19 En İyi Yeşil Web Hosting Şirketi (2020): WordPress ve Daha Fazlası

Bu çevre hakkında endişeli için, en iyi yeşil web barındırma hizmetleri sektörün çevremizdeki dünya üzerindeki etkisini azaltmak için kendi payına düşen.


Birkaç dakika sonra dizüstü bilgisayarınızın ne kadar ısı yaydığını düşünün. Şimdi, yüzlerce web sitesini barındıran bir sunucunun ısındığını düşünün – büyük bir veri merkezinde raflarda düzenlenmiş binlerce sunucudan biri, bu da dünyadaki binlerce tesisten sadece biri. Bu üretilen ısı enerji tüketiminin bir yan ürünüdür ve web barındırma endüstrisi muazzam bir miktar kullanır. Web Neutral Project’e göre, internet dünyanın elektrik tüketiminin yaklaşık% 10’unu oluşturuyor ve havacılık endüstrisi kadar CO2 emisyonu üretiyor.

Neyse ki, birçok üst düzey web barındırıcısı mevcut eğilimlerin tehlikelerini tanımakta ve endüstrinin çevre ile ilişkisini geliştirmektedir. Enerji tasarruflu veri merkezlerini tasarlamaktan yenilenebilir enerji kredileri satın almaya kadar, çevre dostu hizmetler sunan en iyi ana makineler.

En İyi Genel Yeşil Web Hosting

Web Neutral Project’e göre, ortalama bir web sitesi her yıl yaklaşık 4.700 pound karbondioksitten sorumludur. Çevre Koruma Ajansı’nın sera gazı eşdeğerlik hesap makinesini kullanmak, yani mevcut 330 milyon aktif web sitesinin her birinin ortalama bir yolcu aracı sürmek kadar sera gazı yayacağı anlamına gelir 5.225 mil.

Ancak, doğru barındırma sağlayıcısı ile, siteniz aslında olumlu bir etki yapabilir. Yeşil web hosting için en iyi seçimimiz olan GreenGeeks, şebekeye tükettiğinden üç kat daha fazla yenilenebilir enerji döndürüyor. Enerji tasarruflu veri merkezlerine ve donanıma ek olarak, şirket 2009 yılından bu yana EPA tarafından Yeşil Güç Ortağı olarak tanınmakta ve rüzgar enerjisi kredisi satın almak için çevre temelleri ile çalışmaktadır..

Daha da iyisi, şirket çevre dostu web barındırma hizmeti sunarken hizmet, destek, güvenlik veya performanstan ödün vermez. GreenGeeks platformu sınırsız bilgi işlem kaynağı, Cloudflare’nin içerik dağıtım ağı ile ücretsiz entegrasyon ve tescilli önbellek araçları sağlar ve ücretsiz geçiş yardımı, ücretsiz alan adı kaydı ve telefon, sohbet veya e-posta yoluyla 7/24 müşteri desteği ile birlikte gelir. Aşağıdaki incelememizi okuyarak GreenGeeks’in birinci sınıf web barındırma ile sorumlu enerji kullanımını nasıl dengelediği hakkında daha fazla bilgi edinin:

En çok oy alan diğer ev sahiplerine göz atın »

En İyi “Ucuz” Yeşil Web Hosting

Beklediğinizin aksine, web sitesi sahiplerinin genellikle CO2 bilinçli hizmetler sunan bir ana bilgisayarla hizalamak için ekstra para harcamak zorunda kalmazlar. Yeşil barındırma sağlayıcıları, elektrik tüketimini azaltmak ve elektrik faturalarını düşürmek için genellikle rüzgar, güneş veya su ile çalışan enerjiye veya sistemlere güvenir. Yeni ekipman veya güçlendirme tesislerine yapılan ilk yatırımlara rağmen, birçok ev sahibi daha çevre dostu altyapıya geçerken daha düşük işletme maliyetlerinden ve daha sadık bir müşteri tabanından yararlanmaktadır. ABD Enerji Bakanlığı’na göre, eğer ABD veri merkezleri% 20 daha verimli olsaydı, şirketler kabaca 2 milyar dolar tasarruf edeceklerdi..

Birçok üst barındırma sağlayıcıları, bu müşterilere tasarruf bazı huni ve ayda 5 $ daha az güçlü barındırma deneyimleri sağlar. Aşağıda listelenen üç ana makine, uygun fiyatı güçlü donanım ve bilgili destekle eşleştirerek sektördeki en büyük pazarlıklardan bazılarını sunmaktadır. Daha da iyisi, her biri çevresel açıdan sürdürülebilir iş uygulamalarını vurgular.

Sunucular ve gökyüzü çizimi

Verimliliği ve yenilenebilir enerjiyi vurgulayarak, web barındırma sağlayıcıları çevre üzerindeki etkilerini artırabilir.

Örneğin, tüm iPage veri merkezleri ve sunucuları tamamen rüzgar enerjisi ile çalışır. EPA Green Power Partner olarak şirket, her kilowatt saati% 200 yenilenebilir enerji kredileriyle dengeliyor. Bu çabalar iPage’in atmosfere 1,100 tondan fazla karbondioksiti önlediği anlamına geliyor – 244 dönüm ağaç dikmek veya 224 arabayı yoldan çıkarmak.

En uygun fiyatlı yeşil barındırma sağlayıcıları listemizi tamamlayan HostPapa, veri merkezlerine ve ofislerine yenilenebilir enerji ile güç sağlayan en eski ev sahiplerinden biriydi. HostPapa her yıl enerji kullanımını denetler ve tüketimi karşılayacak kadar yenilenebilir enerji kredisi satın alır. Aşağıdaki incelemelerimize tıklayarak bu şirketlerin çabaları hakkında daha fazla bilgi edinin:

Daha fazla puan alan ucuz ev sahiplerini görün »

En İyi Yeşil “WordPress” Barındırma

İlginç bir şekilde, WordPress için en çok önerilen üç çevre dostu ana bilgisayarımız, Kaliforniya’daki şirket merkezlerinden geliyor – aynı zamanda ultra popüler içerik yönetim sisteminin doğduğu ve çalışmaya devam ettiği eyalet. Sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği açısından daha ilerici devletler arasında Kaliforniya, bir yılda 40 yıldan fazla bir süredir ülkenin geri kalanından daha fazla güneş enerjisi kurdu.

WordPress çekirdek ekibi tarafından onaylanan yalnızca üç barındırma sağlayıcısından biri olan DreamHost, enerji verimliliğine iki yönlü bir yaklaşım benimser. Şirketin ofisleri LEED Platinum ve EnergyStar sertifikalıdır ve gelişmiş aydınlatma kontrolleri, optimize HVAC sistemleri ve düşük akışlı su armatürleri içerir. DreamHost veri merkezleri, hem su hem de hava soğutma sistemleriyle verimliliği en üst düzeye çıkarır; ilki belediye su tedariklerini geri kazanılmış su ile tamamlamaktadır. Modern, enerji tasarruflu donanıma ek olarak, DreamHost eyalet çapında temiz rüzgar programlarını destekler ve rüzgar çiftlikleri, güneş panelleri ve hidroelektrik santrallerinden yenilenebilir enerji elde eden bir güç şebekesi kullanır.

GreenGeeks, hem sürdürülebilirlik hem de WordPress barındırma konusunda üstünlük sağlayarak makalemizde ikinci bir görünüm sergiliyor. Şirketin çevre dostu kimlik bilgilerini ayrıntılı olarak açıkladık, bu nedenle GreenGeeks’in WordPress kullanıcılarına sağladığı etkileyici yükseltmelerin bazılarına göz atın: gelişmiş güvenlik, otomatik güncellemeler, ölçeklenebilir bilgi işlem kaynakları, proaktif izleme, ücretsiz SSL sertifikaları ve SSD’ler, LiteSpeed ​​tarafından desteklenen optimize edilmiş sunucular ve MariaDB.

Golden State web sunucularının üçlüsü ve bunların WordPress teklifleri hakkında daha fazla bilgi edinin:

En çok oy alan WordPress sunucularını görün »

En İyi Yeşil “Bulut” Barındırma

Bulut barındırma, yüksek kullanılabilirlik, yedekli ve ölçeklenebilir kaynakları desteklemek için çok fazla sunucuya ve çok fazla donanıma dayandığından, altyapı yapılandırmasının sürdürülebilir bir şekilde çalıştırılması en zor olanlardan biri olacağını düşünebilirsiniz. Ancak, bulut barındırma ağları bir kurumun enerji kullanımını ve hesaplama karbon ayak izini şirket içi çalışan uygulamalara ve donanımlara kıyasla% 90’a kadar önemli ölçüde azaltabilir.

Microsoft’tan gelen bir rapora göre bulut bilişim, bir kuruluşun kaynak tüketimini çeşitli şekillerde geliştirir: fazla (okuma: kullanılmayan) kapasitenin azaltılması, pik yüklerin düzleştirilmesi, büyük ölçekli sanallaştırma getirilmesi ve genel veri merkezi tasarımının iyileştirilmesi. Temel olarak, bulut bilişim, tek tek sunucuları ve ortamları dağıtmak yerine toplu taşımayı veya araba taşımayı temsil eder.

Bulut sunucularının gösterimi

Bulut barındırma işleminin gökyüzüyle hiçbir ilgisi yoktur, ancak en çevre dostu web barındırma yapılandırmasını temsil eder.

Bulut bilişim söz konusu olduğunda, önerilen en yüksek üç barındırma sağlayıcımız bu verimlilikleri artırır. Örneğin, HostGator, sunucularına güç vermek ve soğutmak için kullanılan elektriğin% 130’unu telafi eden yenilenebilir enerji sertifikaları satın alarak 2008 yılında 1,3 milyondan fazla web sitesini rüzgar enerjisine geçirdi. Bu hareket, 444 arabayı yoldan çıkarmak veya bir yıl boyunca 551 dönüm ormanı korumak anlamına geliyor.

Alman hosting şirketi 1&1, Lenexa, Kansas’taki veri merkezi için bir EPA Yeşil Güç Ortaklığı’na sahiptir. Şirket, yılda en az 300 eve güç sağlamak için yeterli yenilenebilir enerji satın alıyor ve çevre dostu davranışları şirketin diğer bölümlerine de yayıyor: 1&1 kağıtsız faturalandırma uygulamalarını takip eder, topluluk geri dönüşüm programlarına katılır ve ofisleri için yeniden kullanılabilir mutfak eşyaları seçer.

Favori bulut barındırma sağlayıcılarımızın aşağıdaki incelemelerimizi okuyarak daha temiz ve daha güvenli bir ortama nasıl katkıda bulunduğunu görün:

En çok oy alan bulut ana bilgisayarlarını görün »

En İyi Yeşil “VPS” Barındırma

Önceki bölümde okuduğunuz gibi, sunucu sanallaştırma bir kuruluşun enerji tüketimini ve genel veri merkezi verimliliğini optimize etmeye yardımcı olabilir. Şirketler, iş yüklerini birleştirerek ve bir fiziksel sunucuyu birkaç küçük sanal makineye sanallaştırarak, daha az ekipman kullanabilir – bu da soğutma maliyetleri üzerinde üstel bir etkiye sahiptir. ENERGY STAR’a göre, sunucu düzeyinde bir watt saatlik enerji tasarrufu, tesis düzeyinde kabaca iki kat daha fazla tasarruf sağlar.

Yeşil VPS barındırma için önerilen en iyi iki ana bilgisayarımız, optimize edilmiş donanım yapılandırmalarında uzun zamandır mükemmel. Hem InMotion Hosting hem de A2 Hosting, SSD destekli sanal ortamlarıyla performansı ve yönetilen hizmetleri vurgular.

İşlerin enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik tarafında, InMotion Hosting, enerji tüketimini azaltmak yerine basit bir şekilde dengelemek yerine uzun yıllar çalışmıştır. Şirket, maliyetleri yaklaşık% 70 oranında azaltmak ve karbon üretimini her yıl 2.000 tondan fazla azaltmak için dış hava soğutma teknolojisini kullanarak Los Angeles’ta ilk yeşil veri merkezini açtı. InMotion Hosting ayrıca, dünya çapında 5.000 ağaç dikmek için kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için Trees for Future ile ortaklık kurdu.

Michigan, Ann Arbor’da bulunan A2 Hosting, web servislerine çevre dostu yaklaşımını Tree Town adlı ana üssünden almaktadır. Şirket, A2 Hosting’in karbon ayak izini tamamen dengelemek için Carbonfund.org ile ortaklık kurdu. Çalışanlar genellikle evlerinden uzaktan çalışarak günlük işe gidip gelme durumlarındaki gereksiz CO2 emisyonlarını ortadan kaldırır ve şirket eski sunucuları depolama alanlarına göndermek yerine dahili olarak yeniden kullanır. A2 Hosting, bir ay içinde satılan her hosting paketi için üç ağaç dikmeyi içeren promosyonlar gerçekleştirir.

Aşağıdaki incelemelerimizi okuyarak InGotion Hosting ve A2 Hosting’in HostGator ile birlikte VPS teklifleri hakkında daha fazla bilgi edinin. Ek bilgileri keşfetmek için burayı tıklamaktan korkmayın:

En çok oy alan VPS sunucularını görün »

En İyi Yeşil “Dedicated Sunucu” Barındırma

Bir site sahibi veya barındırma müşterisi bir sunucunun tamamını kiraladığında, özel barındırma, veri merkezinin enerji kaynaklarındaki en büyük boşluğu temsil eder. Elektrik, bir veri merkezinin operasyonel maliyetlerinin% 25 ila% 40’ını oluşturur ve sadece bir sunucuya güç sağlama maliyeti genellikle satın alma işleminin ilk fiyatını aşar. Ancak, müşteriler genellikle bir sunucunun kaynaklarının yalnızca% 10’unu kullanır.

Bununla birlikte, özel bir sunucu, çok fazla bilgi işlem gücüne ihtiyaç duyan büyük kuruluşlar için en mantıklı olabilir. Bu durumda, InMotion Hosting, HostGator ve A2 Hosting de dahil olmak üzere, ana makinelerin enerji verimliliğini ve sürdürülebilirliğini olabildiğince en üst düzeye çıkaran seçeneklerine göz atmayı unutmayın..

InMotion Hosting’in özel adanmış sunucuları, ücretsiz güvenlik düzeltme ekleri, DDoS koruması ve garantili% 99,999 ağ çalışma süresi ile 20 kat daha hızlı performans vaat ediyor. Bu arada HostGator, hem Linux hem de Windows seçenekleriyle işletim sistemi esnekliği sunar. Şirket ayrıca proaktif izleme, tesis dışı yedeklemeler, ücretsiz veri geçişleri ve yönetilen sunucu optimizasyonlarını da içeriyor. A2 Hosting, müşterilere ultra optimize edilmiş SwiftServer platformuna tam erişim sağlayarak ilk üç özel hosting sağlayıcısını tamamlar. A2 Hosting tarafından yönetilen hizmetler arasında öncelikli destek ve 30 dakikalık donanım dağıtımlarının yanı sıra tescilli bir izleme ve bildirim sistemi bulunur. Daha fazla bilgi için aşağıdaki incelemelerimizi okuyun:

En çok oy alan sunucu sunucularını görün »

En İyi Yeşil “Bayi” Barındırma

Bulut ve VPS barındırma bölümlerinde bahsettiğimiz sanallaştırılmış sunucu yapılandırmalarına ve enerji tasarruflarına geri dönen bayi barındırma, girişimcilerin kendi barındırma şirketlerini başlatmalarını ve sunucularının bazı bölümlerini diğer site sahiplerine satmalarını sağlar.

Unilever’in yakın tarihli bir araştırmasına göre, tüketicilerin üçte biri şirketlerden sosyal ve çevresel etkilerine göre ürün ve hizmet satın almayı tercih ediyor. % 20’den fazlası sürdürülebilirlik uygulamalarından açıkça bahseden şirketlerden aktif olarak satın alacaklarını söyledi ve tüketicilerin% 70’i çevreyi desteklediği bilinen bir şirketten daha fazla ödeme yapmaya istekli olduklarını söyledi..

Çevrimiçi işlemin görüntüsü

Bayi hesapları, başkalarına barındırma hizmetleri satarak ekstra para kazanmanızı sağlar.

Enerji verimliliği ve çevre dostu olması iş başarısını artırabileceğinden, yeni şirketinizin yeşil barındırma hizmetlerini pazarlamanızı sağlayan bir bayi web barındırma iş ortağı arayın. Örneğin InMotion Hosting, çevre dostu bir veri merkezini ücretsiz transferler ve 90 günlük para iade garantisi ile müşteri güvenini arttırırken HostGator’ın beyaz etiket hizmetleri, markanızı 500’den fazla eğitici videoya ve neredeyse Müşterilerinize sunabileceğiniz çeşitli hizmetleri nasıl kullanacaklarını öğrenmelerine yardımcı olacak 700 makale

GreenGeeks, bayi planlarına WHMCS’nin ücretsiz lisansını ekleyerek barındırma ve faturalandırma yönetiminin çoğunu otomatik hale getirir. Yeşil web barındırma ve çevrenin korunması için şirketin endüstri lideri yaklaşımı ile GreenGeeks, girişimcilere, hizmetlerinizi seçerken potansiyel müşterilere olumlu bir çevresel etkiye sahip olmalarını bildirmek için eşsiz bir fırsat sunuyor. İncelemelerimizi okuyarak çeşitli bayi barındırma fırsatlarını keşfedin:

En çok oy alan bayi sunucularını görün »

Çevreci Olmak: Barındırma Sağlayıcıları Gezegenimize Göz Atmaya Yardımcı Oluyor

Web barındırma bir yana, internetin en çok ticareti yapılan siteleri çevre üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olabilir. Google, günde 3,5 milyardan fazla aramayı gerçekleştirerek, büyük olasılıkla internetin karbon ayak izinin% 40’ını oluşturuyor. Esasen, Google’ı bir ay boyunca kullanmak, bir mil kadar araba sürmek anlamına gelir. Her ay Facebook kullanan 2,1 milyar insan, şirketin 979.000 mt CO2 eşdeğeri – 12.960 tanker kamyon benzin değeri veya 105.000’den fazla evin yıllık enerji kullanımına ayak izine katkıda bulunuyor..

Web hosting endüstrisi hızlı genişlemesine devam ettikçe – bazılarına göre her yıl% 400’den fazla büyüyen – sadece daha fazla elektrik tüketmeye devam edecektir. Enerji tasarruflu bir veri merkezi oluşturmak muhtemelen söz konusu olmasa da, web sitenizi, çevrimiçi işletmenizi veya uygulamanızı, işletmesinin çevre üzerindeki küresel etkisini dikkate alan bir sağlayıcıyla barındırarak dünyayı kurtarmak için üzerinize düşeni yapabilirsiniz. “Güçlerimiz bir araya geldiğinde…”, eşsiz Kaptan Gezegenin dediği gibi, barındırma endüstrisi dünyayı kurtarabilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector