2020’nin En İyi Django Barındırma: Ucuz, Bulut, E-posta ve Ücretsiz Sunucular

Python programlama söz konusu olduğunda, geliştiriciler şüphesiz en iyi Django barındırma platformlarını arayacaktır. Cidden, hangi dil ve çerçeve daha yaratıcı olarak adlandırılıyor?


Python, elbette Monty Python komedi grubundan gelirken, Django adı onlarca yıl süren birkaç canlı, ilgi çekici karakter ortaya çıkarır. Bir Konfederasyon ve Meksika devrimcileri çetesini devralan bir Birlik askeri tarafından yönlendirilen bir serseri ve Quentin Tarantino’nun “Django Unchained” filmindeki güncellenmiş karakter hakkında 1966 Spagetti Western “Django” var.

Django aynı zamanda caz gitaristi Django Reinhardt’ın adını taşıyan Python programlama çerçevesidir. Geliştiricilerin hızlı bir şekilde oluşturmasını sağlayan Django, verimliliği ve yeniden kullanılabilirliği vurgulayarak karmaşık, dinamik ve veritabanı ağırlıklı sitelerin geliştirilmesini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. En iyi Python ana bilgisayarlarından bazılarını zaten vurguladık, ancak site sahipleri destek ve belgelerin Django’ya da yayıldığını doğrulamak isteyecekler. Favori barındırma seçeneklerimiz için okumaya devam edin:

En iyi genel Django Web Hosting

Django’nun gerçek dünyadaki uygulamaların kökenleri – Kansas, Lawrence’taki iki kişilik bir web geliştirme ekibi, gazetenin yoğun son teslim tarihlerine ayak uyduracak bir sisteme ihtiyacı vardı – çerçeveyi web uygulamaları ve hızlı gerektiren içerik ağır siteler için çekici bir seçenek haline getiriyor gelişme. Python olağanüstü verimli ve kullanıcı dostu olduğu için bilinir; Django, yaygın olarak kullanılan işlevleri ve bileşenleri yeniden oluşturan çeşitli kısayollarla dili kavramayı daha da kolaylaştırır.

Disqus ve Instagram’dan NASA ve Onion’a kadar büyük kurumlar, kullanıcı deneyimlerini güçlendirmek için Django’yu kullanıyor. Django ve Python her ikisi de büyük miktarda trafikle başa çıkmakta, bu nedenle kendinizi ziyaretçi seli ile baş edebilecek bir ana bilgisayarla hizalamak istediğinizden emin olmak istersiniz. Bu zorluğu aşmak için, modern Django sitelerinin ve uygulamalarının paylaşılan sunucu alanında başlamasını ve VPS, bulut ve özel sunucu kademeleri üzerinden ölçeklenmesini sağlayan bir dizi ölçeklenebilir çözüm sunan Bluehost’u öneriyoruz.

En çok oy alan diğer ev sahiplerine göz atın »

En İyi “Ucuz” Django Hosting

Burada HostingAdvice olarak, paylaşılan barındırma alanı için ucuz ve uygun fiyatlı kelimeleri eşitleme eğilimindeyiz. Site sahipleri sık sık yeni çevrimiçi girişimleri yerden kalkarken paranın karşılığını en fazla almak gerekir.

Bununla birlikte, Django web sitelerini paylaşılan bir sunucuda barındırmak biraz zor olabilir. Öncelikle, Python için güçlü, iyi belgelenmiş desteğe sahip bir web barındırma sağlayıcısı bulmanız gerekir. Bu ana bilgisayarların çoğu da Django sunacak, ancak dil ve çerçeve, paylaşılan ana bilgisayarların çoğundan daha fazla yönetici erişimi gerektiriyor. Her iki sistemi kurmak ve yapılandırmak için destek ekibinin yardımına ihtiyacınız olacaktır, ancak her şey kurulduktan sonra Django’yu öğrenmek ve kullanmak için harika ve düşük maliyetli bir ortama sahip olacaksınız. Projenizin büyümesine yardımcı olan bilgi işlem kaynaklarını ve yükseltilmiş sunucu seçeneklerini sunarken, satın alınabilirliğe öncelik veren ilk üç Django sunucumuza göz atın.

Diğer en popüler ucuz ev sahiplerini görün »

En İyi “Bulut” Django Barındırma

Bulut barındırma, Django’nun parladığı yerdir. Ortamlar son derece güvenilir ve özelleştirilebilir, böylece site sahiplerine Python ve veritabanı sistemlerinin hangi sürümlerinin kurulması gerektiği konusunda daha fazla kontrol sağlanır. Python gibi arka uç programlama dilleri ve uzantı olarak Django gibi çerçeveler, daha etkileşimli kullanıcı deneyimleri oluşturmak için gereken veri depolama, organizasyon ve yönetim işlevlerini ayarlar. Karşılaştırmak için, kullanıcı arabirimi geliştirme dilleri, kullanıcılarınızın göreceği görsel öğeleri görüntüleyen ve dağıtan HTML, CSS ve JavaScript kodunu içerir ve (umarım).

Django yönetici sitesinin ekran görüntüsü

Django, bilgi oluşturmak, okumak, güncellemek ve silmek için bir yönetici arayüzü ekleyerek geliştirmeyi daha da kolaylaştırır.

Bu, çerezleri kullanmanız, formlardan bilgi toplamanız, site haritaları oluşturmanız, yorumları yönetmeniz, birden çok dili desteklemeniz veya ziyaretçilerin kullanıcı hesapları oluşturmalarını ve ödeme bilgilerini göndermelerini sağlamanız gerekirse, bir bulut barındırma çözümünün muhtemelen en iyi olacağı anlamına gelir. Dahası, bulut barındırma kolayca ölçeklendirilebilir ve yüksek hacimli trafiğe uyarlanabilirken, sınırlı paylaşılan barındırma ortamları genellikle bu tür zorluklarla yüzleşir.

Büyük üç bulut sağlayıcısı – Amazon Web Services, Microsoft Azure ve Google Cloud – hepsi güçlü Django geliştirmesini destekliyor, ancak bu platformları kurumsal düzeyde barındırma gereksinimleri olan deneyimli geliştiriciler için ayırma eğilimindeyiz. Aşağıda listelenen bulut sağlayıcıları, kullanımı çok daha kolay ve çok daha erişilebilir, yararlı ve uygun fiyatlı destek ekipleriyle birlikte gelen çözümler sunar. Bulutta Django web sitenizi veya uygulamanızı oluşturmak için bu ana bilgisayarlardan birini düşünün:

Diğer en yüksek puan alan bulut ana bilgisayarlarına bakın »

En İyi Django “E-posta” Barındırma

Kullanıcıların sık sık hesap oluşturmasını gerektiren dinamik web siteleri ve uygulamalarla Django çerçevesi, günlük işlemlerle ilişkili sıradan hesap etkinleştirme, onay ve yönetim görevlerinden bazılarını otomatikleştirebilir. Django, şifre sıfırlama, form tamamlamalarına yanıtlar ve uygulama hakkında genel bildirimlerle birlikte hesap etkinleştirme iletileri göndermek için özellikle kullanışlıdır.

Bu e-postaları göndermek için yalnızca kayıtlı bir alan adına ve bir e-posta hizmetine ihtiyacınız vardır – muhtemelen sahip olduğunuz iki şey. Biraz yapılandırma ve MX kaydı düzenleme ile SMTP kullanan herhangi bir e-posta servisine bağlanabilirsiniz. Şansın sahip olacağı gibi, favori Django barındırma sağlayıcılarımızdan bazıları da e-posta ihtiyaçlarınızı desteklemek için iyi donanımlıdır. Ayrıca, bu şirketlerin birinci sınıf destek ekipleri, yardıma ihtiyacınız olursa bilgi bankası kaynaklarına, eğiticilere ve destek personeline hazır olacak.

En çok oy alan diğer e-posta barındırıcılarına bakın »

En İyi Django “Python” Barındırma

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Django Python programlama dilinin bir çerçevesidir – Django’yu Python olmadan kullanamazsınız. Ancak, Python oldukça esnek bir dildir. Yeni kullanıcılar, diğer çerçeveleri denemeden önce Python’un temelleriyle başlamak isteyebilir. Django gibi tam yığın çerçeveler genellikle bir web veya uygulama sunucusu, veritabanı sistemi, şablon motoru ve kullanıcı yönetimi araçlarını içerir; popüler Django alternatifleri arasında TurboGears ve web2py.

Django ve Python logoları

Django, Python bölgesinde bulunan birçok çerçeveden biridir. Hangisini deneyeceksin?

Python, Flask, CherryPy ve Bottle gibi popüler (tam yığın olmasa da) çerçeveler dahil olmak üzere geliştiricilerin dikkate alması gereken bir çerçeve listesi tutar. Özellikle yukarıda listelediklerimiz olan Python’u destekleyen web barındırma sağlayıcıları, geliştiricilerin ve site sahiplerinin bu sistemlerin çoğunu kullanmasına izin vermelidir.

Ancak, her ihtimale karşı, göz önünde bulundurulması gereken iki ana bilgisayar. SiteGround ve A2 Hosting, makalemizde daha önce yapılan kesintileri zar zor kaçırmış iki mükemmel barındırma seçeneğidir. Donanım performanslarının, desteklerinin ve uyumluluklarının Python projenizin gereksinimlerine nasıl uyduğunu görmek için barındırma özelliklerini karşılaştırın.

Diğer en yüksek oy alan Python ev sahiplerine bakın »

Neden Ücretsiz Django Hosting İstemiyorsunuz?

Biz diğer şirketler tarafından ücretsiz sunulan sınırlı hizmetler ve destek üzerinden saygın, neredeyse ücretsiz barındırma planları seçme iyi belgelenmiş savunucular. Bizi yanlış anlamayın, hepimiz bir anlaşma yapmak ve paradan tasarruf etmek için yanınızdayız, ancak paylaşılan barındırma planları ile gelen ek güvenlik, özellikler, güvenilirlik ve genel gönül rahatlığı yetersiz maliyete değer.

Ancak, ilk kez Python ve Django kullanıcıları oynamak ve denemek için ücretsiz bir alan isteyebilirler. Bu rotayı kullanmakta ısrar ediyorsanız, dikkatli olun; site veya uygulama üretmek için değil, yalnızca test, deneme ve öğrenme için ücretsiz barındırma hizmetlerini kullanın. 000webhost ve x10hosting dahil olmak üzere her zaman önerilen ücretsiz web barındırma sağlayıcılarımızın çoğu Python’u (ve uzantı olarak Django) desteklemez. Muhtemelen daha özel bir hizmet bulmanız gerekecektir.

Bunun için PythonAnywhere ve Heroku gibi seçeneklere dönüyoruz. Her iki platform da kullanıcılara Django ile neler başarabileceklerini anlatabilecek daha karmaşık bulut ortamları sunar. Geliştiriciler ücretli bir plana geçmeden önce farklı dağıtım yöntemleri ve diğer sınırlı seçeneklerle deneme yapabilir.

Gün Batımına Çıkarken Django Uygulamalarını Kolayca Dağıtın

İster Spaghetti Westerns’ın ister caz gitarının hayranı olun, Django çerçevesi, özellikle çevrimiçi uygulamalar oluşturmak, geliştirmek ve dağıtmak söz konusu olduğunda eğlenceli bir tepki ortaya çıkaracaktır. Django ve Python’un öğrenmesi çok kolay olduğu için, hem yeni başlayanlar hem de deneyimli geliştiriciler hızlı bir şekilde ölçeklenebilir, yüksek performanslı uygulamalar ve kullanıcı etkileşimleri oluşturabilir.

Django’nun verimlilik ve kullanılabilirlik mantrası, sürekli olarak son başvuru yapan yazar, geliştirici ve mükemmeliyetçim ile yankılanıyor. Görevinde iyi şanslar!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Adblock
    detector