15 En İyi Ücretsiz Web Sitesi Çalışma Süresi İzleme Hizmetleri (2020 Seçimlerimiz)

Web sitesi çalışma süresi izleme hizmetleri, bir mağaza veya restoranın önündeki her zaman yardımcı olan neon açık işaretler gibidir. Hepimiz oradaydık – hevesle favori bir tesiste yemek ya da içecek almak için sabırsızlanıyoruz, sadece gelip o günkü yerinizi öğrenmek için. Çoğunlukla, muhtemelen restoranın saatlerini kontrol etmeyi unutmuştunuz – ya da iş büyük bayramınızdan hemen önce rastgele kapatılırsa?


Web sitesi ziyaretçileri, bir web sitesi kapalı olduğunda veya kullanılamadığında aynı hayal kırıklıklarını ve ağırlaştırmaları yaşarlar. Bir site sahibi olarak, çevrimiçi varlığınızın ne zaman (veya neden) çöktüğünü her zaman bilemeyebilirsiniz. Sitenizi 24 saat manuel olarak kontrol etmek yerine, çalışma zamanı izleme araçları web sitenize sürekli göz kulak olacak ve bir şeylerin doğru görünmediğini size bildirecektir. Bu makalede, barındırma planınızla birlikte verilen hizmetlerden daha ayrıntılı bilgi sunabilecek üçüncü taraf programlarına kadar tüm izleme seçeneklerinize dalıyoruz.

Ücretsiz Uptime İzleme ile En İyi Web Hosting

Çılgınca cazip fiyatlara ek olarak, Hostwinds planlarının tüm seviyelerine bir ton etkileyici özellik sunuyor. % 99,999 garantili çalışma süresi ile – yani yılda 6 dakikadan daha az çalışmama süresi anlamına gelir – şirketin müşterilerinin çalışma süresini izlemesi çok zor olmakla birlikte, Hostwinds paylaşımlı, ticari ve bayi müşteriler için son derece özelleştirilebilir bir izleme aracı sağlar.

Bir sorun tespit edildiğinde site sahiplerini uyarmanın yanı sıra, Hostwinds Gelişmiş Web Sitesi İzleme hizmeti sizin adınıza otomatik olarak bir destek bileti oluşturur. Müşteriler, sitelerinin kullanılabilirliğini, e-posta performansını, DNS ayarlarını ve özel komut dosyalarını ve bağlantı noktalarını izleyebilir ve bunların tümü uyarı ayarlarını ve ileti içeriğini uyarlayabilir.

Ücretsiz Çalışma Süresi İzleme ile En İyi “Paylaşılan” Hosting

Tek bir fiziksel sunucuyu paylaşan pek çok müşteri ve web sitesi sayesinde, çalışma süresi izleme paylaşılan barındırma düzeyinde oldukça nadirdir. Daha yaygın olarak, barındırma sağlayıcıları site sahiplerinin web varlıklarının bireysel planın kısıtlamalarına nasıl uyduğunu izlemek için kaynak kullanımını izlemelerini sağlar. CPanel gibi kontrol panelleri çalışma süresini doğrudan izlemese de, ortaya çıkarabileceğiniz veriler ortamınızın genel sağlığının bir resmini çizecektir.

Bununla birlikte, birkaç ana bilgisayar, paylaşılan barındırma hizmetini kapsayacak şekilde izleme hizmetini genişletir. Hostwinds, kullanıcılara HTTP ve HTTP’lerden pinglere, DNS’ye ve özel bir TCP bağlantı noktasına kadar çok çeşitli kontroller üzerinde tam kontrol sağlar ve bir şeyler ters giderse bildirim uyarıları gönderme yeteneği. Aşağıda Hostwinds’te bulabileceğiniz süper ücretli paylaşılan barındırma hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz:

Diğer paylaşılan barındırma seçeneklerine bakın »

En İyi “Bulut” ile En Düşük Hosting% 99,999 Çalışma Süresi Oranları

Ücretsiz çalışma süresi izleme hizmetleri, barındırma planlarına büyük bir ek özellik olmakla birlikte, ilk başta kesinti süreleri konusunda endişelenmenize gerek kalmaz mı? Altyapıdaki fazlalık ve doğal istikrar göz önüne alındığında, bulut barındırma, zaman harcamak istemeyen veya izleme hizmetlerini yapılandırmak, uyarılara yanıt vermek ve herhangi bir kesinti sorunlarını gidermek istemeyenler için mükemmel bir seçenektir..

Aşağıda listelenen iki ana bilgisayar olan Liquid Web ve InMotion Hosting, sitenizi sektördeki diğerlerine göre daha uzun süre çalışır durumda tutmaya söz veriyor. Zaten müşteri desteği kralları, Liquid Web% 100 çalışma süresi standardına sahipken, InMotion Hosting’teki barındırma gurusu en az% 99.999 çalışma süresi sunmayı bekliyor. Daha fazla bilgi edinmek için bu şirketlerin derinlemesine incelemelerine göz atın:

Diğer bulut barındırma seçeneklerine bakın »

Ücretsiz Çalışma Süresi İzleme ile En İyi “Bayi” Barındırma

Tasarımcılar ve ajanslar için mükemmel olan bayi barındırma planları, girişimcilerin ve serbest çalışanların müşterilerinin barındırma sağlayıcısı olmalarını sağlar. Aşağıda listelenen ana bilgisayarlar, yalnızca kendi çalışma sürenizi değil, denetlediğiniz tüm web sitelerini izlemenizi sağlar. Bir ana bilgisayar olarak kendi performansınızı ve etkinliğinizi ölçmek için verileri toplayabilir ve çevrimiçi varlıklarına kattığınız değeri göstermek için raporları müşterilerle paylaşabilirsiniz..

Hostwinds sunucu performansı ve kullanılabilirliğine odaklanırken, GoDaddy birden fazla izleme hizmeti türü sunar. Dünyanın önde gelen alan adı kayıt kuruluşu olan GoDaddy, belirli alan adlarının kayıt ayarlarında yapılan değişiklikleri izlemenize olanak tanır. Herhangi bir şey değiştiğinde e-postayla bilgilendirilebilirsiniz, yani bir alan kullanılabilir duruma gelir gelmez hızlıca hareket edebilirsiniz.

Müşteriler için birden fazla web sitesini denetleyen GoDaddy Pro müşterileri için Çalışma Süresi Monitörü aracı, gösterge tablosunda bulunan kolayca yapılandırılabilir bir seçenektir. Hizmet, sitelerinizi her dakika kontrol eder ve bir site çöküp tekrar çevrimiçi olduğunda sizi e-posta, metin veya Slack yoluyla uyarır..

Diğer bayi barındırma seçeneklerine bakın »

Diğer Ücretsiz (ve Ücretli) Websitesi Çalışma Süresi İzleme Hizmetleri

Tabii ki, kendileri hakkında raporlama sağlayıcıları barındırma biraz şüpheci olabilir. Ana makinenizde gerekli izleme araçlarından yoksun veya web sitenizin kullanılabilirliğinin bağımsız olarak doğrulanmasını istiyorsanız, işte size göz önünde bulundurmanız gereken birkaç üçüncü taraf hizmeti. Bütçeniz, teknik uzmanlığınız veya ihtiyaç duyduğunuz özellikler ne olursa olsun, bu araçların potansiyel müşterilerin ve web sitesi yöneticilerinin tüm gamını kapsadığından eminiz.

7. Jetpack

Maliyet: Ücretsiz (ücretli sürümler aylık 3,50 ABD doları ile 29 ABD doları arasında değişir)

WordPress web sitenizin çalışma zamanını, platformun kendisini oluşturan kişilerden daha iyi kim izleyebilir? Automattic tarafından sunulan Jetpack, çok çeşitli pazarlama, güvenlik ve performans hizmetlerini tek bir eklenti olarak bir araya getirir. Kullanıcı kimlik doğrulaması ve kaba kuvvet saldırılarına karşı korunmanın yanı sıra, Jetpack, siteleri düştüğünde WordPress kullanıcılarını uyarır.

Jetpack ekran görüntüsü

WordPress eklentisindeki özelliği etkinleştirdikten sonra Jetpack’ten kesinti uyarılarını ücretsiz alın.

Eklentinin kesinti izleme hizmeti, web sitenizi dünyanın çeşitli yerlerinden beş dakikada bir kontrol edecektir. Sitenizin kapalı kalma süresine ilişkin e-posta, metin veya her ikisi yoluyla bildirim alabilirsiniz; kapalı olduğu, tekrar çevrimiçi olduğu ve toplam kullanılamadığı zaman size bildirilir. Jetpack’e erişmek ve kullanmak için WordPress çalıştıran bir siteye ihtiyacınız olduğundan, Jetpack’i WordPress.com’dan barındırma ile eşleştirerek içerik yönetim sistemini ikiye katlamanızı öneririz:

7.

WordPress.com

WordPress.com logosu

Aylık Başlangıç ​​Fiyatı
$ 0.00

  • Jetpack SEO, spam koruması ve sosyal paylaşım araçları
  • Topluluk, e-posta ve canlı sohbet desteği
  • Tonlarca ücretsiz ve premium temaya erişim
  • Herhangi bir kesinti durumunda otomatik e-posta bildirimi
  • Ücretsiz konaklama – ücretli planlar ayda 4- $ 25
  • WordPress.com’u kullanmaya başlayın
UPTIME İZLEME
DEĞERLENDİRME

4.7

★★★★★

8. Çalışma Zamanı Robotu

Maliyet: Ücretsiz (ücretli sürümler aylık 5,50 ila 746 dolar arasında değişir)

600.000’den fazla kullanıcının güvendiği bir kaynak olan Uptime Robot, Expedia, Fandango ve Staples gibi hizmetleri sunmaktadır. Hizmet, her beş dakikada bir aralıklarla 50 monitör sunuyor, ancak ücretli kullanıcılar 60 saniyede 20.000’e kadar monitör ve kontrol isteyebiliyor, ayrıca hataları tespit eden ve son kullanma tarihlerini yöneticilere hatırlatan SSL izleme.

Uptime Robot ekran görüntüsü

Uptime Robot, kullanıcı dostu bir gösterge paneli ve çoklu entegrasyonlar içeren deneyimli bir ücretsiz izleme hizmetidir.

2010’dan itibaren çevrimiçi dünya için ücretsiz ve kullanışlı bir şey yaratma arzusuyla, geliştiriciler 2010 yılında Uptime Robot’u başlattı ve temel hizmetleri sonsuza dek ücretsiz tutmaya kararlı kaldı. Bununla birlikte, özellik seti biraz seyrek ve izleme işlemleri daha fazla yer eklemek yerine Dallas’ta yoğun bir şekilde yoğunlaşıyor.

9. Pingdom

Maliyet: Aylık 14,95 – 249 ABD doları (veya 14 günlük ücretsiz deneme sürümü)

Web sitesinin kullanılabilirliğini ve performansını izlemek için tam özellikli ve son derece popüler bir hizmet olan Pingdom, deneyimli geliştiricilere, ajanslara, işletmelere ve diğer web profesyonellerine hitap ediyor. Aslında, HostingAdvice.com’u izlemek için kullandığımız hizmettir. Pingdom, sağlam çalışma süresi izleme hizmetleri ve uyarıları ile bilinmesine rağmen, platform aynı zamanda web sitesi sahiplerine sayfa hızı, işlem performansı ve kullanıcı deneyimi hakkında derin bilgiler verir.

Pingdom ekran görüntüsü

Amazon, Cloudflare, GitHub, MailChimp ve Slack gibi şirketlerin tümü, çalışma süresini ve performansı izlemek için Pingdom’a güveniyor.

Pingdom, Asya ve Avustralya’da kapsama alanı az olsa da, sitenizi dünyanın 70’den fazla konumundan izler. Bununla birlikte, platformun kesinti nedeninde neyin yanlış gittiğini belirlemek için kök neden analizinin bir parçası olarak ek testler yapacağını gerçekten takdir ediyoruz..

10. Yükseliş trendleri

Maliyet: Aylık 14,78 – 198,26 ABD doları (veya 30 günlük ücretsiz deneme sürümü)

Bulut tabanlı ağ ve performans izleme sunan kapsamlı bir izleme hizmeti platformu olan Uptrends, 2007 yılında, yalnızca abonelik hizmetine dönüştürülen ücretsiz bir araç olarak başladı. Müşteriler, sayfa görüntülemelere dayalı olarak ek bir ücret karşılığında planlarına gerçek kullanıcı izleme ekleyebilir ve böylece tarayıcı, işletim sistemi, konum ve cihaza göre yükleme sürelerini görebilir.

Uptrends Ekran Görüntüsü

Yükseliş trendleri, müşterilerin sitelerini her dakika kontrol eder ve uyarı göndermeden önce olası kesintileri iki kez kontrol eder.

Özellikle şirketin global kontrol noktası sunucuları ağını takdir ediyoruz; Kesinti ve gecikmeyi tespit etmek için 185’den fazla makine dünyaya yayılmıştır. Uptrends’ın her kıtada sunucuları var, Antartica hariç, özellikle Asya’da 30, Afrika’da dört, Avrupa ve Kuzey Amerika’da 130 artı.

11. StatusCake

Maliyet: Ücretsiz (ücretli sürümler aylık 24,49 $ ile 79,99 $ arasında değişir)

Test için 15 dakikalık aralık diğer ücretsiz izleme hizmetlerinden daha uzun olsa da, StatusCake’in satın alınabilirliğini ve kullanılabilirliğini takdir ediyoruz. Londra merkezli şirket, altı kıtada 43 ülkede bulunan 200’den fazla izleme sunucusu işletiyor ve 30 saniye veya daha az kontrol oranları sunuyor.

Durum Pastası ekran görüntüsü

StatusCake, e-posta, metin ve Twitter uyarılarına ek olarak birçok üçüncü taraf uygulamasıyla entegre olur.

Premium planlar yalın ve ekonomiktir, ancak yine de çalışma süresini ve sayfa hızını test eder ve SSL sertifikalarını, sunucuları ve etki alanlarını izler. StatusCake’i virüs taraması için de kullanabilirsiniz ve şirketin iOS ve Android uygulamaları web sitenizi her yerden izlemenizi sağlar.

12. Uptimia

Maliyet: Ayda 10 $ – 185 $ (veya ücretsiz 30 günlük deneme sürümü)

İşletmelerin sitelerinin kullanılabilirliklerini her 30 saniyede bir izlemesini sağlayan Uptimia, web sitesi hızını ve işlemlerini izleme hizmetleri dahil ederek küçük işletmelere ve web sitesi sahiplerine de hitap eder. Şirket, Mayıs 2018’de yenilenen bir Sürüm 4’ü piyasaya sürerek müşterilerin yeniden tasarlanan gösterge tablosu, daha rahat günlükler ve gelişmiş yanıt verme hızı gibi modern, güncellenmiş özelliklerden faydalanmalarını sağlıyor.

Uptimia ekran görüntüsü

Uptimia, 2018’de birkaç güncellemeyi ortaya çıkardı ve hizmeti modern özellikler arayanlar için çekici bir seçenek haline getirdi.

Uptimia, dünyanın dört bir yanındaki 171’den fazla veri merkezinden müşterilerin sitelerini kontrol ediyor ve yaz boyunca ek güncellemeler, temel neden analizi, bireysel yoklama günlüklerine daha derin kavrayışlar ve artan paylaşım ve işbirliği araçlarını tanıttı. Faturaya henüz ulaştığınızdan emin değilseniz, Uptimia web sitesi hızı ve kullanılabilirliği için ücretsiz testler sunar.

13. Ana Bilgisayar Takibi

Maliyet: Ayda 14 $ – 99 $ (veya ücretsiz 30 günlük deneme sürümü)

Host Tracker, listemizdeki daha pahalı çalışma süresi izleme hizmetleri arasında olsa da, başlamak için belki de en hızlısıdır. E-posta adresinizi ve URL’nizi girmeniz yeterlidir; şirket sitenizi 30 gün boyunca ücretsiz olarak izlemeye başlar. Host Tracker şu anda 320.000’den fazla web sitesini takip ediyor ve her gün yaklaşık 16.000 uyarı gönderiyor.

Ana Bilgisayar İzleyici Ekran Görüntüsü

Host Tracker, müşterilerin sitelerini 142 konumdan izler ve verileri faydalı raporlar ve çizelgeler halinde derler.

Bildirimler tüm müşteriler için ücretsiz ve sınırsızdır ve Ana Makine İzleyici, seçtiğiniz plana bağlı olarak sitenizi en az beş dakikada bir kontrol eder. Etki alanı ve SSL sertifikasının sona ermesinin yanı sıra DNS kara listesi de tüm hesaplarda izlenir; yükseltilmiş hesaplar da sunucu yükü, işlemler, Google Ads ve hata anlık görüntüleri hakkında bilgi alır.

14. Site24x7

Maliyet: Ayda 9 $ – 225 $ (veya ücretsiz 30 günlük deneme sürümü)

Büyüyen işletmeler ve seçici geliştirici ekipleri için mükemmel olan kapsamlı bir hizmet olan Site24x7, web siteleri, sunucular, uygulamalar, ağlar ve gerçek kullanıcılar için eksiksiz izleme hizmetleri sunar. Şirketin dünya çapında 90 konumu, diğer rakiplerinkinden daha azdır ve müşteriler sitelerini yalnızca sekiz veri merkezinden test etmeyi tercih etmektedir.

Site24x7 ekran görüntüsü

Site24x7, BT ve DevOps ekiplerinin çevrelerine kapsamlı bir şekilde bakmalarını sağlamak için ileri teknoloji araçlardan yararlanır.

İş ve verimlilik programlarında uzmanlaşmış bir Hizmet olarak Yazılım organizasyonu olan Zoho tarafından oluşturulan Site24x7, 2006 yılında pazara girdi ve yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Büyük bir ana şirketin desteğiyle, kullanıcılar genellikle daha fazla destek, üçüncü taraf entegrasyonları ve eklenti araçları bulabilir.

15. Montastik

Maliyet: Ücretsiz (ücretli sürümler aylık 5 $ – 29 $ arasındadır)

Aşırı basit web sitesinin sizi aldatmasına izin vermeyin – Montastic küçük işletme sahipleri, blogcular ve kişisel web siteleri için mükemmel bir seçenektir. Austin, Teksas’ta Metadot tarafından üretilen Montastic, kullanıcıların her 30 dakikada bir ücretsiz olarak üç web sitesini izlemelerini sağlar. Ücretli hesaplar yalnızca daha fazla URL’yi kapsar ve aralığı her beş dakikada bir küçültür. Fiyatlandırma, satışlar, eklentiler veya gizli maliyetler olmadan aylık bazda sunulan planlarla basittir.

Montastic ekran görüntüsü

Listemizin tamamlanması, uygun fiyatlı ve basit web sitesi çalışma süresi izlemesinde en üst düzey olan Montastic’tir..

Montastic, bu listedeki diğer araçlardan bazıları kadar güçlü değil, ancak tüm çan ve ıslıklara ihtiyaç duymayanlara uygun fiyatlarla kaliteli iş sunuyor. Uyarılar ve hata raporları e-postayla gönderilir ve şirket ayrıca belirli bir metnin olup olmadığını da kontrol eder.

Web Sitesi Çalışma Süresi Nasıl İzlenir ve Neden Önemli?

Genel olarak, web sitesi izleme, ziyaretçilerin bir siteyle beklendiği gibi etkileşimde bulunabileceğini test etmeyi ve doğrulamayı içerir. Çalışma süresi veya kullanılabilirlik genellikle izlenmesi gereken en önemli özelliktir, ancak kapsamlı hizmetler aynı zamanda kullanıcı etkileşimlerini, sunucu veya ağ performansını, DNS kayıtlarını, kod revizyonlarını ve diğer işlevleri de izleyebilir.

Bir izleme hizmeti bir hata veya hata tespit ederse, genellikle e-posta, metin, sohbet veya sosyal medya yoluyla uyarı gönderir. Bu bildirimler genellikle yöneticilerin sorunu daha hızlı çözmelerini sağlayan tanılama bilgilerini içerir. Geçmişteki veriler çeşitli raporlarda ve grafiklerde derlenir ve toplanan bilgiler, sitenizin performansını değerlendirmenize veya çalışma süresi garantisinden veya hizmet düzeyi sözleşmesinin yetersiz kalması durumunda barındırma sağlayıcınızı sorumlu tutmanıza yardımcı olabilir..

Kesinti söz konusu olduğunda, her saniye önemlidir – özellikle e-ticaret mağazaları ve diğer çevrimiçi işletmeler için. Planlanmayan kesintiler, her yıl 1,25 milyar ila 2,5 milyar dolar arasında 1.000 Fortune şirketine mal oldu. Kaybedilen satışların, daha az maruz kalmanın ve korkunç ilk izlenimlerin ötesinde, kapalı kalma süresi markanızın itibarına zarar verebilir ve müşterileri tatminsiz bırakabilir.

Barındırma sağlayıcılarında en sık gördüğünüz hizmetler gibi dahili web sitesi izleme, sunucu sağlığınız ve performansınızın genel bir resmini veren önemli ölçümleri izlemeyi gerektirir: bellek kullanımı, disk alanı, CPU yükü ve yanıt süreleri. Bununla birlikte harici izleme, tüm internet omurgasındaki ve genellikle sitenizin son kullanıcılarına kadar olan performans sorunlarını kontrol eder.

Mevcut en iyi izleme seçenekleri için okumaya devam edin; barındırma planları dahil araçları bulmak zor olabilir, ancak büyük tasarruf ve kullanılabilirlik sunabilir. Bununla birlikte, üçüncü taraf hizmetleri genellikle ücret karşılığında daha derin bilgiler sağlar.

Sitenizi Çevrimiçi Tutmak için Sunucu Durumunuzu ve Kapalı Kalma Süresini İzleme

Mevcut ana bilgisayarınız bu listede görünmüyorsa endişelenmeyin. CPanel veya hesap yönetimi kontrol panelinizde, hizmetinizin nasıl performans gösterdiğine dair bir fikir verecek dahili izleme istatistiklerini sıklıkla bulabilirsiniz. Bluehost, InMotion Hosting ve Site Ground dahil olmak üzere favori ana bilgisayarlarımızın çoğu, site sahiplerinin şirketin genel ağının ve hizmetlerinin durumunu görüntüleyebileceği şeffaf, halka açık araçlar sunar – hatta bazıları web sitenizi özellikle kontrol etmenizi sağlar. Web sitesi izleme söz konusu olduğunda, tüm bilgilerin yardımcı olduğunu unutmayın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector