15 En İyi: Geliştiriciler için Web Hosting – ASP.NET ve WP Araçları (2020)

Tablo tabanlı tasarımların nasıl kodlanacağını ve WordPress adı verilen bu yeni odaklı mekanizmanın nasıl kullanılacağını öğrenen yeni yüzlü bir öğrenci olarak, geliştiriciler için en iyi web barındırma bulmak radarımda hiçbir yerde yoktu. Hizmetin ne yaptığını anlayamadım, sadece projelerimi çevrimiçi hale getirmek için ona ihtiyacım vardı. En ucuz, en tanınmış sağlayıcıya kaydoldum ve bir gün aradım.


Daha iyi öğrendim ve daha iyi bir web sitesi harika kılan kriterleri anladım gibi, giderek daha seçici bir hosting tüketicisi haline geldi. Şimdi benim işim, diğerlerini özel ihtiyaçlarına en iyi uyan barındırma planıyla eşleştirmek. Anlaşılır biçimde, geliştiricilerin, kök erişimi veya yarıiletken sürücüler gibi özellikler üzerinde kullanılabilirlik ve uygun fiyatlara öncelik veren ilk kez site sahiplerinden çok farklı barındırma ihtiyaçları vardır..

Programlama diliniz veya seçtiğiniz sunucu yapılandırması ne olursa olsun, portföyünüzü, yan projenizi veya uygulamanızı barındırmaya en uygun sağlayıcıların bir listesini derledik. Sizinle en alakalı olan bölüme geçmek için aşağıdaki bağlantıları tıklayın.

Geliştiriciler için En İyi “Genel” Barındırma

Her ne kadar az bilinen, yeni başlatılan bir hosting şirketine kumar oynamasına rağmen, çoğu geliştirici bol miktarda istikrar sağlayan denenmiş ve gerçek bir sağlayıcıya bağlı kalmalıdır. Şirketin aniden işten çıkmayacağını veya dosyalarınızı daha düşük kaliteli donanım ve destek hizmetlerine taşıyan bir holding tarafından satın alınmayacağını bilerek iyi uyuyun. Bu saygın ana makinelerin, hızlı bir şekilde hızlı destek, birinci sınıf performans, güvenilir çalışma süresi, artırılmış güvenlik ve ücretsiz etki alanı kaydı, otomatik yedeklemeler veya katı hal sürücüleri gibi ek avantajlar sağlaması daha olasıdır..

Birçok geliştiriciye üst düzey, yükseltilmiş paylaşılan barındırma planları tarafından mükemmel bir şekilde sunulmasına rağmen, sanal özel bir sunucu veya VPS ile birlikte gelen ölçeklenebilirliği ve özel kaynakları öneririz. Daha iyi bir sunucunun daha geniş bir dilimi üzerinde daha fazla kontrole sahip olursunuz – bu, garantili kaynaklar ve iyileştirilmiş sayfa yükleme hızlarıyla tam olarak istediğiniz kodlama ortamını elde etmeniz anlamına gelir.

Aşağıdaki favori VPS ana bilgisayarımız, bilgi işlem kaynakları ekleme ve tahsis etme ve yüksek kullanılabilirliği artıran yedeklilik özellikleri ile sunucu yönetimini son derece kolay hale getiriyor. Projenizin başarılı olmasına yardımcı olmak için dahil edilen yönetilen hizmetler, güvenlik sistemleri ve geliştirici dostu araçların tam resmini görmek için tam incelememizi okuyun..

Diğer VPS ana bilgisayarlarına bakın »

Geliştiriciler için En İyi “Ucuz” Hosting

Tamam. Bir barındırma planında ihtiyacınız olan programlama dilleri veya özellikleri ne olursa olsun, satın alınabilirliğin nihayetinde kral olduğunu biliyoruz – özellikle jiletli kenar boşluklarıyla projelere başlayan bireysel geliştiriciler için. Yüksek performanslı bir ana bilgisayarda bir pazarlık bulmak, paranın daha fazla bilgi işlem kaynağına veya gece geçtikçe kodlama oturumlarını desteklemek için başka bir pizzasına gidip gitmediğine bakılmaksızın, geliştiricilerin projelerine daha kolay yeniden yatırım yapmalarını sağlar.

Her ne kadar yeni fikirler ile risksiz deneme için ücretsiz hosting seçenekleri bol olsa da, biraz temkinli olma eğilimindeyiz. Burada, ayda 5 ABD dolarından daha düşük bir fiyata yükseltilmiş hizmetler, destek ve şaşırtıcı sayıda özellik sunan, hem de özgür olabilecek şirketlerle dengeledik.

Bir web sitesi veya uygulama hakkındaki yeni fikrinizde herhangi bir çekiş varsa, sizinle birlikte büyüyebilecek bir barındırma planına kaydolmak istersiniz. Bunu yapmak, başka bir ana bilgisayarı arama ve standart dışı ücretsiz barındırma altyapısından geçiş zorluğunu ortadan kaldırır.

Ayda sadece birkaç dolar için, geliştiriciler diller için ek destek, daha yüksek çalışma süresi garantisi, 7/24 teknik yardım, ekstra bilgi işlem kaynakları ve ücretsiz alan adı kayıtları, sınırsız e-posta hesapları ve yükseltilmiş güvenlik korumalarına veya bir içerik dağıtım ağına erişim. İşte satın alınabilirliğe dayalı üç favori ev sahibimiz; aşağıda listelenen tüm şirketler en yüksek maliyet-fayda oranını sunar.

Diğer önerilen ve uygun fiyatlı ev sahiplerini görün »

Geliştiriciler için En İyi “WordPress” Barındırma

WordPress dünyanın en popüler içerik yönetim sistemi olmasına rağmen, geliştiricilerin açık kaynaklı yayıncılık platformuyla güçlü bir şekilde kutuplaşmış bir aşk / nefret ilişkisi var. StackOverflow’un 2017 geliştirici anketine göre, geliştiricilerin sadece% 35,5’i WordPress’i sevdiklerini söyledi, bununla birlikte sistemi kullananların% 64,5’i.

Algılanan güvenlik endişelerine ve şişirilmiş koda rağmen, WordPress platformu beyin gerektirmeyen bir kurulum ve kurulum süreci sunar ve karmaşık web sitelerini hızlı ve verimli bir şekilde başlatmak için en iyileri arasındadır. Dahası, sayısız geliştirici temaları ve eklentileri üretip satarak para kazanabilir.

Güçlü sistem ücretsiz olarak sunulmaktadır ve destek ve ilham almak için internetin en canlı çevrimiçi kullanıcı topluluklarından biriyle birlikte gelir. Başarılı bir WordPress deneyiminin anahtarı, platformun tuhaflıklarını ele almak için en iyi donanıma sahip barındırma sağlayıcıları bulmaktır. Örneğin, SSD’ler performans endişelerini azaltırken, ücretsiz SSL sertifikaları ve otomatik yedeklemeler güvenlikle ilgili endişelerin çoğunu azaltır. Aşağıdaki ana makineler bu özellikleri ve daha fazlasını kapsar, hatta bazen temel WordPress kodunun arkasındaki ekip tarafından onaylanır..

Diğer üst WordPress ana bilgisayarlarına bakın »

Geliştiriciler için En İyi “Bulut” Barındırma

VPS hosting’e yakın bir kuzen olan bulut barındırma, bir fiziksel sunucunun aksine, sanallaştırılmış sunucu alanı ve geniş bir makine ağından gelen bilgi işlem kaynaklarını içerir. Bu nedenle, bulut barındırmada kullanılabilirlik ve hızlı ölçeklenebilirlik önemli ölçüde geliştirildi. Kullanıcılar, VPS planlarındaki sabit oranların aksine, yalnızca tüketilen kaynaklar için ödeme yapar.

İşletme araştırma şirketi Gartner, dünya çapında bulut endüstrisinin 2017 yılında% 18 büyümesini bekliyor ve bulut benimseme stratejileri ve kuruluşların BT dış kaynak kullanımı kararlarının yarısından fazlasını etkileyeceği tahmin ediliyor. Bulut barındırma esnekliği, ölçeklendirilebilirliği ve maliyet avantajları, hizmeti özellikle inovasyon ve iş büyümesini en üst düzeye çıkarmak isteyen geliştiriciler ve girişimciler için cazip hale getirir.

Belki de bazıları için şaşırtıcı bir şekilde, geliştiricilerin aynı avantajlardan yararlanmak için muazzam ve genellikle anlaşılması zor Amazon, Google veya Microsoft bulut platformlarına yönelmeleri gerekmez. Birçok geleneksel barındırma sağlayıcısı VPS hizmetlerini bulut tabanlı altyapı kullanarak oluşturur. Aşağıdaki şirketlerden birini seçerek, genellikle büyük bulut platformlarında bulunmayan kişisel desteğin ve dahil edilen avantajların tadını çıkarabileceksiniz..

Diğer en iyi bulut ana bilgisayarlarına bakın »

Geliştiriciler için En İyi “ASP.NET” Barındırma

Hosting sitelerinin çoğu sunucu dostu, Linux tabanlı işletim sistemlerinden oluşur, çünkü tüm sitelerin sadece üçte biri Windows kullanıyor. Ancak, Microsoft’un açık kaynaklı, sunucu tarafı programlama dili ASP.NET, kullanım açısından yalnızca PHP’den sonra ikinci sırada.

Windows hosting planları bulmak daha zor olabilir, ancak onların varlığı genellikle müşterilerinin aradığı hizmetleri sağlamak için ekstra mil gitmek isteyen bilgili bir hosting sağlayıcısının bir işaretidir. Standart çalışma süresi, depolama, bant genişliği ve bellek metriklerine ek olarak, ana bilgisayarın hangi çerçeveleri ve sürümleri desteklediğine dikkat edin. En iyi sağlayıcılar, özellikle aşağıda sunduğumuz siteler, geliştiricilerin dinamik sitelerine büyümek ve gelişmek için bol miktarda depolama ve veritabanı kaynağı sağlayacaktır..

Diğer en iyi ASP.NET ana bilgisayarlarına bakın »

Geliştiriciler için En İyi “Java” Barındırma

Söylentiler sürekli olarak Java’nın düşüşü hakkında girdap olsa da, nesne yönelimli programlama dili hala Android mobil geliştirme ve kurumsal uygulamalarda ön plandadır. Java, programlama dillerinin popülaritesini ölçen TIOBE Endeksini 15 yıldan fazla bir süredir geride bıraktı.

Çoğu barındırma platformu Java’yı desteklese de, geliştiriciler dinamik Java web sitelerini ve uygulamalarını çalıştırmak için en iyi ortamı sağlamada deneyim gösteren özel özellikler ve uyumluluklar sunan ana bilgisayarları takdir edeceklerdir. Örneğin, Java Servlet Sayfalarını (JSP) ve / veya Apache Tomcat’i destekleyen şirketlerin yanı sıra sunucu kaynaklarına, geniş RAM’e ve çeşitli uygulama ve hizmet çerçevelerine erişime bakın. Aşağıda listelenen Java için favori ana makinemiz, ölçütleri karşılar ve yüksek güçlü sunuculara ve duyarlı, güvenilir desteğe ekler.

Diğer en iyi Java ana bilgisayarlarına bakın »

Geliştiriciler için En İyi “PHP” Barındırma

En popüler sunucu tarafı kodlama dili olan PHP, geliştiricilerin, genellikle ilişkisel veritabanı yönetim sistemleriyle arayüz oluşturarak dinamik web içeriğinden istemci tarafı grafik kullanıcı arayüzlerine kadar her şeyi oluşturmalarına yardımcı olur. LAMP yığınları web barındırma endüstrisindeki bir tuhaflığın tadını çıkarmaya devam ettiği sürece, PHP – Linux, Apache ve MySQL’in yanı sıra – optimize edilmiş sunucular ve çözümlerle iyi temsil edilecek ve desteklenecektir.

Web sitenizi veya uygulamanızı barındıracak en iyi PHP ana bilgisayarını ararken, dilin hangi sürümlerinin desteklendiğini ve çeşitli seçenekler arasında ne kadar sorunsuz bir şekilde geçiş yapabileceğinizi göz önünde bulundurun.

Müşterilerine özel ihtiyaçları için en iyi yapılandırmayı seçme seçeneği sunarken, hizmetlerini düzenli olarak en son teknolojileri sunmak üzere güncelleyen ana bilgisayarları takdir ediyoruz. Aşağıdaki barındırma şirketi bu konuda üstünlük sağlarken, aynı zamanda geniş MySQL veritabanları ve çok çeşitli PHP destekli içerik yönetim sistemleri ve diğer uygulamaları da içerir.

En iyi PHP ana bilgisayarlarına bakın »

Yönetilen Hizmetler: Sunucu Bakımını Atla ve Kodlamaya Dön

İlginçtir, web hosting hakkında daha fazla bilgi edinmek, daha az aslında yapmak istiyorum. Bu, barındırma dünyasından çıkış yaptığım anlamına gelmiyor – daha ziyade, üst düzey yönetilen hizmetler ve uygulamalı dikkat sunan ana bilgisayarlarla çalışmaya daha meyilliyim. Ekstra destek bana geliştirme için daha fazla zaman ve barındırma ortamımı güçlendiren yazılım ve uygulamaları güncelleme konusunda daha az zaman veriyor.

Sunucu bakımını yapan teknisyen

Yönetilen web barındırma hizmetleri, kodlama için daha fazla zaman harcamanıza izin vermek için sıradan sunucu bakım görevlerini yerine getirir.

Projeniz büyüdükçe, ana makinenizin teknik uzmanlığından yararlanmak için yönetilen hizmetlere geçmeyi düşünün, bu da genellikle gelişmiş güvenilirlik ve artırılmış güvenlik sağlar. En iyi yönetilen servis sağlayıcıların çoğu, değerli sayfa yükleme süresi tasarrufu sağlamak için altyapı ve yazılım yapılandırmalarınızı optimize eder. Yönetilen barındırma, özel sunucu düzeyinde özellikle yararlıdır – ve neredeyse gereklidir – ancak yeterince sert görüyorsanız sanal ve bulut sunucusu seçenekleri mevcuttur.

Sektör genelinde, yönetilen WordPress barındırma hizmetleri sunan barındırma sağlayıcılarının sayısında özellikle güçlü bir artış olduğunu fark ettik. Ana bilgisayar, bir kullanıcının WordPress deneyimini yüksek performanslı SSD’ler ve ek güvenlik önlemleri ile birlikte birden çok önbellek katmanı ve eklentisi ile optimize etmek için gerçek bir çaba gösterdiğinde büyük yönetilen WordPress hayranlarıyız. Ancak, temel olarak standart paylaşılan planlarla aynı özellikleri yeniden paketleyen sözde yönetilen hizmetler sunarak WordPress vızıltısı ve popülerliğinden yararlanmak isteyen ana bilgisayarları izlediğinizden emin olun..

Yönetilen veya yönetilmeyen bir hizmet seçseniz de, bir sonraki büyük web sitenizi veya uygulamanızı geliştirmek için ayağınızı kaldırın ve bilgisayarınızın arkasına yerleşin. Doğru sağlayıcı ve plan gerisini halledecek.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector