DNS yönetimi ve yetkisiz aktarmalara karşı koruma ile birlikte gelir. Şirket ayrıca Office 365 ve G Suite’ten profesyonel web tasarımına, paylaşılan ve VPS barındırma ve verimlilik yazılımlarına kolay erişim sağlar.

Yenileme: Yıllık 9,99 ABD doları

Alan adı gizliliği: Yıllık 8,99 ABD doları

14. Google – 12,00 ABD doları

Google, listemizdeki en yeni kayıt kuruluşudur – ancak aynı zamanda en tanınmış olanıdır. Arama motoru uzmanı, Ocak 2015’te alan adı kayıt hizmetleri sunmaya başladı ve bir şekilde beta testi aşamasında kalıyor. Beklediğiniz gibi Google, çevrimiçi etkileşimlilik ve üretkenlik portföyünün tamamına alanlarla aynı sadeliği ve tanıdıklığı getiriyor. Yeni kayıtlar, en sevdiğimiz olmazsa olmaz seçenek haline gelen ücretsiz gizlilikle geliyor.

Google alan adı kayıtlarının ekran görüntüsü

En sevdiğim kayıt şirketlerinin çoğu onlarca yıldır var olmakla birlikte, Google 2015 yılında alan adları sunmaya başladı.

Google, yeni alan adı sahiplerinin yeni adlarını Blogger, Shopify, Squarespace, Weebly ve Wix gibi web sitesi oluşturucularının yanı sıra WordPress ve Bluehost’un en popüler kombinasyonuyla hızla eşleştirmesine izin veriyor. Destek, sohbet, telefon ve e-posta yoluyla sağlanır – ancak yalnızca 18: 00-23: 00 arası. Hafta içi PST. Bununla birlikte, Google alan adınızın ek G Suite hizmetleri ve özel e-posta ile sorunsuz entegrasyonu rahatsızlık vermeye değer.

Yenileme: Yıllık 12,00 ABD doları

Alan adı gizliliği: ÜCRETSİZ dahil

15. Enom – 13,95 dolar

Alan adı satıcı endüstrisinde bir efsane olan eNom, 1997’den beri varlığını sürdürüyor ve özellikle de Candian kayıt şirketi Tucows tarafından satın alındıktan sonra dünyanın en büyük ikinci alan adı kayıt şirketi olarak kabul ediliyor. Enom, yaklaşık 40.000 satıcı için 15 milyondan fazla alan adını yönetiyor. Şirket, kişisel veya küçük işletme alan adları için beklediğiniz geleneksel kayıt ve güvenlik özelliklerini sunar, ancak Enom portföyü, kurumsal şirketlerin ve alan adı yatırımcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için büyür.

Enom alan adı kayıtlarının ekran görüntüsü

Enom, müşterilere hem küçük işletmelere hem de kurumsal kuruluşlara hizmet veren en geniş alan adı araçları yelpazesini sunar.

Enom’un bayi bölümü, girişimci kişilerin e-posta, güvenlik ve gizlilik için alan ve araçlar satarak para kazanmalarını sağlıyor. Bayiler kendi marjlarını belirleyebilir ve tak ve çalıştır çevrimiçi mağazası, beyaz etiket portalı, kontrol paneli, satış ortağı programı veya şirketin API’sını kullanarak başlayabilir.

Yenileme: Yıllık 13,95 USD

Alan adı gizliliği: Yıllık 8,00 ABD doları

Alan Adı Kayıt Şirketi nedir ve ne aramalısınız??

Şimdi sahneye yeni gelen ve biraz daha bilgiye ihtiyaç duyanlarınız için biraz daha bağlam için. Temel bilgilerden başlayarak alan adları, insanların bilgisayarlara belirli bir web sitesini nerede bulabileceklerini söylemesinin kullanıcı dostu yoludur. Kayıt şirketleri, belirli alan adlarını satın almanızı ve sahipliğini paylaştırmanızı sağlayan şirketlerdir.

Alan adı tescil şirketlerinin büyük çoğunluğu (ve gerçekten iş yapmanız gereken kişiler) İnternet Tahsisli Adlar ve Numaralar Kurumu ICANN tarafından akredite edilmiştir. Kâr amacı gütmeyen kuruluş, internetin istikrarlı ve güvenli kalmasını sağlamak için alan adları ve IP adreslerinin veritabanlarını denetler. Akredite olmuş kayıt memurları sizin adınıza bu veritabanlarına alan adı sahipliğinizi kaydeder.

Doğrusu, binlerce kayıt memuru arasında pek çok büyük fark yoktur – ancak ayrıntılar tüm farkı yaratabilir. Örneğin, tüm kayıt şirketlerinin, üst düzey alan adı olarak bilinen tüm alan adı uzantılarını satmasına izin verilmez (.COM, .ORG ve hatta .NINJA’yı düşünün). Sona erme politikaları, yenilemeler ve eklenti hizmetleri gibi fiyatlar da biraz değişebilir. Tam olarak ne aldığınızı öğrenmek için alan adı alışverişi yaparken araştırmanızı yaptığınızdan emin olun..

En İyi Alan Adı Kayıt Hizmeti Nasıl Seçilir

En güvenilir ve uygun fiyatlı etki alanı kayıt şirketi için alışveriş yapmak çok yeni bir web barındırma sağlayıcısı bulmak gibidir – yapılacak çok araştırma, okumak için iyi baskı ve öğrenmek için jargon var. Ve seçenekleriniz hakkında olabildiğince eğitimli olsanız da, dalmayı almak biraz korkutucu olabilir. Anlaşılan bir adınız olduğunda, iyi bir kayıt kuruluşunu harika yapan faktörlerden bazıları şunlardır:

  • Kayıt ve süre sonu politikaları: Bir alan adını aynı anda birden fazla yıl ayırabilmeyi seviyoruz, ancak belki de sunucunuz bir seferde yalnızca bir yıl gitmenize izin veriyor. Bu gayet iyi, otomatik olarak bir yenileme ayarlayabildiğinizden emin olun, böylece yanlışlıkla kaydınızın süresinin dolmasına izin vermeyin. Bir alan adının süresinin dolması durumunda bazı kayıt şirketleri, alan adınızı genel pazara ulaşmadan geri almanıza olanak tanıyan bir ek kullanım süresi sunar.
  • Alan adı transfer hizmetleri: Web siteniz ve alan adınız iki farklı şirkette barındırılabilir (aslında birçok kişi bunu yapmanızı önerir). Ancak, mevcut kayıt kuruluşunuzdan hayal kırıklığına uğradıysanız ve alan adınızı taşımak istiyorsanız, birçok sağlayıcı aktarım işlemini sorunsuz hale getirecektir. 60 günlük tanıtım süreniz dolduktan sonra, herhangi bir ekstra ücret veya komplikasyon olup olmadığını görmek için bir kayıt şirketinin aktarma politikasını kontrol edin.
  • Eklenti özellikleri: Bu iki ucu keskin bir kılıç olabilir. Biz kesinlikle gizlilik ve güvenlik araçlarının yanı sıra Office 365 veya G Suite ile kolay entegrasyon hayranlarıyız. Ayrıca, alan park etme, aktarım kilitleri, yükseltilmiş DNS ve süre sonu koruması gibi seçeneklere sahip olmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu araçlar alan adı kayıt kararınızı verebilir veya bozabilir olsa da, yükseltmeleri gizleyen ve daha şeffaf olmak yerine ödeme sürecine giren kayıt şirketlerine şüpheyle yaklaşıyoruz..

Açıkçası maliyet, göz önünde bulundurmanız gereken önemli bir faktördür ve ICANN onaylı bir kayıt şirketiyle çalıştığınızdan emin olmanızdır. Ayrıca şirketin odaklandığı yeri ölçmek istersiniz; Bazı alan adı kayıt şirketleri alan adı yönetiminde gerçekten mükemmeldir, ancak şeylerin barındırma tarafında gevşeklik gösterirken, diğer ana bilgisayarlar alan adı araçlarında biraz kayma yaparken büyük çalışma süresi ve performans sağlayabilir. Birkaç seçkin şirket her ikisiyle de iyi performans gösterir, bu nedenle her şey konfor seviyenize ve gerçekten ihtiyacınız olan şeye bağlıdır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector